Ühenduse ja regionaalse planeerimise magister

Üldine

Programmi kirjeldus

Planeerimispraktika valdkond (mis hõlmab linna-, kogukonna- ja piirkondlikku planeerimist ning sellega seotud alaspetsialiseerumisi) on Kanadas nagu mujal maailmas juba ammu tunnustatud professionaalse valdkonnana. Dr HP Oberlanderi poolt 1951. aastal asutatud kogukonna- ja regionaalplaneerimise kool (SCARP) on Kanada üks vanimaid planeerimiskoole.

Selle nägemus on "Jätkusuutlikkus planeerimise demokratiseerimise kaudu" ja selle visiooni saavutamiseks on SCARP missiooniks "edendada üleminekut jätkusuutlikkusele tipptaseme kaudu integreeritud poliitika ja teadustöö planeerimise, erialase hariduse ja ühiskondliku töö kaudu".

SCARP uue ühenduse ja regionaalse planeerimise magistri (MCRP) programmi eesmärk on edendada kooli visiooni ja missiooni, pakkudes õpilastele tipptasemel sisu ja innovatiivset pedagoogikat koos olulise teooria, oskuste, meetodite ja kriitilise mõtlemisega ja analüütilised vahendid, mida nad vajavad, et lahendada kiirelt urbaniseeriva maailma keerukaid sotsiaalseid ja keskkonnaküsimusi. See on intensiivne ja professionaalselt orienteeritud ning üliõpilased kujunevad muutuste ümarate, kriitiliste ja loominguliste teguritena.

Kiired faktid

  • Kraad: ühenduse ja regionaalse planeerimise magister
  • Teema: eriala
  • Kättetoimetamisviis: ülikoolilinnakus
  • Registreerimisvõimalused: täistööaeg
  • Spetsialiseerumine: planeerimine
  • Programmi komponendid: Kursuste töö Major projekt / essee nõutav
  • Teaduskond: Rakendusteaduskond
  • Kool: ühenduse ja regionaalse planeerimise kool

MCRP on professionaalne kraad planeerimisel. See on uuenduslik ja paindlik programm, mis ennetab ja reageerib kiiresti muutuvatele linna-, piirkondlikele ja globaalsetele keskkonnadele.

MCRP õppekava algab tugev tuum jada 18 krediiti, mis on kohandatud kutsealade arenevatele nõudmistele. Õpilased võtavad lisaks kontsentreeritud uuringu läbi oma huvide ja kutsealaste püüdluste kaudu kohandatud kursuste jada. Teisel aastal peavad õpilased võtma stuudiosaamu, mis ühendaks kogu õppekavas sisalduvaid teooriaid ja meetodeid ühe meeskonnapõhise projektiga koos reaalse või simuleeritud kliendi või ühiskonnagrupiga.

Programmi kumulatiivsed nõuded pakuvad õpilastele reaalse kogemuse ja valmistavad neid ette mitmesuguste planeerimistööde alustamiseks. Programmis on ka praktika / töökogemus ja mentorlusprogramm. MCRP programmi nurgakivi on professionaalne projekt; lõputöö varianti pole.

Koondumised

MCRP sisaldab ka kahte kontsentratsiooni, millel on eraldi kontsentratsioonipreemiad: kohaliku kogukonna planeerimiskontsentratsioon ja linnade disaini kontsentratsioon .

Master of Arts Planning / Master of Science in Planning (MAP / MScP)

MAP / MScP on lõputöödel põhinev uurimisprogramm, mis erineb SCARP-i akrediteeritud, professionaalselt orienteeritud MCRP-st ja on mõeldud õppimisvõimaluste pakkumiseks praktiseerivatele spetsialistidele, kes soovivad tugevdada oma uurimisoskusi; need, kellel on bakalaureuseõppe akrediteeritud programmide kraad; ja üliõpilased (magistrikraadiga või ilma), kes on huvitatud doktoriõppe teostamisest, lõpetama kraadiõppe, mis viib akrediteerimata teaduspõhise magistrikraadini.

Karjäärivõimalused

Meie viimase vilistlasküsitluse (2012) kohaselt töötas 86% SCARP-i magistrantidest, kes tööd otsisid, ühe aasta jooksul pärast lõpetamist erialase planeerimise või planeerimisega seotud töökohal. Viimase 3 aasta (sügis 2011 - kevad 2014) lõpetajate lahkumise uuringud näitavad, et lõpetamise ajal oli planeerimisega seotud tööpakkumise vastu võtnud juba 41% õpilastest. 60 protsenti praegu töötavatest vastajatest valis oma töökohaks avaliku sektori. 16 protsenti valis erasektori, 13% füüsilisest isikust ettevõtja ja 7% mittetulundusliku. Need arvud peegeldavad nii ajaloolist tööhõivet planeerimise erialal munitsipaal- kui ka muude avaliku sektori asutustes ning esilekerkivaid uusi suundumusi erasektori ja mittetulundussektori ametialasele tööle. MCRP kraadiõppe programm valmistab lõpetajaid ette erialaseks praktikaks, pakkudes sellist tulevikku suunatud haridust, mida lõpetajad peavad planeerimiskutse tulevasteks juhtideks ja uuendajateks saama.

Viimati uuendatud sept 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The Faculty of Applied Science oversees administrative procedures for the School of Architecture and Landscape Architecture, the School of Community and Regional Planning, the School of Nursing, and a ... Loe edasi

The Faculty of Applied Science oversees administrative procedures for the School of Architecture and Landscape Architecture, the School of Community and Regional Planning, the School of Nursing, and all engineering activities at the Vancouver campus and the School of Engineering at the Okanagan campus. Näita vähem