Loe ametlikku kirjeldust

1914. aastal asutatud Estonian Academy of Arts on ainus avalik ülikool, mis pakub kõrgharidust kunsti, disaini, arhitektuuri, meedia, visuaalsete uuringute, kunstikultuuri, kultuuripärandi ja looduskaitse valdkonnas. Asub Tallinna pealinnas, on see aktiivne õppe- ja uurimisasutus ning juhtiv riiklik visuaalse kultuuri innovatsioonikeskus.

Praegu on Estonian Academy of Arts ligikaudu 1200 üliõpilast ja neid õpetavad 89 professorit, dotsent, õpetajat ja õppejõudu nii Eestis kui ka välismaal. Uuringud toimuvad hoolikalt valitud õpilaste väikestes gruppides ja Estonian Academy of Arts uhkelt madal õpilaste ja professori suhe.

EAA pakub kuus magistriprogrammi inglise keeles: animatsioon, kaasaegne kunst, disain

Pakume ka bakalaureuse programmi Media Graphics, õpetatakse vene keeles. Lisaks pakume rahvusvahelist doktoriõpet nimega Art and Design .

EAA julgustab innovatsiooni ja katsetamist ning üliõpilased saavad võtta oma erialadel väljaspool mooduleid ja töötubasid. Kas teil on idee? Proovi seda! Siit leiad, et seal on värskendav bürokraatia puudumine. Need, kes EAA õppivad, avastavad varsti laia valikut võimalusi.

Kutsume teid meiega liituda!

AJALUGU

20. sajandi algusest on Estonian Academy of Arts olnud Eesti kunstihariduse oluline keskus. 1914. aastal asutas Eesti Kunstide Selts Tallinna Rakenduskunstikool, kus pakuti üldharidust ja erialast ettevalmistust kunstis ja käsitöös.

Õppekavade koostamisel kasutati mudelina Peterburi kunstikooli Stieglitz - keskendunud tehniliste ja praktiliste oskuste õpetamisele. Aastal 1924 sai kool riiklikuks rakenduskunstikooliks, mis pakkus haridust kõigis rakendusliku kunsti traditsioonilistes distsipliinides, ning 1930. aastate programmile lisati visuaalsete kunstide erialasid. 1932. aastal kolis kool uue mitmeastmelise koolitüübiga ja sai võimaluse taotleda spetsialisti või kunstniku diplomi.

1938. aastal nimetati kool ümber riiklikuks tööstuskunstikooliks. 1944. aastal nimetati kool ümber NSVL Tallinna Riikliku Rakenduskunsti Instituudi nimel. 1951. aastal kunstiõppe süsteemi tsentraliseerimise tulemusena viidi kõik õppetööd üle Tartust Tallinna, lisati arhitektuuriuuringuid ja nime muutus Eesti NSV Riikliku Kunstiinstituut (SAIE, lühend ERKI). 1989. aastal nimetati ERKI ümber Tallinna Kunstiülikooliks ja alates 1995. aastast on selle nimetus olnud Estonian Academy of Arts .

RAHVUSVAHELISED SUHTED

Akadeemia eesmärk on olla elu keskele. Seepärast pööratakse tähelepanu ühiskonnale ja professionaalsele maailmale laiemalt.

EAA on tihedad sidemed ja koostöölepingud enam kui 100 rahvusvahelisel ülikoolil ja paljudel rahvusvahelistel võrgustikel, mille kaudu saab läbi rääkida üliõpilaste ja õppejõudude vahetust ning laiendada väljaõppevõimalusi. EAA on CUMULUS (rahvusvaheline ülikoolide, kunsti-, disaini- ja meediakolleegiumide liige) liige; EAAE (Euroopa Arhitektuurialase Hariduse Assotsiatsioon); ELIA (Euroopa kunstiinstituut) ja NORDPLUS kaudu on mitmete professionaalsete võrgustike liige.

Alates 1999. aastast on EAA olnud Euroopa Komisjoni kõrgharidusprogrammi Erasmus elukestva õppe programmi liige, mille raames on alla kirjutatud enam kui 100 kahepoolset vahelepingut. Lisaks Erasmuse programmile on Estonian Academy of Arts sõlminud üliõpilaste ja õppejõudude vahetus- ja koostöölepingud kümne rahvusvaheliselt tunnustatud kunstiülikooliga väljaspool Euroopa Liitu.

Näituste ja kirjastustegevuse kaudu korraldatakse regulaarselt ja tihedalt kontakte maailmaga väljaspool akadeemilist ringkonda, korraldades mitmeid üritusi ning koostöös ettevõtetega ja avalike asutustega.

Välissuhete, õppejõudude ja üliõpilasvahetuste, välismaiste praktikavõimaluste nõustamist ja teabe andmist koordineerib rahvusvaheliste suhete osakond.

KOOSTÖÖ JA ETTEVÕTLUS

EAA teeb koostööd ülikoolide, kultuuriasutuste, kunstiühenduste, kohalike omavalitsuste asutuste ja ettevõtetega nii Eestis kui ka välismaal.

Estonian Academy of Arts teeb koostööd paljude Eesti ja rahvusvaheliste teadus- ja arendustegevusega tegelevate ettevõtetega. Partnerid varieeruvad sõltuvalt spetsialiseerumisvaldkonnast ja Akadeemia saab pakkuda erinevaid teenuseid uuringute ja analüüside abil prototüüpide loomiseks.

Arenguosakond on seos hariduse ja ettevõtluse vahel. Töötatakse välja EAA põhitegevusi toetavad teenused ja lahendused, mis annavad juriidilisele ja ettevõtlusnõustamisele personali ja ettevõtteid Akadeemia osakondade koostööprojektide läbiviimiseks. Arenguosakond suhtleb aktiivselt nii Eestis kui ka välismaal asuvates ettevõtetes ning teostab ühisprojekte. Paljud õpilased täidavad projekteerimisülesandeid Eesti ettevõtetele avalikus ja erasektoris ning osalevad õpingute ajal rahvusvahelistel ja kohalikel konkurssidel.

Arenguosakond korraldab koolitusi ettevõtluse, intellektuaalomandi õiguste, karjääriplaneerimise, rahvusvaheliste praktikavõimaluste ja projektijuhtimise vallas. Õpilastel soovitatakse teha äriplaane ja EAA ettevõtete jaoks on olemas arvukalt ressursse (üliõpilaste poolt õpingute käigus asutatud ettevõtted). Osakond koordineerib talitustevahelisi arendusprojekte ja viib vajadusel läbi teadus- ja arendusprojekte. Arenguosakond haldab EAA kohalikke ja rahvusvahelisi kaasfinantseeritud või ühiseid projekte.

Programmide õpetamise keel:
  • Inglise
  • Eesti

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

Estonian Academy of Arts

Estonian Academy of Arts pakub ingliskeelse disaini ja käsitöö magistriprogrammi. Õpilased sisenevad ühisele õppekavale, kuid valivad ka distsipliini: keraamika, klaasiku ... [+]

Kaheaastane disain

Üliõpilased sisenevad ühisesse programmi, kuid valivad ka spetsialiseerumise. Õpilased, kes õpivad disainis

Disain

keraamikaklaasikunst ja disainehted ja sepatöödtekstiili disainnahakunst ja disainmoe disain

Materjalil põhinev disain ja käsitöö disainilahendus on ainulaadne väljavaade ja filosoofia ning Estonian Academy of Arts on üks väheseid kohti maailmas, kus on võimalik mõnest valdkonnast õppida MA tasemel. Iga magistriõppe üliõpilane peaks olema midagi parimat maailmas - kas geniaalse toote valmistamisel, ainulaadses kunstipositsioonis või sügavamate materjalidega seotud teadusuuringute demonstreerimisel. Kujundus

"Disainis... [-]

Eesti Tallinn
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Estonian Academy of Arts

Programm asub arhitektuuri, linnaplaneerimise ja disaini, kunstiajaloo ja teooria, kriitilise geograafia, sotsioloogia, etnograafia ja sellega seotud erialade ülikoolidev ... [+]

Kuna viimaste aastakümnete sündmusi ja muutusi on jõuliselt näidatud, on linnaküsimus läbinud tänapäeval kõik olulised sotsiaalsed, majanduslikud ja poliitilised arengud. Kaheaastane magistriõppe programm Urban Studies kritisaalselt tegeleb kaasaegse linnakeskkonna laiaulatusliku ilminguga. Millistes vormides tänapäeval eeldatakse linnastumist? Kuidas linnaruume toodetakse?

Programm annab ülevaate linna ühtsest perspektiivist kui füüsilisest ruumist, sotsiaalsest ruumist ja disaini ruumist. See ühendab ranged akadeemilised uuringud intensiivse välitööd. Programm asub linnadevaheliste ülikoolide, urbanismi ja linnaplaneerimise, arhitektuuri teooria, sotsioloogia, linnanektograafia ja geograafia vahelisel ülikoolilinnul. Meie õpilastel on akadeemiline taust arhitektuur, sotsiaalteadused ja humanitaarteadused. Kriitiliste ülekuulamiste ja eksperimentaalsete tavade integreerimisel on programm kolmekordne keskendumine sotsiaalsele kasutamisele, ruumilistele programmidele ja linnavormidele.... [-]

Eesti Tallinn
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Estonian Academy of Arts

Eesti Kunstiakadeemia pakub 2-aastane Master of Animation programm kraadiõppe üliõpilastele huvitatud animatsiooni suunamine ja filmitegemine. ... [+]

Department of Animation loodi Eesti Kunstiakadeemia 2006. aastal ning alates 2007. aastast on pakutud kaheaastase MA Animatsioon (õpetatakse inglise keeles). Animatsioon MA programm on õpetanud professor Priit Pärn ja dotsent Olga Pärn. Peamine eesmärk programm on edukalt kasvatada loojad animafilme, pakkudes neile teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi. Edasine eesmärk on aidata kaasa üldist arengut animatsiooni kunst.

Animatsioon on jõudsalt keskmise ja areneb suurema kiirusega kui kunagi varem. Sellest on saanud osa massikultuuri, samuti üheks peamiseks vorme. Animatsiooni saab näha digitaalse ekraani graafika, arvutimängud, muusikavideote, filmide jms Alusel iga film - sealhulgas animafilmi - on lugu. Suurim probleem filmimaailma puudumine on head lood. Enamikus maailma animatsioon koolid, õpilased ei ole õpetanud kunsti hea lugu kirjalikult. See on midagi, mis seab meie programmi peale. Paneme rõhku lugu ja õpetada professor Pärn unikaalne metoodika loomise filmistsenaariumi.... [-]

Eesti Tallinn
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Estonian Academy of Arts

MA-interaktsiooni disainiprogramm keskendub inimkesksele disainile. Aruka tarbijatehnoloogia käimasolev areng on suurendanud vajadust hästi kavandatud intuitiivsete kasut ... [+]

Koostoimimise disain (IxD) on kiiresti arenev loomevaldkond. Aruka tarbijatehnoloogia käimasolev areng on suurendanud vajadust hästi kavandatud intuitiivsete kasutajaliideste ja kogemuste järele. Olgu see siis mobiilirakendus, veebipõhise teenuse esiosa või keerukas süsteem, mis hõlmab erinevaid digitaalseid ja füüsilisi kogemusi, on interaktsiooni kujundus oluline osa sellest. Koostoimimise projekteerijate eesmärk on muuta kasutajate kohtumised keerulise teabe ja masinatega nii lihtsaks kui ka meeldivaks.

Meie programm keskendub inimkesksele disainile. Kasutaja uuringud, analüüsid ja katsetamine moodustavad õppekava aluse. Teoreetilised uuringud on üles ehitatud praktilistest disainiprojektidest, mis põhinevad Eesti ja välismaiste ettevõtete reaalsel pühadel. Kasutajaspetsiifiline, vilgas disain ja toote / teenuse arendamise meetodid tagavad projektide usaldusväärse tulemuse.... [-]

Eesti Tallinn
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Estonian Academy of Arts

Me õpetame tulevasi interjööri arhitekte. Programm pakub oskusi kriitiliselt analüüsida, arendada ja katsetada ruumilise keskkonna loomise erinevaid aspekte ning aidata a ... [+]

Kaasaegset maailma iseloomustab keerukus ja kiire muutused, mõjutades ka sisearhitektide ja ruumiliste disainerite eriala. Sisearhitektuuri magistriõppe programm põhineb põhimõttel, et disainioskuste komplekt selle mõiste kitsas tähenduses ei ole piisav, et sisearhitektid saaksid oma elukutsel edukad olla. Samuti peavad nad mõistma laiemat konteksti ja suutma oma lahendusi muutuvatele olukordadele kohandada.

Meie õppekava on jagatud kahte peamist segmenti:

Esimene (nn kõrgtehnoloogia) segment tegeleb ruumide ja inimeste vahelise suhtlemisega ning kuidas kõrgtehnoloogia ja nutikad materjalid aitavad seda suhtlust parandada. Teine (nn madaltehnoloogiline) segment põhineb mõtetel, et kui meil on hästi teada meie ümbruskond, laiemad kontekstid (nagu kliima, loodus, majandus ja kultuur) ning nende omavaheline seos, rikkalik kujutlusvõime ja primitiivsed materjalid on kõik, mida peame looma värskeid, kvaliteetseid ruume.... [-]

Eesti Tallinn
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

MA

Estonian Academy of Arts

EKA pakub õppimisvõimalusi terviklikult ja mitmekülgselt. Põhjalikke interdistsiplinaarseid uurimusi ühendavad kaasaegne kunst, kriitika ja teooria, autoripõhine arhitekt ... [+]

Kaheaastase Kaasaegse Kunsti MA programm pakub:

Autoreeskirjadega kaasaarendamine kaasaegsete kunstnike jaoksKohalikud ja külastatavad kunstnikud, kuraatorid, filosoofid, teoreetikud ja galeriid, kes töötavad õpilastegaIndividuaalne vabadus kujundada oma õppekava erinevates programmides, mis pakuvad teoreetilisi vahendeid ja praktilist koolitustVõimalus arendada oma kunstipraktikat heli kunsti, läätsedel põhineva kunsti, paigaldus- ja skulptuuri, graafika ja maalimise stuudiodIndividuaalsed ja grupilised õpetused, teadurite grupi kriitika istungidKohustus arendada ja süvendada kontseptuaalseid ja sotsiaalseid ideid individuaalses kunstipraktikasKriitiline diskursiivne keskkond aruteludele kaasaegse kunsti ja kaasaegse ühiskonna kujundamise, kujutamise ja mõtlemise ülePaindlikud stuudio ruumid ja töötoad Akadeemia uues hoonesJuurdepääs tehnikakoolidele üle kogu Akadeemia, kus on spetsialistid, kes abistavad kõiki üliõpilasprojekte: virtuaalseid prototüüpe ja 3D trüki stuudioid, traditsioonilisi ja digitaalseid trükikodasid, analoog- ja digitaalseid tumedaid ruume, fotostudioid, helisalvestus- ja filmimisstuudioid, puidust ja metallist töökojad, kaasaegne must kasti ja monumentaalse skulptuuri stuudioPidev programm väljaspool kohapealseid üritusi, õppereisid, näitusedNäitused galeriides, muuseumides, õppereisidel ja koostöös erinevate kunstiasutuste ja ülikoolide ning vahetusprogrammidega (KUNO, DAMA, ERASMUS)Mida teeb Eesti Kunstiakadeemia (EKA) eriline?... [-]
Eesti Tallinn
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Location address
Estonian Academy of Arts,
Põhja pst 7, Tallinn

Tallinn, Harjumaa, 10412 EE
Social Media