ITECH Lyon

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

ITECH-Lyon on rohkem kui sajandiks inseneride koolitanud materjalide (plastid, tekstiilkomposiidid), keemia (värvtint-liimained), kosmeetika- ja nahktooted, nahktooted. ITECH-Lyon on spetsialistide loodud erakool, mida toetavad kutseliidud ja organisatsioonid. Rahvusvaheline on ITECH-Lyoni tuumik, kes arendab oma kohalolekut ja vahetusi kogu maailmas (USAst nii Hiinasse kui ka Euroopasse).

Lisateabe saamiseks külastage meie Euroopa veebisaiti: ITECH-EURO.eu

Kui ITECH-Lyoni esimene õpetus on õpetamine, siis on selle uurimis- ja uuendustegevus kindluses. Need toovad kaasa tugeva partnerluse teadus- ja arendustegevuse valdkonnas piirkondlikul, riiklikul ja Euroopa tasandil.

 • 500 üliõpilast
 • Eraõiguslik kõrgharidusinstituut
 • Rahvusvahelised vahetuslepingud
 • "Commission des Titres d'Ingénieur" poolt tunnustatud tehnikavaldkond

Erinevad ja erinevad

Instituut Textile ja Chimique de Lyon (Lyoni tekstiil- ja keemiainstituut) on ainus insenerikool, mis otseselt pärineb tekstiil-, naha- ja keemiakoolidest, mille Lyoni spetsialistid on asutatud rohkem kui sajand tagasi. ITECH-Lyon rongib plastmassi, tekstiili, komposiitide ja keemia inseneere, uurides värve, trükivärve, liimit, kosmeetikat, nahka ja selle kasutusala (jalatsid, nahktooted). Associatega on ITECH-Lyon Grande Ecole, mis on loodud ja mida toetavad erialaliidud ja ettevõtted. ITECH-Lyon pakub lisaks põhikoolituskursusele bakalaureuseõppe ja kraadiõppe taset: BTS (Brevet de technician supérieur - kõrgem kutseõppe tunnistus), kutsekraad (ühiselt väljaantud Université Claude Bernard), Post Premier Cycle (kraadiõpe) ja "Specialist Masters" (Conférence des Grandes Ecoles) heakskiidu pitsat. ITECH Lyon tugevdab oma ülemaailmset kohalolekut ja rahvusvahelist vahetust (USAst nii Hiinasse kui ka Euroopasse). Kuigi Haridus on ITECH-Lyoni esmane kutse, on töösuhete seas oma tugevused Need toovad kaasa tugevate partnerlussuhete loomise nii piirkondlikul, riiklikul kui ka kogu Euroopas, aga ka jätkuvas kutse-, magistri- ja doktoriõppes. ITECH-Lyon ja selle tütarettevõte ITECH Entreprises teevad oma täieliku tööriista ettevõtetele kättesaadavate tehniliste ja inimressursside kaudu erinevate lepinguliste vormide kaudu Ühe või mitme aasta pikkused uurimisprojektid koostöös ülikoolidega, tööstusuuringud, analüüsid, uuringud, konsultatsioonid, seadmete rentimine, sealhulgas võimalike töötajate lähetamine (täiskohaga teadustöötajad) ja kutseõpe. Nagu ITECHi president Louis Philippe Reynaud ja tema peadirektor Jérôme Marcilloux rõhutasid: "Meie kool aitab parandada ettevõtete lisaväärtust innovatsiooni kaudu."

ITECH, rohkem kui üks instituut, saja aasta vana asutus.

 • ITECH on sündinud 1988. aastal ESITLi ja EFTi ühinemisest - kahe spetsialisti poolt asutatud kõrghariduskoolist.
 • ESITL (Tekstiilitööstuse Lyoni kõrgkool) asutati 1840. aastal, Lyoni siiditööstuse erakordse traditsiooni kujundamisel.
 • 1899. aastal asutatud EFT (French Bathing School) on Lyoni Ülikooli tööstuskeemia instituudi harukontor, mis esiteks spetsialiseerus Nahale, enne kui ta laienes tööstuse plastikust (koos CNAM-iga), enne kui 1969. aastal lisati värvide, tintide ja liimide osakonda ja seejärel sai ta 1983. aastal ESCEPEA (naha ja värvide kõrgkool, tindid ja liimid).
 • Selle ühinemine ESITLiga aastal 1988 näitas ITECHi loomist ja viinud Textile osakonna loomisele.
 • ITECH, kes pälvis oma mõlema ema kooli professionaalse asjatundlikkuse, kasutas edukalt nende õpetuste täiendavat olemust ja tihedaid sidemeid, mida nad alati pidasid ärimaailma. Lisaks neile varadele pakub ITECH progresseeruvat haridust, sest selle kursused hõlmavad süstemaatiliselt uusi masinaid ja tehnoloogia arengut.

ITECH-Lyon asutati eesmärgiga ühendada 4 eriala ainulaadset õppematerjali, mis keskendub "polümeermaterjalidele ja -kattetele": formulatsiooni keemia, plastmasside inseneritöö, nahk ja tekstiil. pic_1_surfpic_2_glassespic_3_cars ITECH-Lyon rongib polümeere ja nende rakendusi, eriti plasti, tekstiili, komposiite ja keemia (värvide, trükivärvide, liimide ja kosmeetikavahendite), samuti naha ja selle kasutusvaldkondade (jalatsid, nahktooted) insenerid. ITECH-Lyon on erasektori ühendus ja riigi akrediteeritud Grande Ecole, mille on loonud ja toetanud professionaalsed liidud ja ettevõtted. ITECH Lyon tugevdab oma ülemaailmset kohalolekut ja rahvusvahelist vahetust oma privilegeeritud akadeemiliste ja tööstuslike lepingute kaudu. Innovatsioon on ITECH-Lyoni moto, mida see kehtib nii oma kursuste kui ka teadusuuringute kohta

Kool: rohkem kui 450 õpilast

4 tase: * ITECH Insener: 3 aastat (magistrikraad); 4 peamist äriühingut: Formuleerimine Keemia (värvid, trükivärvid, liimained, kosmeetikatarbed jne), Plastid ja komposiidid, Tekstiil ja komposiidid, Nahk. Sissepääs kraadiõppesse (keemia bakalaureuse kraad, ...). Akrediteeritud CTI (Prantsuse tehnika kvalifikatsioonikomitee) ja EURACE. UUS Euroopa sektsioon: keemiline koostis; kõik kursused inglise keeles; Spetsialiseerunud "Mastère": 1-aastane "Innovatsioon ja uus tootearendus: kontseptsioonist turule". Sissepääs magistriõppes (inseneri kraad, magistrandid või samaväärne) algkoolitusega või pideva haridusega. Kursuse akrediteeritud Conférence des Grandes Ecoles. * Kosmeetikatoodete sertifikaat ja värviliste toodete koostis: 1-aastased liimid / kosmeetika / värvid / värvid ja trükivärvid. Sissepääs 2 aastat bakalaureuseõppe järel. * IPL Summer School: 5 nädalat juuni keskpaigast keskpaigani, keskendudes materjalide kasutamisele polümeerides. Prantsuse keele õpe: 40 tundi õpetamist; 50-tunnine väikegrupi tava, pluss kultuuriekskursioonid ja palju muud.

Polümeerid: tänapäeval on tegemist polümeeridega!

Valdkond kujutab endast kaasaegset teadust par excellence, kuna meie igapäevases elus on kohal polümeeride otsesed rakendused: naturaaltooted luksuskaupade tööstuses, helikopteri labad, anti-UV trükivärvid, maastikuvõimalused ja ilmastikukindlad riided, jalgrattahoidjad komposiitmaterjalid, uued allergiavastased tekstiiltooted ... mis kõik tekivad inseneride loovuse kaudu. Polümeeride sünteesimine ja käitlemine nõuab tugevat teaduslikku väljaõpet (keemia, mehaanika jne). Kuid rakenduste väljatöötamine on maitse ja kirglik küsimus. ITECH Lyon Engineering School, mis on spetsialiseerunud nahatoodetele, tekstiili- ja plastmaterjalidele ning formuleeritud keemiaproduktidele (värvid, trükivärvid, liimained, kosmeetikad jne), on teinud oma hariduse tuumaks teaduse ja eriti polümeeri teaduse. Selle eriomadused, mis tihti teineteist täiendavad, on kaasa aidanud polümeersete teaduste edendamisele, mis on pidevas teaduslikus ja majanduslikus arengus.

Engineering programm

See koolitus põhineb kahel põhimõttelisel teadusharus: keemia ja füüsika-mehaanika. Põhiteadmised on välja töötatud esimesel aastal, et valmistada õpilased ette oma põhioskuste jaoks. ITECHi haridus keskendub polümerteadusteadustele. ITECH insenerid kinnitavad oma oskusi selles valdkonnas kogu oma karjääri jooksul oma suurte valikutega, aitab neil leida oma esimese töö hõlpsalt. Lisaks tehnilistele ja teaduslikele oskustele pakub ITECH õpilastele sotsiaalsete oskuste avastamist ja arendamist majandus- ja sotsiaalteaduste ning paljude ettekannete kaudu. ITECH's Engineering Degree on samaväärne "magistrikraadiga" neile, kes soovivad karjääri väljaspool Prantsusmaad.

Ainulaadne ja erinev

ITECH rongide insenerid 3 aastat. Pakutava hariduse tüüp on:

 • Tavaline üliõpilase staatus
 • Õppetöö staatus (vahelduvad kursused koolis ja ettevõtte töötamine kolme aasta jooksul)

Õpilased, kes järgivad korrapäraseid kursusi, valivad ühe neist neljast peamise äriühinguna, kes pakutakse pärast 1. kursust:

 • Keemiakompositsioon: värvid, tindid, liimid ja kosmeetikad
 • Plastmaterjalid
 • Tekstiilmaterjalid
 • Nahk

ITECH on konverentsi des Grandes Ecolesi liige ja tema keemiatehnoloogia kraad (magistrikraad) on CTI (Comission des Titres d'Ingénieurs) akrediteeritud.

Dünaamiline suhtlemine

ITECH loodi spetsialistide poolt ja on kinnitatud pidevalt muutuvasse tööstuskeskkonda. Sel põhjusel on Instituudi juhatusse kuuluvad erialased sündikaadid ja tööstusharud igas valdkonnas (värvid, tindid, kosmeetika, plast, nahk ja tekstiil). pic_5_tablepic_6_people Kool arvestab nende vastavate sündikaatide teadmisi, et ajakohastada ja täiustada õpitud õppekavade suundumusi. Ettevõtete võltsitud suhted aitavad kaasa tulevaste inseneride kohanemisvõime edendamisele (konverentsid, infopäevad, professionaalsed foorumid ...). See on uus programm, mis avati 2014. aastal. Selleks, et rahuldada järgmise kümne aasta jooksul vajalike värvimisinstrumentide nõudlust, käivitas ITECH Euroopa Keemia Formuleerimise Kooli. Kõik kursused on õpetatud inglise keeles, et meelitada Euroopa bakalaureuseõppe üliõpilasi selle suuremahuliseks, mis on värvisektoris suur nõudlus.

Tugev loovus

Nagu kõik teadused, põhinevad polümeeride valdkonnas tehtud edusammud distsipliini praktiseerivate teadlaste ja inseneride loovusel. ITECHi õpilane peab olema loominguline, sest tema käsutuses olev teadus ja tehnoloogia pidevalt arenevad. Seda omadust võtavad arvesse ITECHi õpetamisel. Multidistsiplinaarne on iseenesest kindel töökeskkonna integreerimise tagatis. Kuid selleks, et ergutada õpilase loomingulist külge, korraldab ITECH 3-aastase kursuse, Proj'ITECHi lõpus, kogunemise, mis võimaldab õpilastel esitada oma viimase aasta projekti töö teadlaste, juhtide R

Käed koolitusel

ITECH on tungivalt pakkunud õpilastele tugevat töökogemust. Lisaks multidistsiplinaarsele õpetamisele lisab instituut regulaarse staatusega õpilastele 10-kuulist kohustuslikku internatuuri ettevõttes.

Regulaarne staatus

1. aasta lõpp: Rahvusvaheline kogemus - vähemalt 6 nädalat. See rahvusvaheline kogemus on eelnevalt ette valmistatud kultuuridevahelise lähenemisviisi kontekstis ja aruande sisu ootused on täielikult määratletud. See on iga üliõpilase kogemuse individuaalne ülevaade ja toimib kultuuridevaheliste õppetundide järel peegelduse alusena järgmine tähtaeg. 2. kursuse lõpp: inseneriplaan - minimaalselt 8 nädalat. Praktilise praktilise praktilise praktilise praktilise rakenduse võimaldamine võimaldab õpilastel ühiskonnaelu tegelikkust silmitsi seista ja tutvuda ettevõtete materiaalsete, majanduslike ja inimeste vajadustega. 3.aasta lõpp: lõpp-aasta projekt - maksimaalselt 6 kuud. See on projekt, mis on üldiselt usaldatud noortele inseneridele. Õpilased näitavad, et nad suudavad tegutseda iseseisvalt ja tegeleda keeruliste teemadega olukordades, mis võivad mõnikord osutuda keerukaks. Projekt hõlmab minimaalselt 5-kuulist praktikat ettevõtte või labori kas Prantsusmaal või välismaal. Vabatahtlik 1-aastane tööpraktika (2.-3. Aasta jooksul) Õpilased võivad soovi korral lõpetada 1 aasta tööplaani ettevõtte või välismaise laboratooriumiga, kuid nad peavad kulutama vähemalt 6 kuud välismaal. Tegelikult on laiendatud viibimine väljaspool Prantsusmaad alati väga kasulik ja viib õpilased põhjalikult läbi oma karjääriplaani.

Töökohad ja tööhõive

Pool ITECHi lõpetajatest kirjutavad oma lepingule alla enne, kui nende kraad on kätte toimetatud. Pärast kuut kuud on palgatud rohkem kui 90% lõpetajatest. Tegevusvaldkonnad

 • Keemiatööstus, keemiatoodete tootjad
 • Kosmeetika, värvid, lakid, liimid, tindid,
 • Lennundustööstus, autotööstus, pakendid, komposiitmaterjalid, plasturgia
 • Nahatööstus, kingad, nahktooted, parkimistöökoda, luksus
 • Tekstiilitööstus, tehnilised ja meditsiinilised tekstiilid, riided
 • Kaubandus ja turustamine
 • Konsulteerimine

ITECH Career Advisory Service on aidanud lõpetanutest tööle rohkem kui 25 aastat. See on kaasas õpilastele professionaalse projekti ja kutse otsimisel, tihedas koostöös professionaalse nõustaja ja tööpsühholoogiga. Keskmiselt on meil 300 pakkumist, mis on ITECH-ile otseselt suunatud ja mida igal aastal karjäärinõustamisteenistuse poolt vaadatakse: 60% inseneride ja spetsialiseerunud magistrantidele, 40% tehnikutele.

ITECH ENTREPRISES: "Grande Ecole" asjatundlikkus tööstuslikuks kasutamiseks.

LIECHTEN, ITECH-Lyon ja selle tütarettevõtja ITECH Entreprises pakuvad ettevõtetele erinevaid tehnilisi ja inimressursse, kasutades erinevaid lepingute vorme. Need teenused hõlmavad teadustööd (CIFRE [tööstusuuringute koolituslepingud], uuringud.), R

Skill platvormid

Kõikidel ITECH-Lyoni oskuste platvormidel on ressursid, mis on vajalikud pindade töötlemiseks ja käsitlemiseks katsealusel, mis on saadaval erinevate skeemide alusel tegutsevatele ettevõtetele.

 • Keemiline koostis (värvid, trükivärvid, liimained, kosmeetikatooted jne)
 • Plastid
 • Tekstiil
 • Nahk
 • Analüütiline labor

Asukohad

Lyon

ITECH LYON

Address
ITECH LYON
87 chemin des mouilles
ECULLY cedex

69134 Lyon, Auvergne-Rhône-Alpes, Prantsusmaa
Telefon
+33 4 72 18 04 80