VID Specialized University

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

VID Specialized University on rohkem kui 4500 üliõpilast seitsmes ülikoolilinnakus neljas linnas; Bergen, Oslo, Sandnes ja Stavanger. VID-il on pikaajalised traditsioonid ja kogemused tervise-, sotsiaal- ja teoloogiaõpetuses.

Meil on üle võrgu 50 õppeprogrammi. VID Specialized University tekkis 1. jaanuaril 2016 pärast nelja Norra asutuse ühinemist: Diakonhjemmeti ülikoolikolledž Oslos ja Sandneses, Betanieni ülikoolikolledž Bergenis, Haraldsplassi diakoonia ülikoolikolledž Bergenis ja MHS - misjoni- ja teoloogiakool Stavangeris. vid Betanieni ülikooli kolledž pakub kliinilisi uuringuid rahvusvahelistele vahetusüliõpilastele meditsiini- ja kirurgilise praktika, vaimse tervise ja koduhoolduse alal. Diakonhjemmeti ülikooli kolledž loodi 1890. aastal eraviisiliseks mittetulundusühinguks. Sellel alusel moodustab akrediteeritud kõrgkool nüüd umbes 2300 üliõpilast ning 160 teaduskonda ja töötajat.

122668_VID_pic_5.jpg

Kõrgkooli põhiväärtused on kokku võetud loosungis: „Pühendatud inimestele“. Need väärtused kajastavad ka kolledži akadeemilist fookust, mis keskendub üksnes tervishoiu-, sotsiaal- ja kirikuprogrammidele kõigil tasanditel (bakalaureuseõpe, magistriõpe, ja Ph.D.) ning seda toetavad käimasolevad uuringud kõigis valdkondades. Haraldsplassi Diakoonia ülikoolikolledž (HDUC) on eraõiguslik mittetulunduslik kristlik akrediteeritud valitsuse rahastatud ülikoolikolledž Norras. See on teada kõrge professionaalse taseme ja õpilaste rahulolu poolest.

Kõrgkool keskendub rahvusvahelistumisele ja umbes 50% bakalaureuseõppe üliõpilastest viibib õpingute ajal lühemal või pikemal välismaal. vid MHS - misjoni- ja teoloogiakool on eraviisiline spetsialiseerunud ülikool, mis kuulub Norra misjoniseltsile (NMS) ja on pühendunud kvaliteetsele haridusele ja teadusuuringutele, mis on seotud kiriku missiooni globaalsete vaatenurkade ning usuliste ja kultuuriliste kohtumistega.

Asukohad

Oslo

Address
184 Vinderen, NO-0319 Oslo
NO-0319 Oslo, Oslo, Norra

Bergen

Address
Ulriksdal 10
5009 Bergen, Hordaland, Norra

Sandnes

Address
Vågsgaten 40
4306 Sandnes, Rogaland, Norra

Stavanger

Address
Misjonsmarka 12
4024 Stavanger, Rogaland, Norra