Loe ametlikku kirjeldust

Wrocławi ülikool

Wrocławi ülikoolil on rikkalik ajalugu rohkem kui kolm sajandit. Leopold I Habsburgi asutatud ülikool kujunes tagasihoidlikust koolist, mida juhatasid jesuiidid üheks Poola suurimaks akadeemiliseks asutuseks. 19. sajandi algul oli ülikoolis viis teaduskonda: filosoofiat, katolilist teoloogiat, evangeelset teoloogiat, õigust ja meditsiinilist. Hiljem laiendas see paljusid sektsioone, laboratooriume ja loodusmuuseumi, mis eksisteerib tänapäevani.

Pärast Teist maailmasõda alustati õpingute ja uurimistööde korraldamist Wrocławi ülikoolis. Esialgu loodi õigus- ja haldusõiguse teaduskond, kunst, loodusteadused, põllumajandus, veterinaaria, meditsiin, matemaatika, füüsika ja keemia. Mõni nendest teaduskondadest muutusid peagi ümber teistesse ülikoolidesse.

20. sajandi algusest saadi Wrocławi ülikool 9 Nobeli auhinna võitjat, nagu Theodor Mommsen, Philipp Lenard, Eduard Buchner, Paul Ehrlich, Fritz Haber, Friedrich Bergius, Erwin Schrödinger, Otto Stern ja Max Born.

Täna on Wrocławi Ülikooli esimene ja peamiselt teaduslik uurimus. Meie teadlastel on palju sidemeid oma teiste teadlastega teistest kõrgkoolidest Poolas ja kogu maailmas. Meie teadlaste edu on hiljuti tunnustanud Poola ametiasutused, kes märkimisväärselt suurendasid meie ülikooli varustuse ja teadustöö rahastamist eelmiste aastatega võrreldes 80% võrra.

Nagu enamikus riikides, on ka riiklik kvaliteedi hindamise süsteem osa riiklikust strateegiast hariduse kvaliteedi parandamiseks. Iga nelja aasta tagant hindab haridusministeerium kõiki Poola ülikoolide õppejõude. Eelmisel aastal kvalifitseerus 9 erinevast teaduskonnast kõige kõrgemasse kategooriasse ja teine ​​oli suuruselt teine.

Ettevõtluse akadeemiline inkubaator on Wrocławi ülikooli uus üksus, mille eesmärk on aidata õpilastel alustada oma ettevõtteid, pakkudes tasuta ettevõtlusnõuandeid, korraldades konverentse, seminare, toetades valitud investeeringuid ja pakkudes kontoripinda. Ettevõtluse akadeemiline inkubaator teeb koostööd laboratooriumide, kontoripindade, konverentsikeskuste ja kaasaegse multimeediumvarustusega Wrocławi tehnoloogiapargiga. Tehnoloogiapargi eesmärk on luua tingimused Wrocławi ja piirkonna teadusliku ja tööstusliku potentsiaali kasutamiseks ning arendada kõrgtehnoloogiatööstust. Wrocławi ülikoolil on uhke olla üks selle aktsionäridest.

Täna on Wrocławi ülikool regioonis suurim ülikool ja õpetab üle 26 000 üliõpilast ja umbes 1300 doktoranti 10 teaduskonna juures. Ülikool lõpetab igal aastal 9000 üliõpilast.

Sotsiaalteaduskond

Kõrgharidusministeeriumi andmetel on Sotsiaalteaduskond Poola üks parimaid. See on jagatud viieks osakonnaks ja on mõeldud bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppele, mille tulemuseks on doktori-, magistri- ja bakalaureusekraadid. Umbes 6000 üliõpilast ja 200 doktoranti juhendavad üle 200 õppejõu.

Valdkonnad:

 • Euroopa õpingud
 • Filosoofia
 • Politoloogia
 • Rahvusvahelised suhted
 • Sotsioloogia

Teadusuuringud:

Valdkonnad on järgmised:

 • Filosoofia ajalugu
 • Saksa filosoofia
 • Kaasaegne filosoofia
 • Eetika ja esteetika
 • Filosoofia loogika
 • Globaliseerumine ja Euroopa integratsiooniprotsessid
 • Piirkondlikud uuringud
 • Poliitilised ja meediasüsteemid
 • Demokraatlikud protsessid
 • Etnilised ja sotsiaalsed vähemused
 • Poliitiline kommunikatsioon
 • Sotsioloogia

Teaduskonna liikmed on osa paljudest riiklikest ja rahvusvahelistest ühingutest, komiteedest, eksperdirühmadest ja toimetuskolleegiumidest. Nad saavad arvukalt uurimistoetusi ning korraldavad ja osalevad paljudel konverentsidel ja kongressidel.

Rahvusvahelised lingid:

Teaduskond teeb koostööd paljudes uurimisprojektides ja vahetusprogrammides rahvusvaheliste institutsioonidega Euroopas, Aasias ja USA-s, näiteks:

 • Interreg
 • COST A 30
 • Jean Monnet

Teenused:

raamatukogu, uus ülikoolilinnak koos spetsiaalsete rajatistega Euroopa õpinguteks

Programmide õpetamise keel:
 • Inglise

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

University of Wroclaw - Institute of Sociology

MA sotsioloogia kultuuridevahelise vahendamise programm annab teile ainulaadse võimaluse küsida ja otsida vastuseid suurtele küsimustele iga päev ümber teie ümber toimuva ... [+]

Magistriõpe sotsioloogias, spetsialiseerumine kultuuridevahelisele vahendamisele

Me panime suurt rõhku kultuuridevahelise vahendamise teemale, mis tähendab, et me aitame teil mõista, kuidas kultuur (selle mitmekesisuses) teavitab sotsiaalseid muutusi ja kuidas seda saab hõlbustada, kasutades teadmisi selle kohta, kuidas inimesed sotsiaalseid rühmi loovad, kuidas nad suhtlevad, millist tüüpi sise- ja välistegurid mõjutavad ühiskonna toimimist.

Omandada teadmisi ja oskusi, mis on kasulikud kultuuridevahelises suhtluses. Harjutada konfliktide lahendamist ja juhtida sotsiaalset integratsiooni. Tehke oma ühiskondlikke uuringuid mitmekultuurilisuse, rände ja sotsiaalsete muutuste kohta. Kasutage oma kogemusi Euroopa, riigi ja kohalike asutuste, valitsusväliste organisatsioonide ja erasektori ettevõtete töös. Õppimine Wrocławis, kus ajalugu ja igapäevane elu on püsivaks vajaduseks kultuuridevahelise vahendamise järele! Programm hõlmab 895 õpetajat (121 ECTS).... [-]

Poola Wrocław
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
4 semestrid
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Address
Pl. Uniwersytecki 1
50-137 Wrocław, Alam-Sileesia vojevoodkond, Poola