Universiti Malaysia Sarawak

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Universiti Malaisia ​​Sarawak (UNIMAS) Malaisia ​​kaheksas ülikoolis ametlikult asutatud 24. detsembril 1992. Ülikool, mis on kaasaegse iseloomu ja tulevikku prognoosides see on toime pandud võimalike rahva juhid, juhid, teadlased ja tehniliste spetsialistide samuti läbimõeldud kodanikud, kes on võimelised keeruliste väljakutsetega meie ühist tulevikku - julgelt asjatundlikult ja loominguliselt.

Umbes 30 akadeemilist personali, ülikooli avas uksed esimene partii 118 üliõpilast 8 august 1993. Õpilased registreeriti kaks pioneeri teaduskonnad, teaduskonna Social Science ja teaduskonna Allika Teadus ja tehnoloogia. Kaks akadeemilise tugikeskust ka kindlaks: Centre for Applied õppe ja multimeedia ning keskuse Akadeemiline Information Services.

Järgmisel aastal (1994) nägi veel neli teaduskonda oma uksed kraadi kursusi: Faculty of Cognitive Sciences and Human Development, Faculty of Applied ja Creative Arts, Faculty of Engineering ja infotehnoloogia teaduskonna. Töötajate ja õpilaste arvu neljakordistunud. Vahepeal Ülikooli kasvas ka profiili, kuna enamik teaduskondi hakkas pakkuma kraadiõppe programme. Teadusuuringud hakkas juurduma asutamist Instituut bioloogilise mitmekesisuse ja keskkonna kaitse, mis keskendub hulgaliselt looma-ja taimeliikide Borneo. Viited erinevate välisülikoolides Loodi ka. Samal aastal, keskuse tehnosiirde ja Consultancy UNIMAS võitis lepingu EIA uuringu Bakun hüdroelektrijaama projekti aegade suurim KMH projekti riigis.

Ajavahemikus jaanuar 1995 ja lõpp detsember 1996 nägi edasist konsolideerimise akadeemilise ja teadustöö ülikooli struktuur. Veel kaks teaduskonda hakkasid võttes oma pioneer partiisid õpilased; arstiteaduskonna ja Terviseteaduste Keskus (1995) ja teaduskond Majandusteaduskond (1996). Need tõi koguarv teaduskondi kaheksa, kui algselt planeeritud. Centre for Language & Communication Studies hakkas pakkuma TESL programmi, lisaks üldistele keelekursused. Institute of Health ja ühenduse Meditsiin ja Institute of Software Technology Seejärel lisati nimekirja teadusasutused.

Ajalooline aasta 1997 tunnistajaks teerajaja partii lõpetanute oma kraadi avaistung kokkukutsumise Ülikool. Aastal loodi ka Instituudi Ida-Aasia Studies.

Aasta 2000 tunnistajaks muutus asekantsler asukoht; Professor Dato "Zawawi Ismail esimene asekantsler õnnestus professor Datuk Yusuf Hadi kui teine ​​asekantsler UNIMAS. Prof Datuk Dr Abdul Rashid Abdullah nimetati kolmandat asekantsler 1. veebruaril 2005. Alates 2001 kuni 31. märtsini 2013, Professor Datuk Dr Khairuddin Ab Hamid nimetati neljas asekantsler UNIMAS. YBhg Prof Dr Morshidi bin Sirat hiljem nimetati viienda VC 1. aprillist 2013. Tema ametiaeg oli aga lühike, kui ta meenutas hõivata positsiooni peadirektoriga Haridus, Malaisia. Seega YBhg Prof Dato dr Mohamad Kadim Suaidi võttis üle kuuenda asekantsler UNIMAS 16. aprillist 2013.

Alates septembrist 2013 UNIMAS kokku registreerumise on 16085, mis koosneb 14.033 tudengit, 1343 magistrandi ja 709 pre-üliõpilased. Lisaks on kokku 2189 töötaja on töötanud alates august 2013.

UNIMAS on ISO sertifitseeritud ülikoolis. See anti maineka MS ISO 9001:2000 sertifikaat tipptasemel oma põhiliste juhtimise protsessid - alates tarbimist uute üliõpilaste tõendab oma lõpetajatele. Meie bakalaureuse programmid on mõeldud vajadustega ühiskonna ja tööstuse. Meie suurt rõhku tehnoloogia on andnud meile maineka Multimedia Super Corridor (MSC) Staatus 17. novembril 2003. Auhind anti meie rolli ja suutlikkust arendada tööjõudu MSC ja sellega seotud vajadusi, meie strateegilise õppe-ja koolitusprogramme.

UNIMAS võitis Premiere Infotehnoloogia auhind Malaisia ​​valitsus, "Digitaalse lõhe" kategooria AFACT on eAsia Award. Ta on võitnud ka Industry innovaatorid auhind süsteemi väljatöötamine ja rakendamine alates USA-s asuva Society of Satellite Professionals International (SSPI), oma edu luua Telecentre serveri kogukond Bario, Sarawak, et aidata kogukonna side , hariduse, e-kaubanduse, tervishoiu ja avaliku sektori teenused.

UNIMAS on olnud edukas omandamine uurimistoetuste, Tulemas väljaanded ja kasulik teaduslikke avastusi. Ülikooli Institute of Health ja ühenduse Medicine on edukalt välja töötanud kandidaat vaktsiin dengue läbi koostöös rahvusvaheline ettevõte, Baieri Nordic. Lisaks teaduskonna Allika Teadus ja tehnoloogia on edukalt välja töötanud protsessi, kus saagotärklis et piimhappe tootmise keskkonnasõbralike plastikust.

Teadmiste omandamine algatused UNIMAS on eelduseks osaliselt pärast rikkalikult loodusvarasid ja mitmekesise sotsiaal-kultuurilise make up osariigi Sarawak. Kuigi UNIMAS on tugev mitmekesisuse uuringus selle ja kõige muu teadustegevus selles ülikoolis on kindlalt põhineb kaasaegne tehnoloogia. Näiteks looduskaitse riigi ressursside kaudu ühendatud tugevus infotehnoloogia ja infotehnoloogia, teadmised molekulaarbioloogia ja biotehnoloogia, tõhusalt toimivate mitu teaduskoostöö, nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Kultuurilise mitmekesisuse ja sotsiaalse unikaalsus Sarawak kogukonnad pakuvad võimalusi õpingute tervishoid ja meditsiin, pakkudes pilk mõju keskkonnategurid ja sotsiaal-kultuurilisi tavasid koostoimeid erinevate patogeenide; samuti muud küsimused, mis on seotud ühenduse tervishoiu.

UNIMAS kohustust uuringud on juba tunnistanud, et huvirühmad ja partnerid tööstuse osutamise sihtkapitalide asutamise kaheksa teadus-toolid; Nende hulka Tun Zaidi esimees ravimite keemia Tun Openg õppetooli Sago Technology, Shell esimees Environmental Studies, ja Sapura esimees IKT.

Täna UNIMAS tugevus teadus on tunnistanud partnerit vähemalt kolm niši teadusuuringute valdkondades: - Biotehnoloogilisi teadusuuringuid epidemioloogia (dengue, JE, FMHD, malaaria), biogeograafia (fülogeneetika) ja põllumajanduses (saago); - Info-ja kommunikatsioonitehnoloogia, eriti maaelu side ja kujutise analüüsi; ja - bioloogilise mitmekesisuse, loodusvarade ja keskkonnajuhtimise.

Ülikooli juhtkond on täiendatud, mis põhineb nende tugevust teadusuuringud, staatuse mõned nende uurimisrühmade juures UNIMAS et tippkeskused, mis on: - malaaria Keskus - Keskus Water Research - Maaelu informaatika - kujutise analüüs ja ruumilise Technologies - Semantiline tehnoloogia ja Liitreaalsuse - Taastuvenergia - Sago Research - Disability Studies

Aastal 2012, UNIMAS sai riikliku tunnustuse võitnud 4 kuld, 3 hõbedat ja 10 pronksi auhindu MTE 2012. UNIMAS ka kottidesse 11 kuldmedalit BIS 2012, rahvusvahelise Expo toimus Londonis. Prof dr Balbir Singh arstiteaduskonna ja Terviseteaduste kuulus mitu saajad Best Malaisia ​​teadlase preemia antud Akademi Sains Malaisia ​​tema märgatav ja silmapaistev panus malaaria teadustegevust.

Mullu UNIMAS tagatud 44 projekti raames teadus-, tehnoloogia ja innovatsiooni (Mosti) Science Fund'i, kokku summas RM7.59 miljonit. Edasi RM2.88 miljoni eest kindlustatud kõrgharidus (MOHE) 81 teadusprojekte.

Asukohad

Kuching

Address
94300 Kota Samarahan
Kuching, Sarawak, Malaisia