Linnaeus University

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Linnaeus University on kaasaegne rahvusvaheline ülikool, mille nimi on Carl Linnaeus - maailmakuulus Rootsi teadlane, kes sündis Smålandi piirkonnas, kus ülikool asub.
  • Asutatud 2010 Kalmari ülikooli ja Växjö ülikooli ühinemise kaudu
  • Asub Kalmaris ja Växjös
  • 33 000 õppurit
  • 2000 registreerunud välisüliõpilast
  • Rootsi suuruselt 6. ülikool üliõpilaste arvu järgi
  • 780 partnerülikooli enam kui 80 riigis
  • 100 kraadi esimese tsükli tasemel, neist 8 õpetati inglise keeles
  • 80 kraadi teise tsükli tasemel, neist 35 õpetati inglise keeles

Kalmar ja Växjö

Linnaeus University asub kahes Rootsi kaguosas asuvas linnas - Kalmaris ja Växjös. Mõlemad linnad asuvad Smålandi piirkonnas, maakonnas, kus meri ja loodus on alati läheduses.

Kalmar - tudengilinn mere ääres

Kalmari linn asub rannikul, mida Linnaeus University hiljuti ära kasutas, ehitades sadama äärde uusi ülikoolihooneid ja koondades ülikooli ühte kohta. Kuna sadam asub Kalmari kesklinnas, saavad tudengid käia oma igapäevases äritegevuses kesklinnas ja täita linna meeleolukat tegevust.

Kalmaris on umbes 65 000 elanikku ja pikk ajalugu keskajast - miski, mis jääb märkamatuks, kui asub vana Kalmari loss vaid mõnesaja meetri kaugusel ülikoolilinnast. Linn on hääletatud kui "Rootsi suvituslinn", võib-olla tänu paljudele päikesepäevadele, linna ümbruses asuvatele randadele ning sündmustele ja kontsertidele.

Växjö - elav ülikoolilinnak

Växjö ülikoolilinnakus asub kõik viie minuti jalutuskäigu kaugusel - õpilasmajutus, klassiruumid, raamatukogu, restoranid ja pubid, järved ja vaba aja veetmise võimalused. Ülikoolilinnak on täis elu ja energiat ning on loomulik kohtumispaik kõigile õpilastele ja huvidele. Växjös on umbes 90 000 elanikku ja see on kuulutatud rakendatud keskkonnasäästlike lahenduste tõttu Euroopa roheliseimaks linnaks . Växjö nimi on tõlgitud "järvede linnaks", mis ei jää märkamatuks, kuna sellel on üks paljud järved asuvad lihtsalt ülikoolilinnaku ääres. Koos ümbritsevate metsadega saab sellest ideaalne koht jalgsi ja sörkjooksuks.

125631_photo-1549057446-9f5c6ac91a04.jpgEliott Reyna / Unsplash

Õpilane elu

Ülikoolielul on palju pakkuda, alates sõpradega kohtumisest üliõpilaste pubis kuni ürituste ja kultuuritegevuste külastamiseni. Õpilasesinduste liit ja üliõpilasühendused annavad endast parima, et tunneksite end koduselt.

Kvaliteetne vaba aeg on oluline, kui olete õpilane. Kui leiate oma üliõpilaselust rõõmu ja rahulolu, saate õpinguteks lisaenergiat. Teil pole keeruline midagi leida. Õpilastel on tore korraldada lõbusaid võistlusi, pidusid, kontserte ja väljasõite.

Kui kasutate ka võimalust osaleda üliõpilasesinduses või muudes õppekavavälistes tegevustes, võite omandada kasulikke oskusi ja kogemusi, mis võivad hilisemas elus tööle kandideerimisel osutuda hindamatuks.

Linnaeus University - Linnéstudenterna - üliõpilasesindus töötab selle nimel, et saaksite parimat võimalikku haridust, kuid eesmärk on pakkuda lisaks õpingutele ka nauditavat tegevust. Ülikoolis on mitmeid üliõpilasorganisatsioone ja klubisid, mis pakuvad tudengitele laia valikut vaba aja veetmise võimalusi.

ESN (Erasmuse üliõpilasvõrgustik) on sektsioonide võrgustik, mis korraldab üritusi välismaale õppima minevatele rahvusvahelistele tudengitele. Kalmaris kannab see osa nime ESN Kalmar ja Växjös VIS (Växjö rahvusvahelised üliõpilased). Mõlemad sektsioonid korraldavad kohalikke üritusi, nagu grillid, sporditegevused ja teemaõhtud, kus on esindatud Rootsi tüüpilised traditsioonid, samuti väljasõite Rootsis ja väljaspool.

Sõprade programm

Sõprade programm sobib rahvusvaheliste üliõpilaste (enamasti Rootsi) õpilastega. Sõbrad abistavad rahvusvahelisi tudengeid igapäevaste küsimustega, tutvustades neile Rootsi kultuuri ja eluviisi ning seda, mis tunne on olla Linnaeus University tudengiks olemine.

Üliõpilasühendused

Kalmaris (ainult rootsi keeles) ja Växjös tegutsevas Linnaeus University on umbes 70 üliõpilasühendust, kus saate üliõpilasena osaleda paljudes tegevustes.

Võib-olla eelistate sportlikke üritusi, muusika mängimist õpilasorkestris, filmisessioone, laulmist või tegelete kirjutamisega teemadel, mis mõjutavad teid õpilasena? Tudengielu aktiivne olemine on võimalus kohtuda uute sõpradega, olla võimeline ennast arendama ühes oma huvis ja töötada koos meeskonnas inimestega, kellele meeldib teha sama asja.

125632_pexels-photo-1438072.jpegBuro Millennial / Pexels

Asukohad

Växjö

Address
P G Vejdes väg
351 95 Växjö, Kronobergi maakond, Rootsi

Kalmar

Address
Nygatan,18B
39182 Kalmar, Kalmari maakond, Rootsi

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Programmid

MA
MSc