Instituto de Humanidades y Ciencias de la Salud Gregorio Marañón

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Me edendame dialoogi humanitaarteaduste ja terviseteaduste vahel kõigis oma valdkondades, et aidata kaasa sotsiaalsele ja teaduslikule arengule.

Fondi Ortega-Maranóni Instituto de Humanidades y Ciencias de la Salud Gregorio Marañón soovib käivitada erinevaid koolitusprogramme, konsulteerida, redigeerida, peegeldada ja arutada, mis aitavad selgitada mõnda tänapäeval peamist probleemi meie ühiskond.

Selle tervikliku eesmärgi alusel julgustaksime dialoogi humanitaarteaduste ja terviseteaduste vahel kõigis nendes valdkondades, nii et multidistsiplinaarsest perspektiivist saaksime lahendada tervishoiutöötajatele pakutavad küsimused.

Instituto de Humanidades y Ciencias de la Salud Gregorio Marañón põhieesmärgid on:

  • Edendada rakendusuuringute valdkonda, kus toimub humanitaar- ja terviseteaduste dialoog.
  • Keskusesse kuuluvate koolitusprogrammide väljatöötamine, nii professionaalide kui ka inimeste jaoks, kes on huvitatud oma akadeemilise karjääri edendamisest.
  • Edendada konsultatsiooniprojekte ja -ülesandeid nõudmisel meie missiooni valdkondades.
  • Asetage keskus mõtte, arutelu ja mõtteviisi lähtepunktiks Hispaanias ja Ladina-Ameerikas, inspireerituna meie omaniku lepitavast ja liberaalsest vaimust, tugevdades oma strateegilist positsiooni ja tehes teaduslikke levitamismeetmeid omaette valdkondades.

Akadeemilisest kompetentsist lähtub instituut oma kujundavas pakkumises erinevatest spetsialiseerumise astmetest, mis on kohandatud teadlaste ja spetsialistide vajadustele.

Selle instituudi rahvusvaheline kohalolek, mille peakorter ja strateegilised liidud on mitmetes Ladina-Ameerika riikides, vastab ka arusaamale, et Gregorio Maranjonil oli Hispaania ühine ruum. Seepärast on meie koolitusel oma koolitusel väga tähelepanuväärne kohalolek, kuna see soodustab dialoogi mõlemal pool Atlandi ookeani.


Missioon, visioon ja väärtused/>


Instituto de Humanidades y Ciencias de la Salud Gregorio Marañón on ülesandeks tegeleda ja süvendada tänapäeval meie ühiskonna ees seisvaid põhiprobleeme multidistsiplinaarsest perspektiivist, milles humanitaar- ja terviseteaduste dialoog viljakalt toimib./>

Selles mõttes toetab instituut teadusuuringuid, koolitus- ja õppekavade väljatöötamist, nõustamist projektidega, arutelufoorumeid ja edendab professionaalsete valdkondade väljaannete väljaarendamist, mis piirduvad selle tegevusvaldkonnaga. Teaduslik ja liberaalne vaim Gregorio Maranjon inspireerib selle instituudi jõudlust. Humanistlik ja liberaalne arst, Marañón, kes ravistas oma patsiente tervikuna, keskkonnas, milles ta oma igapäevaelu arenes, raviks, oli arst pühendunud oma riigi tulevikule ja ajaloolisele kontekstile, mida ta pidi elama. Ta mõistis liberaalsust kui käitumise suunist, mille puhul peab "olema valmis mõistma seda, kes mõtleb teisiti", ja "ei tohi kunagi tunnistada, et eesmärk õigustab vahendeid, vaid vastupidi - on vahendid mis õigustavad lõppu "(Ensayos Librales, 1947).


Koostööpartnerid/>


Instituto de Humanidades y Ciencias de la Salud Gregorio Marañón on teinud koostööd selliste asutustega nagu Royal National Academy of Medicine, Collegial Medical Organisatsiooni koolitusfond, Madridi hambaarstide ja stomatoloogide ametlik kolleegium või Tejerina sihtasutus teised/>


Gregorio Maranón ja Posadillo/>

Gregorio Marañón y Posadillo (1887-1960) on 20. sajandil Hispaanias ajaloo mitmeosaline ja tuumateos. Meditsiiniline, humanistlik ja liberaalne, tema rikkalik isiksus sähvitas oma valgust erinevates teadmistevallas nii biomeditsiinis kui ka humanitaarteadustes. Tegelikult on ta üks väheseid hispaanlasi - ainus, kes polnud õige poliitik - kes kuulus viieks kuninglikuks akadeemikuks - meditsiini, hispaania, ajaloo, täpse, füüsilise ja loodusteaduste ning San Fernando kaunite kunstide hulka./>
Gregorio Marañón oli intellektuaalne ja avalik mees, kes pühendas oma kodumaale. Selle tõestuseks on tema elulugu tema reisist, mille ta tegi Las Hurdesse koos kuningas Alfonso XIIIga 1922. aastal.

Asukohad

Madrid

Address
Calle Fortuny, 53
28010 Madrid, Madridi kogukond, Hispaania

Hispaania Online

Address
Hispaania Online, Hispaania