Loe ametlikku kirjeldust

Multidistsiplinaarne ülikool

Pau Ülikool ja Pays de l'Adour (UPPA) on multidistsiplinaarne ülikool, mis hõlmab kolme põhivaldkonda:

 • Õigus, majandus, äri, juhtimine
 • Teaduse ja tehnoloogia
 • kirjandus, keeled, kunst, sotsiaalteadused, humanitaarteadused ja sport

UPPA pakub oma õpilastele alg- või täiendõppe, töö- / õppeprogramme või praktikavõimalusi bakalaureuse-, magistri- ja kutsekraadide ning doktorantide omandamiseks oma 5 UFR-i (õpetamise ja uurimisüksused) ja kahe doktorikooli kaudu.

Ülikool sisaldab ka kahte IUTi (Ülikooli Tehnoloogiainstituut), ühte IAE-d (University School of Management), kaks insenerikooli (ENSGTI, mis hõlmab tööstusharude tehnoloogiat ja ISA BTP-d, mis hõlmab ehitust), täiendõppeosakonda ja praktikakoolituskeskust.

Ideaalne töökeskkond

UPPA üheks eripäraks on selle asukoht Hispaanias asuva piiri lähedal, mägede ja ookeani vahel, 5 ülikoolilinnakonnas, mis asuvad väga inimlikul skaalal: Anglet, Bayonne, Pau, Mont-de-Marsan ja Tarbes.

Iga ülikoolilinnak pakub üliõpilastele kaasaegseid ja tõhusaid suhtlusvahendeid, ülikooli raamatukogu, spordiüritusi, kultuuriprogrammi ja erinevaid üliõpilasühendusi.

UPPA õpetamismeeskonnad valmistavad oma 11500 üliõpilast oma kursuse lõpuleviimiseks, kuid nad on ka õpilaste vajadustele tähelepanelik ja alati kättesaadavad ning pühendunud meie kvaliteediprotsessile.

Karjäärinõustamine ja erialane nõustamine on ka iga õppekava keskmes: üliõpilaste kutseprojekt, kohtumised endiste õpilastega, töömessid, praktika ja töökohtade leidmise abistamine.

Teise aasta jooksul töötab ministeerium UPPA 12. kohal (80st ülikoolist) üliõpilaste toetuseks ja õpingute edukaks edutamiseks ning 18. meistriks.

Teaduslikud uuringud rahvusvahelisel tasandil

Uuringutega tegelevate asutuste, nagu CNRS, INRA ja INRIAga seotud 24 uurimisüksust, hõlmab UPPA uurimine järgmist:

 • 5 strateegilist teemat:
  • Keskkond ja materjalid
  • Geograafilised ressursid
  • Veekeskkonnad ja ressursid
  • Õiglus ja territooriumid
  • Piirkonnad, piirid ja segamine
 • ja üks valdkonnaülesed teemad: energeetika, keskkonna ja sotsiaalsed üleminekud.
 • Institut Carnot ISIFoR (fossiilkütuste säästva tootmise instituut)
 • Equipex MARSSEquipex MARSS (mass-spektromeetriakeskus reaktiivsuse ja eriala teaduste jaoks)
 • Equipex XYLOFORESTXyloforest programmivõrgus (puidutööstuse arendamine)
 • Labex STORE-EX-võrgus (energia elektrokeemiline ladustamine)
 • LabCom, jagatud labor URGO-ga

Ülikool kindlalt juurdunud oma piirkonnas

Alates selle loomisest 1970. aastal on UPPA loonud suhteid kohalike institutsionaalsete ja tööstuspartneritega, muutes selle suureks tegijaks Lõuna-Akvitaania majandusarengus.

See on seostanud väga tugevaid sidemeid suurte töövõtjatega, nagu Total, Turboméca, Arkema, Toyal, Messier-Dowty ja toetab VKEd / SMI kaudu sadu koostöölepinguid.

UPPAt toetavad ka kohalikud omavalitsused ja see kuulub Aquitaani ülikoolide ja kõrgkoolide ühenduse ComUEAsse. Ta on ka SATT Aquitaine'i (Aquitaine Sciences Transfer) liige

Maailm avanev ülikool

Oma geograafilise olukorra tõttu on UPPAil eriti hea positsioon, et arendada Hispaaniaga esialgse piiriülese koostöö, seadistades:

 • PYRENi projekt: IDEFI (innovaatilise koolituse tipptaseme algatus), mida rahastatakse valitsuse investeeringutest tulevikuks
 • konkreetsed stipendiumid
 • praktikakohad ettevõtetes
 • 10 kahekordist kraadi ja ühine doktoritöö järelevalvet (2015. aastal 34).

UPPA-l on kokku 1700 rahvusvahelist tudengit ja pakub oma õpilastele rahvusvahelist liikuvust mitme partnerluse kaudu:

 • 51 partnerriiki kogu maailmas
 • 80 ülikoolidevahelise koostöö lepingut,
 • 179 Erasmuse partnerülikoolid.

Energia ja keskkond, UPPA juhitud I-SITE'i projekti märksõnad

Valitsuse poolt käivitatud programmi Future Investments osana esitas UPPA I-SITE'i projekti (Inimesed - Teadus - Innovatsioon - Territooriumid - Majandus) ettepaneku E2S - Energy Environment Solutions projektiga. Eelnevalt valitud 2016. aasta juunis põhineb projekt INRA ja lnria konsortsioonil, mis on seotud piirkonna tugeva era- ja avaliku sektori R-ga

Konsortsium juhib seda projekti energia ja keskkonna üleminekuga sünergias ettevõtetega (Total, Arkema, TIGF ja Safran Helicopter Mootorid) ja akadeemiliste partneritega (CEA, CNRS, Baskimaa Ülikool ja Saragossa Ülikool). E2S toetavad ka kohalikud omavalitsused: Aquitaine-Limousin-Poitou-Charentes Région, Püriid-Atlantique ja Landes departemets , Pau Béarn Pyrénées Communauté d'agglomération , Mont-de-Marsan Agglomération ja Lacq-Orthez ja Baskimaa Communautés de communes .

E2S-i meeskonnad kohtuvad energia ülemineku, geograafiliste ressursside, vee-elupaikade ja looduslike ja inimtegevusest tingitud muutuste keskkonnamõjudega seonduvate väljakutsetega kooskõlas peamiste tööstuspartnerite teadusuuringute ja innovatsiooni arenguga. Eesmärk on murda sihtotstarbelised teaduslikud tõkked (CO2 ladustamine, biogaasi tootmine, uued patareid, täielikult elektrilise lennuki väljatöötamine jne).

Teaduste, humanitaarteaduste, sotsioloogia ja õiguse spetsialistid suurendavad seega UPPA rahvusvahelist atraktiivsust tipptasemel valdkondades maailma juhtivate institutsioonidega (Stanford, Berkeley, MIT ...), eelkõige ühiste õppetoolide kaudu; veel kõrgema kvaliteediga poliitika, kraadiõppe kursused inglise keeles E2S valdkonnas.

Projekt hõlmab ka muutusi ülikooli juhtimises ja organisatsiooni töös, mis liigub struktuuri, mis põhineb kolmel suurel teaduskonnal, millest igaüks hõlmab õpetamist, teadustegevust ja innovatsiooni. Erilist tähelepanu pööratakse inimressurssidele, et suurendada teadlaste arvu E2S teemadel. Kohalikud tööstuspartnerlused täiendavad konsortsiumi tugevaid külgi, andes märkimisväärset mõju nendes valdkondades tehtavatele teadusuuringutele ja innovatsioonile.

Programmide õpetamise keel:
 • Inglise
 • Prantsuse

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

Université de Pau et des Pays de l'Adour

Selle meistri eesmärgiks on arvutiteaduse ja infotehnoloogia ekspertide koolitamine, et oleks võimalik tegeleda digitaalsete ühiskondade praeguste ja tulevaste põlvkondad ... [+]

Ülevaade

Selle meistri eesmärgiks on arvutiteaduse ja infotehnoloogia ekspertide koolitamine, et oleks võimalik tegeleda digitaalsete ühiskondade praeguste ja tulevaste põlvkondade uute väljakutsetega. Asjaomaste Interneti-põhiste digitaaltehnoloogiate, küber-füüsiliste süsteemide, sotsiaalsete võrgustike, pilvandmetöötluse, suurte andmekandjate ja kognitiivsete arvutite esindamise hetke suundumused on loonud uue tööstusrevolutsiooni, mille nimi on Industry 4.0.

Our Industry 4.0 Computer Sciences Magistriõpe pakub 1-aastase täiskoormusega kraadiõppe programmi, mille eesmärgiks on pakkuda tugevaid teaduslikke ja tehnoloogilisi sihtasutusi, et uuendada, kujundada ja arendada tulevasi digitaalseid organisatsioone, mis põhinevad uuel internetiühendusel (IoE) paradigmil. See sobib üliõpilastele, kes kavandavad nii akadeemilist kui ka tööstuslikku karjääri, ning pakub teoreetilist alust ja praktilisi teadmisi, mis on vajalikud teadustöö tegemiseks või R... [-]

Prantsusmaa Anglet Bayonne Mont-de-Marsan Pau Tarbes  + 2 Rohkem
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Université de Pau et des Pays de l'Adour

Keskkonna, säästva arengu ja tervisega seotud ühiskondliku nõudluse järsu suurenemine eeldab keemiateaduse ja bioloogia alaste teadmiste sünergiat. Selleks, et oleks võim ... [+]

Ülevaade

Keskkonna, säästva arengu ja tervisega seotud ühiskondliku nõudluse järsu suurenemine eeldab keemiateaduse ja bioloogia alaste teadmiste sünergiat. Selleks, et oleks võimalik sellele nõudlusele tõhusalt vastata ja rakendada uuenduslikke lahendusi, mis pakuvad neile päringutele tõhusaid vastuseid, on oluline täiesti aru saada saasteainete vastasmõjust elusorganismide ja eriti nende struktuuride, omaduste, reaktiivvõime / tegevusega looduslikes ökosüsteemides. Kemikaalide ja keemia magistriõppe teise aasta kursus "Keskkonnamõjude keemiline ja mikrobioloogiline iseloomustus" (CMCEI) eesmärk on koolitada spetsialiste, kellel on teadmised analüütilise keemia, füüsikalis-keemiateaduse, molekulaarbioloogia ja keskkonna mikrobioloogia kohta.... [-]

Prantsusmaa Anglet Bayonne Mont-de-Marsan Pau Tarbes  + 2 Rohkem
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Université de Pau et des Pays de l'Adour

Rahvusvahelise magistriprogrammi SIMOS (energiasüsteemide modelleerimine ja optimeerimine) pakub erikoolitust energeetika valdkonnas ja konkreetsemalt energiasüsteemide o ... [+]

Eesmärgid

Praeguste tööstusprotsesside keerukuse tõttu on nende rajatiste tegevuse arendamine ja täiustamine võimalik ainult rangelt optimeerimismeetoditega. Rahvusvahelise magistriprogrammi SIMOS (energiasüsteemide modelleerimine ja optimeerimine) pakub erikoolitust energeetika valdkonnas ja konkreetsemalt energiasüsteemide optimeerimist. See koolitus on huvitav üliõpilastele üle kogu maailma.

Kursused

Programm on korraldatud nelja semestri (120 ECTS ainepunkti). Õppur kulutab Prantsusmaal vähemalt 3 semestrit, esimesel poolaastal S1 (30 ECTS ainepunkti) saab omandatud teadmiste akrediteerimise kaudu.

Karjäärivõimalused

Uurimis- ja arendustegevus või tootmine, Energiasüsteemide optimeerimise kogemus.... [-]

Prantsusmaa Anglet Bayonne Mont-de-Marsan Pau Tarbes  + 2 Rohkem
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
4 semestrid
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Université de Pau et des Pays de l'Adour

Programmi "Evolutsiooniline ökoloogia veekeskkonnas" eesmärk on koolitada teaduslikke eksperte, kes suudavad kujundada eksperimente ja mudeleid, et saada teadmisi veeökos ... [+]

Ülevaade

Programmi "Evolutsiooniline ökoloogia veekeskkonnas" eesmärk on koolitada teaduslikke eksperte, kes suudavad kujundada eksperimente ja mudeleid, et saada teadmisi veeökosüsteemide haldamisega seotud evolutsioonilisest ökoloogiast. Seda toetab veevarude ja veeökosüsteemide teadusuuringute föderatsioon (MIRA), mis hõlmab teadusuuringute eksperte ja oskusi veeloomade evolutsioonilise reageerimise valdkondades antropiliste survete ning veeorganismide ja ökosüsteemide modelleerimise osas.

Kapten on täielikult õpetanud inglise keeles ja on võõrustaja Anglet'i (Prantsusmaa) Université de Pau ja des Pays de l'Adouri (UPPA) teaduse ja tehnoloogiakolledžis (STEE).... [-]

Prantsusmaa Anglet Bayonne Mont-de-Marsan Pau Tarbes  + 2 Rohkem
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Université de Pau et des Pays de l'Adour

Pau (Prantsusmaa) pakutud naftaväljade meister on ainus akadeemiline väljaõpe Prantsusmaal, mis hõlmab nafta ja gaasi tööstuslikku karjääri uurimise, uurimise, arendamise ... [+]

ÜlevaadeMaster of Petroleum Engineering pakub klassikalist kaheaastast koolitust prantsuse keeles ja üheaastast inglise keele õpet kraadiõppuritele. Üheaastase klassi "Petroleum Engineering Amplification" (~ 350 h loengut ja 5-6 kuu internatuuri) hakkavad eriti tundma välisõppe üliõpilased, kes soovivad tugevdada oma tausta erinevates valdkondades Petroleum Engineering.Magistrit pakutakse Pau ülikoolis ja Pays de l'Adour'is (UPPA). See meister kasutab eriti rikkaliku keskkonna geograafias, energeetikas ja keskkonnas. Master on osa energeetika ja keskkonna teaduse ja tehnoloogia (STEE) teaduskonnast.STEE teaduskond on asutatud maineka Prantsuse tipptaseme algatuse I-SITE'i (Initsiat... [-]
Prantsusmaa Anglet Bayonne Mont-de-Marsan Pau Tarbes  + 2 Rohkem
Võta kooliga ühendust
Inglise,Prantsuse
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Université de Pau et des Pays de l'Adour

Programm pakub suurepärast koolitust mitmes erinevas rakendusliku matemaatika valdkonnas, mis on seotud osalise diferentsiaalvõrrandiga modelleerimisega, kasutades vedela ... [+]

Ülevaade

See aste tarnitakse 12 kuu pärast.

Programm pakub suurepärast koolitust mitmes erinevas rakendusliku matemaatika valdkonnas, mis on seotud osalise diferentsiaalvõrrandiga modelleerimisega, kasutades vedelate mehaanika rakendusi, lainete levikut, poorset keskkonda jne.

See programm annab juurdepääsu doktoriõppele kas akadeemilises kontekstis või tööstuslikus kontekstis (tööstuse ja UPPA koostöö).

Programmi eesmärgidSelle programmi eesmärgiks on pakkuda suuri oskusi rakendusmatemaatika (osaline diferentsiaalvõrrandite analüüs, arvuline analüüs, teaduslike arvutustehnika ja suure jõudlusega arvutus, optimeerimine).Kursused keskenduvad rakendustele tööstusprobleemides, vedelate mehaanikate, lainete paljundamise, optimaalse disaini ...See programm valmistab ette õpilasi teadus- ja arendusosakondade era- ja avalike organisatsioonide juhtivatel kohtadel.... [-]
Prantsusmaa Anglet Bayonne Mont-de-Marsan Pau Tarbes  + 2 Rohkem
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Université de Pau et des Pays de l'Adour

See programm pakub täiustatud kursusi statistilise analüüsi, äriintelligentsi, arvutite modelleerimise ja sellega seotud arvuti tööriistadega. ... [+]

Ülevaade

See aste tarnitakse 12 kuu pärast.

See programm pakub täiustatud kursusi statistilise analüüsi, äriintelligentsi, arvutite modelleerimise ja sellega seotud arvuti tööriistadega.

See programm võimaldab jätkata doktoriõpinguid akadeemilises kontekstis või tööstuslikus kontekstis (tööstuse ja UPPA koostöö).

Programmi eesmärgidSelle programmi eesmärk on anda stohhastilisel modelleerimisel ja statistilistes meetodites tugevaid oskusi andmete analüüsimiseks koos nendega seotud arvuti tööriistadega.Kursused keskenduvad nii rakendustele tööstuses, eriti kvaliteedikontrolli ja ohutusanalüüsi valdkonnas, kui ka andmetöötluse ja masinloetuse rakendustes.Kursusi õpetavad õppejõud, aga ka inseneridVastavalt üliõpilaste tipptasemele ja nende soovile jätkata doktoriõpinguid, võib pakkuda kursusi "täiustatud statistika" ja "täiustatud rakendatav tõenäosus".... [-]
Prantsusmaa Anglet Bayonne Mont-de-Marsan Pau Tarbes  + 2 Rohkem
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Université de Pau et des Pays de l'Adour

Õppekava, mis sisaldab loenguid, juhendamist ja praktilist tööd ning juhtumiuuringuid, õpetavad ülikooli õppejõud ja teadustöötajad, aga ka sotsiaal-professionaalse sekto ... [+]

Ülevaade

Materjali valimine ja asjakohane kasutamine eeldavad keemiliste teadmiste kasutamist, mis põhinevad materjalide ettevalmistamise ja iseloomustamise sektorite teadmistel ja materjalide struktuuriliste ja funktsionaalsete omaduste tõlgendamisel ja modelleerimisel. CPCMi õppekavas on välja töötatud spetsiaalselt üliõpilastele kursused, kus keemia on valdav subjekt, pakkudes koolitusi kõigis nendes erinevates valdkondades. Õppekava sisu on üldise sünteesi tulemus säästva arengu ja uuenduslike materjalide kasutamise kohta, mis pakuvad võimalust reageerida uutele nõuetele ja väljakutsetele, mis on seotud energia ja keskkonnaga.

Õppekava, mis sisaldab loenguid, juhendamist ja praktilist tööd ning juhtumiuuringuid, õpetavad ülikooli õppejõud ja teadustöötajad, aga ka sotsiaal-professionaalse sektori töötajad.... [-]

Prantsusmaa Anglet Bayonne Mont-de-Marsan Pau Tarbes  + 2 Rohkem
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Université de Pau et des Pays de l'Adour

MPPM kursus keskendub poorse meediumi mehaanikale ja füüsikale. See hõlmab nende eksperimentaalset iseloomustust kaudse poosimeetria ja otsese pildistamise, poromehaanili ... [+]

Ülevaade

Vedelikuga täidetud poorses keskkonnas leiduvate mehhanismide, füüsika ja nende ühenduste mõistmine on energia ja keskkonna tulevaste väljakutsete lahendamise nurgakivi. Tõepoolest, poorne meedia on üldlevinud paljudele huvipakkuvatele looduslikele ja tööstuslikele süsteemidele erinevates tehnika valdkondades, nagu tsiviilehitus, masinatööstus, keemiatehnoloogia, materjalide ehitus, naftatööstus või toiduainetööstus, mainida vaid väheseid.

MPPM kursus keskendub poorse meediumi mehaanikale ja füüsikale. See hõlmab nende eksperimentaalset iseloomustust kaudse poosimeetria ja otsese pildistamise, poromehaanilise käitumise modelleerimise, transpordiomaduste hindamise, vedelate-tahkete ühendite ja poorse keskkonna sulgunud vedelike omaduste poolest.... [-]

Prantsusmaa Anglet Bayonne Mont-de-Marsan Pau Tarbes  + 2 Rohkem
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Université de Pau et des Pays de l'Adour

CCCE teekond keskendub ranniku inseneri seotud protsesside modelleerimisele ja simuleerimisele. Laialdaselt uuritud teemad hõlmavad lainete modelleerimist, lainetevahelis ... [+]

Ülevaade

CCCE teekond keskendub ranniku inseneri seotud protsesside modelleerimisele ja simuleerimisele. Laialdaselt uuritud teemad hõlmavad lainete modelleerimist, lainetevahelist koostoimet struktuuride, pinnase ja struktuuri keerukate käitumistega. Erilist tähelepanu pööratakse numbritele ja avatud lähtekoodiga arvutusinstrumentidele, mida tavaliselt kasutatakse selles valdkonnas, sealhulgas Telemac 2D, Artemis, OpenFOAM, BOSZ (Boussinesq laine mudel), XBEACH, Cast3M (lõplike elementide struktuurimudel).

See lugu kuulub rahvusvahelise tsiviilehituse füüsika ja simulatsiooni magistrikraadiga, mis pakub multidistsiplinaarseid põhikursuseid kõrgemate spetsialistide taseme saavutamiseks eespool nimetatud valdkondades. See sobib üliõpilastele, kes kavandavad nii akadeemilist kui ka tööstuslikku karjääri, ning pakub teoreetilist alust ja praktilisi teadmisi, mis on vajalikud teadustöö tegemiseks või R... [-]

Prantsusmaa Anglet Bayonne Mont-de-Marsan Pau Tarbes  + 2 Rohkem
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles