West Pomeranian University of Technology

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

West Pomeranian University of Technology , Szczecin on ülikool, mis ühendab Szczecini ja Szczecini Tehnikaülikooli pikaajalise traditsiooni. Selle hariduslik pakkumine ja asukoht muudavad selle atraktiivseks õppekohaks ambitsioonikate noorte jaoks, kes on valmis oma karjääri investeerima ja soovima tulevikus luua uuenduslikku, teadmistepõhist ühiskonda.118710_118674_iluminacjafbTamaStudio10.jpg

Üldine informatsioon

West Pomeranian University of Technology , Szczecin on ülikool, mis ühendab Szczecini ja Szczecini Tehnikaülikooli pikaajalise traditsiooni.

5. juulil 2007 andsid Szczecini ja Szczecini Tehnikaülikooli põllumajandusakadeemia senaadid ühehäälse otsuse kahe ülikooli liitumise kohta. 2008. aasta jaanuaris võtsid nii üliõpilaste valitsuste konventsioonid kui ka mõlema ülikooli doktorantide parlamendid samasuguse seisukoha. West Pomeranian University of Technology asutuse 5. septembri 2008. aasta seadus ja Poola Vabariigi presidendi 30. septembri 2008. aasta allkirjaga lõpetati mitmeastmeline ja pikaajaline õigusloomeprotsess. West Pomeranian University of Technology alustas ametlikult 1. jaanuar 2009.

Selle hariduslik pakkumine ja asukoht muudavad selle atraktiivseks õppekohaks ambitsioonikate noorte jaoks, kes on valmis oma karjääri investeerima ja soovima tulevikus luua uuenduslikku, teadmistepõhist ühiskonda.

Poolas hajutatud ülikoolide teaduse ja õpetamise potentsiaali konsolideerimine näib vältimatu, pidades silmas rahvastiku kasvu aeglustumist, konkurentsi kõrghariduse turul ja ootusi seoses nende mõjuga tehnoloogia ja majanduse arengule. Ülikooli loomine lisaks õpetamisprogrammi rikastamisele uute õppevaldkondade ja spetsialiseerumistega loob võimaluse uute tehnoloogiate edasiseks kiirendamiseks tehnilistes ja loodusteadustes. Szczecini Tehnikaülikooli ja Szczecini põllumajandusakadeemia ühised saavutused nendes teadusvaldkondades ja nende kõrgelt kvalifitseeritud töötajad alustavad Lääne-Pommeri hariduses uusi kvaliteedistandardeid.

West Pomeranian University of Technology (WPUT) on võimalus kasutada sünergia mõju, mis tuleneb kahe tuntud ülikooli liitumisest. Umbes 13 000 täiskoormusega ja väliskooliõpilast õpivad arvukates rajatistes üle 1000 akadeemilise õpetaja juhendamisel. WPUTis on kümme teaduskonda, mis on spetsialiseerunud 47 õppevaldkonnale.

Ülikool pakub oma kandidaate:

1) täielik bakalaureuse-, magistri- või doktoriõppekava (täisõppeprogramme õpetatakse poola keeles, kui ei ole teisiti märgitud), 2) üks või kaks semestrit (vahetuse üliõpilased, nt Erasmuse programmi raames), 3) praktika. Kandidaadid saavad teha valiku bakalaureuse-, magistri-, doktori- ja kraadiõppe programmide vahel, mis on esitatud ülikooli 10 teaduskonna 47 õppeala juures:

  • Biotehnoloogia ja loomakasvatuse teaduskond
  • Ehitusteaduskond ja arhitektuur
  • Majandusteaduskond
  • Elektrotehnika teaduskond
  • Arvutiteaduse ja infotehnoloogia teaduskond
  • Masinaehituse ja mehhatroonika teaduskond
  • Keskkonnatehnika ja põllumajanduse teaduskond
  • Toiduteaduste ja kalanduse teaduskond
  • Meretehnoloogia ja transpordi teaduskond
  • Keemiatehnoloogia ja inseneriteaduskond118711_118675_iluminacjafbTamaStudio4.jpg

Uusi valdkondi luuakse pidevalt vastuseks muutuvatele majanduslikele tingimustele ja tööturu vajadustele. Mõlemad ülikoolid aitasid kaasa üliõpilastele mitmekesise akadeemilise hariduse pakkumisele: bakalaureuseõpe, magistriõpe, ühe tsükli viieaastane magistriõpe, doktoriõpe ja mitmesugused diplomijärgsed õpingud. Viimastel aastatel moderniseeriti Szczecini Tehnikaülikooli ja Szczecini Ülikooli laboratooriume ja õppeasutusi. Seda protsessi on jätkatud hiljuti loodud WPUTis. Rahvusvaheline koostöö õpetamisprotsesside ja teadusprojektide alal on endiselt üks WPUTi prioriteetidest.

West Pomeranian University of Technology konsolideeritud uurimisrühmade loomine: inseneri-, keskkonnakaitse-, taastuvenergia-, bio- ja nanotehnoloogiad, polümeerid, majandus ja tööstus ning põllumajandustehnoloogiad. WPUTil on volitused anda Ph.D. kraadi 19 erialal ja 13 valdkonna professorina. See on tohutu ja väärtuslik potentsiaal, mis annab üliõpilastele sobiva ettevalmistuse oma tööeluks ja ülikool ise teadusliku arenguga, mis sobib tänapäeva väljakutsetega.

Tunnistades rahvusvahelisest koostööst tulenevat kasu, on Szczecini West Pomeranian University of Technology institutsioon, mis on avatud igasugustele projektidele, mis edendavad rahvusvahelistumise protsesse ja tutvustavad oma haridus- ja teadustegevusele rahvusvahelist mõõdet. Eriline kutse on avatud välisüliõpilastele, kes soovivad vahetada täisõppe ja osalise tööajaga programme vahetusperioodidel (nt üks või kaks semestrit Erasmuse programmi raames).

Asukohad

Szczecin

Address
aleja Piastów,17
70-310 Szczecin, Lääne-Pomorze vojevoodkond, Poola

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega