ülikoolid

Üksikasjalik teave erinevate õppepaikade kohta

Kliki allolevatel viidetel et lugeda erinevates riikides õppimise kohta. Me pakume nende riikide kohta üldisi fakte ning selgitame sulle kohaliku kõrgharidussüsteemi eripärasid, õppemaksu süsteemi, akadeemilise aasta ülesehitust, rahvusvaheliste tudengite õppimisvõimalusi ning palju muud. Siit leiad ka kasulikke näpunäiteid ning praktilist informatsiooni tervisekindlustuse, tudengiviisade ning elukalliduse kohta.

Kõrghariduse võimalused üle maailma

Postgraduate studies, whether master’s degrees, MBAs or short courses, are becoming increasingly common in our modern economy characterized by specialization and globalization. Bakalaureuseõppe-järgsete kraadide, diplomite ja sertifikaatide kasv on mõnedes riikides ületanud isegi bakalaureusekraadide kasvu. Master’s degrees, PhDs and courses are available in just about every academic discipline imaginable and with thousands of universities around the world to choose from, everyone pursuing postgraduate studies can find a school and program that is perfect for their needs.

Üle maailma on olemas palju erinevaid ülikoolide ja muude kõrgharidusasutuste liike. Kuigi detailid on riigiti erinevad, jagunevad enamus neist mitmesse kategooriasse, nagu näiteks:

 • Üldhariduslikud ülikoolid, mis keskenduvad nii uurimustööle kui ka loengutele ning pakuvad laia valikut erinevaid akadeemilisi distsipliine;
 • Ärikoolid, mis keskenduvad MBA'le ning muudele ärindusega seotud bakalaureuse-järgsetele kraadidele;
 • Tehnilised institutsioonid, mis keskenduvad reaalteadusega, tehnoloogiaga, inseneriteadusega ja matemaatikaga seotud akadeemilistele valdkondadele;
 • Kunsti institutsioonid, mis keskenduvad kunstiga seotud valdkondadele, nagu näiteks skulptuur, maal, teater ja tants;
 • Haridusinstitutsioonid, mis keskenduvad kraadide omistamisele spetsialistidele, kes õpetavad alg- ja keskhariduslikel tasemetel.

Students who enroll in a master’s degree program from a research-oriented university can usually expect to conduct a research project or write a thesis in addition to coursework. Master’s programs taught by other institutions may also require some sort of project, but generally tend to focus more on coursework or practical experience. Peaaegu kõik PhD programmid nõuavad originaalset uurimustööd ning väitekirja.

Potential students may also want to consider studying abroad, particularly if they are interested in highly specialized academic disciplines such as international business or Middle East studies. Tudengid ületavad kolmadal tasemel (kolledž või ülikool) õppides üha enam rahvusvahelisi piire. Vastavalt Ühinenud Rahvaste Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organisatsiooni (UNESCO) Statistika Instituudi (UIS) andmetele, on välismaal õppivate tudengite arv lähenemas 4 miljonile aastas, mis on pea kahekordne võrreldes 2 miljoni välismaal õppiva tudengite arvuga 2000 aastal. Ida-Aasia ja Vaikse ookeani tudengid moodustavad sellest arvust 28 protsenti, samas kui Põhja Ameerika ja Euroopa tudengid 15 protsenti. Riigid, mis saadavad välismaale õppima suurima arvu tudengeid, on Hiina, India ja Korea Vabariik. Umbes 6 protsenti Kesk-Aasia ning 5 protsenti Sahara-taguse Aafrika tudengitest õpib välismaal, mis tähendab, et nende piirkondade tudengid on kõige mobiilsemad maailmas. Tänapäeval on rahvusvaheliste tudengite populaarseimad sihtkohad Ameerika Ühendriigid, Suurbritannia, Austraalia, Prantsusmaa, Saksamaa ja Jaapan.

Paljud tudengid on registreerunud ka online või kaugõppe magistritaseme kursustele, mida õpetatakse mujal kui oma elukohariigis. Need tudengid ei kuulu UIS numbrikalkulatsioonidesse, nii et rahvusvaheliste tudengite koguarv on mõnevõrra suurem, ilmselt rohkem kui 4 millionit.

Tudengid võiksid välismaal õppimist kaaluda erinevatel põhjustel, nagu näiteks:

 • Being able to select from the world’s top programs for a given academic discipline. Samuti on mõned akadeemilised valdkonnad saadaval vaid teatud riikides või on parimad programmid saadaval vaid kindlates regioonides. Näiteks võib keegi, kes on huvitatud budismi uuringutest, leida parimad programmid Taist.
 • Õppimine teistsuguses kultuuris. Students pursuing master’s degrees, PhDs or courses in regional studies should consider a program taught in that region to obtain a full cultural immersion. Samuti saavad rahvusvahelises äris karjääri planeerivad tudengid väärtusliku kogemuse teises kultuurikeskkonnas elamisest.
 • Increased language skills if the program is taught in a different language than the student’s native tongue. In addition, although many international master’s and PhD programs are now taught in English even in non-English speaking countries, students may have the opportunity to increase their language skills through extra studies or assimilation with the local population.

Magistriõpe peale mõtlevad tudengid peaksid välismaa ja kodumaa ülikooli vahel otsustamisel kaaluma järgmisi faktoreid:

 • Programmi maksumus, sealhulgas elamiskulud. Mõned riigid pakuvad odavat või tasuta õpet, kuid kõrged elamiskulud võivad selle säästu olematuks muuta. Kuid paljud riigid ning eraldi ülikoolid pakuvad stipendiume ning muud rahalist abi ning paljud nendest toetustest on suunatud rahvusvahelistele tudengitele. Riigiti on ka väga erinev see, kui palju on rahvusvahelisel tudengil lubatud töötada ning mõned riigid ei luba rahvusvahelistel tudengitel üldse teenida. Ka ravikindlustuse kulud on riigiti väga erinevad.
 • Omandatud hariduse kvaliteet, võrreldes kulutustega ning välismaal õppimisega seotud erinevate faktoritega, nagu näiteks kultuurikeskkond ning keeleoskus. Although all accredited master’s programs meet a high level of standards, teaching methods vary widely across different schools, programs and cultures. Lisaks võivad mõned tudengid avastada, et nad õpivad võõrkeelt kasutades vähem.
 • Nõutav keeleoskus. Tudengid, kes ei valda teatud kursusel kasutatavat õppekeelt, peavad arvatavasti veetma ülikoolis lisaaasta, et saavutada nõutav tase. Mõnikord on tudengil võimalus see tase saavutada õppides eelnevalt oma koduriigid, kui muudel puhkudel on vajalik lisaaja kulutamine välismaal.
 • Õppetüüp, näiteks osaajaga või täisajaga, online või kaugõpe. Enamustes riikides nõutakse täisõppega rahvusvaheliselt tudengilt riigis viibimiseks õppeviisat. Kuid tudengid, kes juba elavad teises riigis tööloa alusel, võivad tegeleda õpingutega osaajaga. Lisaks pakuvad online ning kaugõppe programmid suurt paindlikkust.
 • Peredega tudengite jaoks mõju pereliikmetele. Ka pereliikmed võivad vajada keeleõpet ning mõnedes riikides ei lubata abikaasadel töötada, isegi kui tudengil endal seda piirangut ei ole.

Võta aega ning uuri ülikoolide kohta üle kogu maailma. If you already know what you’re looking for, you can click directly to that country or to specific programs. Või võta aega, et sirvida ja lugeda põnevate programmide kohta üle kogu maailma.

Loe edasi Näita vähem