Pontifícia Universidade Católica do Paraná - PUCPR

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Brasiilia hariduse tipptaseme edendamine

PUCPRi peamisteks eesmärkideks on haridusalane pädevus, innovatsioonipõhine ettevõtlus ning mitmekultuuriline ja kultuuridevaheline õppimine. Selle tulemusena on Pontifícia Universidade Católica do Paraná saavutanud riikliku ja rahvusvahelise tunnustuse maailma kõige olulisema kõrghariduse järgi: The Times Higher Education, mis on pannud PUCPRi Brasiilia tippülikoolide hulka. Peaaegu 60 aastat pühendunud kõrgharidusele ja teadustööle on PUCPR suurim erakõrgharidusülikool Paraná osariigis ja üks mainekamaid ülikoole Brasiilias.

107111_2012-059APC_3663.JPG

Ülevaade

23 000 üliõpilast

1200 lõpetajat

1650 teaduskonna liiget

280 Õpetamis- ja uurimislaborid

PUCPR annab haridust kvalifitseeritud spetsialistidele, et tegutseda ühiskonna juhtivatena. Edendades eetilisi väärtusi ja pühendumust kohalikule ja piirkondlikule kogukonnale, on PUCPR kehtestanud oma identiteedi, aidates oluliselt kaasa parema ühiskonna loomisele.

Aja jooksul on PUCPR lõpetanud üle 100 000 õpilase. Ülikool on liikunud üleilmastumise suunas, integreerides mitmeid kultuure ja jagades teadmisi rahvusvaheliselt. PUCPR on muutumas peamiseks innovatsiooni edendajaks ja tugevdab võrgustikku, mis stimuleerib teadmiste jagamist ja rakendusuuringuid.

Missioon

Pontifícia Universidade Católica do Paraná, mis juhindub eetilistest, kristlikest ja maristlikest põhimõtetest, on missiooniks teadmiste ja kultuuri arendamine ja levitamine ning kodanike ja spetsialistide igakülgse ja püsiva kvalifikatsiooni edendamine, mis on pühendunud ühiskonna elule ja arengule. .

Visioon

Saada 2022. aastaks maailmatasemel kõrgharidusasutus, millel on tipptasemel õpetamine, teadmiste tootmine, teenused ja sotsiaalne tähtsus.

107112_2012-059APC_3620.JPG

Kus me oleme

PUCPRil on neli ülikoolilinnakut Paraná osariigis Brasiilias, olles peamine ülikool, mis asub Curitibas, riigi pealinnas. Ilus ja elav peamine ülikoolilinnak jagab iga päev umbes 40 000 inimese kogukonda, sealhulgas üliõpilasi, õppejõude, teadlasi ja töötajaid ning on hästi tunnustatud haridus- ja teaduskeskus.

Rohkem kui 1,7 miljoni inimesega on Curitiba Lõuna-Brasiilia suurim linn. Kapitalil on Brasiilias üks parimaid roheliste ruumide arvu elaniku kohta. Ligikaudu 30 parki ja metsa kaunistab linna ja on vaba aja veetmise ja spordi nautimise koht. Linnas loodi Brasiilias ka pioneeride ringlussevõtt ja säästev jäätmekäitlus. Pluss: linna ühistransport on ülemaailmne viide, sest tema kiirliinibuss, mis ringleb eksklusiivsetes sõiduradades, on inspireerinud selliseid linnu nagu Bogotá (Colombia), Mehhiko (Mehhiko) ja Los Angeles (Ameerika Ühendriigid).

Täiendavad ülikoolilinnakud on Maringá, Londrina ja Toledo. 2016. aasta Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni rakingu järgi on Maringá Paraná osariigi suuruselt kolmas linn ja üks 50 parimat linna Brasiilias. Londrina on Lõuna-Brasiilia suuruselt neljas rahvaarv, kus elab ligi 600 000 inimest. Londrina on piirkondliku ja riikliku arengu keskus ja ülikoolilinnak keskendub põllumajandusega seotud tegevustele. Toledo linn, mis asub Paraná lääneosas, on riigi juhtiv teraviljatootja. Selle rahvaarv on kuni 130 000 elanikku.

Globaalne PUCPR

Rahvusvahelisus avab ülikooli uksed maailmale. PUCPR leiab, et ülemaailmsete teadmiste, teadusuuringute ja inimarengu kättesaadavus on kõigile vajalik, et ületada piire.

  • Partnerlus 240 kõrgharidusasutusega üle maailma.
  • 50 kursust, mida õpetatakse inglise keeles erinevates bakalaureuseõppe programmides.
  • Igal aastal vahetasid vahetusprogrammid 500 üliõpilast (sissetulevad ja väljaminevad).
  • Rahvusvaheliste õppejõudude ja teadlaste kohalolek kogu maailmast PUCPRis.
  • Kahekordsed kokkulepped ülikoolidega kogu maailmas majanduse, ärijuhtimise, arhitektuuri ja linnaplaneerimise, tootearenduse, kirjanduse, ajakirjanduse, reklaami, turunduse ja mehhatroonika valdkonnas.

Globaalsed partnerid

PUCPRil on akadeemilised koostöölepingud üle 240 partnerriigi ülikooliga rohkem kui 25 riigist kõigis mandrites, mis pakub üliõpilastele ja õppejõududele erinevatest institutsioonidest Brasiilia akadeemilist kogemust.

Lisateave PUCPRi rahvusvaheliste projektide kohta:

Inglise poolaasta

PUCPR on üks esimesi Brasiilia kõrgharidusasutusi, kes pakuvad akadeemilisi kursusi, mis viiakse läbi täielikult inglise keeles nii rahvusvahelisele kui ka kohalikule ülikoolikogukonnale.

Buddy programm

Algatus, mille on välja töötanud PUCPRi üliõpilased, on programmi eesmärk aidata rahvusvahelistel üliõpilastel oma PUCPR-i kultuurivahetusprogrammide ajal ja nende ühiskondlikes kohandustes vahetada.

Ameerika Akadeemia

Uuenduslik programm, kus üliõpilased alustavad bakalaureuseõpet Brasiilias ja teevad Ameerika Ühendriikides viimased kaks või kolm aastat, võimalusega kahekordse kraadi saamiseks. Partnerlus PUCPRi ja Kent State University (Ohio-USA) vahel, mis toob Brasiiliasse kõige uuenduslikuma programmi Ladina-Ameerikas.

PIBIC International

Uurimisvõimalused bakalaureuse- ja kraadiõppuritele. Undergraduate Research Programmi eesmärk on tutvustada õpilastele teadusliku uurimistöö keskkonda, samas kui PIBIC Master keskendub andekatele kõrgkoolidele, kes on huvitatud PUCPRi magistrikraadist.

107113_2012-059APC_3638.JPG

Rahvusvahelistumise strateegiline plaan

Kõrghariduse rahvusvaheliseks muutmine ei ole enam valikuvõimalus, vaid pigem vajadus iga ülikooli jaoks, kes on pühendunud õpetamise, teadustöö ja laiendamise kvaliteedile. Ühiskonna suured kaasaegsed väljakutsed, millel on kohalik mõju, on muu hulgas globaalsed - energeetika, jätkusuutlikkus, linnad, tervis, inimõigused - ning seetõttu sõltuvad nende lahendused ülemaailmse nägemuse ja kohalolekuga juhtide moodustamisest.

PUCPR otsustas seda ülesannet täita, kui ta valis institutsionaalseks prioriteediks rahvusvahelistumise. Selles stsenaariumis on rektuur teadusuuringute, magistriprogrammide ja innovatsiooni pro rektori ja rahvusvahelistamisbüroo kaudu loonud ülikooli rahvusvahelistumise ettepaneku ajavahemikuks 2016–2022. Kava koosneb kahest teljest, nimetatakse InPUC - rahvusvaheliseks muutumine ülikoolilinnakutel - ja OutPUC - välist rahvusvahelistumistegevus - igaühel neist on kolm suunist ja neid täiendab tegevuskava, millest mõned on juba käimas ja teised plaanitud tulevikku.

Ettepaneku eesmärk on kaasata kogu akadeemiline kogukond, et muuta PUCPR tõeliselt piirideta ülikooliks.

Asukohad

Curitiba

Address
R. Imaculada Conceição, 1155 - Prado Velho, Curitiba - PR, 80215-901
Brazil

Curitiba, Paraná osariik, Brasiilia

Londrina

Address
Av. Jockey Club, 485 - Hipica, Londrina - PR, 86072-360
Brazil

Londrina, Paraná osariik, Brasiilia

Maringá

Address
Av. Duque de Caxias, 1020 - Zona 7, Maringá - PR, 87020-025
Brazil

Maringá, Paraná osariik, Brasiilia

Toledo

Address
Avenida União, 500 - Jardim Coopagro, Toledo - PR, 85902-532
Brazil

Toledo, Paraná osariik, Brasiilia

Kent

Address
Kent State University
P.O. Box 5190, 850 University Esplanade, Kent, Ohio 44242

Kent, Ohio, Ameerika Ühendriigid

Programmid

See ülikool pakub ka: