Universidad de Salamanca

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Salamanca ülikool (hispaania keel: Universidad de Salamanca ) on Hispaania kõrgharidusasutus, mis asub Madridi läänes asuvas Salamanca linnas Castilla ja Leóni autonoomses piirkonnas. See asutati aastal 1134 ja kuningas Alfonso IX andis kuningliku sihtkapitali 1218. aastal. See on vanim asutatud ülikool Hispaanias ja neljas vanim Euroopa ülikool pidevateks tegevusteks. "Ülikooli" ametliku pealkirja andis kuningas Alfonso X 1254. aastal ja paavst Aleksander IV tunnustas seda 1255. aastal.

Salamanca tõmbab bakalaureuse- ja kraadiõppurid üle kogu Hispaania ; see on Hispaania kõrghariduslik ülikool, mis põhineb teistest piirkondadest pärit üliõpilaste arvul. Samuti on tuntud oma hispaania keele kursuste eest emakeelena kõnelejatele, kes meelitavad igal aastal rohkem kui kaks tuhat välisüliõpilast. Täna on Salamanca Ülikool humanitaarteaduste õppimise oluline keskus ning seda on eriti täheldatud nii keeleõppe kui ka seaduste ja majanduse valdkonnas. Teadusuuringuid viiakse läbi sellega seotud ülikoolide ja uurimiskeskuste juures, nagu näiteks Centro de Investigación del Cáncer [Vähiuuringute Keskus], Castilla y León'i Instituto de Neurociencias de Castilla ja León, Centro de Láseres. Pulsados Ultracortos Ultraintensos [Ultrashort Ultraintense Pulse Lasers Center].

Koos Cambridge'i ülikooliga asutas Salamanca Ülikool 1989. aastal Euroopa keeleekspertide assotsiatsiooni (ALTE) . 2009. aastal valmistati ette institutsiooni kaheksanda sajandi tähistamist.

Asukohad

Salamanca

University of Salamanca

Address
Centro de Formación Permanente. Títulos Propios
Universidad de Salamanca,
C/Fonseca,2, 1ªplanta
37002 Salamanca - España

Salamanca, Kastiilia ja León, Hispaania
Telefon
+34 923 29 46 48