Ökoloogia magister

Üldine

Programmi kirjeldus

Programm laiendab edukat kvantitatiivset ökoloogia moodulit prof. Jan Lepš, kes töötab alates 2011. aastast.

Õpilasi koolitatakse tänapäevastes ökoloogiauuringutes. Kursused keskenduvad ökoloogilisele teooriale ja analüüsile ning ökoloogiliste andmete tõlgendamisele tänapäevaste arvutusmeetodite abil. Töökoormus on umbes viis kursust semestris.

Tugev rõhk pannakse õpilaste enda uurimistööle; peaaegu pooled ainepunktid antakse uurimisprojekti jaoks, mis viiakse läbi kogu kaheaastase õppeperioodi vältel, ning selle aluseks on magistritöö. Parimad projektid avaldatakse tõenäoliselt esimese õpilasega. Lektorid ja doktoritöö juhendavad kvaliteetset uurimistööd tihti tihedas koostöös Tšehhi Teaduste Akadeemia Bioloogiakeskusega.

Õpilased arendavad oma kriitilist mõtlemist, omandavad tugevaid statistilisi aluseid, suurepäraseid valdkonnaoskusi, õpivad esitama oma teadustööd või edukate toetuste kirjutamist. Lisaks on kaasatud mitu välitreeningut ja praktilist looduskaitsekursust, laiendades üliõpilase kogemusi ja oskusi. Lõpetajad on valmis jätkama doktorikraadi ökoloogias mis tahes ülikoolis või uurimisinstituudis kogu maailmas.

Magistritöö

Suurem osa teie uuringust (peaaegu pool ainepunktidest) moodustub uurimistööprojektiga, mille tulemused esitatakse magistritöös ja ilmselt avaldatakse tuntud teadusajakirjas.

Väitekirjad on järgmised:

  • Predator vs parasitoidid - pole vaenlase vaba ruumi caterpillidele?
  • Linnakeskkonnad ja soojuseralduse mõju veeselgrootutele
  • Rohuliste putukate trofiline spetsialiseerumine metsatööstuses
  • Mitte-mükoriiside taimeliikide roll arbuskoorsete mükoritsa seente kogukonna struktuuris
  • Maastike hemiparasiidid kui ökosüsteemide insenerid
  • Rohumaade restaureerimine endistel põllumaadel

Vastuvõtmise protseduur

Taotlejad peavad olema lõpetanud bakalaureuseõppe magistriõppe alguseks (st taotlemine ja tingimuslik vastuvõtmine on võimalik enne bakalaureusekraadi omandamist). Sissepääsumenetlus põhineb motiveerival kirjal ja online-intervjuul. Palun küsige lisateavet, kasutades selle lehe vormi.

Tasud ja stipendiumid

Õppemaksu ei ole, kuid on olemas mitu haldustasu: 50 € / aastas inglise keele õppimiseks, 20 € taotlustasu ja 120 € BSc valideerimise eest. kraad (pärast vastuvõtmist, nõutakse seadusega).

Õpilased, kellel on suurepärased õpitulemused ja esitatakse oma projektitulemused konverentsil või avaldavad seda Impact Factori ajakirjades, saavad boonustasude 400 kuni 1200 euro võrra.

Uuring

Uuring kestab kaks aastat jagatud neljaks semestrisse. Selle aja jooksul peavad õpilased omandama 120 ECTS ainepunkti. Lõpuks tuleb uurimisprojekti aluseks olev magistritöö esitada ja kaitsta õppejõudude komitees. Samuti hindab komisjon õpilaste teadmisi lõpueksamil.

Viimati uuendatud apr 2019

Teave kooli kohta

The Faculty of Science is a successor of the Faculty of Biological Sciences founded in 1991. FS offers undergraduate, graduate and post-graduate study in an array of biological disciplines, and since ... Loe edasi

The Faculty of Science is a successor of the Faculty of Biological Sciences founded in 1991. FS offers undergraduate, graduate and post-graduate study in an array of biological disciplines, and since 2007 has extended to include several other fields of science (chemistry, physics, mathematics, informatics). Näita vähem
Ceske Budejovice