University of Hong Kong Faculty of Business and Economics

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Hongkongi ülikool

1911. aastal asutatud HKU on territooriumi vanim ja tuntuim kolmanda astme asutus. Omades oma rikkalikku pärandit ja traditsioone, üritame juhtida eesliini teadusuuringuid ja arendada maailma järgmise liidrite põlvkonda.

Deanilt saadetud sõnum

Hongkongi ülikool (HKU), mille juured ulatuvad sajandisse tagasi, on täna uhkelt üks juhtivaid Aasia kõrgharidusasutusi. Ja koos sellega on äri- ja majandusteaduskond (FBE) kasvanud piirkonnas laialt tunnustatud ja lugupeetud ärikooliks.

Teaduskond püüab turgutada esmaklassilisi ärijuhte ning edendada nii akadeemilisi kui ka rakendusuuringuid, et teenida kiiresti muutuvas globaalses majanduses Hongkongi, Hiina ja muu maailma vajadusi. Kaasame juhtivaid teadlasi kõigist maailma nurkadest, kes sisendavad õpilastele globaalseid teadmisi. Kuna HKU kõigi teaduskondade hulgas on kõige rohkem mittekohalikke bakalaureuseõppe tudengeid ja kaks meie bakalaureuseõppe programmi kuuluvad ülikooli 5 parima ja Hongkongi 10 parima programmi hulka, meelitab FBE parimaid ja säravamaid tudengeid Hongkongi ja mujalt.

Teaduskonna täistööajaga MBA programm on järjestatud Aasia nr. 1 maailma majanduse edetabelis, mille Economist Intelligence Unit avaldas üheksa aastat järjest (2010–2018). Lisaks EMI globaalse Aasia programmi pakkumisele koos Columbia Business Schooli ja London Business Schooliga globaalselt keskendunud tippjuhtidele ja spetsialistidele, teeme koostööd ka Hiina ja kogu maailma parimate ärikoolidega, et sünergiseerida äri- ja majandusharidust. Meie tugev ja ulatuslik vilistlaste võrgustik, mille äri- ja kogukonnajuhid tegutsevad nii avaliku kui ka erasektori võtmepositsioonidel, edendab meie haaret ja tugevdab meie mõju ühiskonna eri sektorites ja kihtides.

Mul on siiralt alandus ja au asuda teaduskonna dekaaniks sellel konkreetsel ajahetkel, kuna maailm on praegu läbi käinud ühe dramaatilisema sotsiaalmajandusliku ja poliitilise nihke kaasaegses ajaloos. Aasia majanduse tõusuga kaasneb ka Aasia ärikoolide kasvav mõju, mis annab teaduskonnale enneolematu võimaluse kasutada ära Hongkongi ainulaadseid tugevusi.

Kuna Hongkongil on traditsiooniline roll ida ja lääne vahelise kaubandus- ja kultuuriväravana, on sellel muutuval ajal selge eelis. Ettevõtlusvaimu, mitmekesise kultuurilise segu ja ainulaadselt dünaamilise energiaga linnana tähistava linnana on Hongkong pidevalt meelitanud parimatest paremaid - seda tõestavad meie teaduskonna moodustavad globaalsed mõttejuhid ja maailmatasemel koolitajad.

Tuginedes väga heale alusele, olen kindel, et teaduskond areneb edasi, areneb edasi ja õitseb - pakkuda üliõpilastele parimat võimalikku äri- ja majandusharidust; teadmiste piiride edendamiseks mõistlike ja mõjukate uurimistööde koostamine; parandada avalikku poliitikat, kaasates informatiivseid poliitikauuringuid ja arutelusid; teha koostööd äriringkondadega, koolitades ja turgutades praegusi ja tulevasi ärijuhte ning tegeledes ja lahendades majanduses ja kogukonnas pakilisi probleeme.

HKU püüab järgmisel kümnendil olla Aasia globaalne ülikool, mida juhendab „kolm pluss üks on“ uuenduslike, rahvusvaheliste, interdistsiplinaarsete visioonidega, mis toovad kaasa suurema mõju. Meie püüdlused FBE-s peavad olema sama ambitsioonikad: saada Aasia juhtivaks ärikooliks, millel on oluline kohalik, piirkondlik ja globaalne mõju. Kutsun teid tulema meile külla, meiega ühinema või koos meiega jõud ühendama, et muuta ettevõtluse ja majanduse teaduskond majakaks akadeemilises ringkonnas ja muuta maailm paremaks kohaks.

Professor Hongbin Cai - dekaan, majanduse õppetool

Paremusjärjestus

Nr 1 MBA programm Aasias

The Economist MBA edetabel 2018

Nr.2 EMBA ühine programm maailmas

QS ülemaailmne EMBA edetabel 2019

Visioon

Olla juhtiv, ülemaailmselt mõjuv akadeemiline äri- ja majandusasutus.

Ainulaadne ettepanek

Teaduskond on Hongkongis sügavalt juurdunud, Hiinaga tihedalt seotud ja tõeliselt rahvusvaheline.

Missioon

  • Anda maailma juhtiv äri- ja majandusharidus, mis toidab dünaamilisi ja vastutustundlikke juhte.
  • Uuenduslike ja globaalselt oluliste teadusuuringute abil edendada teadmiste piiri.
  • Luua positiivseid muutusi maailmas, tehes koostööd kogukondadega.

Partnerlus

Olles HKU kõige rahvusvahelisem õppejõud, on teaduskonnal läbi aastate väljakujunenud, strateegiline partnerlus maailmakuulsate ülikoolide ja äripartneritega, pakkudes meie tudengitele turule orienteeritud sisu, suurepäraseid õppimiskogemusi ja olulisi ressursse.

Koostööprogrammid

Järjepidevalt laiendades oma globaalset haardesse, on teaduskond ühendanud käed tipptasemel ärikoolidega kogu maailmas. Aastate jooksul pakub teaduskond mitmeid maailma juhtivaid programme rahvusvahelistes finantskeskuses, sealhulgas Hongkongis, Pekingis, Shanghais, New Yorgis ja Londonis, pakkudes üliõpilastele ülemaailmseid väljavaateid ainulaadse Aasia keerdumisega.

EMBA - globaalse Aasia programm

Kolmepoolse partnerluse raames Columbia Business Schooli ja London Business Schooliga pakub EMBA-globaalse Aasia programm üliõpilastele globaalselt keskendunud õppimiskogemust, võrgustikke ja mitmetahulisi vaatenurki, mis süvendavad nende arusaamist lääne ja ida äripraktikast ning valmistavad neid ette juhtimise eduks.

HKU-PKU DBA programm

HKU-PKU ärijuhtimise doktor (HKU-PKU DBA) programmi pakutakse ühiselt Pekingi ülikooli Guanghua juhtimiskooliga. Selle eesmärk on turustada ärijuhte, kellel on suurepärased teadusuuringute teadmised ja strateegiline ülemaailmne visioon, suurendada kodumaiste ettevõtete konkurentsivõimet ja tugevdada Hiina reaalmajandust.

HKU-PKU EMBA programm

Võttes vastu interdistsiplinaarse lähenemisviisi koos globaalse perspektiivi ja Hiina fookusega, pakub HKU-PKU ärijuhtimise magistriprogramm (HKU-PKU EMBA) kõigi tööstuste juhtidele kõrgtasemel äriharidust ja tipptasemel teadmisi äri- ja rahanduse alal. Akadeemiline partnerlus Pekingi ülikooli Guanghua juhtimiskooliga ammutab teadmisi mõlemast ülikoolist, pakkudes tudengitele sügavat arusaamist mõlema piirkonna ettevõtluskontekstist.

HKU-Fudan IMBA programm

Alates 1998. aastast on teaduskond pakkunud talle ärijuhtimise magistriõppe (rahvusvaheline) (HKU-Fudan IMBA) programmi, mis on tehtud koostöös Shanghais asuva Fudani ülikooli juhtimiskooliga. See on esimene Hong Kongi ja Hiina Rahvavabariigi institutsiooni ühisprogramm, mille kiitis heaks haridusministeerium ja mille Riiginõukogu akadeemiliste kraadide komitee hindas parimaks omataoliseks programmiks. Viimase kahe aastakümne jooksul on programm turgutanud üle 4500 ärijuhi.

Rahvusvahelised vahetuspartnerid

Teaduskonnal on ulatuslik võrgustik, kus on rohkem kui 300 vahetuspartnerit enam kui 40 riigis / piirkonnas üliõpilasvahetuse ja praktikavõimaluse vormis. Igal aastal saadetakse rohkem kui 400 üliõpilast välismaale vahetust pidama. Sajad rahvusvahelised üliõpilased tulevad teaduskonda õppima, luues ülikoolilinnas dünaamilise, mitmekultuurilise õpikeskkonna.

Teaduskond seob ka paljusid Hiinas asuvaid partnerasutusi. Erinevate kultuurivahetuste ja kogemusõppeprogrammide kaudu saavad õpilased aru Hiina ettevõtluskeskkonnast.

Ettevõtte koostöö

Teaduskond püüab tugevdada meie kohalolekut ja sidet äriringkondadega, uurides koostöövõimalusi nii avalikus kui ka erasektoris. Möödunud aasta jooksul lõi teaduskond uue partnerluse CCB, Hiina elukindlustuse (Overseas), Hiina ressursside, KPMG ja Uue Maailma Arenguga jne. Jätkame aktiivset suhtlemist ja laiendame oma võrku uute äripartneritega Hongkongis, Hiinas. ja ülejäänud maailm, tuues teedrajavaid arenguid strateegilistel piiridel.

Asukohad

Telegraafi laht

Address
4/F., K. K. Leung Building, The University of Hong Kong
Telegraafi laht, Hongkongi saar, Hongkong

Akrediteeringud

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited