Umeå Institute of Design - Umeå University

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Umeå Ülikool, Umeå Disaini Instituut

Umeå Disainiinstituut pakub viis akadeemilist programmi, mis keskenduvad ainult tööstusdisainile ja sellega seotud erialadele. Programmid ulatuvad bakalaureusest kuni magistri- ja doktoriõppe tasemeni. Pakume konkurentsivõimelisi, professionaalseid ja rahvusvahelisi tööstusdisainilahenduse haridusprogramme, mida toetavad erakordsed tehnilised vahendid ja vahendid.

Instituut korraldatakse Umeå ülikooli teaduse ja tehnoloogia teaduskonnas .

Bakalaureuse programm


Instituut pakub kolmeaastast tööstusdisainiprogrammi, mille tulemuseks on bakalaureusekraad väärtusega 180 ECTS-krediiti.

See programm on koostatud rootsi keeles ja sellega ei kaasne õppemaksu.

Magistriprogrammid


Magistri tasemel on kolm rahvusvaheliselt orienteeritud ja spetsialiseeritud kaheaastast programmi, mille tulemuseks on 120 ECTS-ainepunkti magistrikraad.

Kolm valdkonda on:

  • Täiustatud tootearendus
  • Koostoimimise disain
  • Transport Design

Magistriprogrammid toimuvad inglise keeles ja on avatud rahvusvahelistele üliõpilastele.

Rahvusvahelised üliõpilased


Praegu on õpilased kogu maailmast meie magistriprogrammidesse loonud loomingulise energia ja kultuuridevahelise rikastamise unikaalse segu.

Praegu on meil õpilased 29 riigist, sealhulgas Norra, Kanada, Taani, Suurbritannia, India, Türgi, Jaapan, Brasiilia, Mehhiko, Rootsi, Soome, Korea, Hiina, Saksamaa ja USA.

Rohkem kui pooled magistrantidest on pärit muudest riikidest kui Rootsist. Umbes 30% kõigist meie õpilastest on naised.

Koostöö tööstusega


Kõigis neljas programmis teeb instituut regulaarselt koostööd paljude ettevõtete ja organisatsioonidega, sealhulgas Saab, Volvo Trucks, Volvo Cars, Ericsson, Nokia, ABB, Electrolux ja Husqvarna, kellest paljud on samuti tugevalt seotud instituudi uurimisprogrammidega.

Üksikud õppeained


Umeå Disainiinstituut pakub ka mitmeid tööstus disaini ja sellega seotud teemasid käsitlevaid üksikuid teemakursusi ning need kursused on saadaval ülikooli teiste osakondade õpilastele.

Teadus- ja doktoriõpe


Mitu aastat on instituut läbi viinud rakendusuuringute ja arendustegevuse, mis on jagatud kahte valdkonda: Interaktsioonide disainilahenduse labor (IDL) ja Volvo teadusprogramm (SET). Alates 2001. aasta sügisest pakume ka tööstusdisaini doktoriõpinguid.

Asukohad

Umeå

Address
Umeå Institute of Design
Umeå University
Östra Strandgatan 30

SE-903 33 Umeå, Västerbotteni maakond, Rootsi