Loe ametlikku kirjeldust

Brüssel, rahvusvaheline linn ja Euroopa pealinn

Euroopa südames, vaid 120 rongiga Pariisist, 1.30-st Amsterdamist ja 1h50-st Londonist ja Kölnist pakub Brüssel kõiki pealinna eeliseid ja suure ja elava linna elukvaliteeti.

Brüsselis asuvad kõik suuremad Euroopa institutsioonid. See on ELi ametlik asukoht ja paljud teised poliitilised ja majanduslikud otsuseid tegevad üksused ning neil on üha rohkem ettevõtteid, organisatsioone ja rahvusvahelisi eksperte.

Euroopa rohelise pealinna külalislahkuse ja vahetuse pikaajaline traditsioon tähendab, et nii külastajad kui ka elanikud saavad nautida laia valikut maailma toitu ja muusikat, samal ajal kui kultuuri vultuurid võivad valida paljude muuseumide ja näituste hulgast.

Université Libre De Bruxelles või ULB asub linna südames ning pakub ka mitmeid kultuuri-, pidulikke ja sporditegevusi. Ülikoolilinnakud ja neid ümbritsevad alad on äärmiselt atraktiivsed, pakkudes just õige kombinatsiooni õppimise ja vaba aja vahel.

Université Libre De Bruxelles ja maailm on pidev dialoog

Mitmekultuurilise ülikoolina, kus on üks kolmandik välismaal viibivatest üliõpilastest ja teadlastest, on rahvusvahelised suhted Université Libre De Bruxelles igapäevaelus nagu Brüsseli linn, mis on üks maailma kosmopoliitsemaid linnu.

Koostöö üle maailma ülikoolidega on nii hariduses kui ka teadustöös suurenenud, tänu suures osas erinevatele Euroopa liikuvusprogrammidele. Lisaks üliõpilaste liikuvusprogrammidele pakub ülikool mitmekülgseid integreeritud programme välispartneritega, sealhulgas ühised magistri- ja doktorikraadid. Mitmed neist programmidest on saanud maineka Erasmus Munduse akrediteeringu.

Selle väljapoole suunatud seisukoht Euroopa ja maailma suhtes on toonud kaasa mitmeid kokkuleppeid, koostööd ja erilisi partnerlussuhteid maailma juhtivate ülikoolidega.

Paljude aastate pikkuse kogemusega rahvusvahelisel areenil käivitas ülikool 45 juhtiva Euroopa ülikooli võrgustikku, mis hõlmab üle miljoni õpilase. See on ka Rahvusvahelise Avalike Ülikoolide Foorumi (IFPU) asutajaliige.

Institutsiooni rahvusvahelistumine on kinnitatud järgmiste asjaoludega:

  • Piiriülene koostöö Prantsusmaa Nord-Pas-de-Calais 'piirkonnaga
  • Eelistatud partnerite poliitika luua ühine, pikaajaline tegevus koos umbes kümne asutusega (eriti Oxford, Pariis VI, Berkeley, Montreal, UBC Vancouveris, Fudan Shanghais)
  • Mitmed spetsialiseerunud institutsioonid ja keskused, sealhulgas Institut d'études européennes (Jean Monnet 'uurimiskeskus), Solvay Brüsseli majandus- ja juhtimiskool, rahvatervise kool, Kanada uuringute keskus, Tšehhi uuringud jne.
  • Atlandi-ülene dialoog ja avamine arenevatele riikidele

Aastate jooksul ja hoolimata piiratud ressurssidest on ULB suutnud säilitada oma tipptaseme ning täita oma avalikke ja sotsiaalseid kohustusi.

Ülikool usub, et see aitab kaasa õiglasema ja demokraatlikuma maailma loomisele, aidates kaasa usalduse, kriitilise mõõtme ja erapooletuse saavutamisele globaliseerunud maailmas.

Uuenduslikud uuringud

Neli teaduslikku Nobeli auhinda, üks väljade medal, kolm Wolfi auhinda ja kaks Marie Curie auhinda on täiendavad tõendid ülikooli pikaajalise tipptaseme traditsiooni kohta.

Université Libre De Bruxelles on teadusuuringute valdkonna aktiivne liige ja osaleb peaaegu 130 projektis, mida rahastatakse seitsmendast Euroopa raamprogrammist. Viimastel aastatel on ta saanud 7 Euroopa teadusruumi (ERC) toetust, et rahastada meditsiini, majanduse, matemaatika, sotsioloogia või poliitikateaduse uurimistööd, samuti 2 kõrgtehnoloogilist toetust tehisintellektis ja füüsikas. Lisaks tunnustatakse ülikooli Euroopa õpingute instituudi Euroopa integratsioonialase töö heaks Jean Monnet 'Euroopa teaduskeskust.

Kõrged õpetamisstandardid

Université Libre De Bruxelles on 13 teaduskonda, kooli ja spetsialiseeritud instituudi, mis hõlmavad kõiki teadusharusid, ühendades tihedalt akadeemilise panuse ja teadusuuringud. See pakub peaaegu 40 bakalaureuseõppe programmi ja 250 kraadiõppe programmi. Samuti osaleb see 20 doktorikoolis, kus on ligikaudu 1600 doktorikraadi. käimas.

Mõned meie magistriprogrammid keskenduvad transdistsiplinaarsusele, samas kui teised rõhutavad rahvusvahelisi suhteid Euroopa magistrikraadi või mitmekeelsuse kaudu. Oleme juba aastaid töötanud tihedas koostöös VUB-ga (Vrije Universiteit Brussel - Brüsseli flaami keelt kõnelev ülikool).

Tervishoiu valdkonnas töötab ülikool lisaks Erasmuse õpetuskeskusele tihedat koostööd Belgia ulatusliku haiglate võrgustikuga.

Ülikooli üks peamisi eesmärke on anda oma õpilastele kindel alus kriitilises mõtlemises ning ka uurimuse maitse, samal ajal toitudes uute avalikkuse vajadustega.

Lisaks traditsioonilisematele programmidele ja kursustele, mis hõlmavad tipptasemel uurimistööd, pakutakse juhtivaid haridusprogramme ja kursusi, kus töötavad spetsialistid on spetsiaalselt kohandatud.

Keskendumine keelelisele ja kultuurilisele mitmekesisusele

Prantsuse keelt kõneleva ülikoolina toimetatakse enamik kursusi Université Libre De Bruxelles prantsuse keeles. Kuid üha rohkem magistrikraate on osaliselt või täielikult inglise keeles.

Ülikool pakub laia valikut prantsuse keele kursusi enne ja õppeaasta jooksul, et aidata oma rahvusvahelistel üliõpilastel parandada oma keeleoskust.

Pühendunud ülikool

Université Libre De Bruxelles on välja töötanud suure hulga üliõpilaste toetamise algatusi: nt rahaline ja psühholoogiline tugi, juhendamine, prantsuse klassid jne.

Alates selle loomisest 1834. aastal on Université Libre De Bruxelles olnud tihedalt seotud käimasoleva aruteluga kriitilise mõtlemise ja vabaduse üle. See on kaasa toonud selgesõnalise vastuseisu diktatuuridele ja teistele natsionalistlikele kuritarvitustele, võrdsete võimaluste edendamisele ja paljudele teistele sotsiaalsetele küsimustele. Vaba uurimise põhimõttele tuginedes, mis postuleerib sõltumatut põhjendust ja kogu dogma tagasilükkamist, on ülikool säilitanud oma algsed ideaalid vaba institutsioonina, mis on kindlalt seotud demokraatlike ja inimlike väärtuste kaitsega.

Programmide õpetamise keel:
Prantsuse

See ülikool pakub ka:

Magister

Université Libre De Bruxelles

See programm pakub väga laiaulatuslikku ülevaadet tsivilisatsioonide ajalooga seotud mitmetest õppevaldkondadest (poliitiline, usuline, sotsiaalne, majanduslik ja kultuur ... [+]

Töövõimalused

Ajaloolise magistri lõpetajatel on lisaks oma suurele kultuurialasele teadmisele ja kokkuvõtlikele oskustele konkreetne võime kriitiliselt analüüsida teavet ja olemasolevaid dokumente. Seepärast võivad ajaloos õppimine viia karjääri suure hulga: õpetamiseni; haldamine; raamatukogud ja dokumentatsioonikeskused; muuseumid ja kultuurikeskused; mis tahes sündmus, mis hõlmab mälu või viiteid minevikule; need ja paljud teised on võimalused ajaloolase oskuste paistmiseks. Lisaks annab nende uuringu eesmärk ülikoolilõpetajatele tugev inimkonna tunne ning konkreetsed tingimused, mis reguleerivad selle olemasolu, samuti nende tingimuste arengut, võimaldavad neil - nii oma metoodilistel kui ka organisatsioonilistel oskustel - töötada paljudes kutsealadel, mis asetada inimesed esirinnas: valitsusvälised organisatsioonid, sotsiaaltöö jne.... [-]

Belgia Brussels
September 2019
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Université Libre De Bruxelles

Bioinformaatika ja modelleerimise magistrikraad võimaldab lõpetajatel kohaneda mitmesuguste töökohtadega paljudes tegevusvaldkondades. Programmi lõpuleviimisel saavad nad ... [+]

Töövõimalused

Bioinformaatika ja modelleerimise magistrikraad võimaldab lõpetajatel kohaneda mitmesuguste töökohtadega paljudes tegevusvaldkondades. Programmi lõpuleviimisel saavad nad jätkata karjääri tööstussektoris (farmaatsiatooted, biotehnoloogia, toit jne) või avalikus sektoris (keskkond ja säästev areng, kvaliteedikontroll, bioloogiline turvalisus, teaduslik abi) või jääda akadeemilisse sektorisse ( õpetamine ja teadustöö kesk- või keskkoolides).

Sõltumata sellest, millises suunas lõpetajad otsustavad, on nende interdistsiplinaarne väljaõpe suur tähtsus.

Programmi eesmärgid

Vastus praegustele bioloogilistele probleemidele - alates genoomide järjestusest kuni biomolekulaarsete struktuuride uuringuni ja dünaamiliste rakuprotsesside analüüsini - sõltub üha enam eksperimentaalsete ja teoreetiliste lähenemisviiside täiendavusest, mis võimaldab bioloogilisi süsteeme analüüsida, modelleerida ja simuleerida arvutites molekulaarsed ja rakulised kaalud ulatuvad tervetesse organismidesse ja isegi populatsioonidesse. Selle suundumuse täitmiseks koolitab programm õpilasi erinevatest akadeemilistest taustadest arvutusliku genoomika ja proteoomika, struktuurilise bioinformaatika ja dünaamiliste protsesside modelleerimise alal. Lõpetajad selle Master on võimelised kasutama ja disaini bioinformaatika ja modelleerimise vahendeid, et käsitleda kõiki aspekte bioloogilise küsimuse, tihedas koostöös eksperimentaalsete teadlastega.... [-]

Belgia Brussels
September 2019
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Université Libre De Bruxelles

Füüsika on seotud loodusega seotud põhiseadustega. Elementaarsetest osakestest kuni universumini üldiselt uurib füüsika kõiki võimalikke skaalasid, võimaldades materjali ... [+]

Töövõimalused

Tänapäeval vajab mitmesuguseid tegevusi füüsiku oskusi:

Füüsika, astrofüüsika, geofüüsika või biofüüsika alusuuringud (arendatud ülikoolides või suurtes teaduskeskustes, nagu CERN või ESA)Rakendusuuringud (füüsika, tuumaenergia, kujutised, telekommunikatsioon, energiatootmine, meteoroloogia jne)Õpetamine (keskkoolides või ülikoolides)Rakendusuuringud arvutiteaduses, inseneriteaduses, aktuaariteadustes jne.Erasektor (lennundus, mikroelektroonika, keskkond, meditsiin, infotehnoloogia, pangandus, kindlustus, nõustamine jne)

Oma tugeva analüütilise võimekusega on füüsikud tööturul väga nõudlikud.... [-]

Belgia Brussels
September 2019
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Université Libre De Bruxelles

Tänapäeval on geoloogid rohkem kui kunagi varem geoteadlased. Nende multidistsiplinaarne taust maa- ja keskkonnateadustega võimaldab neil lahendada keerulisi küsimusi, mi ... [+]

Töövõimalused

Keskkonnaalane nõustamine, mineraalide ja nafta uurimine, teadusuuringud, tsiviilehitus jne.

Geoloogid võivad osaleda kohalikes, piirkondlikes või isegi globaalsetes küsimustes, samas kui nende taust võib viia nende positsioonidesse avalikus või erasektoris. Geoloogia erialal omandatud tehnilised oskused on kõrgelt hinnatud tööstussektorites, mis tegelevad geomaterjalidega (tsiviilehitus, tsement jne) ja geoloogiliste ressurssidega (vesi, kaevandamine, õli jne). Üha rohkem võimalusi on ka avalikus ja valitsusvälises sektoris, mis on seotud looduslike ohtude juhtimisega, maakasutuse planeerimisega ning pinnase ja põhjaveekihtide puhastamisega.

Programmi eesmärgid... [-]
Belgia Brussels
September 2019
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Université Libre De Bruxelles

Professionaalses maailmas panevad selle programmi lõpetajad oma teadmised ja oskused praktikasse laboratooriumides ja tootmisüksustes või teaduslikeks ekspertideks ja nõu ... [+]

Töövõimalused

Professionaalses maailmas panevad selle programmi lõpetajad oma teadmised ja oskused praktikasse laboratooriumides ja tootmisüksustes või teaduslikeks ekspertideks ja nõustajateks. Sageli palgatakse nad tipptasemel keemiatööstuses, kus nad saavad kiiresti jõuda kõrgematesse ametikohtadesse.

Keemia magistrikraad avab töövõimalusi järgmistes valdkondades:

Tööstuslikud või akadeemilised uuringudRiigiteenused: kuritegevuse laborid, kultuuripärandi säilitamise laborid, tervishoiuteenused jne.ÕpetamineTootmineAnalüüsTehniline ja kaubanduslik sektorTervis

Keemikuid võib vaadelda arhitektidena, luua uusi molekule, arendada uusi materjale, arendada ja optimeerida tootmisprotsesse, aidates parandada elukvaliteeti paljudes valdkondades (meditsiin, keskkond, energia, toit, kosmeetika jne).... [-]

Belgia Brussels
September 2019
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Université Libre De Bruxelles

See programm aitab õpilastel mõista, selgitada, tõlgendada ja kasutada suuremaid kunstilisi suundumusi ja inimkonna poolt tekitatud reaalseid kultuure. Programm arendab ü ... [+]

Töövõimalused

Mitmeotstarbeliseks ja praktiliseks programmiks võib see kapten kaasa tuua mitmeid karjääri, olenemata sellest, kas need on otseselt seotud kunsti ja arhitektuuriga või muudes tööstusharudes, näiteks muuseumides, muinsuskaitses ja säilitamises, kunstigaleriides, kaevamiskohtades, kultuuriosakondades. ettevõtetes või ministeeriumides, keskhariduses või keskharidusjärgses õpetuses, ühendustes ja sotsiaal-kultuurilistes organisatsioonides.

Programmi eesmärgid

See programm aitab õpilastel mõista, selgitada, tõlgendada ja kasutada suuremaid kunstilisi suundumusi ja inimkonna poolt tekitatud reaalseid kultuure. Programm arendab üliõpilaste tugevat aluspõhimõtet (külastused, muuseumide töölerakendused, kaevamispaigad, kunstiteoste säilitamine ja taastamine jms), otsene kontakt objektide, piltide ja hoonetega ning individuaalse töö kaudu. sõltumatust ja teadmisi. Teine eesmärk arheoloogia ja kunstiajaloo magistriõppes on anda üliõpilastele arenenud teadmised konkreetses õppevaldkonnas, mis katab kõik perioodid ja suur osa maailmast: eelajalugu / protohistoria; Antiik; keskaeg / renessanss / kaasaegsed ajad; Kaasaegne kunst; Vana-Ameerika ja Aasia; Aafrika.... [-]

Belgia Brussels
September 2019
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Université Libre De Bruxelles

Mõte, et geograafiaõpetus on ainult tulevaste geograafiaõpetajate jaoks, on müüt: geograafia lõpetajad võivad töötada mitmesugustes ametialastes võimekustes, kuna neid hi ... [+]

Töövõimalused

Mõte, et geograafiaõpetus on ainult tulevaste geograafiaõpetajate jaoks, on müüt: geograafia lõpetajad võivad töötada mitmesugustes ametialastes võimekustes, kuna neid hinnatakse paljudes keskkondades oma teadmiste ja oskuste eest, samuti nende võimetest omavahel kombineerida erialadel. Meie endised õpilased on nüüd linna planeerimise, regionaalarengu ja keskkonnajuhtimise eksperdid; geograafiliste infosüsteemide projekteerijad; ruumiandmete analüütikud; turismi, transpordi, jaemüügi, kinnisvara, tsiviilohutuse valdkonna projektijuhid; kuid teised on seotud assotsiatsioonide, teadusuuringutega või isegi kesk- või keskhariduse õpetamisega.... [-]

Belgia Brussels
September 2019
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Université Libre De Bruxelles

Statistikaamet õpetab üliõpilastele andmete muutmise keerulist kunsti ning teiste valdkondade otsustajaid ja teadlasi aitab seda teavet kõige tõhusamalt analüüsida. ... [+]

Töövõimalused

Statistikuid leidub kõigis tööstusharudes.

Paljud statistikaga seotud töökohad on kättesaadavad farmaatsiatööstuses, kliinilistes uuringutes ja põllumajandusettevõtetes, aga ka pankades, kindlustusseltsides ja ametlikes statistikaasutustes.

Samuti on statistikas palju võimalusi (nii teoreetilised kui ka rakendusuuringud), eriti akadeemilises sektoris.

Programmi eesmärgid

Statistikaamet õpetab üliõpilastele andmete muutmise keerulist kunsti ning teiste valdkondade otsustajaid ja teadlasi aitab seda teavet kõige tõhusamalt analüüsida. Programm pakub kolme spetsialiseerumist, millel on konkreetsed õpitulemused ja eesmärgid:... [-]

Belgia Brussels
September 2019
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Université Libre De Bruxelles

Lõpetajad Master in Matemaatika jätkata tööd paljudes karjääri. Kümme aastat pärast lõpetamist jätkab 7% täiendavaid õpinguid, 15% õpetavad (kas keskkoolides või kõrghari ... [+]

Töövõimalused

Lõpetajad Master in Matemaatika jätkata tööd paljudes karjääri. Kümme aastat pärast lõpetamist jätkab 7% täiendavaid õpinguid, 15% õpetavad (kas keskkoolides või kõrghariduses), 36% tegelevad uurimistööga (kas ülikoolis või muus institutsioonis) ja 42% töötab erasektoris (pangad, farmaatsiatööstus jne).

Kuigi matemaatikaõpetajate nõudlus on endiselt kõrge, on matemaatika magistriõppe lõpetajate võimalused eriti erinevad ja hõlmavad: kõrgetasemelisi positsioone finantsorganisatsioonides, statistikat või bioloogilist statistikat, võrgustiku haldamise konsultatsioone jne.

Selle programmi lõpetajatele avatud karjäär on väga mitmekesine. Meie lõpetajate uuringus, kes sai diplomi aastatel 1997–2012:... [-]

Belgia Brussels
September 2019
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Address
Avenue Franklin Roosevelt,50
1050 Brussels, Brussels, Belgia