Universidad Complutense de Madrid

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

esitlus

Universidad Complutense de Madrid on kvaliteetne avalik asutus, millel on oluline ajalooline pärand ning ulatuslik kultuuri- ja vaba aja veetmise pakkumine, kus saab nautida kunsti, kirjandust, muusikat, teatrit, muuseume, festivale ja sporti.

See asub kahes privilegeeritud ruumis pealinnas Madridis ja Pozuelo de Alarcónis, mida ümbritsevad rohelised ja metsaalad.

Eeldame omaenda kolmekordset ideaali: koolitada ühiskonnale kasulikke spetsialiste, edendada teadusuuringuid ning levitada ülikoolile omaste teadmiste ja väärtuste levikut. Praegune väljakutse Complutense'ile, nagu nii paljudele, et sellest on varem õnnestunud üle saada.

Soovitame teil seda tundma õppida!

Missioon ja visioon

Universidad Complutense de Madrid (UCM) on pika ajaloo ja laialdase ühiskondliku tunnustusega asutus, mis soovib kuuluda esimeste ülikoolide hulka Euroopas ja tugevdada end Ladina-Ameerika mandri tugikeskusena.

Oma tegevuse teljeks on õpilased ja UCM on pühendunud põhjalikule ja kriitilisele koolitusele kõrgeimal tasemel. Õppe kvaliteet on tõeline „Complutense pitser” ja prioriteediks on kraadiõppe programmid. Complutense ülikooli magistritel ja doktorikraadidel on inimressursid ja materiaalsed ressursid, mis tagavad nende tipptaseme. Ühiskonna ja viljaka keskkonnaga suhete lähendamine ja tihendamine on üks järgmiste aastate prioriteete.

UCMil on suur teaduspotentsiaal ja paljud selle uurimisrühmad täidavad rahvusvahelise juhtimise positsioone. Complutense on pühendunud kompetentsikeskuste arendamisele, mis põhinevad suurtel kvaliteedigruppide võrgustikel, edendavate rühmade edendamisel ja noorte teadlaste integreerimisel. Ja muidugi selleks, et siduda teadusuuringud koolitusega kõigil astmetel ja kraadiõppuritel.

UCM-i organisatsiooni juhitakse pühendumusega kasutajateenindusele, lihtsustades haldusmenetlusi. Selle tegevus vastab demokraatia, läbipaistvuse, ülikoolilinnaku jätkusuutlikkuse, reaalse ja virtuaalse juurdepääsetavuse, keskkonna säilitamise ning sotsiaalsele ja majanduslikule keskkonnale pühendumise põhimõtetele.

UCM on kvaliteetne avalik ülikool, mis teenib ühiskonda ja pakub oma tudengitele töökohal laialdaselt aktsepteeritud bakalaureuse- ja magistriõppe kraadi.

UCMi akadeemiline ja teadusuuringute tipptase on heaks kiidetud koos rahvusvahelise Madridi Polütehnilise Ülikooliga rahvusvahelise tipptasemel ülikoolilinnakuga kõrgeimas kategoorias A - hea edasiminek.

Ajalooline ülevaade

Alcalá ülikool

Praegune Universidad Complutense de Madrid on see, mille asutas kardinal Cisneros tänu Aleksander VI 13. aprillil 1499 välja antud kirjale Bulada “Inter cetera”, et anda kardinalile privileeg koolilaste asutamiseks ja ehitamiseks. mis peaks asuma Alcalá de Henares. Paavstlikust kantseleist välja tulnud dokumendid on kolm, dateeritud samal kuupäeval. Dokument "Inter cetera" kuulub mitmekordse kirja kategooriasse - see tähendab, et see pole härg ega "pühalik littera" - ja täpsemalt on see "armuline littera" või armukiri; See on poolgooti kirjaga pärgament, mida säilitatakse Rahvuslikus Ajalooarhiivis.

Cisneros käskis kuu aega enne Carta Bulada autasustamist ehitada Colegio linnapea San Ildefonso, kes pani aluse kivile märtsis 1499. Idee oli luua Complutense kolledž, kus õpetataks teoloogia, kaanoni õiguse ja kunsti õpetusi. Liberaalid. Paavstliku sõnastusega kiri annab selleks loa: "üliõpilaste kolledž, kus loetakse teoloogia, kaanoni õiguse ja kunstiteaduskondade õpetusi".

Algusest peale asus kolledž elama Complutumi asumisse, 1. sajandil eKr Rooma linna. Tööd lõpetati 1508. aastal ja sel aastal hakkasid õppima esimesed tudengid. Registreerimine toimus augustist oktoobrini. 17. oktoobril valiti ülikooli esimene rektor - Pedro del Campo - kursus avati 18. päeval õppetunniga Aristotelese moraalifilosoofiast. Cisnerose algne idee taasesitas Euroopa keskaegsete ülikoolide - üldõppele järgnenud - uuringute sisu, milles uuriti teoloogiat, meditsiini ja jurisprudentsi ning vabade kunstide õpetused olid ettevalmistavad. Kardinal kavatses kollegiaalse struktuuriga võimaldada inimestel õppida ilma ressurssideta, keda võeti vastu ja kellele määrati stipendiume.

Alates 1502. aastast ja ilma kolledži ehitamata alustas kardinal Cisneros raamatute kogumist raamatukogu loomiseks ja edendas Polygloti piibli tööd.

Aastal 1510 kuulutas kardinal välja Colegio linnapea de San Ildefonso põhiseaduse; neis on väga detailselt välja töötatud kunstiõppe eeskirjad ja suhted teoloogia, kaanoni õiguse ja meditsiini teaduskonnaga. Samuti on kavas kehtestada muud uuringud, näiteks grammatika ja kreeka keel (põhiseadused 38–58).

Pange tähele, et meditsiiniõpingutele ei viidatud paavsti koostatud kirjas ega ka algselt Colegio de San Ildefonso jaoks. Need esinevad siiski 1510. aasta põhiseaduses, täpsemalt 49., mis algab järgmiste sõnadega:

"Kuna paljude surelike käes vaevlevate haiguste tõttu peetakse meditsiinikunsti vabariigis väga sobivaks ja vajalikuks, kinnitavad kogemused, kinnitame, et meie kolledžis on kaks meditsiini ja neil on kaks tohutu eruditsiooni ja küpse kogemusega arsti ”.

Kui klooster on konstitutsioonid välja kuulutanud ja vannutanud, ilmub ülikooli kogukond, st ülikool kui oma juriidilise isiku staatusega üksus, mille nagu ka kolledž juhib rektor.

Pärast Alcalá asuva ülikooli, mis läks alguse hiilgeaegadest alates, märkimisväärset langust, kui 1821. aastal tehti avaliku juhendamise üldmääruses korraldus Madridi keskülikooli loomiseks, kustutades see aasta tagasi, mitu mõõna ja langust siis asus üks elama Alcalásse. Keskülikool loodi 3. oktoobri 1822. aasta määrusega, mis hõlmas Alcalá kirjandusülikooli, San Isidoro ja loodusteaduste muuseumi õpinguid. Kuid absolutismi naasmine 1824. aastal tähendas ülikooli tagasipöördumist oma esimesse peakorterisse. Institutsiooni nõrgendasid puhastused, jurisdiktsiooni äravõtmine, akadeemilise ülikonna kasutamise keeld ja ruumipuudus Madridis.

Universidad Complutense de Madrid eeldab omaenda kolmekordse ideaalina: koolitada ühiskonnale kasulikke spetsialiste, edendada teadusuuringuid ning levitada lähedasi ja kaugeid teadmisi ja väärtusi, mis on ülikoolile omased. Praegune väljakutse meie ülikoolile, millest nii paljudel teistel on varem õnnestunud üle saada.

133013_pexels-photo-1438072.jpeg

Kvaliteedikontor

Prorektorikantselei pakub kogu Complutense ülikooli kogukonnale teavet ja programme, mis loovad tagatiste ja usaldussüsteemi Complutense ülikooli poolt läbiviidava õppe-, teadus- ja juhtimistegevuse osas. Selleks kavandab, osaleb ja juhib ta mitmesuguseid algatusi, mille eesmärk on:

  • Kraadidele ja õpetajatele mõeldud akadeemilise pakkumise kvaliteedi hindamise programmid .
  • Atesteerimisprogrammidele ja akrediteerimine haridusasutuste ja uurimiskeskused.
  • Andmed ja arvud paremusjärjestuse ja kvaliteedinäitajate kohta.
  • Kõrgkoolide kvaliteedikonverentsid ja -konverentsid.

Mitmekesisusega inimeste kaasamise amet

Universidad Complutense de Madrid mitmekesisusega inimeste kaasamise amet (OIPD) pakub personaliseeritud tähelepanu kõigile ülikooli kogukonna liikmetele (üliõpilased, õppe- ja teadustöötajad ning haldus- ja teenindustöötajad), kellel on funktsionaalne mitmekesisus / puue, vajadused konkreetne ja isiklik.

See on tugi-, saate-, kuulamis-, orienteerumis-, abistamis-, koolitus- ja nõustamisruum.

Lisaks on meil mitmekesisuse toetamiseks ja kaasatuse edendamiseks kõigi UCMi moodustavate teaduskondade koordinaatorite ja liitunud keskuste koordinaatorid.

Võrdõiguslikkus UCM-is

Ülikool on olnud üks institutsioone, mis on viimastel aastakümnetel kõige rohkem panustanud võrdõiguslikkuses ja naiste ühiskonda integreerimisel tehtud edusammudesse, olles kogenud naiste massilist sisenemist kõrgharidusse. Sellele vaatamata jätkub ebavõrdsus tänapäeval: leiame vertikaalse segregatsiooni (ehkki praegu on enamus naisüliõpilasi, kuigi naisõpetajate, eriti õppejõudude arv on palju väiksem), ja ka horisontaalset segregatsiooni, mis väljendub ebavõrdses esinemises naistest erinevates valdkondades või erialadel (näiteks UCM-is on sotsiaaltöö bakalaureuseõppe üliõpilastest 84% ja arvutiteaduses ainult 15%).

Mõnikord on see ebavõrdsus väga ilmne, kuid paljud teised on nähtamatud, kuna oleme harjunud pidama neid “normaalseteks”, kuna seisame silmitsi paljude aastate kultuuriga, mis on üles ehitatud meeste mudeli kui keskme ja normi järgi. Lisaks ebaõiglusele tähendavad need ebavõrdsused seda, et meil kõigil pole tegelikult samu võimalusi.

Võrdõiguslikkuse üksus teeb pidevat tööd andmete kogumiseks ja analüüsimiseks, mis võimaldab meil mõista meie ülikooli tegelikkust ja kujundada igaks kontekstiks sobivad meetmed.

Asukohad

Madrid

Address
Avenida Complutense, s/n.
28040 Madrid, Madridi kogukond, Hispaania

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Programmid