University of Rijeka Department of Mathematics

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Meist

Rijeka Matemaatika osakond asutati 1960. aastal Haridusteaduskonna osakonnana (alates 1998. aastast filosoofiateaduskond), mis pidi 1973. aastal muutuma üheks neljast Rijeka Ülikooli asutamise teaduskonnast.

Matemaatika osakond, kui eraldi asutus ja kaasaegne ülikooli osakond, asutati 1. aprillil 2008, lähtudes ülikooli osakondade asutamise otsusest, mille võttis vastu Rijeka ülikooli 17. detsembril 2007. a. koos humanitaarteaduste ja sotsiaalteaduskonna endiste töötajatega on kalduvus teiste matemaatikute ülikoolikomponentide kogumiseks Rijeka ülikoolist. Seega muutuvad matemaatika ja matemaatika teise tsükli õppekava ning matemaatika ja arvutiteaduste teise astme õppekava Rijeka ülikooli õpingud, mida korraldab ja viib läbi matemaatika osakond.

See asub ülikooli ülikoolilinnakus asuvas uues hoones, kus on palju kontoreid, klassiruumi ja laboriruumi, hästi varustatud arvuti ja muu varustusega. Seal on 29 teadlast, professorit ja assistenti, kes moodustavad kolm uurimisrühma: algebra ja numbriteooria rühm, diskreetne matemaatika rühm ja matemaatilise analüüsi rühm.128667_photo-of-woman-using-laptop-3194518.jpg

Matemaatika osakonna missioon ja visioon

Matemaatika osakonna missiooniks on teadusliku ja professionaalse töö arendamine matemaatika valdkonnas ja muret matemaatika inimressursside pärast Rijeka ülikoolis. Matemaatika osakond korraldab ja viib läbi matemaatikaõpinguid ning osaleb õppekavade korraldamises ja läbiviimises ülikooli teistes komponentides. Matemaatika osakond aitab kaasa ülikooli ja ühiskonna arengule, püüdes saavutada riiklikult ja rahvusvaheliselt tunnustatud tipptaset teadus- ja õppetegevuses.

Matemaatika osakonna nägemus on strateegiliselt positsioon rahvusvaheliselt tunnustatud ja aktsepteeritud teadus- ja haridusasutusena, samuti Horvaatia ja Euroopa kõrghariduse ja teadusvaldkonna aktiivne komponent, mis õpetab rahvusvaheliselt tunnustatud kvaliteeti ja võimekaid spetsialiste ning teeb rahvusvaheliselt tunnustatud teadusuuringuid.

Asukohad

Rijeka

Address
Ulica Radmile Matejčić 2, Rijeka
Rijeka, Primorje-Gorski Kotari maakond, Horvaatia