MEL Erasmus Center for Maritime Economics & Logistics

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Rotterdam on maailma 8. suurim sadam ja vaieldamatu Euroopa meister, ülemaailmne merenduskeskus, aga ka suurte tööstuslike kompleksidena. Üldiselt tunnustatakse, et Holland, värav Euroopasse, on transpordi ja logistika innovatsiooni esirinnas.

Riigi laevanduspoliitika pakub ettevõtetele ühte Euroopa atraktiivsemat ärikeskkonda, mis suudab edukalt väljakutse kõikidele traditsioonilistele laevakeskustele. Rotterdami enda ülikool Erasmus on selle keskmes, destilleerides riigi teadmistepõhise infrastruktuuri oma meremajanduse ja logistika magistrikursuses (MEL); kraadiõppe / kogemuste järgne rahvusvaheline programm, mille eesmärk on muuta paljulubavad noored spetsialistid homseks juhtivaks ettevõtjaks ja valitsuseks. Ja juba 466 meie vilistlasest on see tõeks osutunud.

Programm valmistab ekspertidele kaasaegseid majandus- ja juhtimisvahendeid tõhusa otsustusprotsessi jaoks, pakkudes neile samal ajal meetodeid; mõisted; ja teooriad, mis võimaldavad neil terviklikult ja multidistsiplinaarselt mõista ja analüüsida ülemaailmsete meretarneahelate keerukust. Sel moel eeldatakse, et MEL-i lõpetajad suudavad tegutseda ja otsustada juhtimisstiiliga ja otsustavusega keerulistes ja ebakindlates tingimustes globaalses majanduslikus ja sotsiaalses keskkonnas.

Stats

Meie kursuste rõhk on püsiva mõjuga tööstuslikel, majanduslikel ja juhtimiskontseptsioonidel ja -meetoditel, mida saab ühelt poolt selgitada äritavade ja teiselt poolt poliitika kujundamise protsesside vahel. Selleks on vaja ühendada teooria ja praktika. Kontseptuaalsemate küsimustega tegelevad ülikooli töötajad, samas kui praktilisi aspekte arutavad meie partnerid, näiteks Maersk Line; Rotterdami sadam; Euroopa konteineriterminalid (ECT); BIMCO; DVB pank; TBA, Rabobank, Stolt Tanker, APMT jne.

Õpilased tulevad üle kogu maailma; rohkem kui 50 akadeemilist ja professionaalset personali Erasmuse majandusteaduskondadest; tööstuspartnerid; külalisprofessorid; ja ulatuslik ettevõtte võrgustik, Rotterdami Erasmuse Ülikooli MEL programm on Hollandi merendusklastri ja rahvusliku juhtiva rolli merenduse ja sadamaga seotud logistikaküsimustes suursaadik.

Classroom

MEL on ainus selline viis, mis ühendab holistiliselt laevanduse, sadamad, terminali haldamise ja meretranspordi logistika kahe Euroopa tippkooli akadeemilises keskkonnas: Erasmuse Majanduskool ja Rotterdami juhtimiskool. Lisaks akadeemilisele tipptasemele püüab MEL saavutada tasakaalu teooria ja praktika vahel. Seda tagab meie partnerite valik ja meie ettevõtte võrgustiku kaasamine. Külalisloengute, seminaride ja ettevõtete külastuste kaudu seisavad MEL-i õpilased pidevalt silmitsi „tavalise tarkuse” ettekujutustega ning õpivad, kuidas neid oma õigesse ja laiemasse majanduslikku perspektiivi paigutada.

Lisaks võimaldab meie ulatuslik korporatiivvõrgustik MEL-i õpilastel otsida töövõimalusi kõige prestiižsemates „sinise kiibi” organisatsioonides ja mõnel juhul kasutada ära oma infrastruktuuri ja infosüsteeme oma väitekirja kirjutamise ajal.

Ülikooli pikad traditsioonid transpordiuuringutes algasid meie hilinenud kolleegi professor Jan Tinbergeni, Nobeli preemia laureaadi majandusteaduskonna tööga laevanduses ja laevaehituses. See traditsioon jätkub tänapäeval doktoriprogrammide kaudu transpordi ja logistika alal Tinbergeni instituudis, Erasmuse juhtimisinstituudis (ERIM) ning transpordi, infrastruktuuri ja logistika (TRAIL) teaduskoolides. Seega leiab tipptasemel teadusuuringud, mida sageli rahastatakse väliselt, klassiruumi ülalt-alla. Rakendusuuringute rõhuasetus põhineb meie kindlal veendumusel, et vaatamata teaduse tähtsusele teadustööks, on teaduse valdkonnas, nagu transpordi ja logistikana, teaduse väärtust näidanud ühiskonna valmisolek seda kindlustada.

Testimonial2

Rotterdam on noor dünaamiline rahvusvaheline linn, mis on tuntud oma kultuuri ja rahvusvaheliselt tuntud arhitektuuri poolest. 2014. aastal paigutas New York Times Rotterdamis maailma 52 parima koha esikümnesse. Euroopa suurima sadama Hollandi majandusliku südamena ja elava linnana on Rotterdam ideaalne koht merenduse ja logistika uurimiseks.

Ma usun, et see veebileht vastab teie küsimustele MEL-i kohta ja ootan teid Rotterdamis ja meie ülikoolis.

Prof.dr. Bert de Groot

MEL tegevdirektor

Top 10 põhjust MELi uurimiseks

Rotterdami Erasmuse ülikooli maine (EUR)

The Wall Street Journal, Financial Times, Times Educational Supplement jt. On järjepidevalt maailmas üks kõrgemaid ülikoole. 1975) ja Sir Clive Granger (2003).

Testimonial3Täielikult akrediteeritud

EURA juhatajate nõukogu otsusega pakub MEL programmi ühiselt Erasmuse Majanduskool ja Rotterdami Juhtimiskool. Mõlemad koolid on kraadi andvad asutused. MEL omab NVAO (Hollandi Flaami Akrediteerimisorganisatsioon) ja AACSB (Advance Collegiate Schools of Business) topelt akrediteeringut. See tähendab, et MEL kraadi võib ametlikult sertifitseerida Madalmaade Haridusministeerium ja see on seega kogu maailmas täielikult tunnustatud kraad.

Ettevõtete võrgustik

MEL Corporate Network koosneb enam kui 50 „sinise kiibi” rahvusvahelisest ettevõttest ja organisatsioonist. Kõige olulisem neist on Rotterdami sadam; Maersk Line; APM terminalid; BIMCO; Stolt Tankers; Vopak; DVB Pank; ja Hutchison Port Holdings (ECT). Ettevõtete võrgustikuga ühinevad ettevõtted tunnustavad MELi rolli tippspetsialistide koolitamisel, teadusuuringute läbiviimisel ning teadmiste ja tippkeskuse loomisel selles sektoris. Ettevõtte võrgustiku liikmed annavad vastastikust nõu tulevaste MEL-suundade kohta, suhtlevad MEL-i õpilastega loengute, sotsiaalsete ürituste ja MEL-i õpilaste seas.

Vilistlaste ühendus

Meie vilistlaste võrgustik on üks meie kõige väärtuslikumaid varasid; järgime uhkusega meie lõpetajate professionaalseid saavutusi. MEL-i lõpetamisel saate liituda vilistlaste kogukonnaga ja pääseda ligi MEL vilistlaste võrgustiku alale. Paljud MEL vilistlased naasevad ka klassiruumi ja pakuvad vilistlaste loengusarja (ALS). MEL-i vilistlased, kes on nüüd aktiivsed spetsialistid, jagavad oma kogemusi pärast lõpetamist praeguse MEL-klassiga ning annavad MEL-klassile võimaluse õppida, kuidas MEL aitas oma karjääri edendada.

Testimonial1Top õppejõud

MELi õppejõud on Erasmuse ülikooli õppejõudude ja edukate ärimeeste ja naiste segu. Nii tagame, et MELi õpilasi juhendavad nii ettevõtjad kui ka teadlased. Mitmed MEL-i õppejõud on nomineeritud ja saanud auhindu.

Terviklik õppekava

MEL pöörab suurt tähelepanu tööstuse vaadete, kogemuste ja nõuete lisamisele MEL õppekava kavandamisse, sisusse ja arendamisse. Intensiivse tööstuse konsultatsioon on osutunud edukaks mitte ainult tipptasemel üliõpilaste meelitamisel, vaid ka MEL-i tunnustamisel valdkonna juhtiva magistriõppes. MEL on programm, mis kujundas meretranspordi logistika, st tervikliku ja integreeritud lähenemisviisi rahvusvahelise transpordi, sadamate, terminalide ja ülemaailmse logistika uurimiseks. Pärast ulatuslikke tööstuslikke konsultatsioone on MEL koostanud 15 mooduli õppekava, mille eesmärk on oma filosoofia ja individuaalsete õpieesmärkide abil koostada terviklik ja tihedalt kootud, integreeritud lähenemisviis tootmise ja transpordi ülemaailmsete tarneahelate mõistmisele ja analüüsile. levitamine, kus meretranspordil ning sadama- ja terminali haldamisel on keskne roll.

ERIMi uurimisinstituut

Teadusuuringute ja hariduse osas osaleb enamik MEL Resident Faculty'ist Erasmuse juhtimise instituudi (ERIM) äriprotsesside, logistika ja infosüsteemide (LIS) programmis. Hiljuti hinnati ERIM-i ühe kolmest juhtivast koolist Euroopas ja see on akrediteeritud Hollandi Kuningliku Kunstiakadeemia (KNAW) poolt.

MEL-uuringud

MELi uuringud on juba aastaid määratlenud merenduse ja logistika valdkonna. Enamikku meie uuringutest on rahastanud välised organisatsioonid, nagu Euroopa Komisjon ja Maailmapank. Konsultatsioonitöö on võtnud MELi nelja nurga alla, Koreast Brasiiliasse ja Norrast Kreekasse. Akadeemiline personal avaldab juhtivaid ajakirju. Akadeemilistel konverentsidel tutvustatakse tipptasemel uurimistööd.

Tõesti rahvusvaheline

Mitmed bakalaureuse-, peamised ja praktiliselt kõik ülikooli magistriprogrammid on esitatud inglise keeles. Viimastel aastatel on EUR-kampus muutunud nii rahvusvaheliseks, et tänapäeval ringi liikudes on teil raske kuulata muud keelt, kuid inglise keelt. MEL klassiruumis on tavaliselt 15-20 eri riigi kodanikke.

Rotterdam

Rotterdam on noor dünaamiline rahvusvaheline linn, mis on tuntud oma kultuuri ja rahvusvaheliselt tuntud arhitektuuri poolest. 2014. aastal paigutas New York Times Rotterdamis maailma 52 parima koha esikümnesse. Euroopa suurima sadama Hollandi majandusliku südamena ja elava linnana on Rotterdam ideaalne koht merenduse ja logistika uurimiseks.

Rotterdam

Asukohad

Rotterdam

Center for Maritime Economics and Logistics - Erasmus University Rotterdam

Address
Burgemeester Oudlaan,50
3062 PA Rotterdam, Lõuna-Holland, Holland

Akrediteeringud

AACSB Accredited