Loe ametlikku kirjeldust

ITECH-Lyon on rohkem kui sajandiks inseneride koolitanud materjalide (plastid, tekstiilkomposiidid), keemia (värvtint-liimained), kosmeetika- ja nahktooted, nahktooted. ITECH-Lyon on spetsialistide loodud erakool, mida toetavad kutseliidud ja organisatsioonid. Rahvusvaheline on ITECH-Lyoni tuumik, kes arendab oma kohalolekut ja vahetusi kogu maailmas (USAst nii Hiinasse kui ka Euroopasse).

Lisateabe saamiseks külastage meie Euroopa veebisaiti: ITECH-EURO.eu

Kui ITECH-Lyoni esimene õpetus on õpetamine, siis on selle uurimis- ja uuendustegevus kindluses. Need toovad kaasa tugeva partnerluse teadus- ja arendustegevuse valdkonnas piirkondlikul, riiklikul ja Euroopa tasandil.

 • 500 üliõpilast
 • Eraõiguslik kõrgharidusinstituut
 • Rahvusvahelised vahetuslepingud
 • "Commission des Titres d'Ingénieur" poolt tunnustatud tehnikavaldkond

Erinevad ja erinevad

Instituut Textile ja Chimique de Lyon (Lyoni tekstiil- ja keemiainstituut) on ainus insenerikool, mis otseselt pärineb tekstiil-, naha- ja keemiakoolidest, mille Lyoni spetsialistid on asutatud rohkem kui sajand tagasi. ITECH-Lyon rongib plastmassi, tekstiili, komposiitide ja keemia inseneere, uurides värve, trükivärve, liimit, kosmeetikat, nahka ja selle kasutusala (jalatsid, nahktooted). Associatega on ITECH-Lyon Grande Ecole, mis on loodud ja mida toetavad erialaliidud ja ettevõtted. ITECH-Lyon pakub lisaks põhikoolituskursusele bakalaureuseõppe ja kraadiõppe taset: BTS (Brevet de technician supérieur - kõrgem kutseõppe tunnistus), kutsekraad (ühiselt väljaantud Université Claude Bernard), Post Premier Cycle (kraadiõpe) ja "Specialist Masters" (Conférence des Grandes Ecoles) heakskiidu pitsat. ITECH Lyon tugevdab oma ülemaailmset kohalolekut ja rahvusvahelist vahetust (USAst nii Hiinasse kui ka Euroopasse). Kuigi Haridus on ITECH-Lyoni esmane kutse, on töösuhete seas oma tugevused Need toovad kaasa tugevate partnerlussuhete loomise nii piirkondlikul, riiklikul kui ka kogu Euroopas, aga ka jätkuvas kutse-, magistri- ja doktoriõppes. ITECH-Lyon ja selle tütarettevõte ITECH Entreprises teevad oma täieliku tööriista ettevõtetele kättesaadavate tehniliste ja inimressursside kaudu erinevate lepinguliste vormide kaudu Ühe või mitme aasta pikkused uurimisprojektid koostöös ülikoolidega, tööstusuuringud, analüüsid, uuringud, konsultatsioonid, seadmete rentimine, sealhulgas võimalike töötajate lähetamine (täiskohaga teadustöötajad) ja kutseõpe. Nagu ITECHi president Louis Philippe Reynaud ja tema peadirektor Jérôme Marcilloux rõhutasid: "Meie kool aitab parandada ettevõtete lisaväärtust innovatsiooni kaudu."

ITECH, rohkem kui üks instituut, saja aasta vana asutus.

 • ITECH on sündinud 1988. aastal ESITLi ja EFTi ühinemisest - kahe spetsialisti poolt asutatud kõrghariduskoolist.
 • ESITL (Tekstiilitööstuse Lyoni kõrgkool) asutati 1840. aastal, Lyoni siiditööstuse erakordse traditsiooni kujundamisel.
 • 1899. aastal asutatud EFT (French Bathing School) on Lyoni Ülikooli tööstuskeemia instituudi harukontor, mis esiteks spetsialiseerus Nahale, enne kui ta laienes tööstuse plastikust (koos CNAM-iga), enne kui 1969. aastal lisati värvide, tintide ja liimide osakonda ja seejärel sai ta 1983. aastal ESCEPEA (naha ja värvide kõrgkool, tindid ja liimid).
 • Selle ühinemine ESITLiga aastal 1988 näitas ITECHi loomist ja viinud Textile osakonna loomisele.
 • ITECH, kes pälvis oma mõlema ema kooli professionaalse asjatundlikkuse, kasutas edukalt nende õpetuste täiendavat olemust ja tihedaid sidemeid, mida nad alati pidasid ärimaailma. Lisaks neile varadele pakub ITECH progresseeruvat haridust, sest selle kursused hõlmavad süstemaatiliselt uusi masinaid ja tehnoloogia arengut.

ITECH-Lyon asutati eesmärgiga ühendada 4 eriala ainulaadset õppematerjali, mis keskendub "polümeermaterjalidele ja -kattetele": formulatsiooni keemia, plastmasside inseneritöö, nahk ja tekstiil. pic_1_surfpic_2_glassespic_3_cars ITECH-Lyon rongib polümeere ja nende rakendusi, eriti plasti, tekstiili, komposiite ja keemia (värvide, trükivärvide, liimide ja kosmeetikavahendite), samuti naha ja selle kasutusvaldkondade (jalatsid, nahktooted) insenerid. ITECH-Lyon on erasektori ühendus ja riigi akrediteeritud Grande Ecole, mille on loonud ja toetanud professionaalsed liidud ja ettevõtted. ITECH Lyon tugevdab oma ülemaailmset kohalolekut ja rahvusvahelist vahetust oma privilegeeritud akadeemiliste ja tööstuslike lepingute kaudu. Innovatsioon on ITECH-Lyoni moto, mida see kehtib nii oma kursuste kui ka teadusuuringute kohta

Kool: rohkem kui 450 õpilast

4 tase: * ITECH Insener: 3 aastat (magistrikraad); 4 peamist äriühingut: Formuleerimine Keemia (värvid, trükivärvid, liimained, kosmeetikatarbed jne), Plastid ja komposiidid, Tekstiil ja komposiidid, Nahk. Sissepääs kraadiõppesse (keemia bakalaureuse kraad, ...). Akrediteeritud CTI (Prantsuse tehnika kvalifikatsioonikomitee) ja EURACE. UUS Euroopa sektsioon: keemiline koostis; kõik kursused inglise keeles; Spetsialiseerunud "Mastère": 1-aastane "Innovatsioon ja uus tootearendus: kontseptsioonist turule". Sissepääs magistriõppes (inseneri kraad, magistrandid või samaväärne) algkoolitusega või pideva haridusega. Kursuse akrediteeritud Conférence des Grandes Ecoles. * Kosmeetikatoodete sertifikaat ja värviliste toodete koostis: 1-aastased liimid / kosmeetika / värvid / värvid ja trükivärvid. Sissepääs 2 aastat bakalaureuseõppe järel. * IPL Summer School: 5 nädalat juuni keskpaigast keskpaigani, keskendudes materjalide kasutamisele polümeerides. Prantsuse keele õpe: 40 tundi õpetamist; 50-tunnine väikegrupi tava, pluss kultuuriekskursioonid ja palju muud.

Polümeerid: tänapäeval on tegemist polümeeridega!

Valdkond kujutab endast kaasaegset teadust par excellence, kuna meie igapäevases elus on kohal polümeeride otsesed rakendused: naturaaltooted luksuskaupade tööstuses, helikopteri labad, anti-UV trükivärvid, maastikuvõimalused ja ilmastikukindlad riided, jalgrattahoidjad komposiitmaterjalid, uued allergiavastased tekstiiltooted ... mis kõik tekivad inseneride loovuse kaudu. Polümeeride sünteesimine ja käitlemine nõuab tugevat teaduslikku väljaõpet (keemia, mehaanika jne). Kuid rakenduste väljatöötamine on maitse ja kirglik küsimus. ITECH Lyon Engineering School, mis on spetsialiseerunud nahatoodetele, tekstiili- ja plastmaterjalidele ning formuleeritud keemiaproduktidele (värvid, trükivärvid, liimained, kosmeetikad jne), on teinud oma hariduse tuumaks teaduse ja eriti polümeeri teaduse. Selle eriomadused, mis tihti teineteist täiendavad, on kaasa aidanud polümeersete teaduste edendamisele, mis on pidevas teaduslikus ja majanduslikus arengus.

Engineering programm

See koolitus põhineb kahel põhimõttelisel teadusharus: keemia ja füüsika-mehaanika. Põhiteadmised on välja töötatud esimesel aastal, et valmistada õpilased ette oma põhioskuste jaoks. ITECHi haridus keskendub polümerteadusteadustele. ITECH insenerid kinnitavad oma oskusi selles valdkonnas kogu oma karjääri jooksul oma suurte valikutega, aitab neil leida oma esimese töö hõlpsalt. Lisaks tehnilistele ja teaduslikele oskustele pakub ITECH õpilastele sotsiaalsete oskuste avastamist ja arendamist majandus- ja sotsiaalteaduste ning paljude ettekannete kaudu. ITECH's Engineering Degree on samaväärne "magistrikraadiga" neile, kes soovivad karjääri väljaspool Prantsusmaad.

Ainulaadne ja erinev

ITECH rongide insenerid 3 aastat. Pakutava hariduse tüüp on:

 • Tavaline üliõpilase staatus
 • Õppetöö staatus (vahelduvad kursused koolis ja ettevõtte töötamine kolme aasta jooksul)

Õpilased, kes järgivad korrapäraseid kursusi, valivad ühe neist neljast peamise äriühinguna, kes pakutakse pärast 1. kursust:

 • Keemiakompositsioon: värvid, tindid, liimid ja kosmeetikad
 • Plastmaterjalid
 • Tekstiilmaterjalid
 • Nahk

ITECH on konverentsi des Grandes Ecolesi liige ja tema keemiatehnoloogia kraad (magistrikraad) on CTI (Comission des Titres d'Ingénieurs) akrediteeritud.

Dünaamiline suhtlemine

ITECH loodi spetsialistide poolt ja on kinnitatud pidevalt muutuvasse tööstuskeskkonda. Sel põhjusel on Instituudi juhatusse kuuluvad erialased sündikaadid ja tööstusharud igas valdkonnas (värvid, tindid, kosmeetika, plast, nahk ja tekstiil). pic_5_tablepic_6_people Kool arvestab nende vastavate sündikaatide teadmisi, et ajakohastada ja täiustada õpitud õppekavade suundumusi. Ettevõtete võltsitud suhted aitavad kaasa tulevaste inseneride kohanemisvõime edendamisele (konverentsid, infopäevad, professionaalsed foorumid ...). See on uus programm, mis avati 2014. aastal. Selleks, et rahuldada järgmise kümne aasta jooksul vajalike värvimisinstrumentide nõudlust, käivitas ITECH Euroopa Keemia Formuleerimise Kooli. Kõik kursused on õpetatud inglise keeles, et meelitada Euroopa bakalaureuseõppe üliõpilasi selle suuremahuliseks, mis on värvisektoris suur nõudlus.

Tugev loovus

Nagu kõik teadused, põhinevad polümeeride valdkonnas tehtud edusammud distsipliini praktiseerivate teadlaste ja inseneride loovusel. ITECHi õpilane peab olema loominguline, sest tema käsutuses olev teadus ja tehnoloogia pidevalt arenevad. Seda omadust võtavad arvesse ITECHi õpetamisel. Multidistsiplinaarne on iseenesest kindel töökeskkonna integreerimise tagatis. Kuid selleks, et ergutada õpilase loomingulist külge, korraldab ITECH 3-aastase kursuse, Proj'ITECHi lõpus, kogunemise, mis võimaldab õpilastel esitada oma viimase aasta projekti töö teadlaste, juhtide R

Käed koolitusel

ITECH on tungivalt pakkunud õpilastele tugevat töökogemust. Lisaks multidistsiplinaarsele õpetamisele lisab instituut regulaarse staatusega õpilastele 10-kuulist kohustuslikku internatuuri ettevõttes.

Regulaarne staatus

1. aasta lõpp: Rahvusvaheline kogemus - vähemalt 6 nädalat. See rahvusvaheline kogemus on eelnevalt ette valmistatud kultuuridevahelise lähenemisviisi kontekstis ja aruande sisu ootused on täielikult määratletud. See on iga üliõpilase kogemuse individuaalne ülevaade ja toimib kultuuridevaheliste õppetundide järel peegelduse alusena järgmine tähtaeg. 2. kursuse lõpp: inseneriplaan - minimaalselt 8 nädalat. Praktilise praktilise praktilise praktilise praktilise rakenduse võimaldamine võimaldab õpilastel ühiskonnaelu tegelikkust silmitsi seista ja tutvuda ettevõtete materiaalsete, majanduslike ja inimeste vajadustega. 3.aasta lõpp: lõpp-aasta projekt - maksimaalselt 6 kuud. See on projekt, mis on üldiselt usaldatud noortele inseneridele. Õpilased näitavad, et nad suudavad tegutseda iseseisvalt ja tegeleda keeruliste teemadega olukordades, mis võivad mõnikord osutuda keerukaks. Projekt hõlmab minimaalselt 5-kuulist praktikat ettevõtte või labori kas Prantsusmaal või välismaal. Vabatahtlik 1-aastane tööpraktika (2.-3. Aasta jooksul) Õpilased võivad soovi korral lõpetada 1 aasta tööplaani ettevõtte või välismaise laboratooriumiga, kuid nad peavad kulutama vähemalt 6 kuud välismaal. Tegelikult on laiendatud viibimine väljaspool Prantsusmaad alati väga kasulik ja viib õpilased põhjalikult läbi oma karjääriplaani.

Töökohad ja tööhõive

Pool ITECHi lõpetajatest kirjutavad oma lepingule alla enne, kui nende kraad on kätte toimetatud. Pärast kuut kuud on palgatud rohkem kui 90% lõpetajatest. Tegevusvaldkonnad

 • Keemiatööstus, keemiatoodete tootjad
 • Kosmeetika, värvid, lakid, liimid, tindid,
 • Lennundustööstus, autotööstus, pakendid, komposiitmaterjalid, plasturgia
 • Nahatööstus, kingad, nahktooted, parkimistöökoda, luksus
 • Tekstiilitööstus, tehnilised ja meditsiinilised tekstiilid, riided
 • Kaubandus ja turustamine
 • Konsulteerimine

ITECH Career Advisory Service on aidanud lõpetanutest tööle rohkem kui 25 aastat. See on kaasas õpilastele professionaalse projekti ja kutse otsimisel, tihedas koostöös professionaalse nõustaja ja tööpsühholoogiga. Keskmiselt on meil 300 pakkumist, mis on ITECH-ile otseselt suunatud ja mida igal aastal karjäärinõustamisteenistuse poolt vaadatakse: 60% inseneride ja spetsialiseerunud magistrantidele, 40% tehnikutele.

ITECH ENTREPRISES: "Grande Ecole" asjatundlikkus tööstuslikuks kasutamiseks.

LIECHTEN, ITECH-Lyon ja selle tütarettevõtja ITECH Entreprises pakuvad ettevõtetele erinevaid tehnilisi ja inimressursse, kasutades erinevaid lepingute vorme. Need teenused hõlmavad teadustööd (CIFRE [tööstusuuringute koolituslepingud], uuringud.), R

Skill platvormid

Kõikidel ITECH-Lyoni oskuste platvormidel on ressursid, mis on vajalikud pindade töötlemiseks ja käsitlemiseks katsealusel, mis on saadaval erinevate skeemide alusel tegutsevatele ettevõtetele.

 • Keemiline koostis (värvid, trükivärvid, liimained, kosmeetikatooted jne)
 • Plastid
 • Tekstiil
 • Nahk
 • Analüütiline labor
Programmide õpetamise keel:
Inglise
Prantsuse

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

ITECH Lyon

Keemiline koostis võimaldab teha liimide, trükivärvide, värvide või kosmeetikavahendite abil kompleksseid polümeerikombinatsioone. ... [+]

Keemiline koostis võimaldab teha liimide, trükivärvide, värvide või kosmeetikavahendite abil kompleksseid polümeerikombinatsioone.

Liimid, mis on alati nähtamatud, on veel mitte ainult üldsusele piiratud: need on hädavajalikud paljudes erinevates valdkondades, nagu sisustus, meditsiinilised proteesid, sillad, lennukikonstruktsioonid, kodumasinad jne.Tindid on kõikjal: muidugi trükkides, aga ka pakendis, elektroonikas jne.Värvid peavad ühendama mitmesuguseid omadusi: läbilaskvad ja seintele dekoratiivsed, toidu jaoks mittetoksilised ja mööbel, kompleksid aeronautikale jne.Alates aja ja mälestusmärgist pärit kosmeetikatooted koondavad väga ranged sanitaarpiirangud, mis nõuavad põhjalikke teadmisi keemia ja polümeeride kohta kõigile, kes tegelevad domeeniga.... [-]
Prantsusmaa Lyon
Võta kooliga ühendust
Prantsuse
Päevane õpe
3 - 3 leia oma õigusteaduste doktori kraad
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
ITECH Lyon

Alates 2014. aastast pakub ITECH Prantsusmaal ja välismaal õppijatele ingliskeelse koostisega keemiateadet. koos stipendiumidega võita. ... [+]

ITECH Lyon : Euroopa Keemia Formuleerimise Kool

Unikaalne inglisekeelne inseneriprogramm

ITECH ja CEPE (värvide, trükivärvide ja kunstivärvide tööstuse Euroopa Ülemkogu) pakuvad värvide ja trükivärtuste uut Euroopa magistriprogrammi (inseneri kraad).

ITECH Lyon pakutav formulatsioonikemikaal hõlmab mitmeid polümeersete teaduste aspekte, et toota keerukaid kombinatsioone värvide, trükivärvide, liimide, kosmeetikavahendite ja paljude teiste formuleeritud toodete valdkonnas. Koos põhikemikaaliga ja füüsikaga, praktiliste teadmistega ning äri- ja juhtimisoskustega teeb kogu tööst värvisektorile suur nõudlus, mis näitab noortele inseneridele paljutõotavaid karjäärivõimalusi.... [-]

Prantsusmaa Lyon
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
3 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
ITECH Lyon

ITECHi naha insenerid töötavad suurte keemiaettevõtete, parkimistöökodade ja tualettruumide ning kasutajate jaoks: nahktooted, kingsepad. ... [+]

ITECH on ainus institutsioon maailmas, mis pakub naha inseneri kraadi, mis sobib tööstusele kõigis selle aspektides. Nahkinseneri töö eeldab toornaalse naha ümberkujundamist nahast, andes selle lisaväärtuse põhiosad. Praktilised töökojad on selle olulise tähtsusega ja domineerivad. Seal on palju omadusi, mis on vajalikud: vaatlus, puudutus, praktilised teadmised, rangus, esteetiline. ITECHi naha insenerid töötavad suurte keemiaettevõtete, parkimistöökodade ja tualettruumide ning kasutajate jaoks: nahkkaubad, kingsepad jms. Nahaturg levib üle maailma ning nõuab ka äärmiselt liikuvust, polüvaltsi, kohanemist ja kohanemisvõimet.

Sissepääs väljaspool Prantsusmaad asuvatele üliõpilastele... [-]
Prantsusmaa Lyon
September 2019
Prantsuse
Päevane õpe
3 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
ITECH Lyon

ITECHi insenerid eristavad endi teiste keemiakoolide õppejõududest plastmaterjalide tootmise edusammudest, lisaks põhiteadmistele. ... [+]

ITECHi insenerid eristavad endi teiste keemiakoolide õppejõududest plastmaterjalide tootmise edusammudest, lisaks põhiteadmistele. ITECH plastikustööstuse insenerid täiendavad oma eriala teiste peamiste äriühingutega: erinevate plastmaterjalide katmine (keemiline koostis); transpordi-, spordi- ja vaba aja veetmise komposiitmaterjalid ja geotekstiilid (tekstiilmaterjalid). Hügieeni, aeronautika, autotööstuse ja spordi valdkonnas kasutavad mitmed sektorid plasttoodete tootjate insenerid, kes võivad töötada sama palju tooraine tarnijaid kui "koostisainete tootjad".

Sissepääs väljaspool Prantsusmaad asuvatele üliõpilastele

1.-aastane sissepääs:

Keemiaõpingud (bakalaureusekraad või samaväärne, 180 ECTS)Inglise rahuldav tase: B2 CERF intervjuu ITECH-iga... [-]
Prantsusmaa Lyon
Võta kooliga ühendust
Prantsuse
Päevane õpe
3 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
ITECH Lyon

ITECH tekstiilitootmise insenerid katavad mitmesuguseid tekstiilmaterjalide tootmisega seotud tootmistegevusi ja erinevaid kasutusvaldkondi: meditsiini-, ehitus- ja tsivi ... [+]

ITECH tekstiilitootmise insenerid katavad mitmesuguseid tekstiilmaterjalide tootmisega seotud tootmistegevusi ja erinevaid kasutusvaldkondi: meditsiini-, ehitus- ja tsiviilehitustööd, spordivahendid, autotööstus, lennundus, sisustus ja riided.

Ta järgib toodete arendamist, alates juhtimisest kuni tootmise korraldamiseni. Kolmeaastased kursused toimuvad ITECHi 2 erinevas kohas: Lyoni põhikoolis ja Roanne'is (Lyonist 1h15), kus asub Textile osakond.

Uus tekstiilitehnika inglise keeles

Pärast 2014. aasta keemia magistriprogrammi edukust avab Euroopa sektsioon 2016./2017. õppeaastal plasti- ja tekstiiliosakondadele mõeldud inglise keele kursused. Õpilased saavad järgida ITECH Lyon põhikoolis 3 semestrit, keskendudes Polymer Science ja Physical-Chemistry, et valmistada neid ette ITECH Roanne (1h15) tekstiilitööstuse spetsialiseerumise 2 semestrit. Textile Engineering kursus võimaldab õpilastel omandada väärtuslikke teadmisi teoreetilises ja praktilises töös seoses tekstiilitööstuse kõigi aspektidega:... [-]

Prantsusmaa Lyon
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
ITECH Lyon

ITECH tekstiilitööstuse insenerid katavad paljud tekstiilmaterjalide tootmisega tegelevad tootmistehnoloogiad, aga ka erinevad kasutusvaldkonnad: meditsiinilised, ehitus- ... [+]

ITECH tekstiilitööstuse insenerid katavad paljud tekstiilmaterjalide tootmisega tegelevad tootmistehnoloogiad, aga ka erinevad kasutusvaldkonnad: meditsiinilised, ehitus- ja tsiviilehitustööd, spordivahendid, autotööstus, lennundus, sisustus ja ... rõivad.

Ta järgib toodete arendamist, alates juhtimisest kuni tootmise korraldamiseni.

Sissepääs väljaspool Prantsusmaad asuvatele üliõpilastele

1.-aastane sisseastumine: keemiaõpingud (bakalaureusekraad või samaväärne, 180 ECTS) rahuldav tase prantsuse keeles: B2 CERF intervjuu ITECH

2.-aastane sisseastumine: 1 aasta magistriõpinguid lõpetatud (M1 või samaväärne, 240 ECTS)

Kuidas kandideerida?

Külastage ja registreeri aadressil: inscription.itech.fr (ELi üliõpilastele)... [-]

Prantsusmaa Lyon
Võta kooliga ühendust
Prantsuse
Päevane õpe
3 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

ITECH Lyon: The Colour of Money

Bienvenue à l'ITECH