Dun Laoghaire Institute of Art, Design and Technology [IADT]

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Dun Laoghaire Institute of Art, Design & Technology (IADT) loodi iseseisva kõrgkooli jooksul Institutes of Technology sektori 1. aprill 1997. Sel päeval, Dun Laoghaire College of Art and Design, tema 450 õpilast, võeti vastu uus instituut ja töötanud alates meie School of Creative Arts. Kaks koolid on loodud ab initio. School of Creative Technologies ja School of Business & Humanities õpib oma esimese õpilased oktoobris 1998. Aastal 2012 kolm akadeemilist koolid amgimated kaheks teaduskonda: Faculty of Enterprise and Humanities ja teaduskonna Film, Kunst ja Creative Technology. Täna IADT on 2300 täistööajaga üliõpilased, 800 osalise tööajaga üliõpilased ja kasvab kuni 3000 + täistööajaga kohti. IADT ehitanud rahvusvahelise maine loomingulise, kultuurilise ja digitaalse meedia valdkonnas ning on ka hinnatud haridusasutuste ja ettevõtete partner Dun Laoghaire / Rathdown ja laiema Dublin ja East Coast piirkonnas.

IADT - päritolu

Päritolu Dun Laoghaire College of Art and Design on võimalik jälgida reaktsiooni, mis oli siis pealkirjaga Borough of Dun Laoghaire kutsehariduse komitee (Vec) kohalikku vajadust koolilõpetajate väärtpaberiportfelli muidugi valmistada sisenemise kolledžid kunsti ja disaini. Alates sellest tagasihoidlik algus College kasvas mainet, et saada üks juhtivaid kunsti, disaini ja film koolid riigis. Üheaastane eelnevalt diplomi kursus kunsti ja disaini loodi Technical Institute in Dun Laoghaire hilja 1960 ja töötati välja saada esimese kunsti sihtasutuse muidugi Iirimaal.

Aastal 1970-1971 Dun Laoghaire Vec antud luba veel kolme aasta jooksul, mille tulemuseks on diplom Art and Design.

Augustis 1979 haridusministeerium nõustus kehtestama "Dun Laoghaire College of Art and Design" [DLCAD] eraldiseisva juriidilise isikuna alates 1 september 1979. 1. augustil 1980 haridusministeerium teinud selleks määratakse "Dun Laoghaire College of Art and Design", nagu NCEA tunnustatud institutsioon. Vec endale arengukava parandamiseks ettenähtud soodustused õpilastele kooli ja täiendava hoone York Road vabanes alates jaanuarist 1981. Alates 1. oktoober 1981, Principal nimetati koolis.

Eraldi areng, Haridus omandanud Christian Brothers "seminaris Carriglea Park in 1982, on õppimine Christian Brothers kavatsust müüa kinnisvara ja kindlustada oma tegevust Marino. On huvitav märkida, et ostuhind ülikooli 1982 oli £ 2million! Haridus kaalub võimalust luua "Regional Technical College" kohapeal - mitmetel põhjustel, see ei saanud teoks alles 1997. Kuid maa ja vaba haridusasutuste hoonete Carriglea, võimalus oli, et lahendada pakiline majutus vajadustele DLCAD ja korda tehti Vec lubada kolledži leida kaugusel linnast Dun Laoghaire et Carriglea campus.

Akadeemiline istungjärk 1983-1984 nägi ulatusliku renoveerimise campus hoonete ettevalmistamisel kolimine College of Art and Design. Seda võimalust innukalt asunud töötajad konsulteerides disaini meeskond ja hästi läbi mõeldud, funktsionaalne ja sobivalt varustatud kolledži kujunes campus, sh stuudiod, töökojad ja kontorid. Uus kolmanda taseme kursustel National Certificate, National Diploma ja määra tasemed kavandatud valideeritud NCEA ja rakendatud. Kuigi õpilaste arvu suurendatakse järk-järgult alles 1. september 1988, et personali struktuuri kolledžis oli tõusnud kajastama kolmanda taseme personali staatuse. Kolledž kasvas järk-järgult ja 1997 oli 450 õpilane.

IADT - asu Institutes of Technology sektoris 1997

Loomist Dun Laoghaire Kunsti, disain ja tehnoloogia alusel RTC Tegutseb 1. aprill 1997 mõistis ammu ambitsiooni Dun Laoghaire Vec, personali DLCAD ja laiema kogukonna luua täieõigusliku kolmas tase kolledžis põhineb Dun Laoghaire. Töörühm viimistles planeerimine ja kehtestatud IADT visiooni, uus kolledž oleks tõsta asutatud sihtasutus ja maine kunsti, disaini ja meedia kaudu uus teadusharu, mis hõlmab humanitaar-, tehnoloogia ja äri. See on lisaks tunnustatud ainulaadne nimetamise kolledž ja lõimumine kunsti, disaini ja tehnoloogia nimi ja missiooni.

Campus on kasvanud oluliselt aastatel alates 1997, lisaks Atrium Building [1998] Carriglea Building [2002] Mediacube [Digital Media inkubeerimine Centre] 2007 Backlot [2012] ja National Film School hoone [ 2013]. Üliõpilaste arv kasvanud 450 kuni 2300 ning veel 3000 + õpilast ja veel hoone kavast.

Asukohad

Dublin

Address
Kill Avenue
Dun Laoghaire
South County Dublin

NL3-07-WK7 Dublin, Dublini krahvkond, Iirimaa