Loe ametlikku kirjeldust

EFMD Equis Accredited AACSB Accredited

Hongkongi ülikool

1911. aastal asutatud HKU on territooriumi vanim ja tuntuim kolmanda astme asutus. Omades oma rikkalikku pärandit ja traditsioone, üritame juhtida eesliini teadusuuringuid ja arendada maailma järgmise liidrite põlvkonda.

Deanilt saadetud sõnum

Hongkongi ülikool (HKU), mille juured ulatuvad sajandisse tagasi, on täna uhkelt üks juhtivaid Aasia kõrgharidusasutusi. Ja koos sellega on äri- ja majandusteaduskond (FBE) kasvanud piirkonnas laialt tunnustatud ja lugupeetud ärikooliks.

Teaduskond püüab turgutada esmaklassilisi ärijuhte ning edendada nii akadeemilisi kui ka rakendusuuringuid, et teenida kiiresti muutuvas globaalses majanduses Hongkongi, Hiina ja muu maailma vajadusi. Kaasame juhtivaid teadlasi kõigist maailma nurkadest, kes sisendavad õpilastele globaalseid teadmisi. Kuna HKU kõigi teaduskondade hulgas on kõige rohkem mittekohalikke bakalaureuseõppe tudengeid ja kaks meie bakalaureuseõppe programmi kuuluvad ülikooli 5 parima ja Hongkongi 10 parima programmi hulka, meelitab FBE parimaid ja säravamaid tudengeid Hongkongi ja mujalt.

Teaduskonna täistööajaga MBA programm on järjestatud Aasia nr. 1 maailma majanduse edetabelis, mille Economist Intelligence Unit avaldas üheksa aastat järjest (2010–2018). Lisaks EMI globaalse Aasia programmi pakkumisele koos Columbia Business Schooli ja London Business Schooliga globaalselt keskendunud tippjuhtidele ja spetsialistidele, teeme koostööd ka Hiina ja kogu maailma parimate ärikoolidega, et sünergiseerida äri- ja majandusharidust. Meie tugev ja ulatuslik vilistlaste võrgustik, mille äri- ja kogukonnajuhid tegutsevad nii avaliku kui ka erasektori võtmepositsioonidel, edendab meie haaret ja tugevdab meie mõju ühiskonna eri sektorites ja kihtides.

Mul on siiralt alandus ja au asuda teaduskonna dekaaniks sellel konkreetsel ajahetkel, kuna maailm on praegu läbi käinud ühe dramaatilisema sotsiaalmajandusliku ja poliitilise nihke kaasaegses ajaloos. Aasia majanduse tõusuga kaasneb ka Aasia ärikoolide kasvav mõju, mis annab teaduskonnale enneolematu võimaluse kasutada ära Hongkongi ainulaadseid tugevusi.

Kuna Hongkongil on traditsiooniline roll ida ja lääne vahelise kaubandus- ja kultuuriväravana, on sellel muutuval ajal selge eelis. Ettevõtlusvaimu, mitmekesise kultuurilise segu ja ainulaadselt dünaamilise energiaga linnana tähistava linnana on Hongkong pidevalt meelitanud parimatest paremaid - seda tõestavad meie teaduskonna moodustavad globaalsed mõttejuhid ja maailmatasemel koolitajad.

Tuginedes väga heale alusele, olen kindel, et teaduskond areneb edasi, areneb edasi ja õitseb - pakkuda üliõpilastele parimat võimalikku äri- ja majandusharidust; teadmiste piiride edendamiseks mõistlike ja mõjukate uurimistööde koostamine; parandada avalikku poliitikat, kaasates informatiivseid poliitikauuringuid ja arutelusid; teha koostööd äriringkondadega, koolitades ja turgutades praegusi ja tulevasi ärijuhte ning tegeledes ja lahendades majanduses ja kogukonnas pakilisi probleeme.

HKU püüab järgmisel kümnendil olla Aasia globaalne ülikool, mida juhendab „kolm pluss üks on“ uuenduslike, rahvusvaheliste, interdistsiplinaarsete visioonidega, mis toovad kaasa suurema mõju. Meie püüdlused FBE-s peavad olema sama ambitsioonikad: saada Aasia juhtivaks ärikooliks, millel on oluline kohalik, piirkondlik ja globaalne mõju. Kutsun teid tulema meile külla, meiega ühinema või koos meiega jõud ühendama, et muuta ettevõtluse ja majanduse teaduskond majakaks akadeemilises ringkonnas ja muuta maailm paremaks kohaks.

Professor Hongbin Cai - dekaan, majanduse õppetool

Paremusjärjestus

Nr 1 MBA programm Aasias

The Economist MBA edetabel 2018

Nr.2 EMBA ühine programm maailmas

QS ülemaailmne EMBA edetabel 2019

Visioon

Olla juhtiv, ülemaailmselt mõjuv akadeemiline äri- ja majandusasutus.

Ainulaadne ettepanek

Teaduskond on Hongkongis sügavalt juurdunud, Hiinaga tihedalt seotud ja tõeliselt rahvusvaheline.

Missioon

  • Anda maailma juhtiv äri- ja majandusharidus, mis toidab dünaamilisi ja vastutustundlikke juhte.
  • Uuenduslike ja globaalselt oluliste teadusuuringute abil edendada teadmiste piiri.
  • Luua positiivseid muutusi maailmas, tehes koostööd kogukondadega.

Partnerlus

Olles HKU kõige rahvusvahelisem õppejõud, on teaduskonnal läbi aastate väljakujunenud, strateegiline partnerlus maailmakuulsate ülikoolide ja äripartneritega, pakkudes meie tudengitele turule orienteeritud sisu, suurepäraseid õppimiskogemusi ja olulisi ressursse.

Koostööprogrammid

Järjepidevalt laiendades oma globaalset haardesse, on teaduskond ühendanud käed tipptasemel ärikoolidega kogu maailmas. Aastate jooksul pakub teaduskond mitmeid maailma juhtivaid programme rahvusvahelistes finantskeskuses, sealhulgas Hongkongis, Pekingis, Shanghais, New Yorgis ja Londonis, pakkudes üliõpilastele ülemaailmseid väljavaateid ainulaadse Aasia keerdumisega.

EMBA - globaalse Aasia programm

Kolmepoolse partnerluse raames Columbia Business Schooli ja London Business Schooliga pakub EMBA-globaalse Aasia programm üliõpilastele globaalselt keskendunud õppimiskogemust, võrgustikke ja mitmetahulisi vaatenurki, mis süvendavad nende arusaamist lääne ja ida äripraktikast ning valmistavad neid ette juhtimise eduks.

HKU-PKU DBA programm

HKU-PKU ärijuhtimise doktor (HKU-PKU DBA) programmi pakutakse ühiselt Pekingi ülikooli Guanghua juhtimiskooliga. Selle eesmärk on turustada ärijuhte, kellel on suurepärased teadusuuringute teadmised ja strateegiline ülemaailmne visioon, suurendada kodumaiste ettevõtete konkurentsivõimet ja tugevdada Hiina reaalmajandust.

HKU-PKU EMBA programm

Võttes vastu interdistsiplinaarse lähenemisviisi koos globaalse perspektiivi ja Hiina fookusega, pakub HKU-PKU ärijuhtimise magistriprogramm (HKU-PKU EMBA) kõigi tööstuste juhtidele kõrgtasemel äriharidust ja tipptasemel teadmisi äri- ja rahanduse alal. Akadeemiline partnerlus Pekingi ülikooli Guanghua juhtimiskooliga ammutab teadmisi mõlemast ülikoolist, pakkudes tudengitele sügavat arusaamist mõlema piirkonna ettevõtluskontekstist.

HKU-Fudan IMBA programm

Alates 1998. aastast on teaduskond pakkunud talle ärijuhtimise magistriõppe (rahvusvaheline) (HKU-Fudan IMBA) programmi, mis on tehtud koostöös Shanghais asuva Fudani ülikooli juhtimiskooliga. See on esimene Hong Kongi ja Hiina Rahvavabariigi institutsiooni ühisprogramm, mille kiitis heaks haridusministeerium ja mille Riiginõukogu akadeemiliste kraadide komitee hindas parimaks omataoliseks programmiks. Viimase kahe aastakümne jooksul on programm turgutanud üle 4500 ärijuhi.

Rahvusvahelised vahetuspartnerid

Teaduskonnal on ulatuslik võrgustik, kus on rohkem kui 300 vahetuspartnerit enam kui 40 riigis / piirkonnas üliõpilasvahetuse ja praktikavõimaluse vormis. Igal aastal saadetakse rohkem kui 400 üliõpilast välismaale vahetust pidama. Sajad rahvusvahelised üliõpilased tulevad teaduskonda õppima, luues ülikoolilinnas dünaamilise, mitmekultuurilise õpikeskkonna.

Teaduskond seob ka paljusid Hiinas asuvaid partnerasutusi. Erinevate kultuurivahetuste ja kogemusõppeprogrammide kaudu saavad õpilased aru Hiina ettevõtluskeskkonnast.

Ettevõtte koostöö

Teaduskond püüab tugevdada meie kohalolekut ja sidet äriringkondadega, uurides koostöövõimalusi nii avalikus kui ka erasektoris. Möödunud aasta jooksul lõi teaduskond uue partnerluse CCB, Hiina elukindlustuse (Overseas), Hiina ressursside, KPMG ja Uue Maailma Arenguga jne. Jätkame aktiivset suhtlemist ja laiendame oma võrku uute äripartneritega Hongkongis, Hiinas. ja ülejäänud maailm, tuues teedrajavaid arenguid strateegilistel piiridel.

Programmide õpetamise keel:
  • Inglise

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

University of Hong Kong Faculty of Business and Economics

HKU rahanduse magistriprogramm (MFin) on interdistsiplinaarne programm, mille eesmärk on pakkuda motiveeritud isikutele mitte ainult tipptasemel koolitust finantsteoorias ... [+]

Programmi missioon

HKU Master of Finance (MFin) programm on interdistsiplinaarne programm, mille eesmärk on pakkuda motiveeritud isikutele mitte ainult tipptasemel koolitust finantsteoorias, vaid ka vajalikku matemaatilist, statistilist ja arvutiõpet, võimaldades neil teadmisi rakendada paljudes finantssektorites. distsipliinid: tuletisinstrumentide ja väärtpaberite hinnakujundus, finantsturgude modelleerimine ja prognoosimine, riskimaandamine ja finantsriskide juhtimine, krediidiriski juhtimine, kindlustus ja edasikindlustus, kvantitatiivne kauplemis- ja arbitraažikoolitus, varade jaotamine ja investeeringute haldamine ning varade / kohustuste haldamine.

Edukatel lõpetanutel on konkurentsieelis laiaulatuslikes karjäärivõimalustes äri- ja investeerimispankades, maakler- ja investeerimisettevõtetes, kindlustusettevõtetes, kaupu ja mittefinantsteenuseid pakkuvate ettevõtete riigiosakondades, reguleerivates ametites ning samuti konsultatsiooni- ja raamatupidamisettevõtetes.... [-]

Hongkong Telegraph Bay
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Hong Kong Faculty of Business and Economics

Te arendate raamatupidamis-, finants-, juhtimis- ja ärianalüütika põhipädevusi, mis on elukutselise raamatupidaja, finantseksperdi ja ärijuhi edu saavutamiseks üliolulise ... [+]

Meie programm

Pakutakse täistööajaga režiimis, arendab HKU raamatupidamise magistriprogramm teie põhilisi kompetentse raamatupidamises, rahanduses, juhtimises ja ärianalüütikas, mis on elutähtsa raamatupidaja, finantseksperdi ja ärijuhi edu saavutamiseks ülioluline.

Meie programm pakub ranget õppekogemust väga erinevates valdkondades, sealhulgas finants- ja juhtimisarvestus, maksustamine, auditeerimine, õigus, finantsjuhtimine, ettevõtte juhtimine, raamatupidamisanalüütika, strateegiline juhtimine ja ärijuhtimine. Õppekaval on järgmised eristatavad tunnused:

Põhjalik kraadiõppe õppekava, mis hõlmab raamatupidamist, rahandust, juhtimist ja ärianalüütikatTeooriad, mis selgitavad raamatupidamise olulist rolli majandusotsustesÄrikoolituse juhtimise, strateegilise juhtimise aruandluse ning edasijõudnute finants- ja tulemusjuhtimise alane koolitus sai kasu partnerlusest ACCA-ga (Chartered Certified Accountants)Raamatupidamisandmete analüüs, mis teisendab teabe käivitatavateks toiminguteksNurgakivikursus, mis seob uuringu erinevad elemendid reaalse maailma äriprojektide kaudu... [-]
Hongkong Telegraph Bay
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Hong Kong Faculty of Business and Economics

HKU majandusteaduste magistriõppe (MEcon) programmi eesmärk on pakkuda rangemat täiendõpet majanduse alal, pöörates erilist tähelepanu reaalainete rakendustele. ... [+]

Programmi üksikasjad

Meie õppekava eesmärk on aidata õpilastel omandada majandusanalüüs, kasutada seda loovalt probleemidele lahenduste leidmiseks ja arendada enesekindlust oma tööga seotud probleemide analüüsimisel ja küsimustele vastamisel.

Paindlikkus on programmi võtmeelement - õpilastel on valida mitmeid valikaineid ning saadaval on erineva abstraktsiooni ja rakendusega segude kursused. Lisaks kursustele, mida pakub MEcon programm, võivad õpilased valida ka valikaineid raamatupidamise magistrist (magistrikraad), ärijuhtimise magistrist (MBA), rahanduse magistrist (MFin), magistrikraad ärianalüütikas (magistrikraad (BA) )) ja turunduse magistriprogrammid (MSc (Mktg)) programmide juhendamisel ja heakskiitmisel asjaomastele programmidirektoritele.... [-]

Hongkong Telegraph Bay
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Hong Kong Faculty of Business and Economics

HKU magistrikraad globaalse juhtimise programm (MGM) on mõeldud noortele lõpetanutele era- ja avalikus sektoris, kellel on võimalusi ja / või püüdlusi tegeleda juhtimiskü ... [+]

Ülevaade

HKU üheaastane magister globaalse juhtimise (MGM) programm on mõeldud noortele lõpetanutele era- ja avalikus sektoris, kellel on võimalusi ja / või püüdlusi tegeleda juhtimisküsimustega globaalses kontekstis. Kogu maailmas mõistavad ettevõtted, et tööjõu kultuuriline ja sooline mitmekesisus parandab tulemuslikkust. See on suund, mida nad võtavad ja 2020. aastal tutvustab Hongkongi ülikool uue globaalse juhtimise magistriprogrammi, et selle muutusega toime tulla. Selles pole kahtlust. McKinsey 2018. aasta aruanne „Edastamine mitmekesisuse kaudu” seob mitmekesisust finantstulemustega ja ettevõtted on mõistnud, et mitmekesisus on konkurentsieelis ja peamine majanduskasvu soodustaja. Lõpetajaid ei otsi mitte ainult rahvusvahelised ettevõtted, vaid ka globaalsete ambitsioonidega väiksemad ettevõtted, kes saaksid nendes muutuvates tingimustes koos töötada. Programm on loodud just värskete lõpetajate ja noorte spetsialistide jaoks, kes soovivad oma karjääri alustada kultuuriliselt jõulisel ja nõudlikul töökohal ning õppida, kuidas juhtida ja töötada koos inimestega, kelle taust on laiem.... [-]

Hongkong Telegraph Bay
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

MSc

University of Hong Kong Faculty of Business and Economics

Meie spetsialiseeritud magistriprogramm Hongkongi ülikoolis annab teile eelise konkurentsis püsimiseks ja professionaalsete turundajatena väljakutsetele tänapäeva kiirest ... [+]

Ülevaade

Meie spetsialiseeritud magistriprogramm Hongkongi ülikoolis annab teile eelise konkurentsis püsimiseks ja professionaalsete turundajatena väljakutsetele tänapäeva kiiresti muutuvas majanduses.

HKU magistrikraad turunduse programmis on mõeldud noortele spetsialistidele, kes soovivad omandada uusimaid teadmisi, juhtimisalaseid teadmisi ja parimaid tööstustavasid, et meisterdada võidustrateegiaid ning paista silma turunduse ja sellega seotud elukutsete esindajatega.

Meie programm

HKU magistrikraad turunduses on üheaastane täisajaga programm, mis pakub ranget ja tipptasemel õpikogemust, keskendudes parimatele turunduspraktikatele ja strateegiatele tänapäeva kiiresti muutuvas majanduses.... [-]

Hongkong Telegraph Bay
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Hong Kong Faculty of Business and Economics

Vastake kasvavale nõudlusele ettevõtjate ja analüütika alal ühiste teadmistega spetsialistide vastu meie Hongkongi ülikooli magistrikraadi ärianalüütika alal. ... [+]

Ülevaade

Vastake kasvavale nõudlusele ettevõtjate ja analüütika alal ühiste teadmistega spetsialistide vastu meie Hongkongi ülikooli magistrikraadi ärianalüütika alal.

Pakutakse täistööajaga režiimis, HKU ärianalüütika magistriõppe eesmärk on õpetada üliõpilasi kasutama olulisi kvantitatiivseid tehnikaid ja tööriistu, kui nad rakendavad suurandmete analüütikat ettevõtluse ja juhtimise strateegiliste otsuste tegemisel.

Meie programm pakub täpset õpikogemust paljudes valdkondades, sealhulgas suurandmete tehnikad, ettevõtlusstatistika, simulatsiooni- ja prognoosimudelid, operatsioonide ja tarneahela juhtimine ning finants- ja turundusanalüüs. Õppekava on üles ehitatud järgmiselt:... [-]

Hongkong Telegraph Bay
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Address
4/F., K. K. Leung Building, The University of Hong Kong
Telegraph Bay, Hong Kong Island, Hongkong