Ökosüsteemide (EMME) ökoloogia, seire ja juhtimise magister

Üldine

Programmi kirjeldus

Magistriõppe bioloogia eriala, ökoloogia, seire ja ökosüsteemide juhtimise eesmärk on anda bioloogilise mitmekesisuse säilitamise raames kriitiline ja kontseptuaalselt arusaam ökosüsteemide struktuurist, toimimisest, jälgimisest ja juhtimisest, mis on põhjustatud erinevatest looduslikest ja inimtekkelistest survetest . Pool teisest aastast on pühendatud isikliku magistritöö projektile.

Magister on kaheaastane kursus. Esimesel aastal põhineb kursuse idee ideel, et bioloogilise mitmekesisuse säilitamine peab põhinema mitmetasandilisel teadmiste lähenemisviisil, segades põhiteadused ökoloogias ja sealhulgas viimaseid tehnilisi edusamme numbrilise ökoloogia, molekulaarse ökoloogia, metsloomade seire ja ökosüsteemi alal. juhtimist. Kursuse sisu põhineb juurdunud tugevustel funktsionaalses ökoloogias (ökosüsteemi struktuur ja funktsioon, populatsioon ja kogukonna ökoloogia), paleoökoloogia (ökosüsteemide pikaajaline areng), ökotoksikoloogia (saasteainete saatus ja mõju), epidemioloogia (zoonootiliste patogeenide ülekandmine) looduskaitse bioloogia (looma- ja taimeliikide staatus ja ohud), numbriline ökoloogia, ökoloogiline modelleerimine ja uurimisprojekt. Magistriõpe programmi rikastab veelgi professionaalsete looduskaitsjate ja juhtide panus, mille eesmärk on viia kursused projektijuhtimise ja otsustamisprotsesside laiemas kontekstis.

Programmi kirjeldus

Konkreetsed kursuse eesmärgid on arendada võimeid:

 • suhtuda kriitiliselt funktsionaalse ökoloogia mõistetesse ja teooriasse interdistsiplinaarsetest perspektiividest kõrgtasemel teaduslikul tasemel,
 • hindama kriitiliselt elanikkonna ja kogukondade võimet reageerida erinevatele ruumilistele ja ajakaaladele aset leidvatele keskkonnamuutustele ja nendega kohaneda;
 • hindavad uusi tehnoloogilisi arenguid pakutavaid võimalusi ökosüsteemide seire ja haldamise uuringute tulevikuks; \ t
 • kombineerige teooria, hüpoteesid, meetodid, andmed ja välitööd, et tuvastada ja arendada uuenduslikke rakendus- või põhiuuringute küsimusi ja projekte.

Õpetamine koosneb loengutest, seminaridest, klassiõpetustest ja praktilisest praktikast valdkonnas ja laboris, mis annavad põhiküsimuste põhjaliku uurimise. Õpetamisfilosoofia on ergutada akadeemilise personali ja üliõpilaste vahelist arutelu ja arutelu teooria, meetodite ja tavade väljaselgitamiseks ja uurimiseks akadeemilises ruumis, mis soodustab kriitilist dialoogi.

Kursused võimaldavad üliõpilastel rakendada valdkonnas klassis esitatud meetodeid ja ideid. Igal aastal osalevad nad ühe nädala pikkuses väljasõidul ja mitmetel välikursustel. Üks nendest väljaõppekursustest (õpetamisüksuse „Conservation Biology and Ecosystem Management” raames) võimaldab neil testida hüpoteesi, mis tegeleb inimtegevusest tingitud häirete võimaliku mõjuga taime- või loomapopulatsioonidele või kogukondadele erinevate tegevuste kontekstis. toimuvad Jura mägedes, mis on tuntud oma suurepäraste maastike, tüüpiliste ökosüsteemide (nt turba, raie) ja pärilike liikide (nt boreaalne ilves) poolest. Teised väljaõppekursused käsitlevad ökosüsteemide hindamist ja majandamist ning taimede ja loomade eluslooduse jälgimist.

Õpilased peavad läbima esimesel aastal tehtud uuringud (so 60 ECTS), et jätkata ilma täiendava valikuta teise aasta jooksul.

Teine aasta on pühendatud peamiselt teadustöö meeskonna või erialase struktuuri (valitsusväliste organisatsioonide, konsultatsioonifirmade, valitsusasutuste…) projektile akadeemilise juhendaja, vastava teadusvaldkonna spetsialisti toetusel. Pool sellest teisest aastast on pühendatud umbes 12 000 sõna väitekirja uurimisele ja kirjutamisele. Uurimisteema kavandatakse esimese aasta lõpus. Väitekiri moodustab teisel aastal pooled märgid.

Tulevased karjäärivõimalused

Kursuse eesmärk on koolitada tulevasi teadusliidreid funktsionaalse ökoloogia, ökotoksikoloogia ja epidemioloogia alal, samuti tulevasi juhte ja poliitikuid bioloogilise mitmekesisuse säilitamisel ja ökosüsteemi haldamisel. Sellega seoses ühendab kursus funktsionaalse ökoloogia ja looduskaitse bioloogia kui kaks olulist valdkonda, millel on mõni muu asjakohane teema - paleoökoloogia, ökotoksikoloogia, epidemioloogia, eetika ja deontoloogia, epistemoloogia, keskkonnaalane regulatsioon ja keskkonnakaitseorganisatsioonide kaitse, struktuuri ja juhtimise sotsiaalmajandus. bioloogilise mitmekesisuse teadust.

Magistriõppeasutus aitab vilistlastel üksteisega suhelda ja korraldada vilistlaste üritusi.

Riiki sisenemise nõuded

EMME isikkoosseisu värbamiskomisjoni läbivaatus. Pärast seda, kui värbamiskomisjon on kõik täielikud toimikud esimest korda läbi vaadanud, võidakse mõned kandidaadid kutsuda intervjuu mõne värbamiskomisjoni liikme juurde.

Valikukriteeriumid:

 • Eelmine koolitus kooskõlas EMME Masteri eesmärkidega
 • Koolituse kvaliteet (märgid, auastmed, eristamine)
 • Praktika ja / või töökogemus kooskõlas EMME Masteri eesmärkidega
 • Motivatsioon ja karjääri eesmärgid
 • Soovitus

Üldnõuded: Selleks, et täita magistriõppe programmiõppe üldisi sissepääsunõudeid, peate olema lõpetanud akrediteeritud ülikooli, millel on vähemalt Rootsi bakalaureusekraad (180 ECTS). Pange tähele, et peate esitama piisavad tõendavad dokumendid diplomite või ametlike ärakirjade kujul, mis sisaldavad kõiki läbitud kursusi, sealhulgas eelmiste koolide ülekantud krediiti nii algkeeles kui ka inglise või prantsuse keelde.

Erinõuded: Konkreetsed sissepääsunõuded koosnevad varasematest ülikooliõpingutest järgmistes valdkondades: bioloogia, ökoloogia ja statistika.

Inglise keele nõue: Abikõlblikkuse tagamiseks vastab inglise keele sisenemise nõue inglise keele õpingutele Prantsusmaal keskhariduse tasemel.

Kättesaadavad laigud: 16 M1 ja M2

Prantsuse ülikoolis juba registreeritud õpilased taotlevad eCandidati veebis.

Kandideerimisfail:

 • Üksikasjalik elulookirjeldus koos isikliku, koolituse, praktika, professionaalse ja muu teabega, mis võimaldab värbamiskomisjonil hinnata kandidatuuri kvaliteeti.
 • Tõendid gümnaasiumi (keskkooli) lõpetamise kohta lõpliku ja ametliku diplomi ja ärakirjade kujul. Pange tähele, et ärakirjad peavad täpsustama kõik läbitud kursused.
 • Kaaskiri.
 • Kaks soovituskirja.

Taotlemise kord

Kõigile kandidaatidele

kehtivad eCandidat href = "http://admission.univ-fcomte.fr/ et versus Campus France href =" https://pastel.diplomatie.gouv.fr/etudesenfrance

 • Avamise kuupäev: 14. veebruar 2019
 • Tähtaeg: 21. aprill 2019

Oluline: Kandidaadid, kellel on väljaspool Euroopa Liitu, Euroopa Majanduspiirkonda ja Šveitsi Konföderatsiooni kuuluvate riikide kodakondsus ja kes elavad ühes järgmistest riikidest Campus France'i bürooga:

Alžeeria, Argentina, Benin, Brasiilia, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Tšiili, Hiina, Colombia, Komoorid, Kongo Demokraatlik Vabariik, Djibouti, Egiptus, Gabon, India, Indoneesia, Iraan, Côte d'Ivoire, Jaapan, Kuveit, Liibanon, Madagaskar, Mali, Mauritaania, Mauritius, Mehhiko, Maroko, Peruu, Kongo Vabariik, Guinea Vabariik (Guinea-Conakry), Venemaa, Senegal, Singapur, Lõuna-Korea, Süüria, Taiwan, Togo, Tuneesia, Türgi, USA, Vietnam .

Kui saate ametliku teate vastuvõtmise kohta, peate looma oma elukohariigi Campus France'i veebisaidil konto ja täitma oma failid vahekaardilt «Je suis accepté» või «Olen vastu võetud» ja taotlema viisat

Toetused

Kvaliteetsetele välisüliõpilastele antakse igal aastal kuni viis stipendiumitoetust (800 eurot kuus, kuni 10 kuud), pöörates erilist tähelepanu Vahemere maadest ja Kariibi mere saartelt pärit riikidele ja territooriumidele.

Viimati uuendatud apr 2019

Teave kooli kohta

Université Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic go ... Loe edasi

Université Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic goals are to foster Excellence and Internationalization of BFC Higher Education and Research; increase attractiveness for national & international Students, Professors & Researchers; develop Innovation, Transfer and socioeconomic Partnerships. Näita vähem
Besançon , Dijon + 1 Rohkem Vähem