Loe ametlikku kirjeldust

Akadeemiline keskus läbi sajandite

Kraków on tuntud kui juhtiv akadeemiline keskus Poolas alates 14. sajandist. Kuigi meie riigis on palju auväärseid ülikoole, on see Kraków, kes kohe kutsub esile üliõpilaste kommuunistuse pildid ja professorid, kes jalutuvad läbi vanalinna tänavatel. See sajandite pikkune akadeemiline traditsioon käib käsikäes kaasaegse hariduse ja kaasaegse tehnoloogiaga. Näiteks Ruczaj, üks Krakówi äärealadel asuvatest piirkondadest, muutub kiiresti Jagiellonian University kolmandaks ülikoolilinnaks õitsengu kesktasandiks. Asjaolu, et enamus linna kõrgharidusasutusi asuvad üksteise lähedal, võimaldab väga tihedat koostööd - mitte ainult teaduslikku, vaid ka kultuuri ja vaba aja veetmist.

Jagiellonian University on vanim kõrgharidusasutus Poolas ja üks vanimaid Euroopas. See asutati 12. mail 1364 Poola kuningas Casimir the Great. 2014. aasta juubeliaasta tähistas selle märkimisväärse sündmuse 650. aastapäeva. Jagiellonian University on juba algusest peale olnud rahvusvaheline institutsioon. Varastel aegadel õppisid siin poolakad, rutiinlased, leedulased, ungarlased, sakslased, tšehhid, šveitsi, inglise, hollandi, prantsuse, hispaania, itaallased ja isegi tatarlased.

Jagiellonian University täna

Praegu on Jagiellonian University 16 fakultatiivtööd, kus peaaegu 4000 akadeemilise personali teostavad uurimistööd ja pakuvad haridust üle 40 000 üliõpilase üle 80 erineva õppevaldkonna raames. Tuntud teadlased ja nüüdisaegne infrastruktuur teevad ühisettevõtte üheks juhtivaks Poola teadusasutuseks, kes teeb koostööd suuremate akadeemiliste keskustega kogu maailmas. Jagiellonian University elab umbes 150 üliõpilaseltsi, kus noored teadlased tegelevad akadeemiliste huvidega ja arendavad sõpru inimestega, kes jagavad oma kirge.

Jagiellonian University kõige unikaalsemad suuremahulised projektid on Jagiellonian University Experimental Therapeutics'i keskus, Małopolska Biotehnoloogia Keskus, Molekulaarabitehnoloogia tervishoius, OMICRON ja Synchrotron Radiation Center "Solaris".

Tipptaseme uurimine

Ülikooli prestiiži nii Poolas kui ka välismaal illustreerivad selle laialdaselt tunnustatud teadustöö saavutused. JU Meditsiinikolledži teadlased ja arstid teostavad pioneeriuuringuid, nt südame kirurgias, uroloogias ja neuroloogias, mis sageli viib uute ravimeetodite väljatöötamiseni. Nende leidud on avaldatud mõnedes prestiižsemates rahvusvahelistes ajakirjades, näiteks European Journal of Cardio-Thoracic Medicine, New England Journal of Medicine ja Lancet. JU arheoloogid uurivad iidsete saitide saladusi erinevates maailma paikades, sealhulgas Egiptuses, Küprosel, Kesk-Ameerikas, Lõuna-Aasia ja Altai piirkonnas. Astronoomid osalevad oma valdkonna olulisemates rahvusvahelistes projektides, sealhulgas HESS ja VIPERS, samas kui ühisettevõtete biotehnoloogide uuringute tulemused on avaldatud sellistes mainekates erialaajakirjades nagu Bioorganic and Medicinal Chemistry, Molecular Ecology Resources või European Journal of Human Genetics . Need on vaid mõned näited märkimisväärsetest edusammudest, mille Jagiellonian University on viimastel aastatel kuulsad. Ühisettevõtte praegune positsioon kajastub ka patenditaotluste üha suurenevas hulgast ja akadeemilisel personalil pakutavate patentide üha suureneva arvu osas: 2007. aastal oli 8 taotlust ja 2 patenti ning kuni 2013. aastal oli 60 taotlust ja 11 patenti. Pöördumatult on Jagiellonian University töötajad saanud auhinnaks mitmete mainekate eristuste ja auhindadega, sealhulgas Poola Teaduste Fondi (Poola Nobeli auhinnad) eliidi auhinnad, mille andsid JU professoritele Jan Woleński, Tomasz Guzik ja Jan Potempa aastateks 2010-2013.

Elada ja õppida Krakówis

Krakówi asukoht on mitmel põhjusel ainulaadne. Lisaks sellele, et kõik suure linna eelised, sealhulgas väga hästi arenenud ühistransport, lihtne juurdepääs hostelitele ja üliõpilaste ühiselamutele ning arvukad ostukeskused ja restoranid, on ka Kraków Tatra mägede läheduses (paljudes suusarajad ja trekking Zakopane lähedal asuvad marsruudid), kaunid rahvuspargid-Pieniny ja Ojców ning Dunajec jõeorg, mis pakub huvitavaid raftinguvõimalusi. Lisaks ei ole Kraków väga kaugel teistest Euroopa pealinnadest, näiteks Prahas ja Viinis, nii et nädalavahetuse reisid naaberriikidesse ei tekita probleeme reisijatele. Kraków on ka oluline transpordi keskus, kus on kiire ja mugav bussi-, rongi- ja lennukiteühendus teiste linnadega nii Poolas kui ka välismaal.

Vibrant tööturul

Kuna Krakówi ülikoolid õpetavad kõrge kvalifikatsiooniga spetsialiste igat liiki valdkondades, ei ole üldse üllatav, et ettevõtted on selles piirkonnas väga sageli loodud. Rahvusvahelised investorid asuvad oma piirkonnas asuvate ettevõtete filiaalide kaudu, et tagada koolitatud spetsialistide sissevool. See pakub tulevastele üliõpilastele hulgaliselt võimalusi karjääri kujundamiseks soovitud elukutsega.

Kuningate linn

Kraków on Poola ajalooline pealinn ja sellisena on see väga sügavalt juurdunud Poola traditsioonis ja kultuuris. Krakovi atmosfääris on peaaegu käegakatsutav ajalugu, samal ajal on see ka väga elav ja elav. Galeriid, muuseumid, teatrid, filharmonikoda ja ooperimaja - kõik need kohad pakuvad kunstihuvilistele unustamatuid kogemusi. Väike ime, et Kraków meelitab igal aastal tuhandeid turiste, sõltumata hooajast.

Kohtumispaik

Vaatamata oma traditsioonilisele iseloomule, on Kraków mitte ainult ajalugu. See on eelkõige mitmekesiste kultuuride sulatusahi, kus kohtuvad inimesed üle kogu maailma, et jagada oma teadmisi, kogemusi ja sõprust. Paljud klubid ja pubid pakuvad kvaliteetset meelelahutust tervitatavas keskkonnas - olgu see avatud turuväljakul, avaras piirkonnas või Kazimierzi salapärastes ja kitsastes alleelides. Klubid asuvad üksteise lähedal, nii et karmid lõbustajad võivad leida uusi õhtuid, et uurida uusi kohti. Samuti elavdavad linnu elavdavad kultuuri-, muusika- ja filmifestivalid, millest paljud korraldavad üliõpilased.

Programmide õpetamise keel:
  • Inglise

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

Jagiellonian University

Programm annab põhjalikud teadmised uute tehnoloogiate õigusliku kaitse ja ärieesmärgil kasutamise kohta. ... [+]

Programmi kirjeldus

Programm annab põhjalikud teadmised uute tehnoloogiate õigusliku kaitse ja ärieesmärgil kasutamise kohta. Uued tehnoloogiad loovad uusi võimalusi elus ja teaduses ning loovad sillad eri riikide ja kultuuride inimeste vahel. Need tekitavad tõsiseid väljakutseid, eriti intellektuaalomandiõiguse osas. Programm pakub ulatuslikku õppekava intellektuaalse omandi õiguse kohta, mis on seotud uute tehnoloogiatega, mida peetakse rahvusvaheliselt vaatevinklist. Selles võetakse vastu võrdlev lähenemisviis intellektuaalomandi õigustele, mille peamine võrdlusalus on ELi õigus.

Programm on välja töötatud koostöös Ülemaailmse Intellektuaalse Omandi Organisatsiooniga (WIPO). Selle põhirõhk on järgmised: uued tehnoloogiad ja patendiõigus; digitaalajastu autoriõigus; kommertsteadaanne kaubamärkide, disainilahenduste ja ebaausa konkurentsi kontekstis; andmekaitse, privaatsus ja isiklikud õigused Internetis; Internetiteenuse pakkujate vastutus; ja veel.... [-]

Poola Kraków
Oktoober 2019
Inglise
Päevane õpe
3 semestrid
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Jagiellonian University

Atlandiülesed uuringud on kaheaastane täisajaga interdistsiplinaarne programm, mis võrdleb suhteliselt muutuvaid suhteid kultuuri ja poliitika vahel rahvusvahelises konte ... [+]

Programmi kirjeldus

Atlandiülesed uuringud on kaheaastane täisajaga interdistsiplinaarne programm, mis võrdleb suhteliselt muutuvaid suhteid kultuuri ja poliitika vahel rahvusvahelises kontekstis. Uuringute lõppedes saavad üliõpilased kraadi kultuuriuuringutest, kellel on transatlantilisi uuringuid. Programmi rahvusvaheline atmosfäär annab õpilastele võimaluse õppida mitte ainult teaduslikest materjalidest, vaid ka nende kaasõpilaste mitmekesistest kogemustest ja perspektiividest meie pidevalt muutuvas ja üha enam ühendatud maailmas. Programmis tunnustatakse ja toetatakse õppejõudude ja üliõpilaste vahelisi tihedaid mentorluse seoseid, mille eesmärk on arendada erinevaid intellektuaalseid ja ametialaseid oskusi. Õppimine koos kõigi kontinentide õpilastega kutsub õpilasi üles mõtlema väljapoole nende endi ettekavatsetud maailmavaadet; see on kriitiline, et aidata üliõpilastel minna kaugemale Ameerika, lääne või piirkondlikest perspektiividest ning arendada välja ülemaailmseid.... [-]

Poola Kraków
Oktoober 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Jagiellonian University

See kaheaastane täiskohaga võrdleva pärandi uuringute (COHES) MA programm pakub laiaulatuslikke teadmisi kirjanduse, kunsti, teatri, arhitektuuri, linnaruumi ja mälestist ... [+]

Õpilased, kes osalevad 2018. aastal 2019. aastal, õpivad vabaks tänu riikliku uurimis- ja arendustegevuse keskuse toetusele. Samuti on võimalus välisüliõpilastele pakkuda stipendiumi summas 1 500 zlotti kuus (ligikaudu 375 USD).

Programmi kirjeldus

See kaheaastane täiskohaga võrdleva pärandi uuringute (COHES) MA programm pakub laiaulatuslikke teadmisi kirjanduse, kunsti, teatri, arhitektuuri, linnaruumi ja mälestiste kultuuripärandi kohta, eriti Krakowis leiduvate ja UNESCO maailmapärandi nimekiri. COHESi programm keskendub kultuuripärandi mitmekeelsusele, rahvusvahelistele, mitmekeelsetele omadustele, lähenedes sellele kolmest aspektist: digitaalne pärand, visuaalne kultuuripärand ja võrdlev ja tõlgitud kultuuripärand.... [-]

Poola Kraków
Oktoober 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Jagiellonian University

Rahvusvaheline arutelu tänapäeva maailma kõige murettekitavate ülemaailmsete probleemide üle, nagu sõda Süürias, rasked olukorrad Ukrainas, Euroopa sisserändajate kriis n ... [+]

Hakka muutuste agendiks: rahvusvahelise hariduse ja arengu magistriõppe 2. väljaanne

Jagiellonian University avab teise rahvusvahelise väljaõppe ja rahvusvahelise arengu programmi (ISAD) väljaande. Kolm üliõpilast, kes osalesid 2019./2020. Aastal, saavad stipendiumi, mis katab osaliselt õppemaksu. Programmi esimene trükk anti välja Poola Rahvuslikule Teadus- ja Arenduskeskusele. 2018. aastal osutus programm nii atraktiivseks, nagu tõestas enam kui 100 taotlust enam kui 30 riigist. Nende hulgas on Jagiellonian University õpinguid alustanud 46 kandidaati.

Programmi kirjeldus

Rahvusvaheline arutelu tänapäeva maailma kõige raskemate globaalsete probleemide üle, nagu Süüria sõda, raske olukord Ukrainas, Euroopa sisserändajate kriis ja terrorirünnakute oht, näitavad, et selles valdkonnas on suur nõudlus spetsialistide ja strateegide järele turvalisuse ja arengu seisukohast. See näitab ka vajadust tõsta üldsuse teadlikkust arengumaadele antava abi ja arenenud riikide ühiskonna turvalisuse vahelise seose kohta. Nende kahe suundumuse lahendamiseks käivitab Jagiellonian University teise magistriõppe programmi väljaande... [-]

Poola Kraków
Oktoober 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Jagiellonian University

Teise tsükliprogrammi juhtimine, eriala äri- ja finantsjuhtimise eesmärk on arendada pädevust karjääri spetsialiseeritud ja juhtivatel kohtadel juhtimissüsteemi kui keskm ... [+]

Programmi kirjeldus

Teise tsükliprogrammi juhtimine, eriala äri- ja finantsjuhtimise eesmärk on arendada pädevust karjääri spetsialiseeritud ja juhtivatel kohtadel juhtimissüsteemi kui keskmise ja kõrgema taseme juhid, analüütikud, nõustajad ja konsultandid äri-ja avalike organisatsioonide, samuti oma äritegevuse korraldamiseks. Selle programmi lõpuleviimine on eriti kasulik isikutele, kes on huvitatud välismaiste investeeringutega organisatsioonide karjäärivõimaluste omandamisest nii inglise kui õppekeelega kui ka globaalse sotsiaalmajandusliku ruumi liikumiseta koolituse tulemusena. See programm on ette valmistatud esimese ja teise tsükli programmide lõpetajatele juhtimise, majanduse, rahanduse, majanduse ja inseneriteaduse, õiguse ja halduse, psühholoogia, sotsioloogia ja muu valdkonna valdkondades.... [-]

Poola Kraków
Oktoober 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

MSc

Jagiellonian University

Keskkonnakaitse ja -juhtimise uuringud on suunatud inglise keelt kõnelevatele tudengitele, kes soovivad erialast haridust kaasaegses keskkonnakaitse ja loodusvarade haldu ... [+]

Programmi kirjeldus

Keskkonnakaitse ja -juhtimise uuringud on suunatud inglise keelt kõnelevatele tudengitele, kes soovivad erialast haridust kaasaegses keskkonnakaitse ja loodusvarade halduses. Meie kogenud töötajad ja välised kõrgetasemelised eksperdid, kellel on hästi juurdunud teaduslikud saavutused, annavad süvendatud ja alati ajakohastatud teadmisi, keskendudes meeskonnatööle ning plakatööde ja valoriseerimise või seiretööde läbiviimisele. Interdistsiplinaarne õppeprogramm pakub palju praktilisi tegevusi hästi varustatud, tänapäevastes laborites ja välitingimustes.

Lõpetanud profiil

Programmi osaleja omandab sügava mõistmise kaasaegsete tegurite ja keskkonnakaitsega seotud väljakutsetega ning mõistab juriidilise keerukuse ja tavapäraste juhtimispõhimõtete mõistmist. Lõpetanud võib planeerida ja ellu viia meetmeid loodusvarade tõhusaks seireks, kaitseks ja säästvaks kasutamiseks. Nad tunnistavad praeguseid keskkonnaohtlikke ohte ja võivad näidata ennetus- ja parandustegevust. Meie kolleegid saavad sotsiaalse ja vahendusteadmisi, et edukalt rakendada selliseid pädevusi reaalmaailma keskkonnajuhtimises. Lõpetanud on võimeline rahastama ja taotlema toetusi. Uuringute läbiviimine võimaldab töötada kas avalikus või erasektoris kogu maailmas: kaitsealade haldamine, keskkonnaagentuurid, mitmesugused uurimisüksused, samuti valitsusvälised organisatsioonid ja eraettevõtted.... [-]

Poola Kraków
Oktoober 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Jagiellonian University

Akadeemilised magistriõpingud Ecology and Evolution on suunatud inglise keelt kõnelevatele üliõpilastele, kes otsivad erialast haridust tänapäeva ökoloogilistes ja evolut ... [+]

Programmi kirjeldus

Akadeemiline magistrikraad Ökoloogia ja evolutsioon on suunatud inglise keelt kõnelevatele üliõpilastele, kes otsivad erialast haridust tänapäeva ökoloogilistes ja evolutsioonilistes küsimustes. Meie kogenud töötajad, kes on tutvunud rahvusvahelise, kultuuridevahelise akadeemilise keskkonnaga, annavad sügavamat ja alati uuendatud teoreetilist ja rakendatavat teadmist, pannes rõhku meeskonnatööle, arendades probleemide lahendamise oskusi ja planeerimisvaldkonda ning eksperimentaalseid uuringuid. Unikaalne, interdistsiplinaarne õppeprogramm pakub palju praktilisi tegevusi hästi varustatud ja kaasaegsetes laborites. Üliõpilane omandab laialdase arusaama ökoloogilistest ja evolutsioonilistest põhimõtetest ning astub teele, et saada edukaks teadlaseks, kes suudab avaldada tunnustatud rahvusvahelistes teadusajakirjades enesetäiendatud uuringute tulemusi. Ta omandab kohanemisvõimelised sotsiaalsed ja juhtimisoskused koos disaini mõtteviisiga, et kasutada ökoloogilisi teadmisi praktilises keskkonnakaitse ja ressursside haldamises.... [-]

Poola Kraków
Oktoober 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Jagiellonian University

Molekulaarbi biotehnoloogia on täiskoormusega õpe, mille tulemuseks on kutsenimetus "Biotehnoloogia magister". See on pühendatud üliõpilastele (eeldataval on lõpuks BSc k ... [+]

Kaasaegne biotehnoloogia on avaldanud dramaatilist mõju maailmamajandusele ja kaasaegsele ühiskonnale. Hiljutised arengud biokeemias, molekulaarbioloogias, geneetikas, mikrobioloogias ja immunoloogias pakkusid biotehnoloogiat uue hoogu ja uut tähtsust. Mida me võlgneme kaasaegsele biotehnoloogiale on muuhulgas uued põlvkonnad (bioloogilised ravimid), kiire diagnostilised testid ja koetehnoloogia ja tüvirakkudega ravi. Biotehnoloogia on oma rakendusi mitte ainult meditsiinis, vaid ka põllumajanduses, kütuse tootmisel, jäätmete ja saaste eemaldamisel.

Programmi kirjeldus, tüüp ja kestus

Molekulaarbiotehnoloogia on teise tsükli õppeprogramm , mis viib magistrikraadini (vastab magistrikraadile). See on pühendatud õpilastele, kes soovivad mõista bioloogiliste protsesside molekulaarseid mehhanisme, ja neile, kes sooviksid neid teadmisi praktikas rakendada.... [-]

Poola Kraków
Oktoober 2019
Inglise
Päevane õpe
4 semestrid
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

Jagiellonian University in Krakow

Address
ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków,
Kraków, Lesser Poland Voivodeship, Poola