Loe ametlikku kirjeldust

Nalanda, mis asub Rajgiri linnas, India põhjaosas Biharis , on magistrikraadi, teadustöö intensiivne rahvusvaheline ülikool, mida toetavad Ida-Aasia tippkohtumise osalevad riigid. Ülikool loodi 25. novembril 2010 India parlamendi eriseadusega ja see on määratud riikliku tähtsusega asutuseks.

Nalanda on inspireeritud akadeemilisest tipptasemest ja selle ajaloolise eelkäija ülemaailmsest visioonist ning püüab täita ja kehtestada ülemaailmsed akadeemilise tipptaseme ja teadusuuringute standardid ning võimaldada suutlikkuse suurendamist kõigis kõrghariduse valdkondades. Ülikooli toetavad kõik Ida-Aasia tippkohtumise liikmesriigid ja 17 riiki on sellele alla kirjutanud valitsustevahelised vastastikuse mõistmise memorandumid.

Ülikool püüab taastada kaotatud ühendused ja partnerlused, mis olid olemas Aasias, enne ajalooliste jõudude algust, mis viisid nende lagunemiseni. Aasia kultuuridel on mitmeid sidemeid, mis lähevad sügavale minevikku ja peegelduvad mitmesugustes ühistes kultuurilistes omadustes. Aasia riikide vaheliste seoste avastamine viimastel aegadel on viinud ühise ajaloo avastamise ja ülesehitamiseni. Nalanda University on selle uue Aasia renessansi ikooniks: loominguline ruum, mis on tulevaste põlvkondade jaoks tsivilisatsioonidevahelise dialoogi keskus.

campus

Visioon

Nalanda on olnud Magadha iidses kuningriigis üle kaheksa sajandi teadmiste koha. See on olnud tuntud keskus 5. sajandist õppimiseks, kuni Bakhtiyar Khilji hävitati 12. sajandil. Nalandat kuulutatakse välja: „Üks tähtsamaid ülikoole maailmas on arenenud mitte keskaegses läänes, vaid siin Indias: Nalanda University … oli oluline selleks, et toota inimesi, kes on võimelised mõistma ja sõnastama, mida tähendab olla universaalsed teadmised, teadmised, mis on rakendatavad kultuuridel ja aegadel. ”(dr Geoffrey Durham)

Nalanda University meelitas ligi teadlasi ja üliõpilasi lähedalt ja kaugelt, mõned reisivad kogu tee Tiibetist, Hiinast, Koreast ja Kesk-Aasiast teadmiste otsimisel. See oli tippkeskus mitte ainult iidse India tarkuse, budistlike uuringute ja filosoofia, vaid ka meditsiini ja matemaatika, astronoomia ja loogika jaoks. Pärast tuhandete õpilaste sajandeid õpetamist lakkas Nalanda olemast, nagu ülikoolid avanesid Bolognas, Pariisis ja Oxfordis teise aastatuhande CE alguses. Teadmiste keskuste nihkumine idast läände oli sümboolne võimu üleandmisele, mis järgnes poole aastatuhande jooksul.

Nüüd on suurepärane võimalus taaselustada Nalanda pühitsetud universaalsus kui teadmiste keskus. Teise aastatuhande CE lõppes Aasia aastatuhandete stagnatsiooni, jagunemise ja langusega. Aasia on tänapäeval dünaamilise ettevõtlus- ja uuenduskultuuri sünonüüm, mis põhineb teadmistel ja ettevõtetel, mis ei unusta oma minevikku, kuid ei karda tuleviku ees. Aasia riigid tulevad kokku, et luua mandril rahu ja harmoonia alused. Ida-Aasia tippkohtumise otsus 2007. aastal Cebus Filipiinidel, et toetada Nalanda University taaskehtestamise kava, rõhutab nende väärtuste pühendumist. Eesmärk on taastada Nalanda teadmiste kohana.

Ajalugu ja taaselustamine

Kaheksa sada aastat pärast Nalanda, India endise presidendi dr. APJ Abdul Kalami hävitamist, arutles 2006. aasta märtsis Bihari riikliku seadusandliku assamblee poole ülikooli taaselustamise idee.

Peaaegu samaaegselt edastas Singapur India valitsusele ettepaneku Nalanda ettepaneku kohta. Käesoleva ettepaneku eesmärk oli taastada ülikool nagu Nalanda, mis oleks jällegi Aasia keskpunkt.

Bihari riigivalitsus võttis kiiresti ette nägemusliku idee ja konsulteeris India valitsusega edasisel teemal. Samuti alustas ta uue Nalanda University sobiva asukoha otsimist. Ta tuvastas ja omandas 450 hektarit maad ülikooli jaoks Rajgir¸ Biharis.

Selle ülikooli asutamist iseloomustas seega Bihari osariigi ja India valitsuse vaheline kõrgetasemeline koostöö.

Kuna iidse Nalanda tunnuseks oli selle rahvusvahelisus, otsustas India valitsus jagada seda ettepanekut Ida-Aasia tippkohtumise (EAS) juhtidega. Esmakordselt jagati ettepanek 2007. aasta jaanuaris Cebu tippkohtumisel Filipiinidel EASi kuueteistkümne liikmesriigiga. Liikmesriigid tervitasid piirkondlikku algatust Nalanda University taaselustamiseks. 2009. aasta oktoobris toimunud neljandal tippkohtumisel Tais Hua Hinis toetasid liikmed Nalanda University loomist ja soodustasid piirkondlikku võrgustikku ja koostööd ülikooli ja Ida-Aasia olemasolevate tippkeskuste vahel.

Rahvusvahelised sidemed

Ülikool on loonud sidemeid ja koostööd mitmete institutsioonidega nii välismaal kui ka Ida-Aasia tippkohtumise partneritega. Teeme tihedat koostööd nii haridusasutustega kui ka teiste organisatsioonidega, millel on ühised eesmärgid ja kes suudavad koos Nalanda nägemusega meiega koostööd teha.

Ülikooli rahvusvahelise iseloomu tugevdamiseks jõustus 2013. aasta oktoobris 8. Ida-Aasia tippkohtumisel valitsustevaheline vastastikuse mõistmise memorandum. Kuni 17. kuupäevani on memorandumile alla kirjutanud 17 riiki.

Programmide õpetamise keel:
Inglise

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

Nalanda University

Ajalooliste uuringute kool (SHS) on õppejõudude ja kraadiõppurite dünaamiline kogukond, kes tegeleb süstemaatiliselt ja põhjalikult mõne põhiküsimusega, mis puudutavad Aa ... [+]

Õpilased MA programmi ajalooliste uuringute saada laialdane tuttav ajaloolise metoodika ja historiograafia samuti kohustuvad kursuste konkreetseid, täpselt määratletud teemadel erinevatel ajalooliste perioodide ja erinevate materjalide kaudu.

Kooli tõukejõud on:

Aasia sidemed, majandusajalugu, antropoloogia, Ida-Aasia ajalugu, India kultuurilised ja suulised ajalugu ning teaduse ajalugu.

Üliõpilane peab täitma kokku 64 ainepunkti. See hõlmab kohustuslike, valikainete ja seminaride lõpetamist koos magistritöö lõpetamisega.

Kursuse õppekava9 Kohustuslikud kursused, mis vastavad 27 ainepunkti (3 X 9)8 Valikained, mis võrduvad 24 ainepunkti (3 X 8)4 seminari kursused, mis on võrdsed 4 ainepunkti (1 x 4)1 Doktoritöö osa, mis võrdub 9 ainepunkti (1 X 9)... [-]
India Delhi
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Nalanda University

Ökoloogia ja keskkonnauuringute kool (SEES) määratleb jätkusuutliku ja kaasava arengu Nalanda mudeli. Selle juured on kohalikes traditsioonides, seovad mineviku- ja praeg ... [+]

Ökoloogia ja keskkonnauuringute kool (SEES)

Ökoloogia ja Keskkonnauuringute Kool (SEES) on üks esimesi koole Nalanda University , mis alustas oma akadeemilist programmi 2014. aasta augustis. Kool läbib mitmesuguseid akadeemilisi tegevusi loodusteaduste ja sotsiaalteaduste vallas, et edendada haridust ja haridust. teadusuuringud looduskeskkonna ja inimtegevuse vahelise koostoime kohta. Kool on pühendunud iidse Nalanda University traditsioonile, mille eesmärk on luua kriitiline arusaam, mis toob kasu maailmale. Kool püüab ka ületada praegust lõhet keskkonnaprobleemide uurimisel lääne ja idapoolse perspektiivi vahel. See käsitleb meie aja kohalikke, piirkondlikke ja globaalseid keskkonnaprobleeme hariduse, teadusuuringute, koostöö ja poliitiliste soovituste kaudu.... [-]

India Patna
Juuli 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

MA

Nalanda University

Kool toetab kriitilist mõtlemist ja uurib Aasia üksikutes piirkondades budismi laiemat kultuurilist ja ajaloolist konteksti. ... [+]

MA programm

Õpilased peavad läbima 48 tundi kursust (12 ainepunkti semestri kohta) ja esitama magistrikraadi täitmiseks väitekirja. Kas nende kursuste puhul on tegemist üliõpilase esmane nõustajaga tehtud doktoritööga seotud kursustega. Kõik üliõpilased peavad kursuste esimesel poolaastal läbi viima uuringukursuse ja metodoloogia kursuse. Magistritöö peab olema heaks kiidetud vastava teaduskomitee poolt.

Magistrikraadi struktuur4 põhikursused, mis vastavad 12 ainepunkti4 keeleõpet, mis võrdub 12 ainepunkti (õpilased peavad valima ühe keele ja jätkama seda kuni viimase semestri lõpuni)3 doktoritöö komponenti, mis võrdub 9 ainega5 valikained, mis võrdub 15 ainepunktiAbikõlblikkus... [-]
India Delhi
Juuli 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

Nalanda Univesity

Nalanda University
Address
Nalanda University Rajgir, Bihar
803116 Delhi, India
Koduleht
Telefon
+91 7250891319