University of Siena

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Tere tulemast Siena

University of Siena on üks vanimaid ülikoole Euroopas, see on asutatud 1240. aastal.

Selle ajalugu on arenenud koos Toscana kultuuritraditsioonidega keskajast tänapäevani.

Siena asub Toscana südames, õrnalt liikuvate künklike maastike keskel. Kolmele järsule künkale ehitatud ja iidsete müüridega ümbritsetud on ainulaadne linn, kus tudengid saavad veeta kasumliku õppeperioodi, mis on täis võimalusi isiklikuks rikastumiseks.

Tugev rahvusvaheline missioon

Oma kaheksa sajandikuise ajaloo vältel University of Siena viinud mitmesuguseid uuringuid paljudes erinevates kultuurivaldkondades.

Aastate jooksul University of Siena täiustanud oma rahvusvahelistumise strateegiat, eesmärgiga tugevdada oma rahvusvahelisi akadeemilisi suhteid ning meelitada ligi tudengeid ja teadlasi maailma eri paigust.

21. sajandi alguses on see ajalooline institutsioon suutnud lahendada õppimise, teadmiste ja teadusuuringute globaliseerumisega seotud väljakutsed paljude rahvusvaheliste koostööprojektide abil.

Igal aastal sõlmitakse uusi rahvusvahelisi koostöölepinguid ja -projekte, suurendatakse inglise keeles pakutavate kraadi ja kursuste arvu, hoides head positsiooni riiklikus ja rahvusvahelises edetabelis; need on mõned University of Siena tugevad küljed.

Rahvusvahelised suveprogrammid Siena

Mitmed rahvusvahelised ülikoolid teevad koostööd University of Siena ja on oma suveprogrammide jaoks valinud selle asukoha:

 • Harvardi Kolledži (USA) suveprogramm: âIlu, juhtimine ja innovatsioonâ
 • Yale'i ülikool (USA), âKirjanduslik, ajalooline, kultuuriline ja geograafiline teekond Toscanasâ
 • Emory ülikool (USA), âKeemia eluks
 • New Jersey tehnoloogiainstituut, Hillieri arhitektuuri- ja disainikolledž (USA): âKunsti- ja arhitektuuriajalugu ning linnaarengâ
 • Alves Faria kolledž, Faculdades ALFA (Brasil), âDemocracia e desenvolvimentoâ
 • Toronto ülikooli (Kanada) Woodsworthi kolledži suvekool
 • Tulane'i ülikooli õigusteaduskond (USA), âRahvusvaheline õigus, kultuuripärand ja kunstâ

Paremusjärjestus ja akrediteeringud

Ãle 17 000 üliõpilasega kinnitab University of Siena oma positsiooni riiklike ja rahvusvaheliste kõrgkoolide edetabelis.

Aastal 2019 kinnitab University of Siena ülikool, et ta asub CENSISe klassifikatsioonis Itaalia keskmise suurusega ülikoolide hulgas kõrgeimal kohal - Itaalia sotsiaaluuringute ja -poliitika keskus: 2. üldine ning teenuste ja struktuuride osas kolmas, rahvusvahelistumise teema.

U-Multirank on mitmemõõtmeline, kasutajapõhine lähenemine kõrgkoolide rahvusvahelisele järjestamisele. Selles võrreldakse kõrgkoolide / ülikoolide tulemusi nende viies mõõtmes: õpetamine ja õppimine, teadusuuringud, teadmiste edasiandmine, rahvusvaheline orientatsioon ja piirkondlik kaasatus.

University of Siena hoiab hea tulemuslikkust viie markeri mõnes alajaos, eriti õppetöös

Qs World University Rankings loetleb University of Siena kui ühte parimat maailmas.

Selle edetabeli kohaselt University of Siena kõrgel positsioonil riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil kahes laias ainevaldkonnas ja selle tulemus on 32 õppeainet.

Lisaks võib Siena U säilitada oma positsiooni üldises edetabelis, vaatamata hiljuti uute rahvusvaheliste kõrgkoolide lisamisele ülemaailmsesse klassifikatsiooni.

Times Higher Education (THE) on juhtiv kõrgharidusandmete pakkuja maailma teadusuuringutest juhitud asutustele. Selle andmeid ja võrdlusuuringute tööriistu kasutavad paljud maailma mainekaimad ülikoolid, et aidata neil saavutada oma strateegilisi eesmärke.

University of Siena suurendab oma positsiooni üldarvestuses (351/400) võrreldes 2018. aastaga ja saavutab Euroopa õpetamisjärjestuse 51. â 75. Koha.

Maailmaülikoolide 2019. aasta akadeemiline edetabel (ARWU, tuntud ka kui Shanghai edetabel) kinnitab University of Siena kasvavat mainet, mis on varasemate edetabelite edenedes märkimisväärselt paranenud, paigutades vahemiku â501â600â.

Maailma ülikoolide edetabeli keskus (CWUR) avaldab maailma ülikoolide suurimad akadeemilised edetabelid. University of Siena ülikool on CWUR-i 2019. â 2020. Aasta uue nimekirja järgi maailmas kahekümne tuhande ülikooli hulgas 470. kohal. See seab University of Siena 2,4 protsendi hulka kogu maailmas, mis on silmapaistev saavutus.

Itaalia ülikoolisüsteem

Esimene tsükkel (bakalaureuseõpe)

See tsükkel koosneb eranditult Corsi di Laurea'st. Need kraadiõppekavad pakuvad üliõpilastele üldiste teaduslike meetodite ja sisu, samuti konkreetsete kutseoskuste piisavat valdamist. Ãldine juurdepääsunõue on itaalia koolilõpetamise kvalifikatsioon, mis antakse pärast 13-aastase koolihariduse omandamist ja vastava riigieksami sooritamist; samuti võidakse vastu võtta võrreldavad välisriikide kvalifikatsioonid. Mõne kraadiõppesse lubamine võib põhineda konkreetsetel kursuse nõuetel.

Ãpingud kestavad 3 aastat. Laurea antakse õpilastele, kes on saanud 180 ECTS ainepunkti (nimetatakse Crediti Formativi Universitari - CFU) ja on täitnud kõik õppekava nõuded, sealhulgas lõpliku kirjaliku paberi või samaväärse lõppprojekti koostamine. Laurea võimaldab juurdepääsu Corsi di Laurea Magistrale ning ka teistele 2. tsükli õppeprogrammidele.

Teine tsükkel (meistrid)

Selle tsükli peamised kraadiõppeprogrammid on Corsi di Laurea Magistrale. Nad pakuvad kõrgtasemel haridust kõrge kvalifikatsiooniga tegevuste läbiviimiseks konkreetsetes valdkondades. Juurdepääs toimub Laurea kraadi või mõne muu võrreldava väliskraadi kaudu; vastuvõtt põhineb konkreetsetel kursuse nõuetel, mille määravad üksikud ülikoolid. Ãpingud kestavad 2 aastat. Laurea Magistrale kraadi antakse üliõpilastele, kes on saanud 120 EAP / CFU ainepunkti ja täitnud kõik õppekava nõuded, sealhulgas originaalse väitekirja koostamine ja avalik kaitsmine.

Mõni programm (st hambaravi, meditsiini, veterinaarmeditsiini, farmaatsia, arhitektuuri, ehitustehnoloogia / arhitektuuri, õiguse, alghariduse programmid) on määratletud ÃHTSÃSTEEMIPROGRAMMIDES (Corsi a ciclo unico); nende programmide jaoks pääseb Itaalia koolilõpe (või võrreldav välisriigi kvalifikatsioon); sisseastumine toimub sisseastumiseksamite alusel.

Kolmas tsükkel

Selle tsükli peamised kraadiõppeprogrammid on Corsi di Dottorato di Ricerca (TEADUSDOKTORITE PROGRAMMID); neisse programmidesse õppinud üliõpilased / noored teadlased omandavad metoodika arenenud teadusuuringuteks, saavad väljaõppe uute tehnoloogiate alal ja töötavad vajaduse korral teaduslaborites . Juurdepääs toimub Laurea Magistrale kraadi (või võrreldava välisriigi kraadi) kaudu; sisseastumine toimub võistluseksamil; Ãpingud kestavad vähemalt kolm aastat ja hõlmavad originaalse uurimisprojekti valmimist ja avalikku kaitsmist.

Muud programmid

Ãlikooli kraadiõppe kutseprogrammid, 1. või 2. TASE (Corsi di Master Universitario di primo livello).

Need on 2. tsükli programmid, mille eesmärk on anda üliõpilastele pärast esimese tsükli lõppu täiendav spetsialiseerumine või kõrgem jätkuõpe. Juurdepääs on Laurea (bakalaureusekraad (või võrreldav väliskraad) 1. astmel või Laurea Magistrale (magistrikraad) 2. astmel; sisseastumisel võidakse seada täiendavaid nõudeid. Antud kvalifikatsioon ei anna juurdepääsu Corsi di Dottorato di Ricercale või mõnda teise 3. tsükli programmi, kuna seda tüüpi kursused ei kuulu riiklikul tasandil kehtestatud üldnõuete hulka, kuid neid pakutakse iga ülikooli autonoomsel vastutusel.

Viide: Itaalia haridusministeerium (MIUR) http://www.miur.it/guida/guide.htm

120457_SCHEMASISTUNIVITA.jpg

Ãppimine University of Siena

Siena õpilased võivad olla osa tõelisest inimeste kogukonnast, keda motiveerib janu teadmiste ja õppimise järele, tähelepaneliku ja lähenemisviisiga akadeemilise personali ning paljude uuenduslike teenustega.

Ãppetöö hoolikas korraldamine, tundide kvaliteet (mida regulaarselt jälgitakse), õppetöö hõlbustamiseks pakutavad teenused , näiteks tõhusad ja hästi korraldatud raamatukogud ja laborid, samuti vastuvõtt, orienteerumine ja pidev juhendamine, puuetega õpilaste toetamine ja raskustesse sattunud on vaid mõned University of Siena tugevad küljed.

University of Siena korraldab esimese ja teise astme kraadiõppeid, mida õpetatakse itaalia ja / või inglise keeles.

Mõnele neist kursustest võib olla piiratud juurdepääs, mille suhtes tuleb kohaldada kohalikke või riiklikke sisseastumiskatseid.

Ãliõpilased saavad valida ka paljude kraadiõppe kursuste hulgast, sealhulgas doktoriõppe programmid, spetsialiseerumiskoolid ja edasijõudnute kutseõppeprogrammid, viimased on kavandatud pakkuma spetsiifilist koolitust kõige uuenduslikumates sektorites.

Sihtaasta

Selleks, et tagada kõikidele rahvusvahelistele üliõpilastele võimalus taotleda oma kraadiõppeprogramme, võib University of Siena pakkuda ka fondiaastaid.

Sihtasutuse aasta toimib sillana teie praeguse kvalifikatsiooni ja Itaalia ülikooli esimese astme bakalaureuseastmesse astumise nõuete vahel või vahendina, et täita tühimik hariduse taustal rahvusvahelistel tudengitel, kes tulevad riigist, kus kõrgharidussüsteem nõuab lühemat aega haridusaeg, kui see, mida pakub Euroopa Liidus rakendatud «Bologna protsess».

Peale selle annab FY programm õpilastele piisava ettevalmistuse itaalia keele mõistmiseks ja pakub intensiivset akadeemilist ettevalmistust Itaalia ülikooli sisenemiseks. Eriti tänu sellele programmile saavad rahvusvahelised üliõpilased oma kirjaliku ja kõneldava itaalia keele täiustamist, suhtlemisoskust ning saavad tutvuda Itaalia ja Euroopa Liidu akadeemilise õpetamise ja õppimise kriteeriumidega.

Võite taotleda ...

 • kui olete rahvusvaheline tudeng ja olete omandanud vähem kui 12 aastat haridust
 • kui olete rahvusvaheline tudeng, kes vajab täiendavat itaalia keelt ja akadeemilist ettevalmistust Itaalia bakalaureuse kraadiõppe programmi astumiseks 1. aastal
 • kui teil on Ameerika keskkooli kvalifikatsioon, mis ei sisalda kehtivate seaduste kohaselt sisseastumiseks vajalikke edasijõudnute paigutusi (AP)

Sihtasutuse kursus viiakse läbi koostöös Siena'i University of Siena ning võib teile valmistuda mitmesuguseid teemasid kokku 60 ECTS ainepunkti.

Põhikeele nõuded

Ãpilased saavad liituda Siena pakutavas FY programmiga vähemalt B1-taseme (CEFR) itaalia keele oskusega. FY lõpus tagatakse väljuv B2-taseme (CEFR) pädevus. See vastab tasemele, mida Itaalia ülikoolid vajavad kraadiõppesse lubamiseks.

Tasud

Ãliõpilase jaoks on nõutav õppetoetus FY programmiga 4700 eurot.

Ãppimisvalikud

 • Majandus
 • Teaduse ja tehnoloogia

Info aadressil: https://www.unistrasi.it/1/652/4372/Foundation_Year.htm

Ãlikooli ainepunktid (CFU)

Kraadid täidetakse ülikooli ainepunktide omandamise kaudu. CFU-d on selle töökoormuse mõõt, mis on vajalik õpitulemuste saavutamiseks kursusel, kuhu olete registreerunud. Ãks CFU vastab 25 tunnisele kursuste ja koolitusele, sealhulgas individuaalsed uuringud, loengud ja laborid. Igale kursuse moodulile või koolitustegevusele omistatakse teatud arv ülikooli ainepunkte.

Kui olete sooritanud eksami või mõne muu hindamisvormi, antakse teile vastavad hinded sõltumata teie hindest.

Keskmine täiskoormusega üliõpilasel nõutav töö keskmine arv ühel õppeaastal on 60 ainepunkti.

Ãppeplaan

Ãppekavas on loetletud koolitustegevused ja kursuse moodulid / eksamid, mille läbimiseks peate igal aastal läbima kraadiõppe kursuse.

Teatud kursuste moodulid / eksamid on kohustuslikud ja määratletud individuaalse kraadiõppe programmi eeskirjades, teised aga valikainetena. Peate koostama õppekava vastavalt konkreetse kraadiõppe määruses sätestatud nõuetele.

Võite oma õppeplaani esitada kahel viisil:

 • veebiprotseduuri kaudu
 • isiklikult oma osakonna üliõpilaste ja kursuste administreerimise kabinetis.

Eksamid

Igal õppeaastal võite sooritada ainult selle aasta õppekavas sisalduvate moodulite eksameid. Eksam võib olla suuline ja / või kirjalik ja / või praktiline; hindeid väljendatakse punktidega kolmekümnest.

Eksami sooritanud isikutele antakse vastavad hinded, sõltumata nende hindest.

Läbisõidumärk on 18/30. Edetabelite (30/30) korral võib komisjon autasusid anda.

Ãppekorraldus

University of Siena 15 osakond on akadeemiliste programmide korraldamiseks võtnud vastu kahe semestri süsteemi. Iga semestri lõpus on ette nähtud eksamiperiood.

Soovituslik akadeemiline kalender

Sügisperiood (1. semester)

 • 1. oktoobrist kuni 20. jaanuarini
 • Eksamiperiood: 20. jaanuar - 28. veebruar

Kevadine semester (2. semester)

 • 1. märts - 1. juuni
 • Eksamiperiood: 1. juuni - 31. juuli

Klassid peatuvad pühade ajal jõulude ja lihavõttepühade ajal, samuti suvel (juuli lõpust järgmise õppeaasta alguseni).

Lisateabe saamiseks kirjutage e-posti aadressile internationalplace@unisi.it

Ãppimine ja koolitus välismaal

University of Siena annab oma liikuvusprogrammide kaudu võimaluse rikastada oma õppimiskogemust välismaal õppimise ja / või koolitusega.

Ãppige Euroopas Erasmuse programmiga

Esimestena Erasmuse programmiga liitunud partneriks University of Siena praegu umbes 400 ülikooliga kogu Euroopas.

Erasmuse õpingute kaudu saate 3-12 kuu jooksul osaleda välismaal kursustel, teha eksameid ja viia läbi uurimistöid oma lõputöö jaoks; saate akadeemiliste õpingute ajal programmis osaleda rohkem kui üks kord.

Liituge selle asemel programmiga Erasmus Plus praktikumi jaoks, et lõpetada 2â12-kuuline praktika või praktika välismaal asuvates ettevõtetes või asutustes.

Praktikat võite alustada ka pärast lõputööd; See annab teile konkreetse võimaluse end tööturule paigutada.

Programm Erasmus pakub rahvusvahelise krediidi mobiilsuse (ICM) kaudu ka õppimisvõimalusi väljaspool Euroopat.

Muud rahvusvahelised programmid

Igal aastal taotletakse toetusi õppe- või teadustöö perioodi lõpetamiseks Euroopa, Ameerika, Kanada, Austraalia, Ladina-Ameerika, Venemaa Föderatsiooni, Lõuna-Korea ja Jaapani ülikoolides.

Konkursikutsed avaldatakse igal aastal sügisel. Taotluste esitamise nõuded sõltuvad teie sihtkohast, nagu on märgitud individuaalsetes taotluskutsetes.

Kui teie hindepunkt on pärast esimese tsükli esimese kursuse esimest aastat vähemalt 27/30, saate vastavalt sõlmitud lepingule taotleda suveõppe stipendiumi inglise keele kursusele Cambridge'i King's College'is (Suurbritannia) .

Topeltkraadiprogrammid

Ãpilased saavad taotleda topeltkraadi programmi, osaledes sisevaliku protseduurides. Programm võimaldab tudengitel täita õppeperioodi ja teha eksameid partnerülikoolis; üliõpilastele antakse kraad nii University of Siena kui ka partnerinstitutsioonist.

Rahvusvahelise liikuvuse stipendiumi taotlemiseks peavad õpilased ootama taotlusvoorude avaldamist (sügisel) või programmi Erasmus praktikumi taotlusvooru avaldamist (aastaringselt).

Ãppe tugistruktuurid ja õpilaste teenused

Raamatukogud

University of Siena on viis spetsiaalset raamatukogu järgmistes valdkondades: humanitaarteadused, majandus, õiguspoliitika, teaduse-tehnoloogia ja meditsiin-farmaatsia-bioloogia. Erinevates õppekompleksides asuvad nad koos Siena ülikooli raamatukogusüsteemi (Sistema Bibliotecario di Ateneo, SBA).

Raamatukogus olevate raamatute või dokumentidega tutvumiseks kasutage ühtset ühe otsingu platvormi; see võimaldab teil otsida ülikoolide kataloogist veebis 24 tundi ööpäevas, isegi välistest tööjaamadest.

CLA - ülikooli keelekeskus

Võõrkeelte õppimiseks võite kasutada CLA haridusteenuseid.

Erinevatel tasemetel õpetatakse järgmisi keeli: inglise, prantsuse, hispaania, saksa, portugali, vene ja hiina (ainult Arezzo).

Keelekeskus korraldab B1-, B2- ja C1-taseme inglise keele tasemeeksamid, mis on vajalikud ülikooli kraadiõppe kursuste ja nendega seotud ettevalmistuskursuste jaoks klassiruumis või segakursustel, mis integreerivad näost näkku õppetükid juhendaja abistatava veebipõhise õppega.

Autonoomse õppimise hõlbustamiseks pakub CLA isepääsukeelelaboreid, mis on varustatud heli- ja arvutitöökohtadega ning kust leiate tugimaterjale kursuste ja eksamite ettevalmistamiseks.

CLA on Cambridge'i ülikooli rahvusvaheliste inglise keele oskuse tunnistuste (PET, FCE, CAE, CPE) ametlik eksamikeskus

Ãlikooli e-õppe platvorm, portaal MOODLE

E-õppe platvorm korraldab e-õppe kursusi ja traditsiooniliste kursuste teatavaid mooduleid. Selle eesmärk on luua keskkond, mis on kooskõlas kursuse hariduslike eesmärkidega ja ergutab õpilast, kellel palutakse suhelda virtuaalse klassiruumi sisuga.

Liidesele pääseb juurde igast seadmest (arvuti, tahvelarvuti, nutitelefon).

Iga kursusemooduli kohta on saadaval järgmine: õppekava, bibliograafilised viited, õppematerjalid, loengute salvestused, koostöövahendid (foorumid, vestlused) ja hindamiseks / enesehindamiseks (küsimustikud, tagasiside jne).

elearning.unisi.it/moodle/

Santa Chiara labor

http://santachiaralab.unisi.it/

santachiaralab@unisi.it

Võimalikud ja registreerunud rahvusvahelised üliõpilased

Rahvusvahelistele tudengitele pühendatud rahvusvaheline koht on osa URP infobüroost ja asub ülikooli peahoones (URP, Banchi di Sotto 55, Siena).

See koondab ühe katuse alla rahvusvahelistele üliõpilastele pakutavad erinevad tegevused ja teenused: University of Siena õppivad või kavatsevad astuda ühte või mitmesse õppeainesse, kraadiõppesse või lõpetanud University of Siena .

Rahvusvaheline koht toetab rahvusvahelisi kasutajaid kõikidel viisidel alates esmasest juurdepääsust kohalikule ja ülikoolikeskkonnale kuni täieliku integratsioonini.

Registreerimise ülevaade

Kandidaadi kvalifikatsiooni hindamiseks University of Siena kandideerimine lihtne. Siin on järgitavad sammud. Kandideerida saab meie veebipõhise taotlussüsteemi kaudu - https://apply.unisi.it/ - kuni kahele esimese või teise astme kraadiõppele (bakalaureusekraad ja magistriprogrammid) ning hindamine edastatakse umbes ühe kuu jooksul, pärast vastava tarbimise lõppkuupäeva. Kandideerimistasu on 30 eurot kursuse kohta. Pärast registreerimist on veebipõhise rakenduse täiendavate sissekannete jaoks vaja lihtsalt sisse logida isikliku pääsukoodiga. Pange tähele, et saate oma rakendustega töötada kogu rakenduste vastuvõtuperioodi vältel.

Tavaliselt on taotlusperiood avatud novembri algusest aprilli lõpuni, võimalikud erinevused sõltuvad erinevatest programmidest; lõplik kalender on saadaval ülalmainitud rakenduste platvormil.

Taotlusprotsess

1. samm: leidke õige programm (saate valida kuni kaks programmi).

2. samm: kandideerimise alustamiseks klõpsake nuppu âHakka taotlejaksâ. Vahetult pärast seda saate e-posti teel oma isikliku pääsukoodi.

3. samm: looge oma rakenduste pakett (vastavalt teie valitud eriprogrammile).

4. samm: oodake vastust oma avaldusele. Kui olete kandideerinud, hindab registreerumiskomisjon teie tausta ja oskusi teie valitud kraadiõppekavade nõuete kohaselt.

Vastuvõtmisest teatatakse teile umbes ühe kuu jooksul pärast vastuvõtmise lõppkuupäeva. Suure hulga avalduste korral tuleks kutsuda üliõpilasi, kes läbivad esitatud dokumentide põhjal valiku, osalema kirjalikul kaugtestil, millele võib järgneda vestlus. Kirjaliku kaugtesti kuupäevad edastatakse vastuvõetud üliõpilastele avalduse jaoks kasutataval e-posti aadressil.

5. samm: tutvuge oma riigi Itaalia saatkonnas / konsulaadis ülikooli astumise määrusega.

6. samm: Kui olete välisriigis elav EL-i kodanik, tuleb VISA-uuringu saamiseks registreerumiseelne protseduur läbi viia teie riigi Itaalia diplomaatilises esinduses.

Oluline märkus rahvusvahelistele tudengitele

Rahvusvaheliste üliõpilaste vastuvõtmise eesmärgil ei kasuta University of Siena välismaal asuvaid värbajaid.

University of Siena iseseisvalt üliõpilaste vastuvõttu kraadiõppesse.

Kõik University of Siena töötajad ja kontorid suhtlevad eranditult oma unisi.it e-posti aadresside kaudu, muud e-posti aadressid ei pärine University of Siena töötajatelt ega kontoritest.

Kui soovite kontrollida vastuvõtukirja autentsust, võtke ühendust e-posti aadressil internationalplace@unisi.it ja lisage kirja koopia.

Välismaal elavad Euroopa Liitu mittekuuluvad kodanikud

Pärast positiivset hindamist saavad kandidaadid University of Siena heakskiidukirja. Iga kandidaat peab eelregistreeruma vastavasse Itaalia diplomaatilisse esindusse vastavalt igas IDR-is saadaval olevatele erimenetlustele.

Itaalia keele test

Itaalia keele test on kohustuslik neile EL-i välistele kandidaatidele, kes soovivad registreeruda itaalia keeles õpetatavale ülikoolikraadile. Tavaliselt on see katse University of Siena kavandatud septembri alguses.

Kandidaadid, kellel on tõestatud itaalia keele oskus või kes taotlevad kursusi inglise keeles, ei tohi seda testi sooritada.

Ãppemaksud

Akadeemilised tasud

Ãlikoolihariduse Itaalias asutab Itaalia valitsus. See on põhjus, miks õppemaks on üldiselt madalam kui paljudes teistes riikides.

University of Siena avaldab igal aastal tudengitasude määrused. Esimese tsükli, teise tsükli ja pika tsükli kraadiõppesse õppima asunud õpilased maksavad õppetasust ühe kuni nelja osamakse. Summa iga rahvusvahelise üliõpilase jaoks põhineb tema päritoluriigil ja valitud kursusel. Selle tööriista abil saab väljamakstava summa arvutada

http://www.maprin.unisi.it/tasse18_19/ric_tax.php

DSU stipendium

Ãliõpilased saavad taotleda stipendiumi, mida pakub DSU (piirkondlik âÃppimisõigusâ) ja mis põhineb nende pere sissetulekutel; see loob ülesande paremusjärjestuse ja seda kasu saavad ainult heas olukorras õpilased.

Iga-aastane DSU stipendiumide taotlusvoor avaldatakse juulis DSU Toscana veebisaidil www.dsu.toscana.it

Majutus

DSU Toscana agentuur osutab laias valikus üliõpilaste tugiteenuseid, näiteks majutust, ülikooli restorane, sporti.

Majutus

Sienas on erinevaid majutusvõimalusi, alates elukoha ülikoolisaalidest kuni eramajutusteni (individuaalsed / ühiskorterid või ühe- või kaheinimesetoad).

University of Siena kui sellisel juhul pole üliõpilaste elukohti, kuid see võib kasutada kohti DSU omanduses olevates ühiselamutes. Siena linnas on 11 ülikooli residentsi, mõni asub kesklinnas, mõni on linnamüüride lähedal ning on linna ja osakondadega hästi ühendatud, kõik on tasuta wi-fi-ühendusega.

Igal õppeaastal avaldab DSU stipendiumite ja majutuskohtade väljakuulutamise teadaande, mis on kättesaadav järgmisel veebilehel: www.dsu.toscana.it/servizi/benefici-a-gli-studenti/borsa-di-studio- e-postoalloggio

Lisateave DSU stipendiumi ja teenuste kohta: www.dsu.toscana.it

Restoranid

Ãlikooli sööklaid juhib DSU Toscana, mis pakub tudengitele odavate täismenüüdega sööki (2,80â4,00 eurot) mitmekesiste menüüdega.

Ãlikooli sööklatesse pääsemiseks on üliõpilastel vaja kiipkaarti, mis väljastatakse sisseastumisel. Vahetusüliõpilastele väljastab selle kaardi ülikoolis registreerimisel rahvusvaheliste suhete talitus.

CUS - spordikeskus

Koostöös DSU ja Siena ülikooli spordikeskusega (CUS) edendab ülikool üliõpilaste sporti, pakkudes tasuta või soodushinnaga kursusi: korvpall, jalgpall, võrkpall, ragbi, judo, jõutreening, vehklemine ja tennis.

Korraldatakse ka vastavate riiklike alaliitude poolt tunnustatud võistlusspordiüritusi. Nendel üritustel osalemiseks peavad õpilased kandma DSU-Toscana / CUS liikmekaarti.

Karjääriteenused

Tööturumaailmaga otse kokkupuutumiseks ja toetuse pakkumiseks korraldab Paigutusteenistus karjääripäevi, ettevõtete esitlusi ja osakondade üritusi, et pakkuda teavet teatud huvivaldkondade ettevõtete kohta.

Lisaks võimaldavad edasijõudnud õppepraktikad (või âkõrghariduse ja teaduse õppepraktikadâ) teil teise astme kraadi omandamise aasta jooksul ettevõttesse siseneda tähtajatu töölepingu kaudu, mis võimaldab teil samal ajal kraadi omandada.

www.unisi.it/placement

Erasmuse Siena grupp (ESN / GES)

Kui olete endine Erasmuse üliõpilane või Sienas õppiv välisüliõpilane, võite võtta ühendust Erasmuse grupiga Siena (GES): see on vabatahtlike üliõpilaste rühm, kellel pole poliitilist ega usulist kuuluvust, mis aitab integreerida rahvusvahelisi üliõpilasi Siena ülikooli kogukonda ja linna sotsiaalset struktuuri ja pakub teavet liikuvusprogrammidest huvitatud Itaalia tudengitele.

ESN Siena GES on rahvusvahelisi üliõpilasi esindavate ühingute võrgustiku âESNâ (Erasmuse üliõpilasvõrgustik) liige, pakkudes seeläbi võimalusi õpilaste abistamise põhimõttel kultuuriliseks mõistmiseks ja enesearendamiseks.

Igal aastal osalevad ESN Siena delegaadid ESNi erinevatel kohtumistel, et arutada ühiseid strateegiaid liikuvusprogrammide edendamiseks.

www.gruppoerasmussiena.it

Sõprussüsteem

Buddy programmi edendab University of Siena koostöös ESN Siena GES ühinguga. Selle eesmärk ei ole ainult abistada vahetusõpilasi praktilistes küsimustes, mis puudutavad nende asustamist uude riiki. Selle peamine eesmärk on hõlbustada integratsiooni Itaalia akadeemilisse ellu ja Itaalia üliõpilaskonda.

Programm Buddy on ennekõike suurepärane võimalus saada uusi sõpru mujalt maailmast ja luua pikaajalisi kultuuridevahelisi sõprussuhteid! Programmi raames saab Sõber võimaluse harjutada võõrkeelt, tutvuda erinevate kultuuridega, arendada oma sotsiaalseid oskusi; ka sõber saab võimaluse osaleda spondeeritud seltskonnaüritustel, et kohtuda oma kaaslastega ja osaleda ESN Siena GES eksklusiivsetel üritustel.

Teabe otsimine

Kust leiate teavet? Veebisaidilt, ülikooli sotsiaalvõrgustikest ja osakondade veebisaitidelt leiate kogu vajaliku institutsionaalse teabe, samuti teateid koosolekute ja sündmuste kohta.

Ãlikooli esindus: URP ja rahvusvaheline koht

University of Siena , selle teenuste, kursuste, võimaluste ja võimaluste kohta üldise teabe saamiseks pöörduge URP infobüroo poole. Samuti saate teada immatrikuleerimise ja registreerimise kohta ning saate abi nende protseduuride lõpuleviimisel veebis (esinduses, telefoni või e-posti teel) info@unisi.it

Rahvusvaheline koht, mis on osa URP infobüroost, on pühendatud rahvusvahelistele üliõpilastele, eriti neile, kes on registreerunud või soovivad registreeruda esimese astme (bakalaureuse- ja ühetsükli magistriõppe), teise astme (magistriõppe) kursusele või individuaalne moodul.

Ãpilased saavad võtta ühendust rahvusvahelise kohaga, et saada teavet ülikooli ja selle teenuste, elamislubade, tervisekindlustuse, Itaalia maksukoodeksi (codice fiscale), akadeemilise kvalifikatsiooni kehtivuse, välismaise akadeemilise kvalifikatsiooni tunnustamise, kursuse lühendamise kohta.

rahvusvaheline koht@unisi.it

Rahvusvahelise liikuvuse üliõpilased peaksid võtma ühendust vastuvõtuosakonnaga aadressil incoming@unisi.it

Asukohad

Siena

Università di Siena - Palazzo del Rettorato

Address
Università degli Studi di Siena - Rettorato, via Banchi di Sotto 55 
53100
53100 Siena, Toscana, Itaalia
Telefon
+39 0577 232111