Université de Lorraine

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Tere tulemast Université de Lorraine !

Lorraine'i piirkond oli juba 1572. aastal Kirde-Prantsusmaal iseseisev hertsogiriik, kui ta oma ülikooli asutas. Ajaloos jagati piirkonda mitu korda "prantsuse" osaks ja "saksa" osaks, enne kui ta taasühineda ja kindlasti lisada. Prantsusmaa 20. sajandi alguses. Selle keerulise ja rikkaliku ajaloo tõttu on kaks suurt linna arenenud: Metz põhjaosas ja Nancy lõunas.

Nancy's asutati 20. sajandil kolm ülikooli, mille hulka kuulus mitmed insenerikoolid ühendav riiklik polütehniline instituut. Metzis ilmus esimene ülikool 1970. aastal.

1. jaanuaril 2012, pärast mitmeid aastaid kestnud ettevalmistusi, liitusid need neli ülikooli üheks, moodustades Université de Lorraine . Ülikoolis on üle 50 000 üliõpilase, ligi 6 800 töötajat, sealhulgas 3 700 õpetajat ja otsijat ning paljud kogu piirkonnas asuvad hooned ja ülikoolilinnakud.

1 tund 30 minuti kaugusel Pariisist TGV ja suurema piirkonna (Belgia, Luksemburg, Saksamaa) südames pakub Lorraine'i piirkond meeldivat keskkonda koos väga rikkaliku kultuurieluga.

Prantsuse ajalehe Le Figaro-étudiant sõnul hindasid üliõpilased Nancy 2013. aastal parimat linna, kus õppida!

Université de Lorraine on Prantsuse avalik ülikool

See pakub oma ligi 52 000 üliõpilasele kõiki õpinguid kõigis valdkondades ja kooskõlas Bologna mudeliga (bakalaureuse / magistri / doktorikraadi).

Samuti tehakse ettepanek pakkuda erinevaid valdkondi (nt DUT) mitmesugustes valdkondades (2-aastane kutsekvalifikatsioon, millele järgneb sageli täiendav aasta kutsehariduse omandamiseks) või diplomite d'ingénieur, magistrikraad inseneri- ja tööstusvaldkonnas. juhtimist.

Uuringud on seotud kõrgetasemelise teadustööga erinevates valdkondades ja saavad kasu vajadusel kõrgetasemelistest erialastest oskustest ja kõrgtehnoloogilistest rajatistest ja infrastruktuuridest. Palun uurige üksikasjalikumalt Prantsuse haridussüsteemi korraldust ja tööd.

Rahvusvahelistel üliõpilastel on võimalus veeta ühe või mitu semestrit Université de Lorraine mitmete vahetusprogrammide kaudu. Samuti kutsutakse neid taotlema ühte meie rahvusvahelist õppekava, kus kõik või osa kursustest on inglise keeles. Ja muidugi on väga hea mõte kasutada võimalust, et meiega koos jääda, et õppida prantsuse keelt; selleks on meil täielik keeleõppe pakkumine prantsuse keeles.

114641_pexels-photo-1462630.jpegAnastasiya Gepp / Pexels

Teadmiste dialoog

Université de Lorraine edendab innovatsiooni teadmiste dialoogi kaudu , kasutades ära oma teadusvaldkondade mitmekesisust ja tugevust ning mille eesmärk on edendada teadmiste edasiandmist, et niisutada innovatsiooni ja majanduskasvu ning alusuuringute arengut.

Université de Lorraine ülikool on kogu piirkonna Université de Lorraine on selle majandusliku ja sotsiaalse arengu üks peamisi tegureid, tuginedes kultuuridevahelisele ja põlvkondadevahelisele seosele, koordineerides piirkondlikku teaduspoliitikat ja andes kõrgharidusele juurdepääsu võimalikult paljudele elanikele.

Université de Lorraine pakub õppekavasid kõigis teadmiste valdkondades: teadused, tervishoid, tehnoloogia, inseneriteadused, inim- ja sotsiaalteadused, õigus, majandus, juhtimine, kunst, kirjandus ja keel. Erilist tähelepanu pööratakse põldudele ja oskustele, et aidata õpilastel arendada oma Pathway .

Université de Lorraine pakub laia valikut rahvusvahelisi tegevusi

 • Sissetulevad ja väljaminevad üliõpilasvahetused (umbes 1,500 õpilast veedavad õpingute ajal vähemalt ühe semestri välismaal, 15% meie õpilastest alustas õpinguid ühes umbes 100 välisriigis).
 • Ühised diplomid teiste ülikoolidega: umbes 60 ühist diplomit, sealhulgas 7 Erasmus Munduse magistriprogrammi.
 • Teadusuuringute koostöö:
  • Arvukad ühised doktorikraadid: 11% meie doktoritest jagatakse välisriigi ülikooliga;
  • Ühisrühmad või laborid välisülikoolidega;
  • Ligi 30% meie väljaannetest allkirjastatakse teiste riikide teadlastega.
 • Õpilaste liikuvus, Ph.D. üliõpilased ja doktorikraad, õppejõudude ja halduspersonali esindajad, et tugevdada meie rahvusvahelist integratsiooni. Ülikoolil on aktiivne poliitika väljuva liikuvuse soodustamiseks ning sissetulevate isikute tervitamise hõlbustamiseks ja lihtsustamiseks.

Lisaks sellele üldisele avatusele tugineb meie rahvusvaheline strateegia kolmele järkjärgulisele tasemele

 • Kolme teise riigiga piirides on täiesti loomulik, et Lorraine on seotud piiriüleste suhete ülesehitamisega suuremas piirkonnas (Luksemburg, prantsuse ja saksa keelt kõnelevad Belgia osad, Lorraine, Saksamaa liidumaad Rheinland-Pfalz ja Saarland) ). Université de Lorraine on selle ehituse üks peamisi osalejaid, tänu arvukatele kahepoolsetele koostööle nende piirkondade ülikoolidega, aga ka aktiivse rolli kaudu suurema piirkonna ülikooli arendamisel, kus see on seotud Saarimaa ülikoolidega, Trier, Kaiserslautern. Luksemburg ja Liège.
 • Université de Lorraine kavatseb järk-järgult luua sidemeid Euroopa ülikoolide võrgustikuga, mis jagavad oma peamisi suundi: interdistsiplinaarsus ja teadmiste valdkondade dialoog , mis hõlmab ülikoole, mis hõlmavad laia teaduslikku spektrit, kuid on struktureeriv orientatsioon inseneriteaduste suhtes, mida võetakse laias tähenduses.
 • Arvestades, et meil on palju rahvusvahelisi partnerlusi kogu maailmas , võivad mõned saidid keskenduda mitmele koostööle, teadustegevusele ja õpetamisele laiale valdkondadele. Université de Lorraine soovib rõhutada oma partnerlust nende aladega , struktureerides oma koostöö tunnustatud ja tugevalt toetatud üksustes. See kehtib eelkõige Prantsuse-Saksa koostöö kohta, mille jaoks Université de Lorraine on loonud konkreetse prantsuse-saksa Lorraine'i keskuse (CFALOR). Selline partnerlus on loodud ka Marokos , Kasahstanis ja Hiinas (eriti Wuhanis) ning eesmärk on keskenduda umbes kümnele saidile või piirkonnale maailmas.

Asukohad

Nancy

Address
Cours Léopold,34
54000 Nancy, Grand Est, Prantsusmaa

Metz

Address
Metz, Grand Est, Prantsusmaa

Marseille

Address
Jardin du Pharo, 58 Boulevard Charles Livon, 13007 Marseille, France
13007 Marseille, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Prantsusmaa

Praha 6

Address
Zikova,1903/4
166 36 Praha 6, Hlavní město Praha, Tšehhi

Saclay

Address
Centre CEA Saclay D36, Institut national des sciences et techniques nucléaires, 91190 Saclay, France
91190 Saclay, Île-de-France, Prantsusmaa

Leganés

Address
Avenida de la Universidad,30
28911 Leganés, Madridi kogukond, Hispaania

Madridi kogukond

Address
Plaza Ciencias,1
28040 Madridi kogukond, Hispaania

Stuttgart

Address
Pfaffenwaldring,61
70569 Stuttgart, Baden-Württemberg, Saksamaa

Genti

Address
Faculty of Sciences: Krijgslaan 281 - S2, 9000 Ghent, Belgium
9000 Genti, Flandria, Belgia