Loe ametlikku kirjeldust

IC2MP (Keemia Instituudi Poitiers: materjalide ja loodusressursside) on multidistsiplinaarne uurimisinstituut asutatud aastal 2012 (direktor: Sabine Petit), spetsialiseerunud uuring materjalid (savi, katalüsaatorid, ...), looduskeskkond (vesi, muld, ...) ja reaktsioonid (füüsiline või põhjustatud). Instituut on eriti suunatud süntees, saastatusest puhastamine ja loodusvarade kasutamisega. Instituut sõltub kahe institutsiooni: CNRS ja University of Poitiers (UMR CNRS 7285).

See instituut on tingitud ühendamise kõigi või osa neljast laborid keemia ja maateaduste koos tunnustuse CNRS pärineb umbes nelikümmend aastat. Need neli laborid olid: Laboratory katalüüsis orgaanilise keemia (LACCO, UMR 6503) Laboratoorsed süntees ja reaktsioonivõime Natural ained (SRSN, UMR 6514), Laboratory of Chemistry and Microbiology of Water (LCME, UMR 6008 - Team veekeemia ja veepuhastuse ) labor hüdrogeoloogia, savi, pinnase ja muutusi (hydrasa, UMR 6269).

Vivez Poitiers alates Coralie Lali kohta Vimeo.

IC2MP arvudes: Instituut on töötajaid 250 inimest: 100 uurijad (75 õppejõud ülikoolis Poitiers ja 25 CNRS), 50 alaliste töötajate teadusuuringute toetamiseks (26 ülikooli ja 24 CNRS), 86 doktoranti ja 14 järeldoktorite ja ajutised töötajad. See hõlmab 13055 m2 koos ülikooli teaduse Ülikooli Poitiers, ruumides RLS teaduskonna ja ENSIP. See pakub analüütiline ja eksperimentaalne tähendab erandlik platvormi ENSIP vetes, hüdrogeoloogilisi eksperimentaalse kohas märgistatud (SEH) ja kruntide leheküljel keelab; parkida suured seadmed: elektroni kiirendi, SEM, microtomograph X-ray, NMR, XPS, madala massispektromeetrites ja kõrge resolutsiooniga ones (GC / MS, LC / MS, GC / MS-MS, LC / MS-MS, MALDI-TOF ) ... IC2MP arendab palju partnerlust tööstus kangad (ADEME, ANDRA, Areva CNES, Prantsusmaa Agrimer, HONDA, IFP, IRSN Lafarge, Pierre Fabre, OSEO, Rhodia Sanofi, SAUR, Suez, Total, Veolia, ...). Aasta keskmine summa erahanketuru on 1 miljon eurot või 15% koondeelarve Instituudi. IC2MP katab katkematu teadus- ja tehnilise oskusteabe uurimistöö puhta protsesse, sealhulgas materjalide väljatöötamine, süntees ja omadused looduslikud ja sünteetilised molekulid, protsesside reostuse läbi uuring ülekandeid ja reaktsioonivõime looduskeskkonnas, eriti vette ja pinnasesse. Kasutusvõimalusi muret energia, materjalide ja loodusressursside jätkusuutlik keskkond.

Programmide õpetamise keel:
Inglise

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

University of Poitiers

IMac'i on integreeritud Master of Science kujundas 4 institutsioonide laia juhtpositsiooni savi teadus. ... [+]

ENVIRONMENTS- Maavarade geoloogia-mullaharimise-Geotehnilised-GEOMATERIAL-nanomaterjal iMac'i on integreeritud Master of Science kujundas 4 institutsioonide laia juhtpositsiooni savi teadus:

Ülikooli Poitiers (UP) Prantsusmaal (koordinaator), Ülikooli Aveiro (UA) Portugalis Tehnikaülikooli Kreeta (TUC) (Chania) Kreekas Federal University of Rio Grande do Sul (UFRGS) (Porto Alegre) Brasiilias.

Miks savimineraalid? Huvi savid tuleneb nende ühise kättesaadavust ning nende kordumatu füüsikaliste ja keemiliste omadustega. Ükski teine ​​mineraalid praegu meelitada nii suur huvi.

Lisaks nende tavapäraste iidse kasutamiseks tellised, plaadid, keraamika ja paberi kattekihiga ja jäätmekäitluse hiljuti, savid on leidnud palju uusi rakendusi. Savimineraalid on andnud tõuke tehnoloogia, sest nad on odavad nanomaterjalid, ja sellisena, neil on suur potentsiaal sünteesi polümeer nanokomopsiitmaterjalid ülemuse mehaanilised ja termilised omadused. Optimeerimine adsorptsioon, kolloidne ja reoloogiliste omaduste ka avab väljavaated kasutades savimineraalid meditsiiniliseks otstarbeks, reostustõrje ja keskkonnakaitse. Savimineraalid roll majanduse geoloogia (nii tähtis maavara ja energia ressursside uurimiseks) ja mullaharimise. Savi on ka palju negatiivseid mõjusid geotehnikas, mis avaldub kujul maalihked, mudavood ja halvenemist savi baasil ehitusmaterjale.... [-]

Prantsusmaa Poitiers Portugal Aveiro Brasiilia Porto Alegre Kreeka Heraklion  + 4 Rohkem
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

IMACS Overview

Studying in Poitiers

Location address
Bât B27 - TSA 51106
4, rue Michel Brunet
86073 POITIERS CEDEX 9

Poitiers, Nouvelle-Aquitaine, FR