Loe ametlikku kirjeldust

Meist

Meie Akadeemia on sündinud kuuekümnendatel aastatel, kui mõte oli Napoli räägija Domenico Lettieri.

Lugu algas viiekümnendatel Vico Equense'is, väikelinnas Sorrento lähedal, täis Ameerika ja inglise turiste ja näitlejaid. Noored Domenico Lettieri imetleksid härrad, kes soovivad olla sarnased.

Nii alustas ta oma uurimistööd peenkorrastamise ja rätsepatöö vallas, lõpetades väikese rätsepatööga praktikantiks. Vanemad rätsepad ei tahtnud siiski oma noori abilisi koolitada, kes olid lihtsalt töölised.

Domenico teadis, et ainus võimalus õppida midagi oli tema isanda jälgimine, püüdes varastada nii palju saladusi kui võimalik. Esimene rõivas, mis oli õppinud, oli traditsiooniline Napoli mantel.

Napoli jope iseloomulikeks tunnusjoonedeks on polsterdatud õlad ja pehmed varrukad, lainelised varrukad, plaastrid, poolvooder või üldse mitte vooder.

Rätsepatööst tööstusele

Kuuekümnendatel aastatel oli Domenicol võimalus töötada ühes Itaalia suurima tekstiili- ja rõivatööstuses Marzottost. Sealt õppis ta õmblemist tööstusest, sest rätsepad ei suutnud sammu pidada kasvava nõudluse ja mugavusega. Domenico Lettieri nägi kasvavat nõudlust tööstuse professionaalsete rätsepatöötajate ja musterite järele, mis on suurepärane võimalus rätsepatöö parandamiseks.

Domenico avastas uue kohandamismeetodi - geomeetrilise mustri valmistamise tehnika, mille ta otsustas Napolis välja arendada, lihtsustades selle matemaatilist lähenemist. Sellest uuest variandist sai patenteeritud mustri valmistamise meetod.

Meie patenteeritud meetod

Domenico Lettieri loodud meetod on nüüd Akadeemia nurgakivi ja see põhineb peamiselt lihtsustamisel. Mustrite tegemine algab põhilisest geomeetrilisest lähenemisviisist, mida on kerge mõista ja tööstuse vajadustele vastav.

Mustrikujundus on tagasi võetud selle põhireeglitest, et lihtsustada protsessi paberist kangale.

Koolidest Akadeemiasse

Sellest hetkest alates avas Domenico Lettieri Itaalias mitu rätsepakkujat ja tutvustas naiste rõivaid, sest aeg muutus ja naised hakkasid oma rolli ühiskonnas nõudma.

Täna on IUAD-Accademia della Moda ainus Lõuna-Itaalia kõrgharidusasutus, mida tunnustab Itaalia Haridus-, Ülikooli- ja Teadusministeerium AFAMi (kõrgkool kunsti-, muusika- ja tantsuõppeasutustes) bakalaureusekraadi seas.

Meie tegijate traditsioon on akadeemias iga päev elus. Me valmistame oma õpilasi Akadeemiast lahkuma spetsialistidena, sest nende õppekavad on kujundatud vastavalt ettevõtete ja tööturu nõudmistele ning seetõttu, et nad osalevad mitmetes praktilistes tegevustes, nagu seminarid, näitused, tööstusharu kohtumised.

Napoli ja Milano vahel

Oleme hiljuti käivitanud uue filiaali Milano kesklinna raudteejaama Milano ajaloolises hoones.

Me käsitleme seda haru meie ajaloos verstapostina, kuna Milano on koduks paljudele moekoolidele ja akadeemiatele ning see on nii au kui ka väljakutse tuua Milano ainulaadne vaatenurk, loovus ja rätsepritsioon.

Programs taught in:
Inglise
Itaalia

See ülikool pakub ka:


IUAD Accademia della Moda

Itaalia stiilis on midagi unikaalset ja ihaldatavat kogu maailmas, õppida, kuidas juhtida ettevõtteid oma internaliseerimisprotsessides itaalia stiilis meistrite turundus ... [+]

Ülevaade

Itaalia stiilis on midagi unikaalset ja ihaldatavat kogu maailmas, õppida, kuidas juhtida ettevõtteid oma internaliseerimisprotsessides itaalia stiilis meistrite turunduse ja kommunikatsiooniga.

Kultuurispetsiifiliste strateegiate väljatöötamiseks kasvavate turgude jaoks peavad turundustöötajad omandama nii tehnilisi kui ka kultuurilisi pädevusi. Selles programmis osalemiseks on vaja bakalaureusekraadi, muid moe-, disaini-, vabakunsti- või samaväärseid nimetusi.

Teie akadeemiline reis

Asjad, mida sa õpid

Te mõistate turundust ja erinevaid kultuuri-, majandus- ja seadusandlikke stsenaariume, mis on seotud kasvavate turgudega (Aasia, Venemaa, Põhja-Aafrika, Araabia riigid, Ida-Euroopa), ning te saate oma strateegiate toetamiseks tehnilisi oskusi ja digitaalseid vahendeid (veeb, graafiline tarkvara ja retušeerimine).... [-]

Itaalia Milan
October 2019
ülikoolis
Loe edasi eesti keeles
IUAD Accademia della Moda

Selle tehnilise joonise abil, mis sisaldab moe magistriõpet, omandate mõlemad pädevused ulatusliku koolituse kaudu, mis hõlmab planeerimis-väljenduslikke ja tehnilisi töö ... [+]

Ülevaade

Selge tehnilise joonise loomine võib struktuuri arendamise protsessi täiustada ja täiustada.

Selle tehnilise joonise abil, mis sisaldab moe magistriõpet, omandate mõlemad pädevused ulatusliku koolituse kaudu, mis hõlmab planeerimis-väljenduslikke ja tehnilisi töömeetodeid, meeste ja naiste rõivaid ning laste rõivaid.

Registreerumiseks on vaja bakalaureusekraadi või muid moe-, disaini-, vabakunsti- või samaväärseid nimetusi.

Teie akadeemiline reis

Asjad, mida sa õpid

Selle üheaastase kursuse käigus uurite tehnilise joonistamise ajalugu ja tehnikaid, omandades praktilisi ja ajaloolisi mõisteid, et luua põhjalik oskuste kogum.

TeemadPlaneerimine ja tehniline joonisDigitaalse modelleerimise meetodidGraafiline disainRõivaste kohandatud tehnikadRiietusmaterjali kultuurKunstitehnoloogia ajaluguLoogika ja ettevõtte organisatsioonLõpueksam... [-]
Itaalia Milan
October 2019
12 kuud
ülikoolis
Loe edasi eesti keeles
Address
Via G. Pica 62
Naples, Campania, Itaalia
Address
Via Copernico 3
Milan, Lombardy, Itaalia