Università degli Studi di Udine

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Udine ülikool asutati 1978. aastal Friuli ülesehituskava osana pärast 1976. aasta maavärinat. Selle eesmärk oli pakkuda Friuli kogukonnale sõltumatut keskust, mis võimaldaks täiendõpet kultuuri- ja teadusuuringute alal.

Praegu on ülikoolil järgmised põllumajanduse, majanduse, tehnika, õiguse, moodsate keelte, kommunikatsiooni ja koolituse, humanitaarteaduste, meditsiini ja kirurgia ning matemaatika, arvutiteaduse ja multimeedia õppekavad.

Ülikool osaleb aktiivselt üliõpilaste ja töötajate vahetusprojektides EL-i ülikoolidega ning teeb praegu tihedat koostööd mitmete Ida-Euroopa ja teiste ELi mittekuuluvate riikide ülikoolidega. Lisaks osaleb ülikool paljudes uurimisprojektides riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil. Praegu on ülikooli õppinud üliõpilasi umbes. 17000.

Udine ja selle ülikool on lähtepunktiks piirkonnas, mis on ajalooliselt kohtumispaik ning erinevate maailmade ja kultuuride ristumiskoht. Udine ülikool, mis asub geograafiliselt Euroopa Liidu kesklinnas, mängib aktiivset rolli tihedas suhetevõrgustikus, pühendunud oma teadmiste ja ideede jagamisele. Alates asutamisest on Udine ülikool järginud rahvusvahelistumise poliitikat, mille eesmärk on üliõpilaste ettevalmistamine ning suhete ja partnerluse loomine Euroopa ja muu maailma ülikoolide ja asutustega.

Udine ülikool teeb koostööd mitte ainult Euroopas, vaid kogu maailmas ning tal on pikaajalised sidemed Aafrika, India ja Hiinaga.

119239_pexels-photo-1438084.jpegBuro Millennial / Pexels

Miks UNIUD

UNIUD on noor dünaamiline ülikool, mille missiooniks on alates selle asutamisest 1978. aastal olnud kõrghariduse edendamine teadmiste levitamise ja uute ideede genereerimise abil ühiskonna tipptasemel.

Meie edu võti nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil on kõigi selle komponentide kvaliteet ja entusiasm.

Me hindame teeneid

Igal aastal antakse ülikooli parimatele lõpetanutele stipendiume, mis hõlmavad õppemaksu vähendamist magistrikursustele astumiseks ja töökohaprogrammides osalemise hõlbustamiseks.

Mõistus täielikult

UNIUD pakub oma üliõpilaste heaolu tagamiseks mitmesuguseid teenuseid, et aidata neid, kellel on probleeme ülikoolieluga kohanemisel, või neid, kellel on õpingute ajal raskusi. Need hõlmavad tasuta laborid ärevuse ohjamiseks, õppemeetodeid, tõhusat suhtlemisoskust, teadlikkust ja meditatsiooni.

Õppimine Euroopa südames

Udine ülikool asub Kirde-Itaalias Friuli Venezia Giulia piirkonnas Udines, Euroopa südames. UNIUDis ja Udines valitseb pingevaba õpilasõbralik õhkkond ning need on hõlpsasti kättesaadavad paljudest huvipakkuvatest kohtadest nii Itaalias, Euroopas kui ka mujal.

Elamispinnad

Teie ülikoolikogemuse keskmes on suurepärane majutus, võimalused, üliõpilaste toetamine ja seltsielu. Kõik ülikoolilinnakud on avarad, rohke aedade ja haljasaladega.

Raamatukogud on hästi varustatud, nii et saate rahus istuda ja õppida. Majutust pakutakse üliõpilaste eluruumides või soovi korral saate rentida korteri linnas. Saate kaasõpilastega suhelda kohvimasinas või sööklas.

Laborid ja õpetajad

UNIUD-ist leiate pühendunud, kogenud ja inspireerivate õpetajate töötajaid, kes esitavad teile väljakutse anda endast parim. Teete koostööd entusiastlike teadlaste ja õppejõududega loengutel, seminaridel ja õppematerjalides ning leiate aega ka iseseisvaks õppimiseks.

Kõigile õpilastele määratakse isiklik juhendaja, kes aitab teil lahendada tekkinud probleeme. Teile on saadaval suur valik erinevaid laboreid: tipptasemel teaduslaborid, keelelaborid ja It-ruumid.

Asukohad

Udine

Address
via Palladio 8
33100 Udine, Friuli-Venezia Giulia, Itaalia

Pordenone

Address
Via Prasecco 3/a
33170 Pordenone, Friuli-Venezia Giulia, Itaalia

Gorizia

Address
Via Diaz, 5
34170 Gorizia, Friuli-Venezia Giulia, Itaalia

Gemona del Friuli

Address
p.le D. Simonetti, 2
33013 Gemona del Friuli, Friuli-Venezia Giulia, Itaalia