Loe ametlikku kirjeldust

Meie lugu

UCalgary on - nagu meie võõrustav linn - sihtkoht inimestele, kellel on ambitsioonikad unistused ja nende täitmiseks vajalik tera.

Meie eesmärk

UCalgary pakub üliõpilastele kvaliteetset hariduskogemust, mis valmistab neid ette elu eduks, samuti uuringuid, mis käsitlevad ühiskonna kõige püsivamaid väljakutseid. Meie teadmiste loomine ja edastamine aitab iga päev kaasa meie riigi globaalsele konkurentsieelisele ja muudab maailma paremaks.

Me teeme seda Calgary's - Kanada kõige ettevõtlikum ja hoolivam linn, kus läänemere vaim, perekonna tunne ja nooruslik energia läbivad kõik, mida me teeme. Me oleme südamelähedased, uuendajad, vajadusel ja soovil, kogukonna ehitajad, sest see on meie DNA-s. Me näeme potentsiaali, kus teised takistavad väljakutseid, ja me teame, kuidas teha koostööd, et teha seda.

Meie väärtused

Mis on meile tähtis ja millist ülikooli - ja inimesi - püüame olla.

Tasakaal

Tervisliku kogukonna edendamiseks täiendame teadus-, õppimis- ja töökeskkonda sotsiaal-, kultuuri-, spordi- ja meelelahutusruumide, teenuste ja programmidega.

Koostöö

Me ehitame sidemeid üksikisikute, meeskondade, osakondade ja teaduskondade vahelise aktiivse suhtluse ja teiste kogukonna organisatsioonidega, ausalt ja läbipaistvalt.

Uudishimu

Meid stimuleerivad tundmatud ja ootamatud ning loodame, et see tekitab uurimist ja innovatsiooni.

Tippkvaliteet

Me ootame kõiki, kes töötavad ja õpivad University of Calgary . Toetame ja tunnustame kõigi kogukonnaliikmete saavutusi ja aitame üksteist saavutada oma kõrgeimad ambitsioonid.

Globaliseerumine

Me mõtleme ja tegutseme globaalses mõtteviisis, tunnistades ülemaailmse ühenduvuse laiaulatuslikkust, teades globaalsest arengust ja tegutsedes võimalustest, mida me teenime maailmale.

Toetus

Me hindame inimesi, kes suhtlevad teiste inimestega kaasavas ja lugupidaval viisil. Pakume kvaliteetseid programme ja teenuseid, et edendada tervist ja ohutust, edendada kogukonna moraali ja rahuldada kõigi teenitavate vajaduste mitmekesisust.

Jätkusuutlikkus

Me kohustume juhtima jätkusuutlikke eluviise, tööd ja õppimist. Me hoolitseme füüsilise, loodusliku ja sotsiaalse keskkonna eest. Me toetame tasakaalustatud eelarveid, positiivseid sotsiaalseid suhteid ja meie planeedi tervist.

Meie volitused

Lugege meie põhjuse olemasolu ja juhiseid, mille alusel me tegutseme.

Meie ootused

University of Calgary on oodata keskendunud tulemusi, mis toetavad ja soodustavad kaasamist, majanduslikku, sotsiaalset ja kultuurilist jõukust ning on väärtuslik kõigile Albertanidele.

University of Calgary ajakohastab ja esitab igal kevadel oma tervikliku institutsionaalse kava (CIP), mis on kolmeaastane integreeritud planeerimisdokument, mis vastab teisejärgulise õppe seaduses ja eelarve planeerimise ja läbipaistvuse seaduses kirjeldatud õigusaktidele.

Igal sügisel annab ülikool selle plaani kohta aru valitsusele esitatava aastaaruandega, mis sisaldab meie finantsaruandeid.

Täiendame ka neid ametlikke esildisi ühenduse aruandega, mis näitab edusamme, mida oleme teinud eelmise aasta jooksul.

Meie ajalugu

Lugu sellest, kuidas me ise oma koha ja selle suure institutsiooni ehitasime.

Sarnaselt paljude Calgary edulugudega on meie jaoks algus, enneolematu majanduskasv ja paljutõotav tulevik.

Juba enne seda, kui Alberta sai 1905. aasta septembris provintsiks, otsustasid väga noore Calgary kodanikud võõrustada teisejärgulist asutust suure linna ehitamise osana.

1906. aastal alustas tegevust Alberta tavakool (mis hiljem sai meie enda Werklundi hariduskooliks) ja pakkus pidevat õpetajatele uut provintsi, kes soovis kiiresti kasvada ja edasi minna.

Kui Alberta ülikool asutati 1908. aastal Strathconas (nüüd osa Edmontonist), olid Calgarians pettunud „filiaalitehase“ kontseptsiooniga, mis möödas ja lobitati aastakümneid iseseisva asutuse jaoks. Üliõpilased, õppejõud, töötajad, vilistlased, doonorid ja vabatahtlikud liitusid omavahel kokku, et toetada põhjust, suure kirega ja pühendumusega.

Nende pühendumus anti lõpuks 29. aprillil 1966, kui University of Calgary anti autonoomia. Sealt oli kasv kiire ja raevukas, kui kujunes uus ülikoolilinnak ja uuenduslikud õpetajad tulid Calgaryle üle maailma.

Aastatel 2016-17 tähistas University of Calgary oma 50. aastapäeva iseseisva institutsioonina.

Meie inimesed

Kohtuge ja liituge õpilastega, akadeemikutega ja töötajatega, kes moodustavad meie kogukonna ja teevad meie ülikooli üle nii uhked.

Õpilased

Meie õpilased on planeedil mõned uudishimulikud, uudishimulikud ja kodanikuühiskonna meeled. Nad on pärit Albertast ja Kanadast ning kogu maailmast, ehitades mitmekülgset ülikoolilinnakut, mis aitab muuta Calgary eriliseks kohaks.

Akadeemiline personal

Kuna me püüame saada üheks Kanada tipptasemel õppimis- ja teadusülikooliks, püüame meelitada kõige andekamaid, kogenumaid akadeemilisi töötajaid, kes suudame leida ja luua keskkonda, kus nad saavad eksperimenteerida ja õnnestuda, juhendavad õpilasi oma täieliku akadeemilise potentsiaali saavutamisel ja juhtivaid uuringuid.

Doktoriteadlased

Kas maailma muutuvas töös saate aidata uurimistulemusi tõlkida rakendusteks, mis pakuvad ühiskonnale kasu kogu maailmas. Meil on tugev ja sihipärane uurimiskava ning tervitame kolleege kogu maailmast.

Juhtkond ja personal

Töötamine UCalgary-s tähendab seda, et see on õppimise ja noorusliku optimismi all, ning paneb iga päev reaalse erinevuse teiste inimeste elus. Teadusassistentidest kuni üliõpilasnõustajateni, maavaraõpetajateni direktoritesse, administraatoriteni arendusametnikesse - nad kõik on meie ülikooli edu seisukohalt kriitilised.

Vilistlased

Rohkem kui 163 000 UCalgary vilistlasest osaleb nende kogukondades enam kui 150 riigis. Igal aastal liidab see laiendatud muutujate perekonnaga umbes 6000 uut lõpetajat, aktiivselt ehitades meie linna (kaks kolmandikku meie vilistlastest viibib Calgary piirkonnas) ja kujundades meie ühiskonda kogu maailmas.

Juhatajate nõukogu liikmed

Juhatajate nõukogu vastutab ülikooli rahva eest Alberta rahva nimel. Juhatuse liikmed on juhatajad. Juhatuse koosseisu volitatakse Alberta teisejärgulise õppe seadusega. Liikmed nimetatakse nõukogu või ministri korraldusega.

Senaatorid

Senaatorid on vabatahtlikud, kes on kirglikud hariduse, teadusuuringute ja innovatsiooni vastu - aktiivsed suursaadikud, kes soovivad jagada University of Calgary keskset rolli meie elavas linnas. Igal sügisel värvame avatud senati positsioone.

Ühenduse toetajad

Kümned tuhanded inimesed ja organisatsioonid toetavad University of Calgary oma aja, talendi ja aardega. Need võimaldavad muuta muutusi ja võimaldavad meie akadeemikutel keskenduda käimasolevale tööle: pakkuda oma õpilastele parimat võimalikku haridust ja teha avastusi, mis muudavad kogu meie elu paremaks.

Meie vaim

75 miljonit aastat tagasi oli Alberta üks maailma rikkamaid dinosaurus elupaiku. Kalgari ümbritsev subtroopiline maastik oli ägeda roomajate jälgedega. Täna suunavad UCalgary Dinosid seda sama metsikust, näidates juhtpositsiooni kohtute, valdkondade, jää ja auhindade vahel, mis on seotud mitmekesisuse spordiga, ning uute teadmiste ja innovatsiooni saavutamiseks ühiskonnas, nagu me seda teame. Me kõik oleme Dinos.

Faktid ja arvud

UCalgary numbritega

University of Calgary on 1966. aastal asutatud avalik-õiguslikult rahastatav teadustöömahukas ülikool, kus on 14 teaduskonda, mis pakuvad rohkem kui 250 akadeemilist programmi ja rohkem kui 50 teadusasutust ja -keskust. Nagu üks Kanada tipptasemel teadusuuringute ülikoolidest, ühendab UCalgary ülikooli traditsioonid parima Calgary elava energia ja mitmekesisuse linnaga. Meie peamine ülikoolilinnak asub ilusas paigas, kust avaneb vaade Alberta Rocky Mountains'ile ja katab rohkem kui 200 hektarit, mis on suurem kui Calgary kogu kesklinna.

Meie ülikool
 • Asutatud 1966. aastal, pärit 1900. aastate algusest
 • Värvid: punane ja kuld
 • Moto: Mo shùile togam suas (geel) - ma tõstan oma silmad üles
 • 5 ülikoolilinnakut: 4 Calgary piirkonnas ja 1 Dohas, Kataris
 • 14 teaduskonda
 • 1800 akadeemilist personali, kes tegelevad aktiivselt teadustöö, stipendiumide ja õpetamisega
 • 3 200 mitteakadeemilist personali keskendus institutsiooni juhtimisele ja meie põhiülesannete täitmisele
 • 1,3 miljardi dollari suurune konsolideeritud eelarve: Alberta majandusele eraldatakse aastas peaaegu 8 miljardit dollarit
 • 30 000 üliõpilast: 24 000 üliõpilast, 6000 kraadiõppurit
 • Ligi 185 000 vilistlast; 2/3 elab või töötab Calgary piirkonnas
Edetabelid ja tunnustused
 • Top 200 ülikooli kogu maailmas (Times Higher Education World University edetabel, 2019)
 • 128 kogu maailmas ja 6 Kanadas, vastavalt väljaannetele (CWTS Leiden Ranking 2019)
 • 196 maailmas ja 7 Kanadas, Maailmaülikooli edetabel (CWUR), 2018
 • Top 200 ülikooli kogu maailmas (maailmaülikoolide akadeemiline järjestus [ShanghaiRanking Consultancy], 2018
 • 200 kõige globaalsemalt orienteeritud ülikooli maailmas (Times Higher Education, 2016)
 • Top 5 Kanadas ja 125. 938 ülikoolist kogu maailmas teadustöö tulemusena (Euroopa teaduse ja tehnoloogia keskus, Leiden, 2017)
 • 10 kõige jätkusuutlikumat organisatsiooni Kanadas (Corporate Knights, 2016)
 • Tehnoloogia Challenger (Times Higher Education, 2017)
 • Kanada liider kõrgtehnoloogilistes rohelistes ehitistes ja jätkusuutlikes kohtade kasutamises
 • Alberta esimene õiglase kaubanduse ülikool
 • Alberta parimad tööandjad (2015, 2016, 2017, 2018)
 • Kanada parimad mitmekesisuse tööandjad (2017, 2018, 2019)
 • WorldatWork Alliance for WorkLife edusammude pitser (2015, 2016, 2017)
Dinosaunade kodu
 • Igal aastal võistlevad võistkondades 500 õpilas-sportlast
 • Top 5 Kanadas kõik-Kanada üliõpilaste sportlased
 • Alates 1976. aastast on Dinosi üliõpilas-sportlased toonud koju üle tosina olümpiamedali
Erakorralised vahendid
 • Taylori õpetamis- ja õppeasutus: esimene hoone Kanadas, mis on pühendatud üksnes keskhariduse õpetamise ja õppimise parandamisele
 • Hunter Hub ettevõtliku mõtlemise jaoks: uus algatus kampuse kastmiseks julge ja uue lähenemisviisiga õpetamisele, õppimisele, avastamisele ja teadmiste jagamisele
 • Rahvusvaheline mikrobiomeekeskus: Kanada ainus uurimiskeskus mikrobiomi uurimiseks ja selle mõju kohta inimeste ja loomade tervisele
 • WA Ranches: 19000 aakrit töötavat karjakasvatust, mis kinnitab maailmatasemel õpetamis-, õppimis- ja uurimiskeskust
 • Energiakeskkond Kogemusliku õppe hoone: üks suurimaid LEED Platinum laboratooriume Põhja-Ameerikas
 • Taylor Family Digital Library: Põhja-Ameerika kõige tehnoloogiliselt arenenum raamatukogu
 • Olympic Oval: maailma kiireim jää
 • Lapse arengu keskus: üks Põhja-Ameerika kõige tugevamalt instrumenteeritud hooneid
Meie õpetamine ja õppimine
 • 250 programmi
 • 95% bakalaureuseõppe säilitamise määr
 • 78% “hea” või “suurepärane” esimese aasta üliõpilaste rahulolu
 • 91,1% lõpetajate tööhõive määr, 76,7% töötab distsipliiniga seotud valdkondades
 • 7,8 miljonit kirjet raamatukogu kogudes
 • 15 Rhodose teadlased
Meie uurimistöö ja stipendium
 • # 6 tippuuringute ülikool Kanadas - sponsoreeritud teadusuuringute rahastamise osas
 • 419,2 miljonit dollarit sponsoreeritud teadustöö rahastamiseks (2017–2018)
 • 148 uurimistoolit
 • 356 uut leiutist (2017-2018, kokku 3 aastat)
Kuus põhivaldkonda käsitlevad ülemaailmseid prioriteete järgmistes valdkondades:
 • Energiaalased uuendused täna ja homme
 • Inimdünaamika muutuvas maailmas
 • Tervishoiu tehnilised lahendused
 • Uued Maa-kosmosetehnoloogiad
 • Infektsioonid, põletik ja kroonilised haigused
 • Aju ja vaimne tervis
Meie linn
 • Calgary, Alberta, elanike arv 1,4 miljonit
 • Parim koht elamiseks Kanadas (MoneySense Magazine, märts 2013)
 • # 1 kõige elujõulisem linn Põhja-Ameerikas ja # 4 maailmas (2018 Global Liveability Ranking, Economics Intelligence Unit)
 • Neljas suurim ja kõige kiiremini kasvav linn Kanadas
 • Kanada energia pealinn
 • Ülemaailmne rahanduskeskus
 • # 3 kõige mitmekesisem linn Kanadas
 • Enamik patente ühe linna kohta Kanadas (CD Howe Instituut, 2018)
 • Ettevõtte peakontorite ja väikeettevõtete kõrgeim kontsentratsioon elaniku kohta Kanadas (Calgary majandusareng)
 • 40 rahvusvahelist konsulaaresindust
 • Suurim linna- Pathway võrgu Põhja-Ameerikas
 • Koduks on Kanada riiklik muusikakeskus ja rahvusvaheliselt tuntud Calgary Stampede
 • Kõige päikeselisem linn Kanadas - üle 333 päeva aastas
 • Vaadake seda suurt videot Calgaryst, mille on koostanud meie partnerid Calgary Economic Development'is

Meie ülikoolilinnakud

UCalgary asub Kanada lumepiiriliste Rocky Mountainsi jalamil ja jõuab Pärsia lahe kõrbesse.

University of Calgary asub Calgary's, Albertas, Kanadas, kus on neli ülikoolilinnakut Calgary piirkonnas ja viiendik Dohas, Kataris. Calgary on üks Kanada kõige puhtamaid, ohutumaid ja kultuuriliselt mitmekesisemaid linnakeskusi, mis on korduvalt paigutatud maailma üheks kõige elujõulisemaks linnaks. 1,2 miljoni elanikuga on see ka Alberta suurim linn ja suuruselt kolmas kohalik omavalitsus Kanadas.

Paljud meie saidid asuvad asutamislepingu rahvaste traditsioonilistel territooriumidel. 7. Leping 7 Lõuna-Albertas asuvad Kainai rahvus, Piikani rahvus, Siksika rahvus, Tsuuu T'ina rahvus ja Bearspaw, Chiniki. ja Wesley (Stoney-Nakoda) rahvad. Calgary elab ka Alberta Métis Nationi piirkonnas 3.

5 ülikoolilinnakut, mis on seotud teadmiste loomise ja jagamise sooviga.

Põhikampus

1960. aastatel ehitatud ja sellest ajast arenenud peakorter on nüüdseks koduks 11-le meie 14 teaduskonnast, meie maailmatasemel teadus- ja kergejõustik, ning ulatuslikud tugiteenused üliõpilastele, õppejõududele ja töötajatele.

Foothills'i ülikoolilinnak

Kodu Cummingi meditsiinikoolile ja Veterinaarmeditsiini teaduskonnale, see ülikoolilinnak asub peakampusest umbes kilomeetri lõuna pool Foothills'i meditsiinikeskuse kõrval. Siin leidub Terviseuuringute Keskus, Heritage Medical Building, Terviseuuringute Innovatsioonikeskus ning Õpetamis-, Teadus- ja Iluhoone.

Kesklinna ülikoolilinnak

Asub Calgary kesklinnas tuum, see ülikoolilinnak pakub valida kraadiõppe tasemel ja kommenteeritud haridusprogrammide kaudu Haskayne School of Business ja School of Public Policy. Ülikooli Alumni Assotsiatsiooni peakorter asub siin õppekeskuses, mis pakub ka mugavat kohtumist ja funktsionaalset ruumi linna äriringkondadele.

Spy Hilli ülikoolilinnak

See ülikoolilinnak pakub Veterinaarmeditsiini teaduskonna praktilist kliinilist ja diagnostilist õppimist ning kliinilisi ja rakendusuuringuid. Võimaluste hulka kuuluvad kliiniliste oskuste hoone, veterinaaria teadustööjaam ja metsloomade uurimiskeskus. Spy Hill on ka ülikooli kõrgtehnoloogilise raamatukogu ladustamiskoht.

Doha, Katari ülikoolilinnak

UCalgary avas oma esimese ülemeredepartemangu ülikooli Dohas, Kataris 2007. aastal. Täna õpetab Katari University of Calgary (UCQ) piirkonna tulevasi õendusabi liidreid, pakkudes Koolide bakalaureuse- ja õendusprogrammide akrediteeringut, mille on akrediteerinud Kanada Koolide Liit. Õendus (CASN).

Välijaamad ja muud rajatised

Alates pärandlikest olümpiamängudest ja maalähedastest välijaamadest kõrgtehnoloogilisele uurimisplatsile, mereinstituutile ja ühele Kanada kõige arenenumatele astrofüüsilistele vaatluskeskustele, University of Calgary mõningaid kaalukaid, väljapaistvaid sihtkohti.

Programmide õpetamise keel:
 • Inglise

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

University of Calgary

Õpilased, kes soovivad oma karjääri edasi arendada, peaksid kaaluma elektrotehnika ja arvutitehnoloogia (MEng kursus) programmi, mis on sageli võetud osalise tööajaga. Id ... [+]

Programmi ülevaade

Õpilased, kes soovivad oma karjääri edasi arendada, peaksid kaaluma elektrotehnika ja arvutitehnoloogia (MEng kursus) programmi, mis on sageli võetud osalise tööajaga. Ideaalne üliõpilastele, kes soovivad saada rohkem teadmisi peale bakalaureusekraadi, kestab programm tavaliselt neli kuni kuus aastat osalise tööajaga õppetööd. Õpilased on osa elavast teadlaste kogukonnast, kes keskenduvad reaalsete probleemide praktiliste lahenduste leidmisele. Kuna professionaalne kraad, mis on puhtalt kursusel põhinev, valmistab programm üliõpilasi ette kõrgtehnoloogiliste ettevõtete karjääri sellistes positsioonides nagu teadus- ja arendustegevuse insener, süsteemi / võrgu arhitekt, süsteemi projekteerija, süsteemiinsener, rakenduste insener, rakenduste arendaja ja tarkvara arhitekt.... [-]

Kanada Calgary
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
Osakoormus
2 - 6 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

MSc

University of Calgary

Võttes oma valiku paljude põnevate õppevaldkondade hulgast, teeb tsiviilehituse (magistritöö) üliõpilastele atraktiivseks. Nad võivad spetsialiseeruda ühele mitmest alamd ... [+]

Programmi ülevaade

Võttes oma valiku paljude põnevate õppevaldkondade hulgast, teeb tsiviilehituse (magistritöö) üliõpilastele atraktiivseks. Nad võivad spetsialiseeruda ühele mitmest alamdistsipliinist, sealhulgas biomehaanika, bituumenmaterjalid, geotehnoloogia, materjalitehnoloogia, struktuurid ja tahke mehaanika, transporditehnoloogia, veevarud, energeetika ja keskkond (interdistsiplinaarne) ja keskkonnatehnika (interdistsiplinaarne). Pärast põhjalikku ja originaalset uurimisprojekti, mis on seotud nende valitud alldistsipliiniga, saavad õpilased kirjutada vastava väitekirja, mis võimaldab neil omandada põhjalikke teadmisi ja kogemusi.

SpetsialistidAvalanche mehaanika (pole saadaval)BiomehaanikaBituumenmaterjalidGeotehniline insenerMaterjalide ehitusStruktuuridTransport EngineeringVeevarudKeskkonnatehnika (interdistsiplinaarne)Energia ja keskkond (interdistsiplinaarne)Projekti juhtTulemused ja järgmised sammud... [-]
Kanada Calgary
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
Osakoormus
2 - 4 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

We Are UCalgary

University of Calgary