University of Borås

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

University of Borås on ligikaudu 11 000 üliõpilast ja 730 töötajat. Koostöös avaliku ja erasektoriga korraldame kõrge rahvusvahelise kvaliteedi haridust ja teadustööd, millel on ühiskondlik tähtsus. Oleme kaasaegne ülikool, kus keskus on linna keskus.

Me õpime haridust raamatukogu- ja infoteaduste, äri- ja informaatika, moe- ja tekstiiliuuringute, käitumis- ja haridusteaduste, inseneriteaduse ja terviseteaduste valdkonnas. Mitmeid meie haridusasutusi saab siin meiega leida ja see meelitab õpilasi üle kogu Rootsi.

University of Borås on esirinnas mitmeid põnevaid uurimisprojekte. Kaks kõige olulisemat on jäätmete ja "nutikate tekstiilide" "ressursside taastamine", mis mõlemad põhinevad piirkondlikel eduteguritel ja tihedas koostöös piirkondlike ettevõtete ja uurimisorganisatsioonidega. Kuidas kasutada etanooli kasutatud teksadest või kangast, mis võivad värvi muutuda termokroomsete trükivärvidega, rõivaid, mis mõõdavad lihasagedust ja silmkoelised stentid.

University of Borås on Euroopa ülikoolide liidu (EUA) liige . EUA esindab ja toetab kõrgharidusasutusi 46 riigis, pakkudes neile ainulaadset foorumit koostööks ja kursis viimaste suundumustega kõrghariduse ja teaduspoliitika valdkonnas.

Eesmärgid ja visioonid

University of Borås kontseptsioon on innovaatiline elukutse õppekoht, mis koostöös ärivaldkonnaga ja avaliku sektoriga viib läbi kõrge rahvusvahelise kvaliteedi ja sotsiaalse tähtsusega teaduse. University of Borås on sõnastanud eesmärgi saada esimesteks elukutseteks õppimise koht, tuginedes suunale, mis keskendub kvalifitseeritud elukutsetele ja mis on asutatud 1977. aastal University of Borås rajamise järel. Sellist ülikooli iseloomustab süstemaatiline koostöö ümbritseva ühiskonna ettevõtetega ja asutustega, mida me kutsume partnerluseks. Haridus ja teadustegevus ei ole University of Borås ühepoolne pühendumus, vaid see on planeeritud, teostatud ja hinnatud koostöös meie partneritega. Elukutsete pädevuste vajadus, nende areng ja probleemid on kesksel kohal.

Elukutsete ülikooli idee oluline osa on uute eksamite väljatöötamine. University of Borås soovib luua Rootsi õppekavas kutsealade magistrikraadi University of Borås haridusprogramme. Näeme, et kutsealade ülikoolide realiseerimine ei ole mitte ainult valitsuse otsus, vaid eelkõige järkjärguline kvaliteedi ja profiilide koostamise protsess. Oluliseks peatuseks selles tees on uue elukutsete ala loomine, seitsmes osakond õppekohas. Ülikool teeb jõupingutusi, et luua haridusprogramme, keskendudes riskide, turvalisuse ja ohutuse aspektidele. Jaanuaris 2019 algab University of Borås akadeemiline politsei koolitusprogramm.

Asukohad

Borås

University of Borås

Address
University of Borås Allégatan 1
SE-501 90 Borås, Västra Götalandi maakond, Rootsi
Telefon
+46-33-435 40 00