European School of Political and Social Sciences

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

ESPOL, mitmekeelne ja mitmekultuuriline kool

Poliitikateadus on distsipliin, mida juhib tipptasemel ja pakub atraktiivseid karjäärivõimalusi, millel on tugev rahvusvaheline väljavaade. Selle eesmärgi saavutamisel pakub European School of Political and Social Sciences ESPOL interdistsiplinaarset haridust, mis on suunatud poliitilisele karjäärile ja Euroopale. Lille'i katoliiklikus ülikoolis 1894. aastal loodud sotsiaal- ja poliitikateaduste kooli järeltulijana rõhutab ESPOL inimväärtusi ja vastutuse eetikat - hädavajalikud omadused tänapäeva maailmas tee loomiseks.

Selle kakskeelne prantsuse-inglise keelekursus annab algupärase ja uuendusliku platvormi poliitikateaduse õpetamiseks.

Bakalaureuse- ja magistrikraadid annavad ESPOL-i lõpetajatele võti edukamaks muutumas üha konkurentsivõimelisemaks tööturuks: teoreetilised teadmised ja loovus, professionaalsus ja intellektuaalne uudishimu, pädevused ja algatusvõime.

Euroopa, mitmekeelne ja oma ajaga sammu pidades pakub ESPOL teile vajalikke oskusi, et edukalt siseneda tööturule Euroopas ja mujal!

ESPOL põhineb kolmel põhimõttel:

 • Õpetamine
 • Teadusuuringud
 • Ühenduse teenus

Lille katoliku ülikool

Lille'i katoliku ülikooli ajalugu algas 1875. aastal viie asutajafaktuuriga, kes on sellest ajast alates andnud õpetust paljude õpilaste põlvkondadele juhtida neid sotsiaalsete, poliitiliste ja majanduslike muutuste kaudu piirkondlikul, riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil.

Lille katoliku ülikool koosneb ka täiendavatest koolidest ja instituutidest, sealhulgas ESPOL (poliitikateadus), ISEA (raamatupidamine), eetika ja filosoofia osakond ning IU2S (tervishoiuamet). Lille'i Katoliku Ülikooli teaduskondade poolt vastuvõetud missiooniks on koolitada oma õpilasi kõrgelt kvalifitseeritud, loovaks ja paindlikeks spetsialistideks ning aktiivseteks ja vastutustundlikeks kodanikeks. Selle eesmärgi saavutamiseks jäävad teaduskonnad ja ühiskonna teenimise põhitegevuse kaudu teadmised kogu aeg ümbritsevat maailma ja valmis kohanema. Nende peamine eesmärk on luua üliõpilastele ideaalne keskkond hariduse peamisteks osapoolteks ja vastutustundlikeks kodanikeks, humanistlike väärtustega ja tipptaseme poole püüdlemisel. Need on hindamatud omadused tööturule sisenemiseks.

Teaduskondade pakutavad eelised:

 • Kõik kursused on kohandatud tööturu praegustele suundumustele
 • Abi karjääriprojekti ehitamisel
 • Personaliseeritud järelevalve kõrghariduses
 • Karjäärikeskus ja praktikandid, et aidata õpilastel tööturule siseneda
 • Õppimine välismaal kõigile õpilastele võimalus õppida teiste kultuuride ja õppemeetodite kohta (Erasmus, rahvusvahelised suhted).
 • Rikkalik üliõpilaselu paljude ühendustega (kultuur, sport, heategevus jne), mis on olnud aktiivne mitme põlvkonna jooksul ühes Prantsusmaa parimaid ülikoole
 • Teenused igapäevaelu hõlbustamiseks (eluasemeteenused, kohvikud, sport, klubid jne)
 • Tugiteenused (sotsiaalteenused, toetused)
 • Tähelepanu õpilaste vajadustele ja humanistlike väärtuste jagamine
 • Alumni kogukonna võrgustikud
 • Põhi-ja rakendusuuringud, mis on suunatud teadmiste ja oskuste edendamisele, et luua, uuendada ja arendada.

Saabuvad õpilased

Igal aastal saab ESPOL umbes 30% välisüliõpilastest vahetusprogrammi või Euroopa poliitika raames. Meie jaoks on oluline, et iga õpilane tunneb end integreeritud ja naudib aega, mis kulub siin ESPOLis ja ka selles uues keskkonnas. Selle eesmärgi saavutamiseks võivad meie rahvusvahelised üliõpilased, näiteks rahvusvaheliste suhete büroo, üliõpilasühendused ja juhendid, kasutada mitmeid teenuseid ja seadmeid.

Pärast seda linki leiate rahvusvahelise õpilaste juhendi, mis võib teid siin uue eluga aidata.

Rahvusvaheline tudengijuhend

Õpilane elu

„ESPOL julgustab tugevalt uuenduslikke ja professionaalselt orienteeritud üliõpilaste algatusi (kooli ajalehe loomine, ümarlaudade korraldamine hiljutistes poliitilistes sündmustes, avalike kõnede koolitus, kohtumised ja arutelud aktuaalsete teemade üle), andes õpilastele oma ideede arendamiseks ja projektide kavandamiseks toetust . ”

OLIWIA BARAN

Kommunikatsiooni ja üliõpilaste elu juht

Ühenduse elu

BDE

Üliõpilasesindus, mida tuntakse kui “BDE” (prantsuse keel Bureau des Étudiants), esindab üliõpilasi seoses kooli juhtimisega. BDE roll on osaleda ka kooli elus erinevate algatuste ja tegevuste kaudu (erakonnad, loengud, reisimine ja vaba aeg, humanitaarmeetmed jne).

ESPOMUN-MODEL UNITED NATIONS

MUNi delegatsioon on ESPOLi üliõpilaste loodud ühiskond, mille eesmärk on esindada kooli erinevates MUNi istungjärkudes, mida korraldatakse kogu Euroopas. Delegatsioon on muidugi avatud kõigile ESPOLi õpilastele, kes on sellest projektist huvitatud!

COSMOPOL

2015. aastal loodud ühiskonna eesmärk on integreerida ESPOL-i saabuvad välisüliõpilased. Kuidas? Korraldades sõprade süsteemi, tutvustades õpilasi piirkonda ja prantsuse kultuuri ning aidates neil Prantsusmaale saabumisel haldusprotseduuridega kaasa aidata.

Kontakt: cosmopol.asso@gmail.com

ESPOL'ART (kunstibüroo)

ESPOL'art on kunstiline tegevus. See edendab kultuurielu koolis läbi selliste tegevuste nagu teater, maalimine või kino.

VOX JUVENIS

“Vox Juvenis” ühiskond korraldab õpilaste vahel arutelusid ja poliitilisi arutelusid, aga ka poliitilises elus aktiivsete inimeste osalemist, kes räägivad oma kogemustest ja poliitikast. Kõik on ideoloogiavaba atmosfääris.

REVOLTE-TOI ESPOL

“Révolte-toi Espol” on üliõpilasühiskond, mis edendab Oratooriumi kunsti koos “Prantsuse arutelu Föderatsiooniga”. Révolte-toi Espoli 30 aktiivset liiget korraldavad igal nädalal harjutusi ja koolitusi, et valmistada ette Prantsuse karika ja maailmameistrivõistlused.

Kõigile avatud, “Révolte-toi Espol” kinnitas “FFD” motot: “Kõlarid on tehtud, mitte sündinud”.

BDS (spordibüroo)

Spordi ja kehalise aktiivsuse eest vastutab ESPOL Spordibüroo. Regulaarselt korraldatakse erinevaid tegevusi, sealhulgas sörkimine, jalgpall ja uisutamine. BDS ESPOL töötab ka koostöös teiste spordibüroode ja ülikooliga spordi edendamiseks igas institutsioonis. “Mens Sana in corpore sano” on BDS ESPOLi moto.

UNICEF ESPOL CAMPUS KESKUS

See ühiskond on laste õiguste eestvedamise rühm, mis käivitatakse ametlikult õppeaasta 2015-2016 alguses. Selle peamine eesmärk on saavutada võimalikult laialdane avalikkus propageerimise ja vahendite kogumise kaudu. Tema algatused on eri asjaoludel erinevad: loengud, näitused, moeshow jne. Igaühel on vabadus ja idee välja pakkuda. Palun võtke ühendust, kui soovite meiega liituda või lihtsalt aeg-ajalt käsi anda.

Kontakt: Hélène Odier hel.odier@hotmail.fr

EUROOPA KESKUS

Euroopa Keskus asutati üliõpilaste elu edendamiseks ja õpilaste arutelu edendamiseks Euroopa küsimuses. Euroopa Keskus püüab olla entusiastliku meeskonna poolt, kes on huvitatud ELi arenguprobleemidest, teadlikkuse, arutelu ja jagamise kohaks. Loengud, plakatite ja artiklite võistlused, üliõpilaste arutelud, kohtumised Euroopa Liidu elu osalejatega ja sündmused keskkoolides. Igaühele on midagi!

ALUMNI ESPOL

2015. aasta juunis tähistas ESPOL oma esimest lõpetamisaastat. 2015. aasta mais võtsid need „tulevased vilistlased” algatuseks vilistlasühenduse “Alumni ESPOL” loomise, mille avasid nad aasta lõpus akadeemilise gala. Alumni ESPOLi eesmärk on endiste ESPOLi õpilaste võrgustik ja eriti nende sidemete säilitamine kooliga. Need esimesed ESPOL-i lõpetajad jäävad tugevalt oma koolile ja hoolivad selle tulevikust.

Kontakt: alumniespol@univ-catholille.fr

Lille, üliõpilaslinn linna järgi

Lille ja selle 87 omavalitsust moodustavad piiriülesed, kosmopoliitilised ja eklektilised Euroopa linnad, kus on üle miljoni elaniku. Euroopa ristteel asub Lille 1 tunni kaugusel Pariisist, 40 minuti kaugusel Brüsselist ja 90 minuti kaugusel Londonist.

Lille, noor ja dünaamiline linn

Üle 100 000 õpilase on Lille üks Prantsusmaa nooremaid linnu: 36% elanikkonnast on alla 25-aastased. Lisaks on üks elanik kahest Lille katoliku ülikooli ümbritsevast piirkonnast, Quartier Vauban, alla 25-aastane.

Kultuurilise metropolina ehitab Lille kunstilise tegevusega: Lille'i ooper, Lille'i orkester, teatrid, Ballet du Nord ja paljud muuseumid.

Igal õhtul pakub linn rohkem kui 100 erinevat üritust. Lisaks on Lillel üle 20 teatrit!

Metropol keskmes Euroopa

Lille on TGV-st Pariisis vaid 1 tund, Brüsselist 30 minuti ja Londonist 90 minuti kaugusel. Linna püsivalt rahvusvaheline väljavaade peegeldub arvukate rahvusvahelise ulatusega ürituste korraldamises, nagu näiteks World Forum, lille3000, UEFA Europa League ja tõeliselt kuulus Braderie de Lille septembris, mis toob igal aastal umbes 3 miljonit inimest üle kogu maailma maailma ja see algab 12. sajandil!

Arhitektuuripärand

Kunsti- ja ajaloopiirkonnana on Lille säilitanud mitmeid mineviku hooneid, mis annavad tunnistust laiaulatuslikest kunstilistest mõjudest keskajast kuni 19. sajandi tööstusarenguni. Gothist klassikalisele, flamandilise renessansiga ja juugendstiilis on selle ebatüüpiline arhitektuur rõõmu silmadele!

Asukohad

Lille

European School of Political and Social Sciences

Address
60 boulevard Vauban
59016 Lille, Hauts-de-France, Prantsusmaa