UIT The Arctic University of Norway

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Jon Terje Hellgren Hansen

UIT The Arctic University of Norway on maailma põhjapoolseim ülikool. Selle asukoht Arktika servas tähendab missiooni. Arktika kasvab kogu maailmas. Kliimamuutused, Arktika ressursside kasutamine ja keskkonnariskid on suurt üldsuse murettekitavad teemad ja mida Tromsø ülikool võtab eriti huvi. UIT The Arctic University of Norway saate uurida globaalseid probleeme lähemalt.

Knowlege maailma peal

Elu Põhja-Põhjas on kujunenud metsik loodus, kontrastsed valguse ja ilmastikutingimused, geograafilised kaugused ja mitmekultuurilisus. Paljud UiTi uurimiskeskused ja õppeprogrammid peegeldavad Arktika Norra eripära.

Jørn Berger-Nyvoll

UiTi peamised teadusuuringud keskenduvad polaarsele keskkonnale, kliimauuringutele, põlisrahvastele, rahule ja konfliktide ümberkujundamisele, telemeditsiinile, meditsiinialale, kosmosefüüsikale, kalandusele, mere bioprospektiivile, keeleteadusele ja arvutuskeemiale.

Tippkeskused

Teoreetilise keeleteaduse kõrgemate uuringute keskus CASTL ja CTCC, Teoreetilise ja arvutusliku keemia keskus, on mõlemad määratud Norra tippkeskusteks. 2002. aastal määrati Tromsø-põhiseks NST-i Norra telemeditsiini keskus Maailma Terviseorganisatsiooni koostöökeskuseks.

Bioteaduste, kalanduse ja majanduse teaduskonna ARCTOS-võrgustik on Tromsø Norra polaarinstituudi tähtsa partneri uurija liider, kes tegeleb mereartikate ökosüsteemide uurimisega. Füüsika osakond keskendub põhjapoolsetele tuledele ja kosmoseuuringutele. Kõik need instituudid on kõrge rahvusvahelise mainega.

Arktika piirid

Ülikool kuulub Tromsø keskuse kliimamuutuste ja keskkonna (Frami keskus) FRAM-i High Core'i uurimiskeskusesse. Igal jaanuaril kutsub rahvusvaheline konverents Arctic Frontiers teadlasi, poliitikute ja ettevõtete esindajaid arutlusel Arktika teemade üle arutama piiriüleseid piiranguid. Arktika Nõukogu sekretariaat asub Frami keskuses. Ülikooli ja Frami keskuse teadlased on kaasatud Arktika Nõukogu mitmetesse rahvusvahelistesse programmidesse.

Rahvusvaheline rumm

16000 üliõpilast ja 4000 personaliõpet ja töötavad UIT-s Norra Arktika ülikoolis. Õppetöö on uurimispõhine. UiT seitsmest teaduskonnast pakuvad hoolimata Põhjaküsimustele pühendumust laia valikut õppeprogramme.
Tromsø akadeemiline ringkond on väga rahvusvaheline. Üle 20% õppejõududest ja 10% üliõpilastest on pärit välismaalt. Ülikool pakub rohkem kui 20 inglise keelt õpetanud magistriõppekava, ja kõik fakulteed pakuvad inglise keelt õpetatakse nii bakalaureuse ja magistriõppe tasemel.

Jon Terje Hellgren Hansen

UIT The Arctic University of Norway asutajaliige, ringkonnapoolse piirkonna 140 uuringu- ja uurimisinstituudi rahvusvaheline võrgustik. Kuid ülikool teeb koostööd kõikjal maailmas. 200 rahvusvahelist kokkulepet tagavad õpilaste ja töötajate aktiivse akadeemilise vahetuse partnerasutustega kogu maailmas.

Ülikoolid kogu Põhja-Norras

Ülikoolil on kaheksa ülikooli. Need asuvad Tromsø, Narvik, Harstad, Alta, Bodø, Mo i Rana, Hammerfesti ja Kirkenesi piirkonnas. Ülikool on muutunud Põhja-Norra veelgi olulisemaks liikumapanevaks jõuks ja rahvusvahelisele koostööle Põhjameres.

Asukohad

Tromsø

University of Tromsø

Address
Hansine Hansens veg 18
9019 Tromsø, Troms, Norra
Telefon
+47776440009

Alta

UIT - Norges Arktiske universitet - Campus Alta

Address
Follumsvei 31
9510 Alta, Finnmark, Norra
Telefon
+47 78 45 05 00

Narvik

UiT - Norges arktiske universitet, campus Narvik

Address
Narvik, Nordland, Norra
Telefon
+47 77 64 40 00