University of Bialystok

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

128670_student-3500990_1920.jpg

University of Bialystok asutati 1997. aastal Varssavi Ülikooli filiaalist 29 aasta pärast.

Täna on UwB üks suurimaid ja tugevamaid akadeemilisi keskusi Kirde-Poolas oma teaduslike standardite ja potentsiaali tõttu. Ülikool koosneb üheksast teaduskonnast, millest üks asub välismaal Vilniuses. Klasside ja loengute korraldajad on umbes 900 akadeemilist õpetajat.

Praegu koolitab ülikool ligi 30 000 õppurit peaaegu 30 õppevaldkonnas. See pakub umbes 100 erinevat kraadiõpet. Üliõpilaste liikumine on edukas: ülikoolis on umbes 70 üliõpilaste teadusklubi.

Ph.D. Õppetöö toimub viie ülikooli üksuse raames: õigusteaduskond, majandusteaduskond, filoloogia teaduskond, bioloogia ja keemia teaduskond ning ajaloo ja sotsioloogia teaduskond.

UwB-l on õigus anda 10 ülikooli kraadi ja 4 doktorikraadi. Ülikoolis läbiviidavale teaduslikule uurimistööle rakendatakse piirkonna ainulaadset olemust ja kultuurilist mitmekesisust, mis meelitab teaduslikke uuringuid.

Ülikool teeb koostööd kõrgharidusasutustega välismaal peaaegu 50 teaduskoostöö lepingu raames, mis on seotud elukestva õppe programmi Erasmus programmi, Leonardo da Vinci programmi ja raamprogrammidega. Tänu ülikoolidevahelisele ja rahvusvahelisele koostööle osalevad UwB õpilased erialase praktikakoolituse raames välismaal.

Asukohad

Bialystok

Address
ul. Świerkowa,20B
15-328 Bialystok, Podlaskie vojevoodkond, Poola