Leidke asjatundlikke lahendusi tänapäeva keerukatele äriprobleemidele
Tänapäeva andmepõhises maailmas vajavad organisatsioonid asjatundlikku hinnangut ja teravat analüüsi, et tagada nende õigete otsuste langetamine. Ärianalüüs võimaldab tulemuste optimeerimiseks ja strateegiliste eesmärkide saavutamiseks kasutada infoteaduste, suurandmete, statistika ja masinõppe jõudu.

Teie võime ühendada teadmised matemaatikast, arvutiteadusest ja majandusest ning kõrgelt arenenud kvantitatiivsed ja suhtlemisoskused muudavad teid iga organisatsiooni edu võtmeks. Magistriprogramm süvendab teie teadmisi nendes valdkondades ja annab teile võimaluse spetsialiseeruda arvutuslikule intelligentsusele, äriprotsesside optimeerimisele ja finantsriskide juhtimisele. Magistriõpe lõpetatakse kuuekuulise individuaalse praktikaga ettevõttes, mis on sageli esimene samm jõudsalt areneva rahvusvahelise karjääri poole.

See on see, mida teete
Ärianalüütika magistriprogramm on kaheaastane programm, mis koosneb 120 ECTS-st jagatuna neljaks semestriks. Esimene semester on pühendatud kohustuslikele kursustele. Teisel ja kolmandal semestril võite keskenduda ühele kolmest spetsialiseerumisest. Lõpuks veedate neljandal semestril kuus kuud praktikal äri- või teadusinstituudis.

Kohustuslikud kursused

Sa õpid:

 • Matemaatilise modelleerimise kunst ja võimalused selle praktikas kasutamiseks
 • Rühmaprojektis täieliku otsuste tugisüsteemi loomine
 • Andmete analüüsimine ja andmemustrite ning struktuuride äratundmine
 • Finantsasutustes kasutatavad matemaatilised meetodid
 • Teaduslik kirjutamis- ja esinemisoskus
 • Töötada interdistsiplinaarses meeskonnas, suhelda ja teha koostööd erinevate valdkondade ekspertidega
 • Oma teadmiste ühendamine ja praktika praktika kaudu rakendamine

Kohustuslikud kursused
Kohustuslikud kursused on:

 • Rakendatud stohhastiline modelleerimine (6 EC)
  See kursus annab teile ülevaate matemaatilisest modelleerimisest ja sellest, kuidas seda praktikas kasutatakse. Uurite mitmeid stohhastilisi lahendusmeetodeid.
 • Andmete kaevandamise tehnikad (6 EÜ)
  Sellel kursusel uuritakse peamisi andmete kaevandamise tehnikaid ja nende rakendamist reaalse elu probleemide lahendamisel sellistes valdkondades nagu turundus, pettuste avastamine, teksti- ja veebikaevandamine ning bioinformaatika.
 • Rakendatud analüüs: finantsmatemaatika (6 EÜ)
  See kursus tutvustab teile matemaatikat, mida kasutatakse finantsasutustes. Käsitletavad teemad hõlmavad võimaluste teooriat, binomiaalse meetodit, Black-Scholes mudelit ja selle rakendamist, soojusvõrrandit ja numbrilisi meetodeid.
 • Äriprotsesside projekti optimeerimine (grupiprojekt, 6 EÜ)
  See projekt on seotud teaduslikult põhjendatud viisil kavandatud ja ehitatud ning praktikas kasutatava otsuste tugisüsteemi (DSS) (osa) ehitamise ja / või projekteerimisega. DSS on üles ehitatud õpilaste rühmadesse.
 • Statistilised mudelid (6 EÜ)
  Sellel kursusel õpitakse kasutama mitmeid tavalisi statistilisi mudeleid kehtivates seadetes ja õpitakse iga mudeli teoreetilist alust. Arutluse all olevad teemad on: dispersioonanalüüs, üldistatud lineaarsed mudelid, mittelineaarsed mudelid ja aegridade mudelid.
 • Uuringuseminar Ettevõtlusanalüüs (6 EC)
  (Näiteks) magistriprojekti ajal peaks tudeng kaaluma käsitletava uurimisküsimuse jaoks asjakohast kirjandust. Selle kursuse eesmärk on valmistada õpilane ette selle sammuna. Kirjanduse tundmaõppimine koosneb kahest elemendist: (i) konkreetsete tööde põhjalik uurimine ja (ii) uurimisküsimusega seotud teaduskirjanduse (omamoodi ülevaate) kirjutusalane uurimine. Mõlemat neist elementidest käsitletakse seminari käigus.
 • Täiustatud masinõpe (6 EÜ)
  Masinõpe on teadus, kuidas panna arvutid tegutsema ilma selgesõnaliselt programmeerimata. Sellel kursusel saate teada kõige tõhusamaid masinõppe tehnikaid ning omandate praktika nende rakendamiseks ja enda töötamiseks. Arutame teoreetilisi aluseid ja ka praktilisi teadmisi, mida on vaja nende tehnikate rakendamiseks uute probleemide lahendamisel.

Teise ja kolmanda semestri jooksul võite spetsialiseeruda ühele teadmiste suunale. Kolm peamist spetsialiseerumist on:

 • Äriprotsesside optimeerimine
 • Arvutuslik intelligents
 • Finantsriskide juhtimine
Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 79 kursust Vrije Universiteit Amsterdamis »

Viimati uuendatud September 3, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2020
Duration
2 aastat
Osakoormus
Päevane õpe
Price
2,083 EUR
EMP üliõpilastele. 14 500 eurot ELi mittekuuluvate / EMP-väliste üliõpilaste jaoks.
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 2020

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date