Unviersité Paris-Saclay

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Unviersité Paris-Saclay on tunnustatud oma uurimistöö erakordse kvaliteedi eest. Seda reitingut on Shanghai edetabelis olnud Prantsusmaa parimate ülikoolide hulgas ning see on kogunud arvukalt mainekaid auhindu ja autasusid, näiteks 2 Nobeli füüsikapreemiat ja 4 põldude medalit. Kuna multidistsiplinaarne õppeasutus koosneb UPSay viiest teaduskonnast, kolmest tehnikainstituudist ja ühest insenerikoolist. See hõlmab ka osaühinguid (CentraleSupélec, AgroParisTech, Ecole normale supérieure Paris-Saclay ja Institut d'optique kraadiõppeasutused) ning meie liikmeks assotsieerunud ülikoolid (UVSQ ja UEVE) laiendavad veelgi koolituse, teadusuuringute ja innovatsiooni valikut.

UPSays õpib 65 000 õpilast, sealhulgas umbes 10 000 rahvusvahelist üliõpilast.

Pariis-Saclay on kapten SERPi koordineeriv asutus.

Kapten SERP on inglise keele õpetanud kaheaastast programmi, mida rahastab Euroopa Komisjoni Erasmuse programm

Ta kogub 4 juhtivat Euroopa teadusülikooli:

  • Pariisi Saclay ülikool, Prantsusmaa (koordineeriv asutus)
  • Adami Mickiewiczi ülikool, Poola
  • Genova ülikool, Itaalia
  • Porto ülikool, Portugal


Genova ülikoolis on Genova Ülikool (UNIGE) korraldatud 5 koolis (matemaatika-füüsikalis-ja loodusteadused, meditsiin ja farmaatsia, sotsiaalteadused, humanistlikud teadused ja polütehnik), 22 osakonda ja 14 interdistsiplinaarset keskust. UNIGE pakub 178 ülikoolikursust, kus osalevad umbes 40 000 õpilast. Sellel on 14 doktorikooli. Tänu mitmele partnerlusele üle kogu maailma, pakub ülikool praegu üle 3000 välisüliõpilase.

Poznanis asuv Adam Mickiewiczi ülikool (AMU) on Poznańi peamine akadeemiline asutus ja Poola suuruselt kolmas ülikool. Selle õpilaste arv on ligi 49 000 õpilast. Ülikool on akadeemilise tippkeskuse keskus, kus teadustöö ja õpetamine on vastastikku püsivad. Ülikool pidevalt laiendab ja ajakohastab uurimisprogramme ja õppekavade sisu, pöörates erilist tähelepanu nende interdistsiplinaarsusele ja rahvusvahelisele iseloomule. AMU kuulub: EUA - Euroopa ülikoolide ühendus, EUCEN - Euroopa ülikooli jätkuv haridusvõrgustik, Compostela ülikoolide rühm, The Santander Group - Euroopa ülikoolide võrgustik, Euroopa keemia temaatiline võrgustik ja muud Euroopa teadusvõrgustikud.

Universidade Do Porto Porto Ülikool (UPORTO) on Portugalis üks suuremaid kõrgharidus- ja teadusasutusi, kus on umbes 32 500 üliõpilast, 2300 teadlast ja teadustöötaja. See on üks Portugali parimaid üliõpilasi, mis on kõige paremini positsioonis riiklikul ja rahvusvahelisel pingereas: Times High School, 2019 (401-500); ARWU 2018 (301-400); QS 2019 (328). Sellel on 14 teaduskonda, 1 ärikool ja 60 teadusüksust. UPORTO on ka Portugalis teadustegevuse juhtiv tootja, kes vastutab 24% ulatuses riigis toodetud teaduslikest artiklitest.

Asukohad

Orsay

Address
building 440
91400 Orsay, Île-de-France, Prantsusmaa

Genova

Address
Dipartimento di Fisica
Via Dodecaneso 33

16146 Genova, Liguuria, Itaalia

Poznań

Address
Ul. Umultowska 89b
61-614 Poznań, Suur-Poola vojevoodkond, Poola

Porto

Address
Rua Campo Alegre 687
4169-007 Porto, Porto rajoon, Portugal