Loe ametlikku kirjeldust

Arheoloogia, konserveerimise ja ajaloo osakonna kohta

Arheoloogia-, kaitse- ja ajalooosakond (IAKH) koosneb kolmest erialast, mis erinevalt uurivad minevikku. Osakonnas on rahvusvaheliselt orienteeritud arheoloogid, ainus looduskaitseprogramm Norras ja Scandinavia suurim ajaloolaste rühm. Osakonnas on ligi 100 töötajat, sealhulgas mittepüsivaid teadlasi. Uuringuprogrammid hõlmavad kiviajast kuni keskaja arheoloogiat, objekti ja maalide säilimist ning ajalugu antiikajast kuni tänapäevani.

Faktid ja arvud

2016. aasta põhinäitajad

Uurimisvaldkonnad

  • arheoloogia
  • kaitse
  • ajalugu

Riiklikud kohustused

Arheoloogia, looduskaitse ja ajaloo osakond tegeleb mitmete riiklike ja rahvusvaheliste projektidega, sealhulgas:
  • Arheoloogia: "Meetmed teevad ajalugu. Hunterite rokkunst ja identiteedi alad mesoliitikas Põhja-Euroopas"
  • Ajalugu: "1814. aasta projekt"
  • Kaitse: "Pärast mustad surma: värvimine ja polüheemia skulptuur Norras, 1350-1550"
Programmide õpetamise keel:
  • Inglise

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

University of Oslo

Kas maailm liigub üksteisele lähemale või kas see läheb laiali? Ajalugu kui distsipliin on selle küsimuse uurimiseks üha enam ületanud rahvusriigi piire. ... [+]

Miks valida see programm?

Kas maailm liigub üksteisele lähemale või kas see läheb laiali? Ajalugu kui distsipliin on selle küsimuse uurimiseks üha enam ületanud rahvusriigi piire. See uus programm kutsub õpilasi üles uurima rahvusvahelisi ja riikidevahelisi protsesse, institutsioone ja liikumisi mitmest vaatenurgast.

Tuginedes arheoloogia-, looduskaitse- ja ajalooosakonna ning University of Oslo ja linna inspireeriva keskkonna temaatilistele pädevustele, julgustatakse üliõpilasi uurima jõudusid, mis ühendavad ja eraldavad inimesi üle riigipiiride.

Keskendudes rahvusvahelisele ja riikidevahelisele ajaloos 19. sajandi keskpaigast kuni viimase ajani, pakub programm laia ja globaalset ajaloolist perspektiivi poliitilistele, kultuurilistele, sotsiaalsetele ja majanduslikele protsessidele nii riikide vahel kui ka väljaspool seda. See sisaldab kombinatsiooni tihedalt integreeritud põhi- ja erialastest kursustest. Esimese kolme semestri jooksul on üliõpilased põhjalikult valmis kirjutama oma magistritöö praktiliselt orienteeritud „horisontaalse“ mooduli kaudu.... [-]

Norra Oslo
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Address
Niels Henrik Abels vei 36 Blindernveien 11 (kart)
0851 Oslo, Oslo, Norra