Loe ametlikku kirjeldust

Ain Shams University , kolmanda Egiptuse ülikool, asutati 1950. aasta juulis nime all "Ibrahim Pasha Ülikool". Ta osales kahes varasemas ülikoolis, "Kairo ülikoolis" (Fua'd 1.) ja "Aleksandria ülikoolis" (Farouk the 1st), et täita ülikoolide sõnumit ja rahuldada noorte suurenevat nõudlust kõrghariduse järele. Kui see loodi esmakordselt, oli Ain Shams University mitmeid eristatavaid fakte ja akadeemilisi institutsioone, mis hiljem arenesid ülikooliks.

Pärast revolutsiooni 23. juulil 1952 tehti ettepanek, et Egiptuse ülikoolidele antakse nimesid, mis olid tihedalt seotud riigi juurtega ja ajalooliste vaatamisväärsustega. Nii muutis 21. veebruar 1954 ülikooli nime "Heliopolis" ja seejärel muutus samal aastal oma praeguse nimega Ain Shams, araabia jaoks "Heliopolis" või "O'n" mis oli vanim ajalooline ülikool. "O'n" ülikool loodi umbes 5000 aastat tagasi ja tal oli laialt kuulus teadmiste ja õppimise keskusena, eriti astronoomia, inseneri ja meditsiini valdkonnas. Võimalik, et "O'n" õpetajate teadmiste ja oskuste täiuslik näide on Imhotep, ülempreester, minister ja arhitekt, kes 2700. aastal ema loovutas esimese suurte ajalooliste kivimite, Zoseri samm-püramiidi Sakkaras. Westcar Papyrus väidab samuti, et viienda dünastia asutaja oli enne Oronise ülestõusmist ülikooli rektor O'n. Kuid O'n'i ülikooli kõige olulisem saavutus oli üleskutse kummardada üksiku jumalus - Atoni päikesekell Akhenatonile, keda mõjutavad O'n'i preestrite ideed.

Ülikooli embleem, obelisk ja kaks vanglast loovad seose ülikooli nime ja iidse ajaloo vahel. Obelisk tähistab elu maja "O'n" linnas, samal ajal kui need kaks tuukrit on sümboliks Horse, Egiptuse jumal sel ajal.

Ülikool asub nüüd Khedive Ismaili režiimi ajal ehitatud Zaafarani palee piirkonnas. Palee sai nimeks sellepärast, et selle ümbritsev ala oli kuulus safranite (araabia Zaafaran) istandikust. Palees kasutati Egiptuse ülikooli administratsioonibüroode vastuvõttu, kui see asutati 1925. aastal. Seda kasutas välisministeerium (külalistemaja) oluliste külastajate majutamiseks. Ka palee nägi ka Egiptuse ja Suurbritannia vahelise 1936. aasta lepingu allkirjastamist. Lõpuks, aastal 1952, sai seda kasutada Ain Shams University haldusüksuseks.

Ain Shams University on suurte teadus- ja kultuuriinstituut täiesti teadlik nendest väljakutsetest ning on kindel, et ta on - koos teiste Egiptuse ülikoolidega - põlvkonna loomise raske vastutus. See on teadlik ja uhked oma identiteedi ja traditsioonide üle ning on valmis ka oma riigi jaoks paremaks tulevikuks. Tegelikult on Ain Shams University etendanud vaieldamatut rolli Egiptuse kultuuri- ja teadusliku elu arendamisel ning inimteadmiste rikastamisel üldiselt.

Ülikoolis on 15 teaduskonda ja 2 kõrgemat instituuti. 1950. aastal oli ainult kaheksa teaduskonda: kunstide teaduskond, õigusteaduskond, kaubandusosakond, teaduskond, tehnikaosakond, meditsiiniteaduskond, põllumajanduskeskus ja naiste kolledž. 1969. aastal sai hariduskolleegium, mis on tuntud alates 1880. aastast kui õpetajate kolledž, üheksakümneks õppejõuks ülikoolis. 1973. aastal sai Al-Alsuni teaduskonna kümnendaks liikmeks ülikoolis. Kuid selle õppejõu ajalugu pärineb 1835. aastast.

1994. aastal väljastati dekreet veel kahe teaduskonna loomiseks; apteegi teaduskonna ja hambaarstide teaduskond, alustati faktilist uurimistööd järgmisel aastal mõlemal teaduskonnal. Samal aastal otsustati luua arvutiteaduste ja infotehnoloogia teaduskond ning uuring algas järgmisel aastal. Viimane õpetaja ühineda ülikooliga on spetsiifilise hariduse teaduskond, 1998. aastal. Õenduskool loodi 1980. aastal ja lapsepõlve magistriõppe instituut loodi 1981. aastal. Keskkonnauuringute ja -uuringute instituudi loomine oli 1982. aastal .

Ain Shams University koosneb seitsmest ülikoolilinnakust, mis kõik asuvad Suur Kairos. Kõik ülikooli administraatorid, kunsti-, õigus- ja loodusteaduskonnad asuvad peamises ülikoolilinnakus El-khalifa El Mamooni tänaval Abassias. Kaubandusosakonnad, Al-Alsun (keeled), apteek, hambaarst, arvuti- ja infoteadused, aspirantuuri instituut ning keskkonnauuringute ja -uuringute instituut koos spetsialiseeritud haiglaga asuvad teises ülikoolilinnakus teisel pool ülalnimetatud tänav. Meditsiiniteaduskond ja õendusteaduskond koos ülikoolide haiglatega asuvad teises Abassia ülikoolilinnakus. Tehnikakõrgkoolide, erikoolituse, hariduse, naiste ja põllumajanduse teaduskonnad paiknevad vastavalt Abassias, Heliopolis ja Shoubra El-Kheimas eraldi ülikoolilinnakus.

Programmide õpetamise keel:
  • Inglise

See ülikool pakub ka:

MSc

Ain Shams University

Integreeritud urbanismi ja jätkusuutliku disaini (IUSD) on Ain Shams University (ASU) rahvusvaheline magistriprogramm. ... [+]

Missiooni kirjeldus

Integreeritud urbanismi ja jätkusuutliku disaini (IUSD) on Ain Shams University (ASU) rahvusvaheline magistriprogramm. IUSD MSc programm loodi aastal 2011 kahekordse kraadi magistriõppe programmi ühiselt võõrustab Ain Shams University ja Stuttgarti ülikooli, mida rahastavad Egiptuse ja Saksamaa valitsused. Ta rongib ja valmistab ette uue põlvkonna linnapraktikute, et tulla toime tohutute keskkonna-, kultuuri-, sotsiaalmajanduslike ja valitsemistavade väljakutsetega, mis tulenevad dünaamilisest linna ümberkujundamisest kogu maailmas.

See on avatud lõpetajate ja noorte spetsialistide arhitektuuri, linnaplaneerimise, maastikuarhitektuuri ja regionaalse planeerimise valdkondades, samuti bakalaureuse kraadiõpetajate ja vastavate erialaste kogemustega lõpetajate jaoks. Meie filosoofia põhineb piiriülesel õppevahetusel erinevate piirkondlike taustaga üliõpilaste vahel, mida rakendatakse konkreetse linna tegelikkusele. Meie ühised IUSD Labi kogemuslikud õpikeskused asuvad Egiptuses (IUSD Lab Cairo) ja Saksamaal (IUSD Lab Stuttgart) ning on integreeritud rahvusvaheliste partnerorganisatsioonide ja ülikoolide võrgustikku kogu maailmas.... [-]

Egiptus Kairos
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles