University of Parma

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

University of Parma on riiklik ülikool. Sellisena on see omavalitsusüksus ning omab haldus-, organisatsioonilist ja raamatupidamislikku autonoomiat, pakkudes teenuseid avalikkusele. 13. märtsil 962 andis keiser Ottonian I Parma piiskopile Ubertole ülikooli algatamise nn diplomiga - dokumendiga, mis andis piiskopile õiguse tellida ja valida seaduslikke juhte ('eligere et ordinare notarios'). . See dokument oli vundamendiks haridusasutuse loomisele, mis kestaks sajandeid hiljem ja mida säilitatakse tänapäeval Parma piiskopi arhiivis.

Ülikoolis on 18 osakonda, 35 esimese astme kursust, 6 ühe tsükli kraadi, 38 teise astme kursust , samuti palju kraadiõppe koole, õpetajate kraadiõppe kursusi, mitmeid magistrikraade ja teaduste doktorikraate.

Õpilased saavad valida kursuste vahel, mis käsitlevad kunsti ja humanitaarteadusi, majandust, inseneri- ja arhitektuuri, toitu ja põllumajandust, õigusteadust ja ühiskonnaõpetust, matemaatilisi füüsikalisi ja loodusteadusi, meditsiini ja kirurgiat, farmaatsiat, veterinaarmeditsiini.

Ülikooli ideaalne suurus (30 000 üliõpilast, enam kui 5000 lõpetajat aastas ning umbes 2000 õppejõudu ja töötajat) ning elamistingimused Parmas meelitavad kohale hulgaliselt üliõpilasi kogu Itaaliast. Enam kui kaks kolmandikku meie registreeritud tudengitest tulevad väljastpoolt Parmat ja Parma provintsi, mis asetab ülikooli kõrgeimasse riiki, et meelitada ligi mitteresidendist üliõpilasi kogu riigis.

Ülikooli erinevad asukohad võimaldavad üliõpilastel õppida mugavates, tõhusatesse ehitistesse haljasalade läheduses, näiteks ülikoolilinnakus : linnast lõuna pool asuvat 77 hektari suurust ala, kus asuvad teadusosakonnad, meie ülikoolilinnak koosneb osakondadest, moodsatest ja hästi varustatud loengusaalidest , mugavad õppealad, tehnoloogiliselt arenenud laborid ja CNR-keskus - aga ka mitmed spordirajatised, konverentsikeskus ja söökla. See märkimisväärne struktuuride ja inimeste kombinatsioon on Itaalia ülikoolimaastikul täiesti ainulaadne.

Teine ülikooli asula asub linna südames ülikooli keskse hoonega, kus asuvad rektori kabinet, haldusbürood ja õigusteaduskond. Linna südames asub ka meditsiinikool, haigla piirkonnas, majandusosakond, kunstide, kirjade, ajaloo ja sotsiaalteaduste osakond ning iidse kultuuri, filosoofia, hariduse ja moodsate keelte osakond. Lõpuks asub veterinaarmeditsiini osakond linna vahetus loodeosas.

Linna südames asub ülikooli keskuses rektoraat, haldusbürood ja seadus. Meditsiinikool asub ka linnas, mis asub haiglas, majandus ja politoloogia asuvad aga Parco Ducale kõrval. Kunstide, filosoofia ja psühholoogia ülikoolilinnakud asuvad vanas kesklinnas ning veterinaarmeditsiin asub linna vahetus loodeosas.

University of Parma tegevused ja võimalused meelitavad üha kasvava üliõpilaskonna osalust. Pakutakse teabe- ja karjäärinõustamisteenuseid, mis aitavad üliõpilastel nende ülikooliga seotud valikuid teha, häid suhteid välisülikoolidega pakuvad ja elavat üliõpilasvahetust kogukonnaprogrammide, sealhulgas paljude saadaolevate stipendiumide osas. Raamatukogud, arvutilaborid ja Interneti-pöörduspunktid, üliõpilaste elukohad ja sööklad, osalise tööajaga töökohad, kultuuritegevused, tasuta telefoninumber ja lõpetamise järgsed karjäärinõustamised on kõik õpilastele kättesaadavad - koos intervjuude ja lühikursustega meie lõpetajate abistamiseks töö leidmiseks.

Õpilaste ja ülikoolielu parendamiseks on tudengitele kättesaadavad paljud võimalused. Mõned neist on puuetega õpilastele mõeldud tasuta e-posti ja ajutised teenused, võõrkeelte keskuse keelekursused. Samuti saavad tudengid registreeruda eksamiteks Interneti kaudu, alla laadida haldusvorme või pääseda juurde isiklikele e-kirjadele, mida ülikool annab igale tudengile, luues nii kiire ja täpse suhtluskanali.

University of Parma veebisait pakub üliõpilastele regulaarselt värskendatavat teavet ja ideaalset liidest ülikooliga suhtlemiseks.

Õpilastel on University of Parma CUS-i juhitud spordialadel palju võimalusi erinevate erialade kursustega erinevates struktuurides - meie bassein, kergejõustikurada, tenniseväljakud, jalgpalliväljakud, golfiväljak, korvpalliplatsid, ragbi väljakud jne.

Muuseumid, näiteks CSAC Paradigna Abbazias ( www.csacparma.en ) koos muljetavaldava Itaalia kunstiteoste kollektsiooniga (disain, arhitektuur, illustratsioon, reklaam, fotograafia), botaanikaaed, loodusõppe muuseumid ja muud teaduskollektsioonid , siis ülikooli koor: need on kultuurilised tegevused ja ka õppimisvõimalused.

Rahvusvahelisi üliõpilasi oodatakse linna südames San Francesco kiriku lähedal asuvasse Erasmuse ja rahvusvahelisse koju ning nad saavad kasutada itaalia keele kursusi, mida õpetatakse eriti akadeemiliste õpingute hõlbustamiseks.

Kahes II astme kraadiõppes õpetatakse täielikult inglise keelt, samal ajal kui järjest enam pakutakse inglise keeles õpetatavaid kursusi arhitektuuri magistrikursusel, insenerikursustel ja ka humanitaarteaduste kursustel.

Asukohad

Parma

Address
Parma, Emilia-Romagna, Itaalia