Ualikhanov University

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Sh. Ualikhanov Kokshetau Riiklik Ülikool on Põhja-Kasahstani üks juhtivaid piirkondlikke ülikoole. Haridussüsteemi juhtimisel on möödas enam kui 50 aastat. Ülikool asutati 1996. aastal.

Täna Sh. Ualikhanovi Kokshetau Riiklik Ülikool on kaasaegne, aktiivselt arenev kõrgkool, millel on väärilised traditsioonid, suur potentsiaal ja tõsised tulevikuplaanid.

Praegu töötab ülikoolis 6 teaduskonda. Akadeemilises koosseisus on üle 500 professori. Õpilasi koolitatakse 54 erialal. Õpilaste koguarv on umbes 9000 inimest. Ülikool pakub haridusprogramme bakalaureuse (4 aastat), magistriõppe (2 aastat), Ph.D. (3 aastat). Ülikoolide õppeprotsessis võetakse kasutusele Bologna protsessi põhimõtted, mis põhinevad ECTS-il ja “ülikooli-ettevõtte” suhetel.123631_photo-1531545514256-b1400bc00f31.jpg Mimi Thian / Unsplash

Üks Sh. Ualikhanovi Kokshetau Riikliku Ülikooli eesmärk on tagada lõpetanute konkurentsivõime ja nõudlus, diplomite rahvusvaheline tunnustamine ning õppejõudude kõrge majanduslik ja sotsiaalne staatus. Täna loob ülikool järk-järgult integreerumisstrateegia maailma haridus- ja teadusinfosüsteemiga. Ülikool teeb tihedat koostööd enam kui 60 juhtiva teaduskeskusega Poolas, Türgis, Saksamaal, USA-s, Suurbritannias, Slovakkias, Venemaal ja Kesk-Aasia riikides. Õppejõud ja üliõpilased osalevad rahvusvahelistes haridusprogrammides nagu DAAD, IREX, LOGO, TEMPUS, Erasmus Mundus, riiklik stipendium "Bundestag", "Bolashak.

2015. aastal liitus ülikool Euroopa Assotsiatsiooni ja Euraasia ülikoolide assotsiatsiooniga.

Kasahstani Kõrgema Kooli Riikliku Teaduste Akadeemia korraldatud ülikoolide institutsionaalses edetabelis - 2018 “Kasahstan 2050 - riiklik hinnang innovatsioonile ja akadeemilisele tipptasemele” on ülikool Kasahstani Vabariigi multidistsiplinaarsete ülikoolide seas 12. kohal.

Asukohad

Kokshetau

Address
76, Abay street
020000 Kokshetau, Akmola Province, Kasahstan