Mamaself+

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Kuue ülikooli konsortsium

Mamaselfi konsortsiumi kuulub 6 peamist Euroopa ülikooli materjaliteaduste, tehnikafüüsika ja keemia alal:

 • Rennes'i ülikool 1, Prantsusmaa,
 • Montpellieri ülikool, Prantsusmaa,
 • Müncheni Technische Universität (TUM), Saksamaa,
 • Müncheni Ludwig Maximilian University (LMU), Saksamaa,
 • Torino ülikool, Itaalia,
 • Adam Mickiewiczi ülikool, Poola.

Partneritel on suur taust materjaliteaduses ja pikk koostöö suurte mastaapidega. Need asuvad kultuuriliselt ja ajalooliselt rikastes Euroopa linnades. Õppe- ja teadustöö täieliku integreerimise kaudu on konsortsiumiülikoolid suutnud ühendada erinevad spetsialiseerumised ainulaadsesse kursuseprogrammi.

Rennes'i ülikool 1

Rennese ülikool1, mille päritolu ulatub keskeasse, asutati uue staatuse alusel 1969. aastal riikliku ülikoolina. Rennes 1 ülikool asub Prantsusmaal (Bretagne) Mandri-Euroopa äärses läänes.

Teaduslik ülikoolilinnak multidistsiplinaarses ülikoolis

MAMASELF, Euroopa materjaliteaduse magister

Rennes 1 ülikool on tugevalt multidistsiplinaarne ülikool, mis koosneb neljast peamisest teadusvaldkonnast:

 • Matemaatika ja IKT (info - ja kommunikatsiooniteadused)
 • Elu- ja terviseteadused,
 • Materjaliteadused,
 • Humanitaarteadused ja sotsiaalteadused

Praegu võtab ülikool vastu umbes 30 000 üliõpilast (sealhulgas umbes 4500 rahvusvahelist üliõpilast), millele lisandub üle 2000 täiendõppe, kõiki ümbritseb 1600 õpetajat ja täistööajaga teadlast ning umbes 950 haldus- ja tehnilist töötajat.

Rennes1 ülikool asub Pariisist vaid pooleteise tunni kaugusel ja sellistest mainekatest saitidest nagu Mont Saint-Michel või Saint-Malo üks tund. Tuginedes meie varadele ja pühendunud osalemisele 21. sajandi innovatsioonis ja teadmistes, on üks meie peamisi prioriteete elava rahvusvahelise ülikooli loomine.

Rennesi teadusülikool hõlmab kõiki peamisi teaduse ja tehnoloogia valdkondi.

Teaduslik ülikoolilinnak, roheline Beaulieu ülikoolilinnak, kus toimub Mamaselfi kursus, asub linnas.

Rahvusvaheline

Rennes 1 ülikoolil on dünaamiline rahvusvaheliste suhete poliitika. Pidev rahvusvaheliste kursuste ja teaduskoostöö arendamine on võimaldanud meil saavutada silmapaistvaid tulemusi.

Õppetöö tasemel pakume kraadiõppeid ainult inglise keeles: magistrikraadid, topeltkraadid rahvusvaheliste partneritega ja ülikoolilinnaku välised koolitused.

Meie teaduskoostöö hõlmab 17 rahvusvahelist assotsieerunud laborit (LIA) ja rahvusvahelisi uurimisrühmi (GDRI) koostöös Riikliku Teadusuuringute Keskusega (CNRS) või Prantsuse Riikliku Tervise- ja Meditsiiniuuringute Instituudiga (INSERM).

Arvukad saabuvad ja lahkuvad tudengid, õppejõud ja teadlased kogu maailmast iseloomustavad lisaks meie pühendumusele mitteõppejõudude liikuvuse suurendamisele ka Université de Rennes 1 ülemaailmset võrgustikku. UR1 osaleb Erasmuse programmi 180 kahepoolses lepingus. .

Poliitika Université de Rennes 1 on läbi excellen t põhi- ja teadusuuringutele teaduse ja tehnoloogia tähtsust, edendades tekkele uuenduslikke ja riskantseid projekte ja pakkuda kaasaegseid mugavusi ja edendada transdistsiplinaarse researchto aadress suur praeguste ja tulevaste sotsiaalküsimusi.

Teadusuuringud Rennes'i ülikoolis1

Rennes 1 ülikool on oluline multidistsiplinaarse uurimistöö keskus, mis on tuntud nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil ning on osa rahvusvahelisest teadusringkonnast.

Université de Rennes 1-s läbi viidud teadusuuringud on tuntud nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil erinevates valdkondades. Kui mainida vaid mõnda, on selle matemaatika ja keemia osakonnad Shanghai edetabelis vastavalt 150 ja 200 parema hulgas, samas kui maateadused on 200 parema hulgas QS edetabelis.

Peaaegu kõik selle 1600 teaduskonda ja teadlast koos ca. 1100 doktoranti kogutakse 32 uurimisüksusesse / laborisse, mida tähistavad mainekad riiklikud teadusasutused.

Montpellieri ülikool

Ajalugu

1879. aastal loodud keemiainstituudist sai 1941. aastal Montpellieri keemia Ecole Nationale Supérieure. Montpellieril oli juba pikka aega asutatud meditsiinikolledž ja farmaatsiakool, aga ka 1706. aastal loodud lugupeetud kuninglik teaduste ühing. 1810. aastal , loodusteaduskond alustas algselt seitsme õppetooliga: matemaatika, astronoomia, füüsika, keemia, zooloogia, botaanika ja mineraloogia.

1964. aastal lahkus teaduskond Montpellieri keskusest, et asuda 30 hektari suurusesse linnakusse linnast põhja pool, kuhu ehitati 146 000 m2 hooneid õppe- ja teadustööks.

Montpellier 'ülikool (nimetatakse Université des Sciences

Instituut Charles Gerhardt Montpellier

Institutsioon de Chimie Moléculaire ja des Matériaux, instituut Charles Gerhardt Montpellier (ICGM) asutati 1. jaanuaril 2007. Montpellieri kohapeal asuva keemiaposti (Pôle Chimie Balard) peamise näitlejana. ICGMi eesmärk on tutvustada teadusuuringute, hariduse ja tehnoloogiasiirde tippkeskust molekulaar- ja materjalikeemia alal.

Instituut ühendab keemikute, füüsikute ja farmatseutide teadmisi kaheksas meeskonnas, mis on tuntud molekulaarse, makromolekulaarse ja anorgaanilise sünteesi, tahkiskeemia, materjaliteaduse, teooria ja modelleerimise, katalüüsi, energia genereerimise ja salvestamise, elektroonika ning tervishoid.

Rahvusvaheline

Montpellieri ülikool võtab vastu 2332 rahvusvahelist üliõpilast, kes on pärit kogu maailmast, eriti aga Euroopast ja Vahemere maadest. Lisaks on Montpellieri ülikool hinnatud Shangaï edetabelis ja asub kümne parima Prantsuse ülikooli hulgas.

Montpellieri ülikool on tihedalt seotud mitmesuguste rahvusvaheliste projektidega, mille raamistik on erinev. UM2-l on ka Erasmuse programmis tohutu kogemus. See tähendab toimivat taristut välistudengitele pakutavate vastuvõtuteenuste jaoks. UM2 on Erasmus Munduse ja sellega seotud programmide arendamise seadnud ülikooli üheks peamiseks prioriteediks.

Müncheni tehnikaülikool (TUM)

Müncheni Technische Universität nägi päevavalgust esmakordselt 1868. aastal iseseisva kuningliku polütehnikumi kujul. Nagu tema esimene rektor Carl Max von Bauernfeind oma ametisseastumiskõnes ütles, asutati asutus eesmärgiga "viia teaduse elustavaid sädemeid tehnoloogia juurde". Alates asutamisest on München Technische Universität München omandanud paljudes valdkondades rahvusvahelise maine: võime uhkusega märkida, et mitmed Nobeli preemia laureaadid on pärit meie ülikoolist.

Technische Universität München omab Euroopas ainulaadset positsiooni pakutavate valdkondade valiku osas. Kursused hõlmavad kõiki loodus- ja inseneriteaduste valdkondi ning meditsiini- ja bioteadusi.

Müncheni Technische Universität õppeprogrammid hõlmavad 26 kursust, mis viivad Saksamaa diplomini, ning hiljuti on sisse viidud 45 bakalaureuse- ja magistrikursust.

Ludwig Maximilians Universität (LMU)

Müncheni Ludwig-Maximilians-Universität (LMU) sajanditepikkused traditsioonid on tänapäeval üks rahvusvaheliselt tunnustatumaid ja tugevaimaid teadusülikoole Saksamaal.

Inimesed tulevad Müncheni LMU-sse otsima ainulaadset akadeemilist mitmekesisust. Selle 18 teaduskonda annavad teadusuuringuteks ja õpetamiseks umbes 700 professorit ja 3000 akadeemilist personali. Nad pakuvad laias valikus õppimisvõimalusi, mis hõlmavad kõiki valdkondi, olgu tegemist humanitaar- ja kultuuriuuringute, õiguse, majanduse ja sotsioloogia või meditsiini ja teadusega.

Meie teadustöö statistika räägib iseenda eest: LMU München on osa 24-st uurimisuuringute keskusest, mida rahastab Saksamaa Teadusfond (DFG), ja neist 13 on vastuvõttev ülikool. Samuti võõrustab see Baieri eliitvõrgustiku raames 12 DFG teadustöötajate koolitusrühma ja kolme rahvusvahelist doktoriprogrammi. See kaasab täiendavaid 120 miljonit eurot aastas välisrahastusse ja on intensiivselt seotud riiklike ja rahvusvaheliste rahastamisalgatustega. Kõik see näitab, miks Müncheni LMU saab regulaarselt parimaid hindeid riiklikes ja rahvusvahelistes edetabelites.

Kuna kraadiõppe programme on saadaval 150 õppeaines arvukates kombinatsioonides, on meie pakutavate kursuste valik väga lai. Praegu kasutab neid võimalusi ära umbes 47 000 õpilast, kellest 16 protsenti tuleb meile välismaalt. Nad näevad oma õpinguid tulevikuinvesteeringuna, hilisema karjääri alustamiseks. Me usume kujutlusvõimesse, avatud meeltesse ja loovasse intelligentsusse.

Torino ülikool

Torino ülikool, millel on 65 000 üliõpilast, 4000 professorit ja töötajat, 4000 kraadiõppurit ja doktoranti, 120 hoonet Torino eri piirkondades ja Piemonte regiooni võtmepunktides, võib tõesti väita, et see on omamoodi linn -linn, edendades kultuuri, luues teadusuuringuid, innovatsiooni, koolitust ja tööhõivet. Torino ülikool, millel on kuuesaja aasta pikkused traditsioonid ja rikkalik moodne ressurss, on oma ülesande täitnud tänapäevani ja jätkab seda ka tulevikus.

Ülikoolis on kaksteist kooli, mis hõlmavad praktiliselt kõiki teadmiste valdkondi, ja kolm riigi üheteistkümnest teaduskeskusest.

Mõned pakutavad kraadid on Itaalias ainulaadsed, näiteks sõjaline strateegia, biotehnoloogia, restaureerimine (Venaria), ettevõtlus, sporditeadused. Avaliku korra ja halduse kool, mis turgutab linna ja piirkonna juhtide järgmist põlvkonda.

Torino ülikool, mis on alati olnud teadusuuringute avantüüris, hargneb uuemateks, kuid sama olulisteks sektoriteks nagu põllumajandus ja toiduteadus, sotsiaalpoliitika, IT, etenduskunst, kommunikatsiooniteadused ja kultuuripärandi säilitamine. Ülikool on pühendunud ka oma kuulsusrikka uurimistöö jätkamisele traditsiooniliste ainete, näiteks ajaloo, filosoofia, õiguse, majanduse ja meditsiini alal.

Ülikool on olnud võtmeisik sellistes mainekates projektides nagu „Tervise ja teaduse linn”. Huvipakkuv on piirkonna muuseumide võrgustik, alates Egiptuse ja kaasaegse kunsti vahel. Ta juhib oma meediat, raadio, televisiooni ja filmi.

Ta on aktiivne ka rahvusvahelisel tasandil, tehes partnerlust India, Hiina ja paljude tärkava turumajandusega riikidega Aasias, Ladina-Ameerikas, Ida-Euroopas ja Vahemere piirkonnas ning paljude selles piirkonnas tegutsevate rahvusvaheliste organisatsioonidega.

Adam Mickiewiczi ülikool

Adam Mickiewiczi ülikool Poznanis on Poznańi suurim akadeemiline asutus ja üks populaarsemaid Poola ülikoole. Praegu on selle üliõpilaste arv ligi 40 000 üliõpilast ja 1 300 doktorikraadi. õpilased. Ülikooli missiooniks on teadmiste edasiarendamine kvaliteetse teadustöö ja õpetamise kaudu koostöös ettevõtluse, avalike teenuste ja sotsiaalse vastutuse arendamisega.

Ülikool laiendab ja uuendab pidevalt uurimisprogramme ja õppekavade sisu, pöörates erilist tähelepanu nende interdistsiplinaarsele ja rahvusvahelisele olemusele.

Praegu töötab ülikoolis ligi 3000 õppejõudu, sealhulgas 370 ametikohaga professorit ja üle 2200 mitteakadeemilise töötaja. AMU koosneb 15 teaduskonnast, teiste seas bioloogiateaduskond, keemiateaduskond, füüsikateaduskond ning matemaatika- ja arvutiteaduskond.

Teadusuuringute arengu jaoks väga olulised on kaks peamist uurimiskeskust: NanoBioMedical Center ja Advanced Technology.

Seotud partnerid

Mamaselfi konsortsiumil on tihedad suhted partnerinstitutsioonidega nii Euroopas kui ka väljaspool Euroopat. Mamaselfi õpilased saavad veeta magistritöö semestri (SEM 4) ühes Mamaselfi konsortsiumi partnerinstitutsioonides. Kuna kõik partnerid kuuluvad oma distsipliini poolest juhtivatesse rühmadesse kogu maailmas, on see meie õpilastel võimalus läbida praktika nendes laborites ning saada suurepärast uurimisteemat ja tegevusi oma magistritöö jaoks.

 • Kyoto ülikool - Jaapan
 • Tokyo tehnikainstituut - Jaapan
 • Paul Scherreri Instituut - Šveits
 • India Tehnoloogiainstituut Madras - India
 • Cornelli ülikool - USA
 • Connecticuti ülikool - USA
 • Lõuna föderaalne ülikool - Venemaa
 • São Paulo ülikool - Brasiilia

Suuremahulised rajatised

Mamaselfi konsortsium on tihedalt seotud suurte vahenditega. See programm annab üliõpilastele võimaluse töötada magistrikursuse ajal suurtes ruumides ja suurtes ruumides ning sel viisil omandada konkreetsed taotletud kompetentsid.

Miks just suuremahulised rajatised?

Synchrotroni kiirguskiireliinid on kõrgjõudlusega instrumendid, mis võimaldavad saada nii tööstusliku kui ka põhilise huvi pakkuvate materjalide uuringuid mitmekülgsete ja mitmete ülesannetega. Arvestades nende strateegilist tähtsust, eraldavad kõik Euroopa Liidu valitsused iga riikliku sünkrotroniallika jaoks kogueelarve üle 100 miljoni euro. Valdkonna tööstuslik nõudlus on üsna laienenud, ulatudes farmaatsiast biotehnoloogiani, keemiast (naftakeemia) materjalideni (metallid, sulamid, plastikud, polümeerid, keraamika, klaasid jne), alates mikroelektroonikast kuni aeronautikani, keskkonnast energiani allikad.

Mamaselfi partnerid suurtes ruumides

Konsortsium tegeleb mitmesuguste teadusprojektidega, mis on seotud nii suurte mõõtmetega rajatistega kui ka tööstuse partnerlustega Euroopa tasandil.

Mamaselfi õpilased saavad oma magistritöö semestri (SEM 4) veeta ühes Mamaselfi konsortsiumi partnerasutuses, kui nad valivad seotud teema.

ILL Grenoble, Prantsusmaa

Institut Laue-Langevin on rahvusvaheline uurimiskeskus, mis asub neutroniteaduse ja -tehnoloogia tipus. Maailma neutroniteaduse lipulaeva keskusena pakub ILL teadlastele väga suurt neutronite voogu, toites umbes 40 kõige tipptasemel instrumenti, mida pidevalt arendatakse ja täiustatakse.

Teenindusinstituudina teeb ILL oma vahendid ja teadmised külalisteadlastele kättesaadavaks. Igal aastal külastab ILL-i umbes 1400 teadlast enam kui 40 riigist. Aastas tehakse rohkem kui 800 eksperimenti, mille valib teaduslik ülevaadekomitee. Uurimistöö keskendub peamiselt fundamentaalteadustele erinevates valdkondades: kondenseerunud füüsika, keemia, bioloogia, tuumafüüsika ja materjaliteadus jne.

Kui mõned töötavad mootorite, kütuste, plastide ja majapidamistarvete väljatöötamisel, siis teised käsitlevad bioloogilisi protsesse rakulisel ja molekulaarsel tasandil. Kuid teised võivad selgitada füüsikat, mis võiks tuleviku elektroonilistele seadmetele kaasa aidata. ILL saab spetsiaalselt kohandada oma neutronkiire, et proovile panna põhiprotsesse, mis aitavad selgitada, kuidas meie universum tekkis, miks see näeb välja selline, nagu praegu ja kuidas ta suudab elu säilitada.

Ka ILL teeb R-ga tihedat koostööd ja erinevatel konfidentsiaalsuse tasemetel

Kõik ILL-i teadlased - keemikud, füüsikud, bioloogid, kristallograafid, magnetismi ja tuumafüüsika spetsialistid - on ka neutronite uurimise ja tehnoloogia eksperdid ning nende ühendatud teadmised tehakse teadlaskonnale kättesaadavaks.

ILL edastab 40 teadusinstrumendile intensiivseid neutronkiirte, mis hõlmavad paljusid materjaliteaduse uurimisvaldkondi. Igal aastal viib umbes 1400 teadlast läbi tahkete osakeste füüsika, keemia, kristallograafia, geoloogia, pehmete ainete või bioloogia teadlase umbes 800 eksperimenti.

ESRF Grenoble, Prantsusmaa

Prantsusmaal Grenoble'is asuv Euroopa sünkrotroni kiirgusrajatis (ESRF) on sünkrotroni tekitatud röntgenkiirguse intensiivseim valgusallikas, mis konkureerib kogu maailmas teiste 3. põlvkonna sünkrotroniallikatega USA-s (APS) ja Jaapanis (kevad-8). . 13 liikmesriigi ja 8 teadusliku kaastöötaja rahastatud ESRF võimaldab umbes 6500 teaduskülastajat aastas pääseda juurde 43 kiirliinile, mis on spetsialiseerunud ühele järgmistest valdkondadest: kõva kondenseerunud aine teadus, rakendusmaterjaliteadus, tehnika, keemia, pehme kondenseerunud aine teadus, elu teadused, struktuuribioloogia, meditsiin, maa ja teadus, keskkond, kultuuripärand, meetodid ja mõõteriistad.

Materjaliteaduslikel uurimistöödel on eelistatud tehnikad, näiteks difraktsioon, spektroskoopia või pildistamine, sünkrotroni valguskiire väga suure sära ja madala konvergentsi tõttu äärmiselt kõrge eraldusvõime ja jõudlusega. See võimaldab ülitäpselt keskendunud analüüse või ülikiireid ajas eraldatud katseid kuni mõne pikosekundini eraldusvõimele.

LLB Saclay, Prantsusmaa

Laboratoire Leon Brillouin (LLB) on Prantsuse riiklik laboratoorium, mida rahastavad Riiklik La Recherche Scientifique (CNRS) ja à l'Energie Atomique (CEA). LLB edendab neutronhajumise ja spektroskoopia kasutamist fundamentaal- ja rakendusteaduses. LLB arendab ja hooldab spektromeetreid sagedusribadele, mis on paigaldatud Sacplay 14MWh reaktorisse Orphee, mis pakub neutronvoogu alates 1980. aastast. LLB tervitab ja abistab igal aastal umbes 500 külastajat, kes tulevad lühikeseks ajaks katsete tegemiseks pärast nende ettepanekute valimist. Samuti töötab LLB välja oma uurimisteemad. Teaduslik tegevus jaguneb kondenseerunud ainetes peamiselt kolme valdkonna vahel: füüsikalis-keemia, materjalide struktuurilised aspektid ja faasisiirded, magnetism ja ülijuhtivus.

Synchrotron Soleil, Prantsusmaa

Sünkrotronvalgusallikas SOLEIL on prantsuse 3. põlvkonna sünkrotron, mida käitatakse Saclay'is CNRS-i (National National de la Recherche Scientifique) ja CEA (Commissariat à l'Energie Atomique et aux Energies Alternatives) poolt. SOLEIL seati asendama vanemat prantsuse sünkrotroni valgusallikat LURE (Orsay) ja edastas oma esimesed footonid 2008. aastal. SOLEIL pakub teadlastele 32 kiirgusjoont, mis hõlmavad laias valikus spektroskoopilisi meetodeid alates infrapunakiirgusest kuni röntgenikiirguseni ja struktuurimeetodeid X-is -kihi difraktsioon ja difusioon. Peamised uurimisvaldkonnad on füüsika, keemia, materjaliteadused, bioteadused (eriti bioloogiliste makromolekulide kristallograafias), maateadused ja atmosfääriteadused.

PSI Villigen, Šveits

Paul Scherreri instituut (PSI) on multidistsiplinaarne uurimisinstituut, mis kuulub Šveitsi föderaaltehnoloogiainstituutidesse, hõlmates ka ETH Zürichit ja EPFLi. See asutati aastal 1988. PSI on loodusteaduste ja tehnoloogia valdkonna multidistsiplinaarne uurimiskeskus. Riiklikus ja rahvusvahelises koostöös ülikoolide, teiste teadusinstituutide ja tööstusega tegeleb PSI tahkisfüüsika, materjaliteaduste, elementaarse osakeste füüsika, bioteaduste, tuuma- ja mittetuumaenergia alaste teadusuuringute ning energiaga seotud ökoloogiaga.

PSI on kasutajalabor, mis pakub juurdepääsu oma võimalustele teadlastele, kes on seotud paljude erinevate asutustega, ja ta töötab mitmete osakeste kiirenditega. 590 MeV tsüklotron koos 72 MeV kaaslasega eelkiirendiga on üks neist. Alates 2011. aastast tarnib see kuni 2,2 mA prootonkiirt, mis on selliste prootontsüklotonite maailmarekord. See juhib spallatsiooni neutroniallika kompleksi. 2001. aastal ehitatud Šveitsi valgusallikas (SLS) on sünkrotronvalgusallikas 2,4 GeV elektronide salvestusringiga. Elektronkiire sära ja stabiilsuse osas on see üks maailma paremaid. Praegu on ehitamisel röntgenikiirguseta elektronide laser nimega SwissFEL, mis alustab töö alustamist 2016. aastal.

Uurimisvaldkonnad:

 • Tahkisfüüsika ja materjaliteadused
 • Osakeste füüsika
 • Bioteadused ja meditsiin
 • Tuumaenergia ja tuumaohutus
 • Muu kui tuumaenergia
 • Energiaga seotud ökoloogia
FRM II München, Saksamaa

Uurimisneutronite allikas Heinz Maier-Leibnitz (FRM II) on Technische Universität Müncheni (TUM) keskne teaduslik instituut, mis asub Garchingi teaduskeskuse ruumides. FRM II tuli kasutusele 2005. aastal ja pakub teaduse, tööstuse ja meditsiini jaoks neutroneid.

Allikas antakse tööstuse käsutusse umbes 30% kasutatavast kiirgusajast. See hõlmab nii tööstusega seotud teadusuuringuid, mida rahastab avalik rahakott, kui ka lepingulisi uuringuid, mida rahastab tööstus, nt räni doping pooljuhtide tööstusele, radioaktiivsete isotoopide tootmine tuumameditsiini ja tööstuse jaoks, elementaaranalüüs ja kasvajate ravi.

Reaktori töö põhieesmärk on tagada suur neutronivoog. Seda ei kasutata elektrienergia tootmiseks. 20-megavatise soojusvõimsusega toodab FRM II vaid umbes 0,6% soojusenergiast, mida tavapärases tuumaelektrijaamas toodetakse elektri tootmiseks. Sellel on maailma parim jõudluse ja neutronvoo soojuslik suhe ning seega üks tõhusamaid ja kaasaegsemaid neutroniallikaid maailmas.

ELETTRA

Elettra - Sincrotrone Trieste (Itaalias) on multidistsiplinaarne rahvusvaheline uurimiskeskus, mis on osa Area Science Parkist, riiklikust uurimislaborist, mille eesmärk on ühendada tipptasemel teadusuuringud tehnoloogiaalaste teadmiste edasiandmisega.

Elettra on spetsialiseerunud kvaliteetse sünkrotroni ja vabaelektronlaser-elektromagnetilise kiirguse genereerimisele ja selle rakendamisele materjaliteaduses. See tekitab valgust ultraviolettkiirgusest röntgenikiirguseni. Enamikul kiirgusliinidel saadaolev spektraalne heledus on kuni 1019 footonit / s / mm2 / mrad2 / 0,1% bw ja FEL-i kiirgusallikate maksimaalne heledus peaks eeldatavalt olema kuni 1030 footonit / s / mm2 / mrad2 / 0,1% bw.

Elettra võib teadlastele pakkuda 28 valgusviiri, mis hõlmavad laia spektroskoopia spektrit teadusuuringute erinevates valdkondades: alates keemiast kuni füüsikani, alates kõva materjali teadustest kuni pehme aine ja bioloogiani.

Nendes kiirgusliinides kasutatakse mitmeid eksperimentaalseid tehnikaid: fotoelektroni emissioon, kujutis, hajumine ja difraktsioon, neeldumine / emissioon / peegeldus, litograafia.

Tänu oma strateegilisele geograafilisele positsioonile meelitab Elettra Kesk-Euroopa algatuse (CEI) peamise teaduse ja tehnoloogia võrgustiku osana palju teadlasi Kesk- ja Ida-Euroopast.

Asukohad

Rennes

Address
University of Rennes 1, Rue du Thabor
35000 Rennes, Bretagne, Prantsusmaa

Allée des Républicains Espagnols

Address
University of Montpellier, Boulevard Henri IV,5
34090 Allée des Républicains Espagnols, Occitanie, Prantsusmaa

München

Address
Technische Universität München, Arcisstraße,21
80333 München, Baieri, Saksamaa

München

Address
Ludwig Maximilians Universität, Geschwister-Scholl-Platz,1
80539 München, Baieri, Saksamaa

Torino

Address
University of Torino, Via Giuseppe Verdi,8
10124 Torino, Piemonte, Itaalia

81

Address
Adam Mickiewicz University, Wieniawskiego,1
61-712 81, Suur-Poola vojevoodkond, Poola

Programmid