Loe ametlikku kirjeldust

Katowice kaunite kunstide akadeemia kohta

Me oleme kunstnikud, disainerid ja teadlased. Katowice'i Kunstiakadeemia on kohtumispaik, kus saab vahetada ideid aktiivse kultuuris osalemise, kriitilise taju ja sotsiaalsete muutuste kohta.

Me loome mitmekesise kogukonna inimesi, kes ei soovi olla neutraalsed. Neutraalne ei ole loomulik.

Selle koha traditsioonist, kus me tegutseme, kasutame me tööeetikat ja võimet mõista transformatsiooni olemust.

Arvud:

 • 70 aastat
 • 17 aastat iseseisvust
 • 2 teaduskonda
 • 4 uuringuala
 • 526 õpilast
 • 28 doktoranti
 • 134 õpetajat
 • Kokku 212 töötajat
 • 1 ülikoolilinnak: 3 hoonet
 • Üldpindala 21 141,60 m2

Ajalugu

Katowice'i Kunstiakadeemia on alates 2001. aastast olnud iseseisev riiklik kõrgkool.

Kool asutati Wrocławi institutsiooni filiaalina 1947. aastal ja hiljem toimis Krakowi vanima kunstiülikooli osana.
Kõige tähtsam on see, et kooli kasvu ajal oleme säilitanud edukalt oma intiimse atmosfääri, arendanud üliõpilasele suunatud hariduse stiili ja defineeritud kunsti ja disaini kui peamisi uurimisvaldkondi.

2017. aastal teatas ta teadus- ja kõrgharidusministeeriumist Poola akadeemiliste koolide hindamistulemustest. Meie kunsti teaduskond on A ja disaini teaduskond A. Ükski teine Poola kunstikool ei ole nii kõrge.

114334_photo-1523240795612-9a054b0db644.jpgPriscilla Du Preez / Unsplash

Ülikoolilinnak

ASP ülikool on meie integratsiooni nähtav märk.

3-st hoonest vanim - modernistliku arhitektuuri ikoon - on praegu ülikooli ametiasutuste, administratsiooni ja disaini teaduskonna asukoht. Graafika- ja graafilise disaini osakonnad asuvad kohandatud sõjaväe kasarmute hoones ning neid ühendab nende vahel paiknev kaasaegne hoone, mis on kujundatud haridus- ja kultuuriruumide jaoks. Siit leiate maalikunsti osakonna ja kõikidele üliõpilastele kättesaadavad stuudiod: maali-, joonistus-, skulptuuri-, filmstuudio-, loengu- ja arvutitöökojad, filmide tootmise laborid, modelleerimine ja ruum ruumi tegevuseks, mis on samuti näitusepind suurte tööde jaoks, raamatukogu, auditoorium ja kino tuba, restoran ja kunstikauplus.

Akadeemia Rondo Sztuki galerii asub Katowice kesklinnas.

Katowice

Katowicel on ümberkujundamisprotsess: rasketööstuse keskusest muutub see kultuuriürituste, kongresside ja ärikohtumiste kohaks.

Üleminekut esindab kultuuri tsoon, mis loodi endise Katowice'i söekaevanduse kohas ning mis koosneb Sileesia muuseumist, Poola raadio riiklikust sümfooniaorkestrist ja rahvusvahelisest kongressikeskusest.

Katowice linnaruum on ruumiline kollaaž: peremajad (vanad mitme pereelamud söekaevurite jaoks), modernistlikud kvartalid ja kaasaegse arhitektuuri ikoonid illustreerivad linna dünaamiliselt muutuvat ajalugu ja selle mitmekesisust - kohalikke seoseid ja globaalseid püüdlusi.

2015. aastal sai Katowiceist UNESCO loominguline linn muusika linnana, kus toimuvad elektroonilised ja alternatiivsed muusikafestivalid: Festival Tauron Nowa Muzyka, OFF festival, Rawa Blues Festival. Linn on olnud koduks tuntud muusikutele ja kunstnikele: Wojciech Kilar, Henryk Mikołaj Górecki, Hans Bellmer, Konrad Swinarski.

Katowice on ka suurte rahvusvaheliste ürituste koht, sealhulgas ÜRO kliimamuutuste tippkohtumine 2018. aastal (COP24).

Programmide õpetamise keel:
 • Inglise

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

Academy of Fine Arts, Katowice

Seda uuenduslikku ja ainulaadset kaheaastast õppeprogrammi on välja töötanud Katowice'i Kunstiakadeemia disaini teaduskonna töötajad, kes abistavad ja nõuavad selliste as ... [+]

Ülevaade

Kaasav disain: tervis ja sotsiaalne heaolu on uus uuringuprogramm, mis valmistab oma tulevasi lõpetajaid silmitsi ja lahendab keerulisi väljakutseid, mis on seotud disaini rolliga elukvaliteedi, heaolu ja rahvatervise parandamisel, kaasates kasutajaid projekteerimisprotsess.

Seda uuenduslikku ja ainulaadset kaheaastast õppeprogrammi on välja töötanud Katowice'i Kunstiakadeemia disaini teaduskonna töötajad, kes abistavad ja nõuavad selliste asutuste väliseid eksperte nagu Helen Hamlini disainikeskus, EIDD, TU Delft, University of Hasselt, Gehl People ja teised selles valdkonnas tegutsevad eksperdid.

Programm aitab teil omandada uurimismeetodeid ja -vahendeid, mis hõlbustavad nii teoreetilist kui ka praktilist lähenemist kaasaegsele disainile. Õpid, kuidas määratleda peamised kontseptuaalsed küsimused, kuidas valida oma töö kasutajatele õiged vahendid ja meetodid ning kuidas neid kaasata ja kaasata kogu protsessi. Seda tehes saate kasu kasutajale orienteeritud, inimkeskse ja kaasava kujunduse viimastest lähenemistest. Samuti uurite võimalusi integreeritud tootearenduse, kogemuste ja interaktsiooni disaini ning sotsiaal- ja teenindusdisaini rakendamisel.... [-]

Poola Katowice
Oktoober 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Academy of Fine Arts, Katowice

Lugemiskogemuse ja interaktiivse jutuvestmise kavandamine on interdistsiplinaarne, magistriõppekava inglise keeles Katowice Kunstiakadeemia pakutava graafilise disaini pr ... [+]

Ülevaade

Lugemiskogemuse ja interaktiivse jutuvestmise kavandamine on interdistsiplinaarne, magistriõppekava inglise keeles Katowice Kunstiakadeemia pakutava graafilise disaini programmi raames. Ta valmistab ette oma tulevasi lõpetajaid, et tulla toime lugemiskogemusega seotud keeruliste projekteerimisprobleemidega, st sisu analüüsimisega ja mõistmisega ning ideede, kontseptsioonide ja lahenduste edastamisega, kasutades universaalseid loo jutupõhiseid tehnikaid. narratiivide ja suhtlemise kohta.

Uuringud lugemiskogemuse ja interaktiivse jutuvestmise kavandamise kohta annavad teile teoreetilise tausta, uurimismeetodid ja -vahendid, mis võimaldavad teil läheneda graafilise kommunikatsiooni kujundamisele nii teoreetilise kui ka praktilise oskusena. Saate teada, kuidas määratleda oma publikule väga olulisi disainiküsimusi. Te saate laiaulatusliku kultuurilise perspektiivi graafilisele disainile ja saame kasu meie kõrgelt kvalifitseeritud õppejõudude kogemustest ja teadmistest, kes on professionaalselt disainiturul tegutsevad, samuti meie välisekspertide oskusteavet. Õpid vastama tänapäeva maailma väljakutsetele.... [-]

Poola Katowice
Oktoober 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Address
Raciborska,37
40-074 Katowice, Silesian Voivodeship, Poola