Loe ametlikku kirjeldust

TEADUSRAAMATUKOGU LÜHIKENE AJALUGU

Teaduskonna ajalugu ulatub paralleelselt Leuveni ülikooli nelja peamise perioodiga:

  1. Vana ülikool (1425-1797)
  2. Ülikool (1817-1835)
  3. Katoliku Ülikool (1835-1968)
  4. Hollandi autonoomne katoliku ülikool (alates 1968. aastast)

Vanane ülikool (1425-1797)

Aastal 1425 andis paavst Martinuse V loa luua Leuveni üldnõukogu nelja teaduskonnaga: Artes, Canoni seadus, tsiviilõigus ja meditsiin. 1432. aastal lisati teoloogia teaduskond, muutes stuudiumi generale keskaegseteks mõisteteks täieõiguslikuks ülikooliks. Algusest peale oli teadusharidus Leuveni ülikooli oluline komponent: nii loodusteadusi uuriti nii Artes kui ka meditsiiniteaduskonnas.

Arteli teaduskond oli praeguse kunsti- ja teaduskõrgkoolide eelkäija. Õpilased olid algselt koolitatud seitsmes "liberaalse kunsti", jagatud triviumiks (grammatiline-kirjanduslik haridus) ja quadrivium (matemaatika, muusika ja astronoomia). See haridus muutus peagi loogika, füüsika ja metafüüsika kolmekordseks hariduseks. Artesi magistriõpe andis juurdepääsu kõrgematele teaduskondadele (teoloogia, seadus ja meditsiin).

Vana Ülikooli algusaegadel jäi Leuvenisse mitmed olulised teadlased. Gemma Frisius (pildil) oli matemaatik, kosmograaf ja rahvusvaheline tuntud arst. Frisius tutvustas topograafilist triangulatsiooni ja pani kartograafiasse kindla matemaatilise aluse. Gerard Mercator, kaasaegse geograafia isa, oli Frisiusi õpilane. Rembert Dodoens ja Carolus Clusius, empiirilise botaanika asutajad, õppisid ka Leuvenis. Veel üks kaasaegse meditsiini pioneer, Andreas Vesalius, sai oma põhiteadmisi Leuvenis.

Pärast 16. sajandi õitsengut langes loodusteaduslik haridus kriisiks. Kuigi teaduskond kaasas kiiresti oma teaduslikud uuendused oma programmist, jäi see siiski Newtoni füüsika suhtes pikka aega kalliks. Kuni 18. sajandini ei kohandatud teaduskonna senised struktuurid valgustusajastu teaduslikele standarditele. 1780. aastaks jäi Leuveni haridus uuesti standardseks ja tehti isegi algupäraseid uuringuid. Jan Pieter Minckelers avastas kivisöest eralduva põleva gaasi, mida ta kasutas oma auditooriumi valguses. Kuid poliitiline olukord muutis jätkusuutliku uue õitsengu võimatuks. Pärast Lõuna-Hollandi ühinemist Prantsusmaaga kaotas Vana ülikool 25. oktoobril 1797.

KATALOOGIA ÜLIKOOL (1835-1968)

19. sajandi jooksul omandab teaduskond järk-järgult ülikoolihariduses uue koha. Loodusteadused ei ole enam üksnes meditsiiniuuringute ettevalmistus. 1869. aastal oli olemas kuus doktorikraadi: matemaatika, füüsika, keemia, geoloogia-mineraloogia, botaanika ja zooloogia. 1900. aastal on geograafia ja 1919. aastal puhtad ja rakenduslikud keemilised teadused.

Instituudi erikoolid, mis asutati 1864. aastal teaduskonda mitme katoliku tööstuse algatusel, said autonoomse õppejõu staatuse 1961. aastal. 1878. aastal iseseisvaks instituudiks asutatud agronoomiainstituut oli samuti seotud Teadusteaduskond alates 1892. aastast.

Algne uurimistöö on alates 19. sajandi ülikooli sajandi otsesest ülesandest. Paleontoloog ja loomaar Pierre-Joseph Van Beneden oli kirglik teadlane, kes avaldas uuringud mere bioloogia ja parasiitide usside kohta. Van Beneden aitas oluliselt kaasa ka zooloogia muuseumi arengule. 1863. aastal avas keemik Louis Henry oma keemia laboratooriumi ja tema impulsi käigus sai praktilisi ja isiklikke uuringuid kursuse osaks. Henry ise tegeles orgaanilise keemia uurimisega. Jean-Baptiste Carnoy lõi tsütoloogia laboratooriumi ja alustas ka praktilist mikroskoopia kursust. Tema järeltulija Frans Alfons Janssens on meioosi ületamise avastaja. Geoloog Charles-Louis de la Vallée-Poussin õppis muuhulgas ka Meuse oru geomorfoloogiat, tema poeg Charles-Jean de La Vallée Poussin tegi algupäraseid matemaatika-uuringuid, eriti integreeritud ja diferentsiaalarvutuste ja peamised numbrid . Tema Cours d'Analysis Infinitésimale (algselt avaldatud 1903 ja 1906) on endiselt kasutusel; Viimane kordustrükk toimus 2003. aastal. De la Vallée-Poussin oli ühtlasi Leuveni ülikooli üks olulisemaid loodusteadlasi: kosmoloog Georges Lemaïtre, suurpuhastamise teooria asutaja.

AUTONOMIÜHISTU KATALOOGIA ÜLIKOOL (1968)

Alates 1968. aastast läks Leuveni ülikooli prantsuskeelne osakond Louvain-la-Neuve'i. Teaduskond jõudis järk-järgult Heverlee uuele ülikoolile, kus nüüd asuvad kõik osakonnad, välja arvatud bioloogia osakonna osakond. Alates 1980. aastatest on programmide valikut laiendatud arvutiteaduse programmiga, mis on esiteks teaduslik ja õigusala alates 1992. aastast.

Praegu õpib ühes neist kaheksast bakalaureuseõppest ja kaheteistkümnest hollandikeelest ja üheksa inglise keele õpetatud magistriõppesse teaduskonda ligikaudu 2400 õpilast. Lisaks osaleb õppejõud kümnes magistriõppes, mis on korraldatud koostöös teiste teaduskondadega.

Tänu professoritele G. Vanpaemelile ja E. Lambertsile

Õppida KU LEUVENis

Tere tulemast Katholieke Universiteit Leuvenisse, mis on üks vanimaid ülikoole Euroopas. Pakume kvaliteetset haridust, mis põhineb tipptasemel rahvusvahelistel teaduslikel uurimistööl ja suurepärastel, laiahaardeliste üliõpilasvajadustel. Leuven on maaliline ajalooline linn, kuid see, kes elab elavana ja elab õpilase rütmis.

KU Leuven on Lääne-Euroopa südames Belgias olnud peaaegu kuus sajandini õppimise keskus. Täna on see Belgia suurim ülikool ja asutatud 1425. aastal üks vanimaid ja tuntumaid ülikoole Euroopas. KU Leuven on juhtiv Euroopa teadusuuringute ülikool ja Euroopa teadusülikoolide liidu (LERU) asutaja ning pakub laias valikus rahvusvahelisi magistriprogramme, mida toetavad kvaliteetsed, uuenduslikud ja interdistsiplinaarsed uuringud.

Alates selle loomisest on KU Leuven asunud linnas, kus on oma nime. Leuven on meeldiv, turvaline ja tormav üliõpilaslinn, kus sajanditepikkune ajalugu vastab tipptasemel teadusele. Ülikool pakub ka ülikoolilinnakutes ülikoolilinnakud 11 Belgia linnal, sealhulgas Brüssel, Gent ja Antwerpen.

Missiooni kirjeldus

KU Leuven täidab oma ülesannet, pakkudes katoliku allkirjaga kvaliteetseid interdistsiplinaarseid teadusuuringuid ja haridust.

Programmide õpetamise keel:
Inglise
Hollandi

See ülikool pakub ka:

MSc

KU Leuven: Faculty of Science

Digitaalsete humanitaarteaduste magistrikraad aitab humanitaarteaduste, sotsiaalteaduste ja käitumisteaduste programmide lõpetajal digitaalse pädevuse arendamist, mis või ... [+]

Digital Humanities on noorte teadusuuringute valdkond, mis keskendub arvutusmeetodite kasutamisele humanitaarteaduste, sotsiaalteaduste ja käitumisteaduste uurimistöö toetamiseks. Valdkonna üks peamisi tegureid on suurte digitaalsete hoidlate hiljuti kättesaadavus paljudes humanitaar-, sotsiaal- ja käitumisteaduste valdkondades. Need hoidlad pakuvad väljavaadet arvutite visualiseerimise, päringute ja analüüsimeetodite rakendamiseks, mille tulemuseks on uute teadmiste ja arusaamade avastamine. Valdkonnas kasutatakse ka uusi digitaalseid meetodeid, et parandada humanitaar-, sotsiaal- ja käitumisteadustes välja töötatud ja rakendatud lähenemisviise, protsesse, oskusi ja meetodeid. See hõlmab digitaalsete tehnikate kasutamist juhendusteadustes, digitaalsete mängude kasutamist sotsiaalteadustes või digitaalsete tehnoloogiate kasutamist internetis avaldamisel.... [-]

Belgia Leuven
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
Osakoormus
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
KU Leuven: Faculty of Science

Magistrikraadi kosmosuuringute programm on mõeldud teadlaste ettevalmistamiseks, et vastata paljudele väljakutsetele ja võimalustele. Lisaks kosmoseuuringutele on õppekav ... [+]

Kosmosevaldkond mängib olulist rolli majandus-, sotsiaal-, tehnoloogia- ja teaduse arengus. Sektori ja selle mitmekülgsete rakenduste tulevik nõuab kõrgelt kvalifitseeritud eksperte, kellel on lai interdistsiplinaarne perspektiiv. Innovaatiliste kosmosetehnoloogiate arendamist soodustab intensiivne sümbioos tehnoloogiliste sektorite ja täpsete ja biomeditsiiniteaduste alusuuringutega seatud väljakutsete vahel. Lisaks eeldab kosmosetehnoloogia majanduslik ja sotsiaalne väärtustamine tõhusat suhet projektiarenduse ja majandussektori vahel.

Kosmoseprojektide suur hulk paneb juhtkonnale olulisi piiranguid. Kosmosevaldkonna rahvusvaheline iseloom ja selle laialdased rakendused, sealhulgas kosmose tähtsus julgeoleku ja kaitse seisukohalt, eeldavad vajadust Euroopa ja rahvusvaheliste õiguslike ja poliitiliste meetmete järele.... [-]

Belgia Leuven
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
Osakoormus
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles