Umeå University - Faculty of Science and Technology

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Umeå Ülikool asutati 1965. aastal ja on Rootsi viies vanim ülikool. Täna on meil tugev rahvusvaheline ja mitmekultuuriline kohalolek õpilaste, õpetajate ja teadlaste üle kogu maailma. Meie rahvas on üks juhtivaid terviklikke ülikoole, kus elame entusiasmi, loovuse ja värskete ideede abil.

Püüame jätkuvalt püüdlema Skandinaavia ja Euroopa parimate haridus- , teadus- ja kogukonnaga seotud keskkondade poole , mis vastab pidevalt kasvava ülemaailmse ühiskonna väljakutsetele.

Meie ülikoolid

Umeå ülikooli ülikoolilinnak Umeå on peamine ülikoolilinnak ja kujundatakse pärast Ameerika Campus mudelit. Sellest tulenevalt toimub peaaegu kõik kursused ja programmid, mida õpetatakse inglise keeles, Campus Umeå või külgnevas ülikooli haiglas.

Campus Umeå

Umeos, Põhja-Rootsi suurim linn, on tegelikult kaks ülikoolilinnakud. Campus Umeå on Umeå ülikooli peamine ülikoolilinnak ja keskus ning valdav enamus kursusi ja programme hoitakse paljudes hoones ja rajatistes. Ülikooli raamatukogu, mille kogumaht on 1,2 miljonit, ja University Campus Umeå asub Campus 'keskuses koos oma pubide, kohvikute, restoranide, raamatupoodide, üliõpilaste õpperuutadega jne.

Umeå kunstikeskus

Praegu arendatav Umeå kunstide ülikoolilinnak (konstnärligti ülikoolilinnak) asub linna idaküljel Umeå jõe maaliliste kallaste ääres ja lühikese jalutuskäigu kaugusel Umeå ülikoolilinnakust. See võõrustab Umeå disaini instituuti, Umeå kaunite kunstide akadeemiat ja Umeå arhitektuurikooli. HUMlab-X-le on antud koht ka selles kunstilinnakus koos Umeå ülikooli kaasaegse kunsti ja visuaalkultuuri muuseumi Bildmuseet'iga.

Veebikoolitus

Lisaks ülikoolilinnaku haridusele on tuhandetel inimestel, kes õpivad meie laia valiku kaugõppekursusi ja -programme, paindlikumaks õppimiseks peamiselt oma kodukeskkonnas.

Asukohad

Umeå

Address
Campus Umeå
Petrus Laestadius väg

SE-901 87 Umeå, Västerbotteni maakond, Rootsi

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega