Loe ametlikku kirjeldust

Jon Terje Hellgren Hansen

UIT The Arctic University of Norway on maailma põhjapoolseim ülikool. Selle asukoht Arktika servas tähendab missiooni. Arktika kasvab kogu maailmas. Kliimamuutused, Arktika ressursside kasutamine ja keskkonnariskid on suurt üldsuse murettekitavad teemad ja mida Tromsø ülikool võtab eriti huvi. UIT The Arctic University of Norway saate uurida globaalseid probleeme lähemalt.

Knowlege maailma peal

Elu Põhja-Põhjas on kujunenud metsik loodus, kontrastsed valguse ja ilmastikutingimused, geograafilised kaugused ja mitmekultuurilisus. Paljud UiTi uurimiskeskused ja õppeprogrammid peegeldavad Arktika Norra eripära.

Jørn Berger-Nyvoll

UiTi peamised teadusuuringud keskenduvad polaarsele keskkonnale, kliimauuringutele, põlisrahvastele, rahule ja konfliktide ümberkujundamisele, telemeditsiinile, meditsiinialale, kosmosefüüsikale, kalandusele, mere bioprospektiivile, keeleteadusele ja arvutuskeemiale.

Tippkeskused

Teoreetilise keeleteaduse kõrgemate uuringute keskus CASTL ja CTCC, Teoreetilise ja arvutusliku keemia keskus, on mõlemad määratud Norra tippkeskusteks. 2002. aastal määrati Tromsø-põhiseks NST-i Norra telemeditsiini keskus Maailma Terviseorganisatsiooni koostöökeskuseks.

Bioteaduste, kalanduse ja majanduse teaduskonna ARCTOS-võrgustik on Tromsø Norra polaarinstituudi tähtsa partneri uurija liider, kes tegeleb mereartikate ökosüsteemide uurimisega. Füüsika osakond keskendub põhjapoolsetele tuledele ja kosmoseuuringutele. Kõik need instituudid on kõrge rahvusvahelise mainega.

Arktika piirid

Ülikool kuulub Tromsø keskuse kliimamuutuste ja keskkonna (Frami keskus) FRAM-i High Core'i uurimiskeskusesse. Igal jaanuaril kutsub rahvusvaheline konverents Arctic Frontiers teadlasi, poliitikute ja ettevõtete esindajaid arutlusel Arktika teemade üle arutama piiriüleseid piiranguid. Arktika Nõukogu sekretariaat asub Frami keskuses. Ülikooli ja Frami keskuse teadlased on kaasatud Arktika Nõukogu mitmetesse rahvusvahelistesse programmidesse.

Rahvusvaheline rumm

16000 üliõpilast ja 4000 personaliõpet ja töötavad UIT-s Norra Arktika ülikoolis. Õppetöö on uurimispõhine. UiT seitsmest teaduskonnast pakuvad hoolimata Põhjaküsimustele pühendumust laia valikut õppeprogramme.
Tromsø akadeemiline ringkond on väga rahvusvaheline. Üle 20% õppejõududest ja 10% üliõpilastest on pärit välismaalt. Ülikool pakub rohkem kui 20 inglise keelt õpetanud magistriõppekava, ja kõik fakulteed pakuvad inglise keelt õpetatakse nii bakalaureuse ja magistriõppe tasemel.

Jon Terje Hellgren Hansen

UIT The Arctic University of Norway asutajaliige, ringkonnapoolse piirkonna 140 uuringu- ja uurimisinstituudi rahvusvaheline võrgustik. Kuid ülikool teeb koostööd kõikjal maailmas. 200 rahvusvahelist kokkulepet tagavad õpilaste ja töötajate aktiivse akadeemilise vahetuse partnerasutustega kogu maailmas.

Ülikoolid kogu Põhja-Norras

Ülikoolil on kaheksa ülikooli. Need asuvad Tromsø, Narvik, Harstad, Alta, Bodø, Mo i Rana, Hammerfesti ja Kirkenesi piirkonnas. Ülikool on muutunud Põhja-Norra veelgi olulisemaks liikumapanevaks jõuks ja rahvusvahelisele koostööle Põhjameres.

Programmide õpetamise keel:
  • Inglise

See ülikool pakub ka:


UIT The Arctic University of Norway

Turismiuuringute magister on mõeldud õpilaste ettevalmistamiseks karjäärivõtuks või ametikohtadeks kaubanduslikes, avalikes või mittetulunduslikes organisatsioonides, kes ... [+]

Turismiuuringute magister on mõeldud õpilaste ettevalmistamiseks karjäärivõtuks või ametikohtadeks kaubanduslikes, avalikes või mittetulunduslikes organisatsioonides, kes pakuvad külastajaid kohalikul, riiklikul või rahvusvahelisel tasandil. Programm pakub ka üliõpilastele vajalikke akadeemilisi sihtasutusi doktoriõppe jätkamiseks.

Programmi kirjeldus

Turism on järjest olulisem ülemaailmne nähtus, mis hõlmab sotsiaalseid, kultuurilisi, majanduslikke, poliitilisi ja keskkonnaalaseid võimalusi ja väljakutseid. Majanduse laiendamine võimaldab rohkem inimesi sageli ja kaugemal reisida, et kogeda maastikke, linnapilte, kultuure ja rahvaid. Üleilmastumine ja tehnoloogilised arengud võimaldavad suurendada liikuvust ja seega ka turismitegevust. Turismipoliitika areng ja majanduskasv on vastuolus ka ökoloogiate jätkusuutlikkusega kliimamuutuste ajas.... [-]

Norra Alta Tromsø
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Magistriõppe programm pakub põhjalikku arusaamist peamistest küsimustest, mis teavitavad rahu ja konfliktide uurimist. See annab interdistsiplinaarseid teadmisi konflikti ... [+]

Magistriõppe programm pakub põhjalikku arusaamist peamistest küsimustest, mis teavitavad rahu ja konfliktide uurimist. See annab interdistsiplinaarseid teadmisi konfliktide olemuse ja põhjuste kohta ning jõupingutusi rahu kindlustamiseks ja usalduse taastamiseks konflikti mõjutatud ühiskondade institutsioonides. Ta võtab aktiivselt tööle Põhjamaade ja Põhjamaade õpilasi, et luua ja edendada kultuuridevahelist õpetamist ja õppimist.

Programmi kirjeldus

Rahu- ja konfliktide ümberkujundamise magistriõppekava (MPCT) pakub interdistsiplinaarseid teadmisi konfliktide olemuse ja põhjuste kohta ning analüütilisi oskusi konfliktide lahendamiseks rahumeelsete vahenditega.

... [-]
Norra Tromsø
Jaanuar 2020
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Geoloogid kaardistavad Maa pika ja hämmastava ajaloo. Geoloogia on kõigile, kes soovivad rohkem teada saada meie elus planeedilt ja ühendada loovust, mõistes põnevaid näh ... [+]

Geoloogid kaardistavad Maa pika ja hämmastava ajaloo. Geoloogia on kõigile, kes soovivad rohkem teada saada meie elus planeedilt ja ühendada loovust, mõistes põnevaid nähtusi meie olemuselt. Geoloogia annab ülevaate maavärinatest, vulkaanidest, slaididest ja muudest looduslikest ohtudest, kliimast ja kasvuhooneefektist. Te saate õppida tekstoloogiat ja vulkaane, kliimamuutusi või spetsialiseeruda seismiliste või setete tõlgendamisele, mis räägivad lugu sellest, kuidas keskkond oli miljoneid aastaid tagasi.

Programmi kirjeldus

Uuring koosneb magistritööst (60 ECTS) ja kohustuslikest ja valikainetest (60 ECTS). Vabatahtlike ainete arv varieerub õppe kontsentratsiooni valdkondade vahel. Ühel on võimalus jälgida teemasid Ülikooli keskuses Svalbardi (UNIS) või välismaal.... [-]

Norra Tromsø
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

See on uurimus graafika, arvutimängude ja simulatsioonide huvides. Te mõistate, et meie igapäevane elu muutub kiiresti virtuaalse reaalsuse osaks ja te soovite osaleda se ... [+]

See on uurimus graafika, arvutimängude ja simulatsioonide huvides. Te mõistate, et meie igapäevane elu muutub kiiresti virtuaalse reaalsuse osaks ja te soovite osaleda selle tuleviku kujundamisel.

Programmi kirjeldus

Selle uuringu abil on teil täielik eeltingimus õppida arenenud arvutimänge, virtuaalset reaalsust ja realistlike simulatsioonide loomist. Saate põhjalikku teoreetilist ja praktilist alust arenenud tarkvaraarenduseks, keskendudes eelkõige mängu- ja simulatsiooni arendamisele ja õppesüsteemidele.

Narviki lähedased sidemed peavad kohalike, riiklike ja rahvusvaheliste uurimiskeskuste jaoks üliõpilasena kasu saama.

Uuringute käigus loote tugeva ja konkurentsivõimelise baasi kui mängu- ja simulaatoripõhise tarkvara tehnilise programmeerija ja arendaja. Teistes valdkondades keskendutakse muu hulgas madala ja kõrge tüpi ohutu programmeerimise tehnilistele aspektidele, geomeetrilisele modelleerimisele, arvutigraafiku kasutamisele, virtuaalse ja täiendatud reaalajale, integreeritud arvutikeskuse süsteemide, tehisintellekti, intelligentsete agentide jms arendamisele.... [-]

Norra Narvik
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
4 semestrid
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Programm sobib hästi õpilastele, kes on huvitatud inglise keele omandamise oskustest esimese ja teise keele seadetes, samuti selle kohta, kuidas inglise keel mõjutab mitm ... [+]

Programm sobib hästi õpilastele, kes on huvitatud inglise keele omandamise oskustest esimese ja teise keele seadetes, samuti selle kohta, kuidas inglise keel mõjutab mitmekeelseid olukordi. Individuaalsete kõnelejate puhul võivad mitmekeelsed olukorrad põhjustada teise keele mõjutamist, eriti omandamisprotsessis, ning võib lõppkokkuvõttes põhjustada ka keele hõrenemist kokkupuute puudumise ja ühe keele kasutamise tõttu. Ühiskondades võib mitmekeelsus ja keelekontakt kaasa tuua uute keeleosade väljatöötamise. Programmis osalevad õpilased on tihedalt integreerunud keele omandamise, muutumise ja lagunemise uurimisgruppi (LAVA: http://site.uit.no/lava/), mis on aktiivne ja produktiivne uurimisrühm, kes tegeleb erinevate aspektidega mitmekeelsus ja mitmekeelne keele omandamine. Õpilased saavad grupi liikmetega praktilisi teadusuuringuid. Programm pakub hea aluse mitmekeelsusega seotud tööle nii era- kui ka avalikus sektoris ning sobib hästi tudengitele, kes soovivad teadustöös karjääri jätkata.... [-]

Norra Tromsø
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Ingliskeelse kirjanduse magistriõppe programm pakub põhjaliku kirjanduse ülevaate kogu inglise keele maailmast. Kursused näitavad, kuidas kirjandus kujundab ja kujundab a ... [+]

Ingliskeelse kirjanduse magistriõppe programm pakub põhjaliku kirjanduse ülevaate kogu inglise keele maailmast. Kursused näitavad, kuidas kirjandus kujundab ja kujundab ajalugu, selle tähtsus tänapäeva probleemide jaoks, nagu kliimamuutus ja konfliktide lahendamine, ning selle võime välja arendada ja täiustada lugeja mõtteviise. Tuginedes mitmesugustele kriitilistele lähenemisviisidele aitab programm õpilastel täiustada oma võimeid analüüsida ja loovalt mõelda.

Programmi kirjeldus

Ingliskeelse kirjanduse magistriõppe programm annab õpilastele võimaluse õppida ingliskeelse kirjanduse ja kultuuri tekstide laia valikut, spetsialiseerudes selle valdkonna uurija juhitud valdkonnale. Inglise sektsioon pakub inspiratsiooni inglise, iiri, ameerika ja postkoloniaalse kirjanduse järele ning on eriti tugev romantika, modernismi ja kaasaegse kirjanduse valdkondades.... [-]

Norra Tromsø
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
Osakoormus
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Programm Master of Fine Art on kaheaastane kursus, mille eesmärgiks on anda üliõpilastele ainulaadne alusteadmised teaduse, teooria ja kunstilise praktika edasiseks areng ... [+]

Programm Master of Fine Art on kaheaastane kursus, mille eesmärgiks on anda üliõpilastele ainulaadne alusteadmised teaduse, teooria ja kunstilise praktika edasiseks arenguks. Programm on suunatud arenevatele kunstnikele, kes soovivad süvendada oma praktikat kontekstis, mis on stuudio ja töötuba orienteeritud ning kus neid julgustatakse arendama oma algatusi. Programmi toetamine annab tasakaalustatud ülevaate kaasaegse ühiskonna jaoks olulistest kohalikest ja rahvusvahelistest küsimustest.

Programmi kirjeldus

Fine Arti magistriõppe programmi eesmärk on arendada õpilase võimet töötada professionaalse kunstnikuna. Programmi eesmärk on kajastada kaasaegseid kontseptsioone selle kohta, mida tähendab professionaalne kunstnik, ja pakkudes seega õpilastele võimalust arendada oma individuaalseid ambitsioone, et töötada professionaalselt kaunite kunsti valdkonnas. Kuna peamine eesmärk on kunstnike harimine, on õppekava kõige olulisemad aspektid kunstiteoste, näituste ja muude kunstiteoste loomine. Programm loob aluse ka muudele kunstivaldkonna professionaalsetele rollidele.... [-]

Norra Tromsø
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Kaug-Põhja loodusvarad meelitavad tööstust. Uus avamereõli ... [+]

Kaug-Põhja loodusvarad meelitavad tööstust. Uus avamereõli

Programmi kirjeldus

Programm keskendub tehnilistele ja ohutusega seotud probleemidele, mis on seotud Põhja-Põhja tööstustegevusega. Erilist tähelepanu pööratakse mere- ja avamereoperatsioonidele karmides ja haavatavates Arktika keskkonnas. Õpilastele tutvustatakse arenenud, komplekssete ja integreeritud tehniliste süsteemide haldamise meetodeid ja vahendeid töö ja hoolduse, töökindluse ja tootmise tagamise, tervise ja ohutuse osas

Programm on fikseeritud graafikuga 2-aastane täiskoormusega õpe. Kursused kohandatakse teatud määral osalise tööajaga õpilastele. Esimene aasta koosneb 50 ainepunkti kohustuslikest kursustest, mis on ühised kõigile õpilastele ja üks 10 ECTS valikaine kursus. Need on tehnilised kirjeldavad kursused ja meetoditel põhinevad kursused. Kõik kursused on üksteisest sõltumatud. Teisel aastal omandavad üliõpilased oma õppevaldkonna spetsialiseerumise valikainete kursuste ja mitme eelnevalt määratletud õppekavva valiku kaudu. Üliõpilased viivad läbi ka spetsialiseerumise projekti. Viimane semester on pühendatud 30 ECTS magistritööle.... [-]

Norra Tromsø
Jaanuar 2020
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Arvutiteadus ümbritseb meid igapäevaelus, näiteks internetis ja mobiiltelefonides. Programm on väga praktiline ja eksperimentaalne, kus õpilased õpivad välja töötama, are ... [+]

Programm hõlmab nii teoreetilisi aluseid kui ka eksperimentaalseid meetodeid infotehnoloogia valdkonnas. Kõrgema taseme kursused on otseselt seotud uurimusega osakonna sees. See toob kaasa suuri teadmisi valdkondades, mis on hõlmatud.

Programm koosneb neljast kohustuslikust kursustest infotehnoloogia, kokku 40 ECTS ainepunkti ja 20 ECTS ainepunkti valikainete kursused. Valikainete kursused võivad olla sellistes valdkondades nagu majandus, juhtimine, psühholoogia ja ettevõtlus. Programm lõppeb 60 ECTS ainepunkti magistritööga. Magistritöö saab teha ka koostöös välise IT-ettevõttega.

Õpitulemused

UiT iga programmi jaoks on seatud eesmärgid teadmiste, analüütilise arusaamise, oskuste ja pädevuste kohta, mida üliõpilane peaks õpingute lõpuks saavutama.... [-]

Norra Tromsø
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Aerospace Control Engineering Magistriprogramm annab üliõpilastele erioskusi, mis on vajalikud lennundus- ja kosmosesüsteemide, sealhulgas püstiste puutetundide, rotorraa ... [+]

Aerospace Control Engineering Magistriprogramm annab üliõpilastele erioskusi, mis on vajalikud lennundus- ja kosmosesüsteemide, sealhulgas püstiste puutetundide, rotorraamide ja satelliitide modelleerimiseks, kujundamiseks ja juhtimiseks.

Magistriõppe programm sobib õpilastele, kes soovivad õppida, arendada ja rakendada kõige uuemat juhtimistehnoloogiat kosmoseuuringutega seotud eesmärkidel. Tehnoloogial on ka suured sarnasused äärmuslike keskkondade tehnoloogiatega, nagu näiteks arktilistel piirkondadel ja veealal, ning õpilased, kes on huvitatud selliste valdkondade tehnoloogiate arendamisest, leiavad selle programmi asjakohaseks.

Programmi kirjeldus

UIT Narvik Campus IVT-õppejõu magistrikraad pakub ainulaadset haridust Norras, kus saate õppida kõige asjakohasemate tehnoloogiate jaoks, mis on vajalikud juhtimissüsteemide projekteerimiseks, konstrueerimiseks ja kasutamiseks lennundus- ja kosmosetööstuses. Kaheaastase programmi kaudu on hõlmatud olulised teoreetilised eelkäijad nagu rakenduslik matemaatika, digitaalne süsteem ja signaaliteooria, manussüsteemid, navigeerimine ja automaatne juhtimine, samuti rohkem spetsialiseeritud teemasid süsteemi tuvastamiseks, tehisintellektideks ning modelleerimiseks, juhendamiseks ja kontrollimiseks .... [-]

Norra Tromsø Narvik
Jaanuar 2020
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Elektrotehnika magistriprogramm sobib elektrisüsteemide ja elektrienergia allikate, elektri- ja elektrimootorite huvides olevatele õpilastele ning elektrotehnika on kiire ... [+]

Elektrotehnika magistriprogramm sobib elektrisüsteemide ja elektrienergia allikate, elektri- ja elektrimootorite huvides olevatele õpilastele ning elektrotehnika on kiiresti kasvav valdkond, millel on palju karjäärivõimalusi.

Elektrotehnika on umbes rakendatud elektrotehnika. See on keeruline ja dünaamiline distsipliin, mis ulatub mikroelektroonikast elektromagnetismi ja suure võimsusega tehnoloogia abil, alates homse infotehnoloogia väljatöötamisest kuni keerukate tööstuslike protsesside automatiseerimisse ja seadmesse. Elektroonilised insenerid on aastakümnete jooksul muutnud meie tavalise päeva. Mõiste "kõrgtehnoloogia" tugineb suuresti elektrotehnika alal tehtavatele uuendustele. Selle distsipliini piires on teil võimalus õppida omandama erinevaid oskusi.... [-]

Norra Narvik Tromsø
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
4 semestrid
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Engineering Design on inseneriteaduse aluseks olev disain, mis sisaldab teadmisi toote disaini ja arvutusliku tehnoloogia kohta. Tehnilise disaini tehnilised, teaduslikud ... [+]

Inseneribüroo, kellel on teadmised materjalidest, mehaanikast ja modelleerimisest, aga ka teised, võivad sobida inseneriteaduse magistriõppes . Erilist huvi mõista matemaatilisi ja füüsilisi teooriaid ning kirjeldada näiteks erinevaid konstruktsiooni käitumisi, disainiprotsesse, materjalide käitumist võib olla kasu õpitulemuste maksimeerimiseks hariduses.

Engineering Design on inseneriteaduse aluseks olev disain, mis sisaldab teadmisi toote disaini ja arvutusliku tehnoloogia kohta. Disaini disaini tehniliste teaduslike arvutuste / arvutuste ja rakendusliku matemaatika peamised koostisained, mida rakendatakse disaini, geomeetria ja materjaliteadusega seotud probleemide suhtes. Engineering Design Course annab õpilastele arusaamise disaini ja esteetilise disaini lisaks sügavale arusaamisele matemaatilisi ja füüsilisi põhimõtteid ja meetodeid projekteerimisprotsessis. Erilist rõhku paneme geomeetria ja kuju, toote- ja disainiprotsessidele, jõudlusarvutustele ja analüüsidele, materjalidele, arvutipõhisele modelleerimisele ja simulatsioonidele.... [-]

Norra Narvik Tromsø
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
4 semestrid
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Magistrikraad tööstuse insener annab üliõpilastele teadmisi ja võimeid kasutada sobivaid tehnikaid, oskusi ja vahendeid, et identifitseerida, sõnastada, analüüsida ja lah ... [+]

Tööstuse insener kavatseb näha "suurt pilti", kui ta tegeleb keeruliste protsesside ja süsteemidega. Valdkond keskendub paljude ¿rataste analüüsimisele, mis peavad toimima koos, et organisatsioon saaks toimida kõige tõhusamal ja kasumlikumal viisil. Tudengina saate ülevaate erinevatest metoodikatest, tehnikadest ja tööriistadest, mida saate rakendada organisatsiooni tegevuse tõhustamiseks. Selles uuringus omandatud võime muudab teid eriti hästi juhtpositsiooni saavutamiseks.

Magistrikraad tööstuse insener annab üliõpilastele teadmisi ja võimeid kasutada sobivaid tehnikaid, oskusi ja vahendeid, et identifitseerida, sõnastada, analüüsida ja lahendada tööstuse inseneri probleeme. Tavalise eduga saab üliõpilane kahe aasta jooksul omandada magistrikraadi 120 ainepunkti. Kui üliõpilane soovib ühendada magistriõppes koos tööga välisettevõttes, on võimalik programmi pikendada kolme kuni neli aastat. Seejärel pakutakse kohandatud haridusplaani. Pärast hariduse omandamist on üliõpilastel kindel alus siseneda erinevatele positsioonidele ülemaailmsel baasil. Tüüpilised positsioonid on vaneminsener, projektijuht, arendajad, konsultandid, juhid ja teadlased. Paljud meie endised üliõpilased tegelevad juhtivate või vanemate teadustöödega avalikes organisatsioonides või eraettevõtetes.... [-]

Norra Narvik Tromsø
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
4 semestrid
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Ainulaadne geograafiline asukoht muudab UIT The Arctic University of Norway ideaalseks kohtuks arktilise keskkonna uurimiseks. Spetsialiseerige sind huvitavas bioloogilis ... [+]

Ainulaadne geograafiline asukoht muudab UIT The Arctic University of Norway ideaalseks kohtuks arktilise keskkonna uurimiseks. Spetsialiseerige sind huvitavas bioloogilises valdkonnas ja omandage teadmised, mis annavad teile tulevikus töötamiseks erilisi oskusi. Meie teadustöö ja õpetamise üldine keskendub elukvaliteedile kõrgel laiuskraadidel, sealjuures käsitletakse mehhanisme kõigil organisatsiooni tasanditel, alates molekulidest ja rakkudest organismide kaudu ökosüsteemideni, maismaa- ja merekeskkonda.

Programmi kirjeldus

Pakutakse mitut magistriõpet, mis peegeldab UIT The Arctic University of Norway ainulaadset geograafilist asukohta kõrgel põhjas. Nad pakuvad võimalusi uurida kaasaegses bioloogias mitmeid põnevaid küsimusi ja rõhutada ühiskonna väljakutseid: loodusvarade majandamise ja bioloogilise mitmekesisuse osas.... [-]

Norra Tromsø
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Füüsika kujundab tulevikku. Kus iganes sa vaatad, näete füüsikat ja füüsikat rakendavaid viise. Mobiiltelefonid, CD-mängijad, raadiod, televiisorid ja arvutid on kõik füü ... [+]

Magistrikraad Füüsika

Füüsika kujundab tulevikku. Kus iganes sa vaatad, näete füüsikat ja füüsikat rakendavaid viise. Mobiiltelefonid, CD-mängijad, raadiod, televiisorid ja arvutid on kõik füüsilised meetodid ja põhimõtted põhinevad täiustatud tehnikavõimalustel. Meie üleval olevad satelliidid jälgivad Maa peal toimuvat, kaasa arvatud keskkonnareostus. Need tähelepanekud laaditakse alla satelliidipaikade kaudu ja tõlgitakse piltidele, mis muudavad Maa olukorra mõistmise lihtsamaks. See on ka füüsika. Meteoroloogiafüüsika abil mõõdetakse meie kohal olevat õhku paremate ilmateadete prognoosimiseks. Põhjapoolsete tulede uuringud on samuti olulised, et mõista nähtusi põhja laiuskraadidel.... [-]

Norra Tromsø
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Eesmärk on koolitada kandidaate üldiselt biotehnoloogilistesse oskustesse, andes neile karjääri mitmesugustes organisatsioonides, sealhulgas need, kes keskenduvad protses ... [+]

Eesmärk on koolitada kandidaate üldiselt biotehnoloogilistesse oskustesse, andes neile karjääri mitmesugustes organisatsioonides, sealhulgas need, kes keskenduvad protsesside ja tööstuse mereressursside innovatsioonile, kaubanduslikule arengule ja väärtushinnangule.

Me oleme mures selle pärast, et kasutavad eeliseid, mida rahvas naudib juurdepääsu tohututele merevarudele. Enamik mere bioloogilist mitmekesisust hõlmavad organismid on endiselt vähe uuritud. Need bioressursid võivad olla unikaalsete biomolekulide (ensüümid, sekundaarsed metaboliidid, valgud / peptiidid, mere rasvad ja süsivesikud) allikas ja nendega seotud geneetilised koodid.

Õppimise kohandamiseks kasutatakse ära häid suhteid biotehnoloogiatööstusega ja tagatakse, et see on kaubandusliku arengu ja innovatsiooni jaoks oluline. Tromsø biotehnoloogiavaldkonnas on paljud selle piirkonna äsja asutatud ettevõtted pärit ja sektor kasvab. Programm annab teile palju soovitud kogemusi.... [-]

Norra Tromsø
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Humanitaarteaduste, sotsiaalteaduste ja hariduse teaduskond pakub koostöös Sami uuringute keskusega kaheaastast täiskoormusega magistriprogrammi põlisrahvaste uuringutes ... [+]

Magistriõpe põlisrahvaste uuringutes

Humanitaarteaduste, sotsiaalteaduste ja hariduse teaduskond pakub koostöös Sami uuringute keskusega kaheaastast täiskoormusega magistriprogrammi põlisrahvaste uuringutes (MIS). Programm on interdistsiplinaarne ja kasutab teadmisi, mis on kogutud mitmetes teaduskonna osakondades. Magistriõppe temaatiline keskmes on põlisrahvaste rahvusvahelise liikumise tekkimine, ajaloolised kogemused ja kaasaegne kontekst, mida põliselanikud kogevad kogu maailmas.

Kaks aastat õpinguid õpilased võtavad kursused kokku 120 ainepunkti (120 ECTS). Ühte 10-krediidi kursust saab valida ülikooli pakutavatest muudest kursustest. Akadeemiline koordinaator peab selle valikaine kursuse heaks kiitma ja peaks põhinema üksikute õpilaste huvidel magistritöö ettevalmistamiseks. Ülejäänud kursused on kohustuslikud. Need on mõeldud selleks, et anda laiaulatuslik alus, millest üksikõppur võib valida magistritöö jaoks asjakohase teema. Doktoritöö tööd juhib UIT The Arctic University of Norway koostööd tegevate üksuste akadeemilised töötajad ning teemad valitakse koostöös määratud nõustajatega. Teise semestri lõpus on magistritöö andmete kogumine tavapärane.... [-]

Norra Tromsø
Jaanuar 2020
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Kuidas ühiskonnas kasutatakse ressursse ja kuidas neid kasutada? Need on suured majandusküsimused. Magistrikraad majandusteaduses annab teile sügavama mõistmise teoreetil ... [+]

Kuidas ühiskonnas kasutatakse ressursse ja kuidas neid kasutada? Need on suured majandusküsimused. Magistrikraad majandusteaduses annab teile sügavama mõistmise teoreetilise ja rakendusliku majandusanalüüsi, metoodika ja empiiriliste uuringute kohta. Õpilasel on võimalus iseseisvalt töötada iseõppimise ja ülesannete kaudu.

Programmi kirjeldus

Programm koosneb arenenud kursused mikroökonoomika, mis hõlmab ka lineaarse algebra kasutamist ja staatiline optimeerimine. Makroökonoomika hõlmab avatud majanduste ja majanduskasvu analüüsi. Oma esimesel poolaastal on õpilastel kursus ökonomeetriaga - arenenud kvantitatiivsed meetodid majandusteaduses. Teises semestris õpilased saavad valida kursuse arenenud rahanduse ja kursuse rakendatud mikroökonoomika. Kolmandal semestril peavad üliõpilased läbima ka kursuse, mis annab magistritööga töötamise ühise aluse ja on spetsialiseerunud väitekirja teemavaldkonnale. Magistritöö moodustab 30 ECTS ja kirjutatakse neljanda ja viimase semestri jooksul.... [-]

Norra Tromsø
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Õpilased võivad valida kolme eriala vahel; algebra, analüüs / diferentseeritud geomeetria või rakenduslik matemaatika. Mõned eriväljad hõlmavad krüptograafiat, numbriteoo ... [+]

Programmi kirjeldus

Õpilased võivad valida kolme eriala vahel; algebra, analüüs / diferentseeritud geomeetria või rakenduslik matemaatika. Mõned eriväljad hõlmavad krüptograafiat, numbriteooriat, elliptilisi kõveraid, algebraid, diferentseeritud geomeetriat, keerulist analüüsi, mittelineaarseid laineid ja dünaamilisi süsteeme. Rakendusliku matemaatika lõputöö teemad võivad olla seotud plasma füüsika, optika, matemaatika ökoloogia ja bioinformaatika. Magistriõppe programm koosneb magistrikraadiga 60 ECTS lisaks kohustuslikele kursustele ja spetsiaalse õppekava summas 60 ECTS. Need sõltuvad valitud erialast.

Pakutakse järgmisi distsipliine:

AlgebraAnalüüs / diferentsiaal geomeetriaRakenduslik matemaatikaÕpitulemused... [-]
Norra Tromsø
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
Osakoormus
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Programm sobib hästi õpilastele, kes soovivad õppida keelt võrdlevas perspektiivis. Programmis pööratakse erilist rõhku grammatika formaalsetele aspektidele, eriti süntak ... [+]

Programm sobib hästi õpilastele, kes soovivad õppida keelt võrdlevas perspektiivis. Programmis pööratakse erilist rõhku grammatika formaalsetele aspektidele, eriti süntaksile ja fonoloogiale. Nende erialade lähenemisviis põhineb paljude keelte võrdlevatel uuringutel.

Teoreetilise lingvistika filosoofiate magister hõlmab teoreetilise lingvistika magistriõppe õpinguid ja seda peetakse bakalaureuse tasemel töötamise pikendamiseks. Programmis pööratakse erilist rõhku grammatika formaalsetele aspektidele, eriti süntaksile ja fonoloogiale. Nende erialade lähenemisviis põhineb paljude keelte võrdlevatel uuringutel. Õpilased arendavad keele struktuuri, keeleteaduslike uuringute, sotsiaalse ja geograafilise variatsiooni, keele ajaloolise arengu ja keele omandamise ülevaate. Magistriõppe tasemel töötavad õpilased oma kursuste alusel erioskused ja kirjutavad kas magistritöö või kaks artiklipikkust paberit.... [-]

Norra Tromsø
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
UIT The Arctic University of Norway

Kas olete huvitatud inimkultuuridest ja kuidas kasutada videokaamerat sotsiaalteaduslikes uuringutes? Visual Cultural Studies teile antakse võimalus uurida etnograafilisi ... [+]

Kas olete huvitatud inimkultuuridest ja kuidas kasutada videokaamerat sotsiaalteaduslikes uuringutes? Visuaalsete kultuuriuuringute puhul antakse teile võimalus õppida etnograafilisi uurimismeetodeid, antropoloogilisi teooriaid ja etnograafilist filmi rahvusvahelises keskkonnas, mis kulmineerub teie enda filmi ja kirjaliku väitekirja koostamisega.

Arheoloogia ja sotsiaalse antropoloogia osakond pakub kaheaastast täisajaga magistrikraadi visual culture studies (VCS). Selle programmi eesmärgiks on õpetada õpilastele teadmisi inimelude ja kultuuride kohta, uurides nende igapäevaelu, tuginedes kvalitatiivsete sotsiaalteaduslike uurimismeetodite ja etnograafilise filmi kasutamisele. Programm ühendab loenguid akadeemilises teoorias ja meetodis, filmitegemise ja praktilise juhendamisega kaamera, heli salvestamise ja redigeerimisega.... [-]

Norra Tromsø
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

Welcome to UiT The Arctic University of Norway!