University of Salzburg Department of Chemistry and Physical Materials

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

PARIS LODRON SALZBURG ÜLIKOOL

Salzburgi Ülikool (PLUS) on loodud Printsi peapiiskop Pariisi Lodroni poolt 1622. aastal. Nüüd on neli teaduskonda (teoloogia-, õigus-, kultuuri- ja ühiskonnateadused, loodusteadused), kus on ligikaudu 18 000 üliõpilast ja 2800 töötajat.

Salzburgi Ülikool pakub õpilastele mitmesuguseid bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe programme, mille õpetajate ja õpilaste tasakaalustatud suhe. PLUS-üliõpilastele on Sportcenteris või erinevate üliõpilasklubidega saadaval ka mitmesuguseid õppekavasid.

TERE TULEMAST PARIS LODRONI SALZBURGI ÜLIKOOLIST!

Lugupeetud daamid ja härrad,
Lugupeetud õpilased!
Salzburgi Pariisi Lodroni ülikooli rektorina pakkusin teile väga sooja tervituse. Salzburg on selle ilusate looduste, paljude ajalooliste paikade ja festivali tõttu üks maailma ilusamaid ja huvitavamaid linnu. Ja Salzburg on pikkade traditsioonidega ülikoolilinnaks. Salzburgi Ülikooli asutas 1622. aastal Prince Archbishop Paris Lodron, ülikooli nimekaim. Täna koosneb ta neljast teaduskonnast, kus on umbes 18 000 üliõpilast ja 2800 töötajat. See on innovaatiliste uuringute keskus ja on kindlalt integreeritud Salzburgi kultuuri- ja majanduselu. Riiklike ja rahvusvaheliste võrgustike kaudu on see kaasaegne teadmiste keskus Euroopa südames. Me võime olla uhked selle ülikooli üle, mis sujuvalt ümbritseb end oma arhitektuuriliselt huvitavate hoonetega selle linna ilusas keskkonnas. Salzburgi Ülikool pakub õpilastele laias valikus kursuseid, kus õpetajate ja õpilaste tasakaalustatud suhe. Salzburgi ülikooli turvaline tulevik on eriti lähedane südamele. Ta on seadnud endale selged teadusuuringute prioriteedid, loonud tuleviku arengukava ja täna iseloomustab pidevalt väljakujunenud ja uute väljakutsetega tegelemine.
Lugupidamisega
Heinrich Schmilinger, Salzburgi Ülikooli rektor

TERE TULEMAST PAREM-LODRONI SALTSBURGI ÜLIKOOLIST DEPARTAMI KEEMIA JA MATERJALIDE FÜÜSIKA

Tänapäeva globaalsete väljakutsetega tegelevad tehnoloogiad tuginevad suuresti materjalide arendamisele. Tänapäeva materjalide täiustamine ja järgmise põlvkonna materjalide kujundamine nõuab põhjalikke teadmisi ja oskusi loodusteadustes. Keemia- ja materjalimaterjalide osakond kasutab ära oma interdistsiplinaarse juurdepääsu, mis hõlmab keemia-, füüsika-, materjali- ja mineraloogia erialasid ning mis käsitleb anorgaaniliste materjalide, nanomaterjalide ja hübriidide projekteerimist ja arendamist ning sellest tulenevaid funktsionaalseid liideseid.
Meie eesmärgiks on ideaalne uurimiskeskkond materjalide keemia ja füüsika sooritamiseks võimalikult kõrgel tasemel ning atraktiivse ja rahvusvahelise konkurentsivõimelise atmosfääri loomine teadlastele karjääri kõigil etappidel, magistrikursustel ja doktorantidel postdokumentidele ja noorematele grupijuhtidele.

Asukohad

Salzburg

Address
Universität Salzburg
Fachbereich Materialforschung & Physik
Jakob Haringer Strasse 2A

5020 Salzburg, Salzburg, Austria