Lund University

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Lund University - Rootsi ülikoolilinnak

Lund University asutati 1666. aastal ja järjekindlalt kuulub maailma 100 populaarseima ülikooli (92nda maailmas ja Rootsi kõrgeltarenenud ülikoolis QS World University Rankings 2019).

Ülikoolil on 40 000 õpilast ja 7400 töötajat ning pakub üle 100 magistriõppekava ja 8 bakalaureuse programmi inglise keeles .

Lund on Rootsi kõige atraktiivsem õppekoht. Ülikool pakub Scandinavias kõige laiemat valikut programme ja kursusi, mis põhinevad valdkondadevahelisel ja tipptasemel teadustööl. Lund University kraad on kvaliteedi tunnus nii Rootsis kui ka välismaal.

Valdkonnad

Meie kaheksa teaduskond ja paljud spetsialiseerunud uurimiskeskused pakuvad haridust järgmistes valdkondades:

 • Arhitektuur
 • Äri, majandus
 • Teatis
 • Engineering
 • Keskkond
 • Kena
 • Humanitaarteadused, keeled
 • Rahvusvahelised uuringud
 • Seadus
 • Meditsiin
 • Teadus

Uuringute võimalused rahvusvahelistele õpilastele

Lund University pakub üle 100 magistriõppekava ja 8 bakalaureuse programmi inglise keeles , samuti rohkem kui 1000 individuaalset kursust, mida õpetatakse inglise keeles.

Leia oma kraadiprogramm : www.lunduniversity.lu.se/programmes

Taotlemise perioodid

Rahvusvaheliste üliõpilaste peamine rakendusperiood on oktoobri keskpaigast kuni 15. jaanuarini kõigi programmide puhul, mis algavad sügissemestril (augustis) igal aastal. Väike valik programmidest võtab vastu ka taotlusi juuni-augusti kevadsemestri alguskuupäevaks (jaanuar).

Kuidas taotleda õpinguid: www.lunduniversity.lu.se/apply

Õppemaksud

Üliõpilased, kes on väljaspool ELi / EMP-d ja Šveitsist pärit riigid, peavad maksma õppemaksu. Õppemaksud ei kehti ELi / EMP kodanike kohta. Teavet üksikute programmide õppemaksude kohta leiate aadressilt www.lunduniversity.lu.se/programmes

Stipendiumivõimalused

Õpilased, kes on ELi / EMP-väliste riikide kodanikud, võivad taotleda stipendiumi pärast seda, kui nad taotlevad meiega õpinguid. Stipendiumid antakse välja akadeemiliste saavutuste, mitte rahalise olukorra alusel.

Lisateave stipendiumiprogrammide kohta: www.lunduniversity.lu.se/scholarships

Teadusuuringud

Lund on koduks üle 30 maailma juhtivale teaduskeskkonnale ning on koduks kahele Euroopa suurimale materjaliuuringute rajatisele: MAX IV (avatakse 2016. aastal) ja ESS (avatakse 2023. aastal). Lund University kuulub ka maineka teadustöö intensiivse ülikoolide võrgustikku Universitas 21 ja Euroopa ülikoolide liit (LERU) .

Õppetöö stiil

Kriitiline mõtlemine ja meeleolu on Lund University akadeemilise elu nurgakiviks. Konflikt rühmatööle rohkem mitteametlikus avatud klassi keskkonnas hõlbustab õppimist, loob dialoogi ja aitab luua uusi ideid.

Lund on rahvusvaheline kohtumispaik üliõpilastele ja teadlastele. See loob globaalse klassikeskkonna, kus õpilased saavad uusi kultuurilisi perspektiive ja saavad arendada oma rahvusvahelisi võrgustikke, mida kogu maailma tööandjad hindavad.

Lundi üliõpilastele antakse suurepärased võimalused ärikontaktideks . Lundi linn on ainulaadne, maailmaklassi tehnoloogia, teadmiste, innovatsiooni ja ettevõtluskeskkonna jaoks ning pakub muljetavaldavat rahvusvahelist firmat.

Õpilase elu

Lund on # 1 valikuvõimalus rahvusvahelistele üliõpilastele, kes tulevad Rootsisse ja peetakse parimaks üliõpilasfilmiks Rootsis, kus on ainulaadne kombinatsioon suurtest sotsiaalsetest klubidest (ajaloolised rahvad), üliõpilasliidud ja akadeemiline ühing, mis loovad aktiivse ja aktiivse õpilase elu.

Lundi linn

Lõuna-Rootsis asub Lundi linn vaid 10-minutilise rongiga Rootsi suuruselt kolmandaks linnaks Malmö ja ainult 35-minutilise rongiga Kopenhaageni lennujaamast Taanis.

Lundi üks vanimaid linnu Rootsis, mis ulatub tagasi 990. aastani, on kontrastsete linn, kus üle 1000 aasta pikkune ajalugu ühendab tänapäevaseid teadmisi ja ideid. Lundis leiad väikese, maalilise, munakiviga linna võlu, mis on kõrvuti suurte vaatamisväärsustega nagu teenused, kaubanduskeskused, restoranid ja kultuuriüritused. Lund on koduks ka suurtele rahvusvahelistele ettevõtetele nagu Sony Mobile, Tetra Pak, Ericsson, Alfal Laval ja Gambro.

Rootsis ja Lundis räägitakse inglise keelt (90% rootslastest on sujuvalt), mis tähendab, et saate kogeda ainulaadset Euroopa kultuuri ilma keelebarjäärita.

Lisateave Lund University

Lisateavet leiate aadressilt www.lunduniversity.lu.se

Samuti võite esitada küsimusi meie Facebooki lehel www.facebook.com/lunduniversity

Asukohad

Lund

Lunds Universitet

Address
Paradisgatan 2


SE-223 50 Lund, Skåne maakond, Rootsi
Telefon
+46 46 222 00 00

Malmö

Address
Campus Malmö
Malmö, Skåne maakond, Rootsi

Helsingborg

Address
Campus Helsingborg
Universitetsplatsen 2

SE-251 08 Helsingborg, Skåne maakond, Rootsi

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Programmid