Loe ametlikku kirjeldust

Umeå Ülikool, Umeå Disaini Instituut

Umeå Disainiinstituut pakub viis akadeemilist programmi, mis keskenduvad ainult tööstusdisainile ja sellega seotud erialadele. Programmid ulatuvad bakalaureusest kuni magistri- ja doktoriõppe tasemeni. Pakume konkurentsivõimelisi, professionaalseid ja rahvusvahelisi tööstusdisainilahenduse haridusprogramme, mida toetavad erakordsed tehnilised vahendid ja vahendid.

Instituut korraldatakse Umeå ülikooli teaduse ja tehnoloogia teaduskonnas .

Bakalaureuse programm


Instituut pakub kolmeaastast tööstusdisainiprogrammi, mille tulemuseks on bakalaureusekraad väärtusega 180 ECTS-krediiti.

See programm on koostatud rootsi keeles ja sellega ei kaasne õppemaksu.

Magistriprogrammid


Magistri tasemel on kolm rahvusvaheliselt orienteeritud ja spetsialiseeritud kaheaastast programmi, mille tulemuseks on 120 ECTS-ainepunkti magistrikraad.

Kolm valdkonda on:

  • Täiustatud tootearendus
  • Koostoimimise disain
  • Transport Design

Magistriprogrammid toimuvad inglise keeles ja on avatud rahvusvahelistele üliõpilastele.

Rahvusvahelised üliõpilased


Praegu on õpilased kogu maailmast meie magistriprogrammidesse loonud loomingulise energia ja kultuuridevahelise rikastamise unikaalse segu.

Praegu on meil õpilased 29 riigist, sealhulgas Norra, Kanada, Taani, Suurbritannia, India, Türgi, Jaapan, Brasiilia, Mehhiko, Rootsi, Soome, Korea, Hiina, Saksamaa ja USA.

Rohkem kui pooled magistrantidest on pärit muudest riikidest kui Rootsist. Umbes 30% kõigist meie õpilastest on naised.

Koostöö tööstusega


Kõigis neljas programmis teeb instituut regulaarselt koostööd paljude ettevõtete ja organisatsioonidega, sealhulgas Saab, Volvo Trucks, Volvo Cars, Ericsson, Nokia, ABB, Electrolux ja Husqvarna, kellest paljud on samuti tugevalt seotud instituudi uurimisprogrammidega.

Üksikud õppeained


Umeå Disainiinstituut pakub ka mitmeid tööstus disaini ja sellega seotud teemasid käsitlevaid üksikuid teemakursusi ning need kursused on saadaval ülikooli teiste osakondade õpilastele.

Teadus- ja doktoriõpe


Mitu aastat on instituut läbi viinud rakendusuuringute ja arendustegevuse, mis on jagatud kahte valdkonda: Interaktsioonide disainilahenduse labor (IDL) ja Volvo teadusprogramm (SET). Alates 2001. aasta sügisest pakume ka tööstusdisaini doktoriõpinguid.

Programmide õpetamise keel:
  • Inglise

See ülikool pakub ka:

MA

Umeå Institute of Design - Umeå University

MA Advanced Product Design programm on lahus orienteeritud haridust, mis keskendub arenenud ravi disain - kasutades kasutaja uuringud, probleemi tuvastamine ja analüüs .. ... [+]

MA Advanced Product Design

Masters programm, 120 ECTS-krediiti

Kuna innovatsioon ja uued tehnoloogiad muutuvad üha olulisemaks projekteerimise protsess, tööstuslik disainer rolli koordineerijana probleemilahendus protsess on muutumas olulisemaks. Kasvav keerukus ja nõudmisi multidistsiplinaarse meeskonnatöö tootearenduse protsessi nõudlus terviklikumat lähenemist, mis on üks kaasaegse tööstusliku disainerite suurim omaduste ning alus Advanced Product Design programm.

Advanced Product Design programm on lahus orienteeritud haridust, mis keskendub arenenud ravi disain - kasutades kasutaja uuringud, probleemi tuvastamine ja analüüs, uute tehnoloogiate ja materjalide ning ennekõike rõhku uuenduslike ja uut mõtlemist - et leida parim võimalik lahendus antud probleemile või identifitseeritud disain võimalus.... [-]

Rootsi Umeå
September 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Umeå Institute of Design - Umeå University

MA Koostoimed Disain programm tegeleb seoses inimeste vahel ja infotehnoloogia keskendudes eelkõige vastastikmõju toote ja kasutaja. ... [+]

MA Koostoimed Disain

Masters programm, 120 ECTS-krediiti

Infotehnoloogia areng on vaidlustanud tööstusdisainilahenduse traditsioon nõudes rõhuasetuse ideest "toote-as-object" suunas mõiste "toode-as-üritus", kus dünaamiline ja interaktiivne omadused tooteid ja teenuseid tuleb paremini mõistetavaks kontekstis inimeste käitumisest. See rõhuasetuse on inspireeritud meil arendada Koostoimed Design programmi ja alustada uut uurimisvaldkonda projekteerimise valdkonnas.

Meie Koostoimed Design programm tegeleb seoses inimeste vahel ja infotehnoloogia keskendudes eelkõige vastastikmõju toote ja kasutaja. Me näeme distsipliini interaktsiooni disain võime kujundada nii kognitiivset ja füüsiline liides ja integreerida neid edukalt kogu. Meie eesmärk on võimaldada autoritel luua jätkusuutlik, arusaadav ja nauditav info põhinevate toodete, teenuste ja keskkondade.... [-]

Rootsi Umeå
September 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Umeå Institute of Design - Umeå University

MA Transport Design programm on ainulaadne oma ulatuse huvi, mis tegeleb kogu transpordi disaini valdkonnas koostöös tööstusega. Õpilased on koolitatud on ... ... [+]

MA Transport Design

Masters programm, 120 ECTS-krediiti

Viimase sajandi inimene on jõudnud sõltub transpordi sotsiaalse ja elustiil vajalikkust. Maailm on arenenud soov ja vajadus kasutada sõidukeid. Autod, näiteks on saanud lahutamatu osa meie kultuurist.

Meie Transport Design programm on ainulaadne oma ulatuse huvi, mis tegeleb kogu transpordi disaini valdkonnas koostöös tööstusega. Õpilased on koolitatud olema avatud meelega nii kontseptuaalseid ideid ja üksikasjalikud realistlik disaini lahendusi. Neid julgustatakse on tasakaalustatud mõtlemise protsess, kus vorm ja funktsioon koos töötada.

Transport Design programm annab õpilasele pädevus töötada välja töötada ning arendada erinevaid sõidukeid; alates jalgrattad ja autod ühistranspordi tähendab nagu rongid, bussid ja lennukid. See on esimene muidugi oma tüübi Põhjamaades.... [-]

Rootsi Umeå
September 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Location address
Umeå Institute of Design
Umeå University
Östra Strandgatan 30

Umeå, Västerbotteni maakond, SE-903 33 SE
Social Media