Ühenduse ja regionaalse planeerimise magister

Üldine

Programmi kirjeldus

Planeerimispraktika valdkond (mis hõlmab linna-, kogukonna- ja regionaalplaneerimist ning sellega seotud valdkondadevahelisi erialasid) on Kanadas ja mujal maailmas juba ammu tunnustatud professionaalse valdkonnana. Ühenduse haridus- ja regionaalplaneerimise kool (SCARP), mille asutas dr HP Oberlander 1951. aastal, on Kanada üks vanimaid koolikursusi.

Selle nägemus on "Jätkusuutlikkus planeerimise demokratiseerimise kaudu" ja selle visiooni saavutamiseks on SCARP missiooniks "edendada üleminekut jätkusuutlikkusele tipptaseme kaudu integreeritud poliitika ja teadustöö planeerimise, erialase hariduse ja ühiskondliku töö kaudu".

SCARP uue ühenduse ja regionaalse planeerimise magistri (MCRP) programmi eesmärk on edendada kooli visiooni ja missiooni, pakkudes õpilastele tipptasemel sisu ja innovatiivset pedagoogikat koos olulise teooria, oskuste, meetodite ja kriitilise mõtlemisega ja analüütilised vahendid, mida nad vajavad, et lahendada kiirelt urbaniseeriva maailma keerukaid sotsiaalseid ja keskkonnaküsimusi. See on intensiivne ja professionaalselt orienteeritud ning üliõpilased kujunevad muutuste ümarate, kriitiliste ja loominguliste teguritena.

Kiired faktid

  • Kraad: ühenduse ja regionaalse planeerimise magister
  • Teema: eriala
  • Tarneviis: ülikoolilinnakus
  • Registreerimisvõimalused: täistööaeg
  • Spetsialiseerumine: planeerimine
  • Programmi komponendid: Kursuste töö Major projekt / essee nõutav
  • Teaduskond: Rakendusteaduskond
  • Kool: ühenduse ja regionaalse planeerimise kool

MCRP on professionaalne kraad planeerimisel. See on uuenduslik ja paindlik programm, mis ennetab ja reageerib kiiresti muutuvatele linna-, piirkondlikele ja globaalsetele keskkonnadele.

MCRP õppekava algab tugev tuum jada 18 krediiti, mis on kohandatud kutsealade arenevatele nõudmistele. Õpilased võtavad lisaks kontsentreeritud uuringu läbi oma huvide ja kutsealaste püüdluste kaudu kohandatud kursuste jada. Teisel aastal peavad õpilased võtma stuudiosaamu, mis ühendaks kogu õppekavas sisalduvaid teooriaid ja meetodeid ühe meeskonnapõhise projektiga koos reaalse või simuleeritud kliendi või ühiskonnagrupiga.

Kumulatiivsed programminõuded annavad õpilastele reaalse maailma kogemuse ja valmistavad neid ette mitmete planeerimisprojektidega tööle asumiseks. Programm sisaldab ka internatuuri / töökogemust ja juhendamisprogrammi. MCRP-programmi nurgakiviks on professionaalne projekt; ei ole väitekirja varianti.

Koondumised

MCRP sisaldab ka kahte kontsentratsiooni, millel on eraldi kontsentratsioonipreemiad: kohaliku kogukonna planeerimiskontsentratsioon ja linnade disaini kontsentratsioon .

Master of Arts Planning / Master of Science in Planning (MAP / MScP)

MAP / MScP on väitekirjapõhine uurimisprogramm, mis erineb SCARP akrediteeritud, professionaalselt orienteeritud MCRP-st ja mille eesmärgiks on pakkuda õppevõimalusi spetsialistide jaoks, kes soovivad oma teadustöö oskusi tugevdada; need, kellel on bakalaureuseplaani kraadi akrediteeritud programmidest; ja üliõpilased (magistrikraadi või magistrikraadiga), kes on huvitatud lõpuks doktorantuuriuuringutest, lõpetama kraadiõppe, mille tulemuseks on mitteakrediteeritud teadustöö aluseks olev magistrikraad.

Karjäärivõimalused

Meie viimane vilistlaste uuring (2012) näitab, et 86% SCARP-i meistrikursustelt, kes otsisid tööd, töötasid ühe aasta jooksul pärast erialase planeerimise või planeerimisega seotud tööd. Viimaste kolme aasta lõpupoole (sügis 2011 - õpetaja 2014) lõpetanute uuringute tulemused näitavad, et lõpetamise ajal oli 41% õpilastest juba planeeringuga seotud tööpakkumise juba heaks kiitnud. Kuuskümmend protsenti praegu töötavatest vastajatest valisid oma töökohana avaliku sektori. Kuusteist protsenti valis "erasektori", 13% valis "füüsilisest isikust ettevõtjad" ja 7% valis "mittetulundusliku". Need arvud kajastavad nii tööhõive ajaloolist keskkonda planeeritavas elukutses kohalike omavalitsuste ja muude avaliku sektori asutustes kui ka erandlike ja mittetulundussektorite professionaalsete tööhõive uute suundumuste tekkimist. MCRP-kraadi programm valmistab ette erialase praktika lõpetajate, pakkudes sellist tulevikku suunatud haridust, mille lõpetanuteks peavad saama planeeritavate elukutsete tulevaste juhtide ja uuendajana.

Viimati uuendatud Detsember 2018

Teave kooli kohta

The Faculty of Applied Science oversees administrative procedures for the School of Architecture and Landscape Architecture, the School of Community and Regional Planning, the School of Nursing, and a ... Loe edasi

The Faculty of Applied Science oversees administrative procedures for the School of Architecture and Landscape Architecture, the School of Community and Regional Planning, the School of Nursing, and all engineering activities at the Vancouver campus and the School of Engineering at the Okanagan campus. Näita vähem