University of Calabria

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

UNICAL. Erimärk

Mis teeb meie ülikoolis erilist on ansambel üksikisikute ja asjad, mis loob hea, ajalooline, strateegilise ja kultuuriprojekti.

See funktsioon ei jää märkamata, kui külastate Arcavacata Campus, Eriti kui arvestada ajalugu Lõuna-Itaalia ja Calabria, Mis käsitleb mõne muu puhkudel on saavutanud samasuguse silmapaistev ja usaldusväärseid tulemusi.

Tegelikult hoolimata sellest, mida kahjuks juhtunud mitmel korral Lõuna-Itaalias, seal ei olnud kiirustamist ja segaduses Mõiste taga see projekt. Kuna kontseptsiooni, meie ülikooli on sõna otseses mõttes oli hing ja südametunnistus, mis täna funktsioon oma isikupära ja seega oma erilise iseloomu.

See ainulaadsust Arcavacata Campus on saadud täpselt selle, et see on üks väheseid algatused - mitte ainult ülikooli valdkonnas - et järginud täpselt marsruudi vastavalt strateegiline nägemus sotsiaalse, majandusliku ja tehnoloogilise arengu. See oli ambitsioonikas visioon kohustatud tegema vahet.

Projekti meie ülikooli sain alguse kuuekümnendate jooksul suuri muutusi meie riigis; viljakas majandusliku, poliitilise ja kultuurilise arutelu paratamatult mõjutab ülikoole ja nende rollid ja funktsioonid, et eelkõige ajalooline hetk.

Selline arutelu oli veelgi olulisem vaatenurgast Calabria, piirkonna püüdleme oma kasvuks ja arenguks.

See oli paratamatu, et ei tea, millist ülikooli oli vaja Calabria ja milliseid omadusi see uus "elukas" oli funktsioon, kuna see kuulub laiema ja keerukamaks vastutusega kui traditsiooniliselt omistatud ülikooli: esimene stimuleerida ja seejärel liituda sisse dünaamilise ja jätkusuutliku positsioneerimise meie piirkonna riiklikus majanduslikus ja sotsiaalses kontekstis.

See oli kultuuriline nõudlus nõuavad ühemõttelise vastuse, et alustada uue ajastu kodanikuühiskonna kaasamine ja taassünd, kallutatava ühe institutsiooni strateegiliselt paigutatud keskmes vajadusi ja väljavaateid piirkonnas.

Selline vastus oli adekvaatne ja kooskõlas "profiili", et uue ülikoolide pidid vastu võtma rahvusvahelisel tasandil. Profiil meie ülikoolis on ehitatud kontseptsiooni Campus ja oli ja on siiani, tajutakse suures laboris ideid ja inspiratsiooni, mis on oma jälje jätnud, seega vormimise ülikooli erilist iseloomu.

Mis Ülikooli CalabriaKultuuriline panus ja uuendused, mis olid katsetanud mõnda aega nii Euroopas kui ka USA-s, toodi meie riigis ja üle rahvusülikooli süsteemi.

Esimene ja suurim campus Itaalias sai peagi sulatusahi rahvusvaheliste ja riiklike ajusid, kes endast veel ülikooli eraldusmärgi.

Arutelu uue kontseptsiooni Ülikool, mis oli alanud kuumutati, kuid kõrge tase ja väga olulised ja seotud tuntud poliitilised liidrid ja intellektuaalid nagu Tristano Codignola, Luigi Firpo ja Umberto Caldora, samuti mitmed teised esindajad lay -socialist kultuur, kes mängis olulist rolli riigi moderniseerimise protsessi käigus kuuekümnendad.

Küsimus arutlusel oli, kuidas Ülikooli mõeldavat kasutades erinevaid kriteeriume, mida kasutati minevikus.

Vastsündinute Ülikooli Calabria alustas parema jala, ka tänu erakorralisele entusiasmi ja võimsa panuse selle asutaja ja esimene rektor, Beniamino Andreatta. Tegelikult Ülikooli Calabria käis uue kuidagi revolutsiooniline, organisatsiooniliste lähenemisviisil, mille loomise osakonnad. Selline organisatsiooni skeem oli täiesti erinev mudel, mille akadeemiline teaduslik tegevus oli rajatud kuni selle hetkeni.

Seega, meie ülikooli algas tõeline akadeemilise, samuti kultuurilise ja organisatsioonilise reformi, mis jätaks märgi oma eksperimentaalse ja innovatsioonile orienteeritud iseloomu.

Sellega paralleelselt innovatsiooni, teine ​​oluline projekt oli ka tulemas: ülikooli, mis mängivad olulist rolli arengu ja seoses tegemisel. See tõi kaasa otsuse luua elamu ülikooli Campus - teine ​​omapära meie institutsioon - hõlbustamiseks integratsiooni ja kultuurivahetust. "Psüühilise konteiner" Seega oli vaja rakendada selle kultuuri ja strateegiliste projektide. Selline eesmärk oli siis saavutatakse rahvusvaheline konkurents projekti Ülikooli Calabria, mis on siiani ainulaadne Itaalias.

Tegelikult on meie ülikooli on ainuke, riiklikul tasandil, ehitatud Campus: see on arengu väljaspool linna piire, väga suured ruumid venitades üle 200 ha maad, ja hoonete arenenud kogu kaetud ala 400000 ruutmeetrit.

Tipptasemel projekti ja oma erilise iseloomu toetab ka numbrid: umbes 34 tuhat üliõpilast, 900 õpetajat, 760 tehniliste ja haldustöötajate; 6 Teaduskonnad 25 osakonnad ja üle 80 kursusi (mis hõlmab magistriõppe kursuste ja ühe tsükli, spetsialist kraadiõppe); 13 helised keskused; 3 Excellence keskused, 2 magistri koolid (ka kliinilise patoloogia ja keskharidus), School of Advanced Studies in Public Administration; 170 klassiruumi koguvõimsusega 14273 istekohta; suurim raamatukogu rajatise Lõuna-Itaalias (ca 400000 mahud, 900 istekohta ja 300 arvuti pöörduspunktid); 3 ühine teeninduskeskus; botaanikaaed; muuseumi Paleontoloogia; keel teeninduskeskus; Kokku majutus võimsus 3000 voodikohta; söögisaalid 1200 istekohta (3500 päeva sööki, üle 1 miljoni sööki igal aastal); 5000 parkimiskohta; Ühistranspordi üle 28 tuhande õpilase päevas; Täpsem sportimisvõimalusi mistahes spordiala harrastamine, ka professionaalsel tasemel. Lisaks Campus on varustatud Health Care Centre esmaabi post, pangakontoris, postkontor, kaks teatrid (kakssada seitsesada istekohta võrra); kaks kinod, 250 istekohta iga; Kahe väljas teatrid; ja lasteaia (üks väheseid sedalaadi Itaalia) üle 50 kolme kuu kuni kuus-aastastele lastele.

Ülikool on edendanud ka rohkem kui 220 kahepoolsed lepingud Euroopa ülikoolide elukestva õppe programmis osalevas - elukestva õppe programmi (endine Socrates ja Leonardo programmide), õppe- ja teadustegevuse (umbes 320 väljaminevate üliõpilaste ja üle 110 sissetulev õpilased igal aastal), ja ühenduselaadsed kehtestatud teiste Itaalia ja välismaa ülikoolides, et teenuste arendamine õpilastele 'paigutamist Euroopa ettevõtted või uurimiskeskused ja korraldades ka doktoriõppe.

Need arvud panna Ülikooli Calabria juhtpositsioonile suurimad Itaalia ülikoolides, nagu teenuse kvaliteet ja efektiivsus standarditele.

Aga arvud ei ole ainus kriteerium mõõta edu meie ülikoolis. Tegelikult on ta saanud silmapaistva positsiooni ja riigi tasandil, sest ta on saanud märkimisväärseid vahendeid eraldatakse õppe- ja teadustööks Konkurentsis püsimiseks, alles läbinud range valiku testimine.

Just siin, selles Campus võrratult sätestatud uimastamist raami valgust ja värve, kus me töötame ja nii paljud inimesed on töötanud paremini ennast ja teisi; see on siin, et nende üle paari aastakümne jooksul oleme näinud nii palju õpilasi õhkutõusmist suunas geniaalne erialast ja akadeemilist karjääri.

Just siin, selles sõbralik ja funktsionaalne keskkond, mida me näeme, et paljud noored kasvavad ja treenida iga päev, valmis töötama oma teed üles ja eksportida ülikooli maine kogu maailmas.

On nad meie õpilased, kes on parem näidata eripära meie ülikoolis. Ja nad on nii eriline kui koht, kus nad saavad oma väljaõppe. Nad on eriline, sest Calabria ja meie eluviisi harjutada neid olema paindlik ja salliv, kuid tahtliku ja otsustavalt näidata oma võimeid, aidates sellega kaasa murda mõned tuntud ja üldiselt põhjendamatu, stereotüübid.

Nad on lihtsalt nii eriline, kuna kogemus koosneb sotsiaal- ja interdistsiplinaarne aspekte kui ka kultuurivahetust, et ainult suur Campus pakkuda. Nendel lehekülgedel, põhijooned, samuti õpetamist ja organisatsiooni vara, tehes seda Campus unicum Itaalias, mis esitatakse lühidalt.

Asukohad

Rende

University of Calabria

Address
Università della Calabria
via Pietro Bucci
87036 Arcavacata di Rende, Cs

Rende, Calabria, Itaalia
Telefon
+39 0984/495060