University of Pavia

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

University of Pavia . Teadmiste täiendamine alates 1361. aastast

University of Pavia on üks maailma vanimaid akadeemilisi asutusi, mis asutati 1361. aastal. Pavia on olnud linna asutamisest alates ja isegi täna pakub see oma 24 000 üliõpilasele Itaalias ainulaadset ja Euroopas haruldast kogemust: õpib 20 ülikooli kolledžis, kus on suuresti sõltumatud ülikooli haldusstruktuurist. University of Pavia hõlmab kõiki ainevaldkondi ja koosneb 18 osakonnast, mis pakuvad õppeprogramme kõikidel tasemetel, alates bakalaureuseastmest kuni doktoriprogrammini. Pavia on Põhja-Itaalia väike linn, kus elab 70 000 elanikku ja üle 24 000 õpilase. Asub Milanost vaid 30 km lõunas, piirkondlike ja linnalähirongide kaupa iga 10 minuti tagant. Pavia on käeulatuses ka Šveitsi piirist, Comost ja järvedest ning Genovast ja Liguuria rannikust. Rooma aegadel asutatud see oli Lombardide kuningriigi pealinn juba üle kahe sajandi ja see põnev kitsaste tänavate, iidsete kirikute, elegantsete ehitiste pärand jääb puutumatuks ja elavaks nii päeval kui öösel, kui õpilased naudivad oma lemmikkohtumispaiku. Pavia kultuurielu on intensiivne 19 muuseumi ja kollektsiooni (ülikoolis 14), 2 kultuurikeskuse, 4 rahvaraamatukogu ja 18 ülikooli raamatukogu, 4 kino ja teatri, 10 sotsiaal-kultuurilise koosoleku saali, muusikakõrgkooli ja 2 kodanikukooliga muusika ja kunst. Elu Pavias on nii meeldiv kui ka taskukohane, eriti võrreldes Milano ja teiste Lombardia linnakeskuste palju kõrgemate elamis- ja elamiskuludega. Pavia ülikoolilinnak pakub ainulaadset ülikoolielamust tudengitele, kes saavad kõigil tasemetel nautida lugematul hulgal üritusi, festivale, näitusi, kontserte ja sporditegevusi.

Kolledžite süsteem: ainulaadne Itaalias

Pavial, nagu Oxfordil ja Cambridge'il Suurbritannias, on Itaalias ainulaadne kolledžisüsteem , mis pärineb 16. sajandist. Igal Pavia 20 kolledžist, mis võõrustab kokku umbes 2000 üliõpilast, on oma konkreetne ajalugu ja võimalused pakkuda, sealhulgas juurdepääs paljudele välismaal õppimise programmidele ja sporditegevustele.

Edasijõudnute Instituut (IUSS) pakub meie kolledžite parimate tulemustega üliõpilastele lisakursusi. Need kõrgtasemel õppijatele mõeldud kõrgetasemelised programmid on jaotatud teemade kaupa neljaks erinevaks akadeemiliseks valdkonnaks: humanitaarteadused, sotsiaalteadused, loodusteadused ja tehnoloogia ning biomeditsiiniteadused. Üliõpilased, kes on IUSS-is õpingud edukalt lõpetanud, saavad lisaks ülikoolikraadile ka täiendava diplomi. Kolledžielu eesmärk on luua avatud kogukond, kus mängivad rolli nii akadeemilised saavutused, traditsioonilised üritused, peod kui ka sportlik rivaalitsemine. Kolledžis saavad tudengid luua ka oma esimese professionaalse võrgustiku. Juurdepääs kolledžitele põhineb teenete kriteeriumidel ja vanemate sissetuleku põhisel tasusüsteemil. Tänapäeval saab Pavia loota neljale teenetepõhisele kolledžile; 12 avalikku kolledžit; ja 4 erakogu.

Pavia, spordilinn

Pavia jaoks on tiitel „Euroopa spordilinn 2014” teeninud väärilise rahvusvahelise tunnustuse meie kestva tipptasemel spordi alal . Ülikooli spordikeskus (CUS) propageerib sporti ülikooli õppivate õpilaste seas, pakkudes laias valikus kursusi ning korraldades meistrivõistlusi ja turniire. CUS Pavia osaleb oma meeskondadega riiklikel ja rahvusvahelistel võistlustel, nagu näiteks World University Games. Täpsemalt tähendab sport Pavias:

 • Olümpia- ja maailmameistrivõistluste tasemel sõudmine
 • Pavia-Oxford-Cambridge-Pisa sõudmine
 • Ülikooli meistrivõistlused peamises võistkonnaspordis
 • Intercollege turniirid
 • Spetsiaalselt puuetega õpilastele mõeldud spordiprogrammid
 • Kõikide õpilaste füüsilise heaolu jaoks mõeldud rajatised, mis on integreeritud ülikoolide koolitusega.

Pavia, tervise-, tehnoloogia- ja teaduslinn

Ülikool pakub 17 rahvusvahelist doktoriprogrammi, mis on jaotatud viieks makrovaldkonnaks: • teadus ja tehnoloogia • teadustehnika • bioteadused • humanitaarteadused • ühiskonnateadused University of Pavia on tõepoolest tipptasemel teadusuuringute traditsioon ja ta loeb oma seas kolme Nobeli preemia laureaati. täielikud professorid (Camillo Golgi, Giulio Natta ja Carlo Rubbia). Siin on õpetanud ka Alessandro Volta, Albert Einstein, Gerolamo Cardano ja Ugo Foscolo. Ülikool on aktiivne teadusuuringute edendaja koostöös maailma mainekamate akadeemiliste asutustega, muutes Paviast moodsa tehnoloogiakeskuse arenenud teadusuuringuteks seismilise ohu vähendamise (EUCENTRE), vähiravi (CNAO), tuumaenergia (LENA) alal. Seitse teaduskeskust asuvad Pavias ja 21 asub erinevates kohtades koostöös teiste asutustega, lisaks 42 osakondadevahelisele uurimiskeskusele, mis viivad läbi käimasolevaid ja interdistsiplinaarseid põhi- ja rakendusuuringuid. Samuti toetab see idufirmasid ja spin-off-algatusi: 25 neist loodi alles viimase aasta jooksul. Teadusuuringute tulemuseks on 2013. aastal 7 rahvusvahelist patenti. Ülikool on just alustanud uut juhtprojektide valimise protsessi ja hiljuti käivitas Universitiamo: esimene Itaalia ühisrahastamise ülikooliprojektide platvorm.

University of Pavia ühendab ka teadusuuringud ja ravi kolmes juhtivas ülikoolihaiglas, kus töötab umbes 12 000 spetsialisti. 1987. aastal asutas ülikool oma rahvusvahelise koostöö ja arengu keskuse (CICOPS ) . Pakkudes stipendiume ning toetades ühiseid uuringuid ja rahvusvahelisi teadusprojekte, töötab CICOPS pidevalt kasvava rahvusvaheliste kontaktide võrgu loomise nimel, mis hõlmab välisülikoole, valitsusi ja rahvusvahelisi valitsusväliseid organisatsioone. Alates 1998. aastast on Pavia teadusuuringute läbiviimiseks välja antud üle 200 stipendiumi 55 erineva riigi akadeemikutele.

Rahvusvaheline mõõde

University of Pavia on pühendunud oma üliõpilaste ettevalmistamisele elukestvaks õppeks ja nende ees seisvatele väljakutsetele üha keerukamas ja mitmekesisemas maailmas. Üliõpilaste ja töötajate tutvustamiseks tänapäeva rahvusvaheliste suhete globaalse mõõtmega on üle maailma saadaval üle 200 vahetusprogrammi. Liikuvuskavad, nagu Erasmus õpinguteks ja praktikaks, Koostöö ja Teadmiste Fond ning paljud muud EL-i ja ELi-välised rahvusvahelised programmid, pakuvad toetusi nii lahkuvatele kui ka saabuvatele kohalikele ja rahvusvahelistele üliõpilastele. Igal aastal saavad neist võimalustest kasu mitusada osalejat ja neil on võimalus lisada oma õppekavasse väärtuslik rahvusvaheline mõõde. University of Pavia rahvusvaheline strateegia seab oma positsiooni hoidmiseks ja tugevdamiseks maailma juhtivate teadusmahukate ülikoolide hulgas kolm selget eesmärki:

 • Rahvusvahelistumise kaasamine meie põhilisse õpetamis- ja teadustegevusse
 • Kvaliteetsete rahvusvaheliste üliõpilaste jätkusuutliku värbamise loomine
 • Kvaliteetsete strateegiliste partnerluste ja ühisprogrammide arendamine ja säilitamine partneritega üle kogu maailma

Kursused

University of Pavia loodi algselt õigusteaduste ja humanitaarteaduste koolide ümber, millele järgnes peagi meditsiin. Sajandite jooksul on pakutavate kursuste valik laienenud loodusteaduste, puhaste teaduste, tehnikateaduste, politoloogia ja farmakoloogia ning hiljuti ka psühholoogia, kommunikatsiooni ja sporditeaduste juurde, kinnitades sellega Pavia kutset multidistsiplinaarseks ülikooliks. University of Pavia pakub 83 kursust (nii bakalaureuse kui ka magistriõppe kursused ):

 • Ehitus ja arhitektuur
 • Matemaatika, füüsika ja loodusteadused
 • Majandus
 • Seadus
 • Meditsiin
 • Kirjandus, keeled ja filosoofia
 • Farmakoloogia tervishoiutöötajad
 • Poliitikateadused
 • Psühholoogia
 • Kommunikatsiooniuuringud
 • Sporditeadused
 • Muusikoloogia
 • Turism

Üksteist rahvusvahelist magistriõppekava, mida õpetavad inglise keeles akadeemilised töötajad ja külalisprofessorid, rahvusvahelistavad ülikooli seestpoolt ja tähistavad ülemeremaade üliõpilaste arvu märkimisväärset kasvu:

1 ühetsükliline magistrikraad (6 aastat): meditsiin ja kirurgia

10 kaheaastast inglise keele magistrikraadi:

University of Pavia pakub ka sihtasutuse aastat , mis on mõeldud tulevastele tudengitele, kes soovivad pääseda University of Pavia bakalaureusekraadidele, mis on mõeldud spetsiaalselt õpilastele, kes ei vasta vähemalt 12-aastasele kooliastmele.

University of Pavia paistab silma suure hulga kraadiõppekursustega, alates teaduspõhistest programmidest kuni kursusteni, mille eesmärk on siseneda konkreetsetesse kutsealadesse:

 • 29 kraadiõppekursust, mis ulatuvad meditsiini-, tervishoiu- ja farmaatsiavaldkondadest kuni teadussektorini. Nende ühine tunnusjoon on murrangulised teemad, mida on uuritud kõrgelt spetsialiseeritud valdkondades, samuti interdistsiplinaarne lähenemine.
 • 17 rahvusvahelist doktoriprogrammi, mis on jaotatud viieks makrovaldkonnaks (teadus ja tehnoloogia; loodusteadused; bioteadused; humanitaar- ja sotsiaalteadused) ja 4 ühiseks doktorikursuseks koos EL ülikoolidega.
 • 51 Meditsiinilise spetsialiseerumise kool
 • 1 Õigusteaduste eriala

Magistrikursusi, täiendõppekursusi ja doktoriõppekavasid pakub ka Pavia edasijõudnute instituut (IUSS).

Selle Covid-19 põhjustatud ebahariliku olukorra ajal University of Pavia aktiveerinud järgmised erandlikud algatused didaktikute ja üliõpilaste toetamiseks karantiini ajal.

Loengud

Loenguid pakutakse e-õppevahendite kaudu. Loenguid pakutakse audio- / videofailidena koos slaidide või muude digitaalsete õppematerjalidega ja isegi otseülekande kaudu juuni lõpuni ja tõenäoliselt isegi juuli lõpuni. Kaugloengutele registreerumise kohta lisateabe saamiseks lugege seda videoõpetust

Link University of Pavia kaugõppe platvormile: http://idcd.unipv.it/kiro3/

Eksamid

Suulised ja kirjalikud eksamid toimuvad vahemaa tagant, kasutades sobivaid tööriistu ja tarkvara (Skype, Zoom, Google Hangouts). Õpetus kirjalike eksamite jaoks ( href = "http://news.unipv.it/?p=47200 ).

Lõpueksamid

Lõpueksamid toimuvad eemalt Skype'i või muude veebikonverentsiriistade abil. Lõputöö, lõputöö ja muude nõutavate dokumentide avalduse saab esitada veebis ( href = "https://web.unipv.it/come-procedere-con-la-domanda-di-laurea/ ).

Ülikoolitasu

Ülikoolitasu maksmise tähtaeg lükati 30. maini ( href = "http://news.unipv.it/?p=46928 ).

Raamatukogud

Jääge terveks, jääge aktiivseks ja tehke kodus sporti

 • Spordikeskus CUS Pavia on käivitanud algatuse „Treeni @ kodu“, mis koosneb kahte tüüpi veebisessioonidest: „Treening“, et püsida terve ja vormis, ning „kaugtund“, et jälgida kursusi ja koolitusi virtuaalsetes ruumides, kus õpilased saavad suhelda koolitajatega. Tunnid ja koolitused on kavandatud nädalate kaupa ja need on saadaval CUS Pavia veebisaidil ( href = "http://www.cuspavia.org/trainhome-con-il-cus-pavia/ ).
 • Füüsikaliste teaduste kraadiõppe programmi ja kohandatud motoorse aktiivsuse laboratooriumi (Laboratorio di Attività Motoria Adattata, LAMA) tudengid koostasid YouTube'i esitusloendi, mis sisaldab harjutusi treenimiseks ja vormis püsimiseks. Videoid leiate sellelt lehelt href = "https://www.youtube.com/playlist?list=PLihdBaXFbcCYrvo73BspACYMlZFXLeXOr .

Korduma kippuvate küsimuste veebisait

Asukohad

Pavia

Università di Pavia Facoltà di Farmacia

Address
Corso Strada Nuova, 65
27100 Pavia, Lombardia, Itaalia
Telefon
+39 0382 987370

Milano

Address
Milano, Lombardia, Itaalia

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega