L’École Supérieure de la Francophonie pour l'Administration et le Management

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

ESFAM oli kiire ja piisav vastus institutsionaalne Frankofoonia ja Bulgaaria Vabariigi koolitusvajaduse tippjuhid piirkonna Kesk-ja Ida-Euroopas pärast 1990. aastat silmitsi raske probleeme haldamine üleminek. Otsus luua ESFAM võttis 5. tippkohtumisel riigipeade ja valitsusjuhtide Prantsuse osa (Mauritius, oktoober 1993).

Integratsiooni suur hulk piirkonna riikide Euroopa Liidu ja keerukuse kasvades rahvusvahelises keskkonnas nõuavad juhid, et mõista mitte ainult toimimist organisatsioonide ja ärimaailmas, kuid samuti juhib keerukus. Innovatsioon, riskijuhtimise, turbeteave, konkurentsivõime, oskusi juhtimise, jne, on nüüd igapäevaelu igas organisatsioonis. Läbi tema õpetusele ESFAM vorm 19 aastat kõrgelt kvalifitseeritud juhid, välja algatuse, vastutustunnet ja solidaarsust.

Algselt avatud Kesk- ja Ida-Euroopas, ESFAM on muutunud kesklinnas akadeemilise kvaliteedi rahvusvahelise kutsumuse viide Prantsuse keele hariduse ökonoomika ja juhtimine.

ESFAMi kursused on organisatsiooni juhtimise magistriõppes 2:

 • Magistrikraad õigusteaduses, juhtimises ja ärijuhtimises, mis on korraldatud koostöös Nantese ülikooliga (Prantsusmaa) ;
 • Magistrikraad ja erialane pädevus avalikus tegevuses, töökogemuses ja teadustöös, korraldatud koostöös Toulouse 1 Capitole
 • Õigusteaduse, majanduse ja juhtimise eriala magistrikraad Sotsiaal- ja solidaarsusmajandus, korraldatud koostöös Lyon 2 ülikooliga (Prantsusmaa) ;
 • Õigusteaduse ja majandusteaduse eriala kultuuriministeerium, korraldatud koostöös Lyon 2 ülikooliga (Prantsusmaa) ;
 • Juhtimise magistrikraad, spetsialiseerumine Avalik juhtimine, kursus:
  • Euroopa asjade haldamist
  • Juhtimine avalike institutsioonide

Organiseeritud koostöös University of Liège (Belgia):

 • Master säästva territoriaalse arengu Tourism Management eriala ja puhkuse korraldatud koostöös University of Corsica Pasquale Paoli (Prantsusmaa) ja Cadi Ayyad Ülikooli Marrakech (Maroko).
 • Master International Transport, eriala Kesk- ja Ida-Euroopas, korraldatakse koostöös University Paris 1 Panthéon Sorbonne (Prantsusmaa).

Student värbamise kinnitamine toimub LAC 4 (240 AP). Kestus muidugi on üks õppeaasta. Klassid on õpetanud Sofia ülikooli professorid ja spetsialistid erinevatest riikidest Frankofoonia. Õpetamise lähenemine põhineb interaktiivne lähenemisviis, keskendudes juhtumiuuringud, stsenaariumi ja praktiliste probleemide lahendamiseks.

Koolitus ESFAM on tasuta. Uuring, mille maksumus on võrreldav gümnaasiumid ja Euroopa ülikoolid on subvensionnées poolt Agence Universitaire Frankofoonia. Ainult jääb vastutab õpilase panus 750 eurot aastas rahastamisele eluaseme ülikooli ühiselamus, tervisekindlustus ja transport alates elukoha kooli.

Teatud tingimustel, õpilased saavad stipendiumi rahastavad eri organisatsioonide (Bulgaaria valitsus, AWEX-WBI Euroopa institutsioonid)

Asukohad

Sofia

Address
1, Rue Léopold Sédar Senghor
1618 Sofia, Sofia linna provints, Bulgaaria

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega