Centre international de formation européenne (CIFE)

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Rahvusvaheline Euroopa CIFE Keskus ( CIFE ) on eraõiguslik kõrgharidus- ja teadusinstituut. See on üks kuuest määratud asutusest, kes saavad Jean Monnet 'programmi raames spetsiaalset rahastamist Euroopa Liidust. Alates selle loomisest, mille Prantsuse intellektuaalne Alexandre Marc aastal 1954 tegi, on CIFE Euroopa integratsiooni kindel pooldaja, eelkõige rahvusvaheliste ja interdistsiplinaarsete õppekavade kaudu.

Euroopa õpingud ja rahvusvahelised suhted

Euroopa loometegevuse " Living and Learning Europe" raames pakub CIFE erinevaid Euroopa õpingute ja rahvusvaheliste suhete magistriprogramme, mis annavad üliõpilastele võimaluse õppida kolme aasta jooksul kolme erinevas riigis. Euroopa Liidu uuringute CIFE juhtivtöötaja on suunatud spetsialistidele, kombineerides veebipõhist õpetamist erinevate Euroopa linnade näost-näkku töötubadega. CIFE pakub suurepärast akadeemilist õpetust, pakkudes üliõpilastele probleemide suunitlusega õppimist teooria ja praktika ristumiskohal. Seda garanteerib selle rahvusvaheline õppejõud koos tunnustatud akadeemiliste asutuste ja uurimiskeskuste külalislektoritega. Paljud meie programmid viiakse läbi tihedas koostöös partnerülikoolidega. Lisaks meie akadeemilisele võrgustikule annavad CIFE programmidele samavõrd olulist panust ka Euroopa Liidu kõige silmapaistvamate rahvusvaheliste organisatsioonide spetsialistid.

Teadusuuringud

CIFE uurimisprioriteedid peegeldavad tema intellektuaalset pärandit ja akadeemilist pädevust: Euroopa integratsioon, milles keskendutakse eelkõige Franco-German suhetele, föderalismile, energia üleminekule, säästvale arengule ja kliimamuutustega seotud poliitikale ning poliitilise ja sotsiaalse teooria suundumustele. Koos TEPSAga oleme Horisont 2020 konsortsiumi "FEUTURE" liige ja tegeleme Türgi ja Euroopa suhete tuleviku suhtes erinevate stsenaariumidega. Koos oma uurimispartneritega on CIFE laiendanud ka oma rahvusvahelist akadeemilist võrku ja laiendanud oma teadmisi Lääne-Balkani riikidele, idapartnerlusele ja Hiinale.

Avaldamine

CIFE uurimistöö on saadaval erinevates väljaannetes, millest enamikule on juurdepääs CIFE veebisaidi ja www.cairn.info kaudu selle kvartaliajakirja "L'Europe en formatsioon" jaoks.

L'Europe en moodustamine on kakskeelne ajakiri (prantsuse / inglise keeles), mis käsitleb Euroopa integratsiooni, rahvusvahelisi suhteid ja föderalismi ning sisaldab interdistsiplinaarset lähenemisviisi, mis ühendab poliitilist filosoofiat, seadust, majandust, sotsioloogiat ja kultuuri. Ajakiri ilmus esmakordselt 1960. aastal ja selle teadusliku profiili parandamiseks on 2008. aastal moodustatud teaduskomitee.

Bürood

CIFE peakontor asub Nice'is ja filiaalid Berliinis, Brüsselis , Istanbulis ja Tunisis.

Erasmus

Ta saab spetsiaalset rahastamist Euroopa Liidu Jean Monnet 'programmi (Erasmus) raames.

Lõpetajad ja vilistlased

CIFE magistriõppe lõpetajad töötavad Euroopa institutsioonide kõrgemate ametnikega, kes on ÜRO poliitikakujundajad, administraatorid, diplomaadid, konsultandid, uurimisinstituutide teadlased, lobistid ja akadeemilised eksperdid ning on pärit üle 100 riigi. Nad on meie parimad suursaadikud.
CIFE Vilistlaste võrgustikus võtavad meie vilistlased kursis CIFE ja ajakohastavad Euroopa asju sündmuste kaudu, mida CIFE korraldab regulaarselt lõunateemaliste arutelude, piirkondlike kohtumiste ja iga-aastaste rahvusvaheliste vilistlaste ürituste korraldamiseks vaheldumisi Euroopa pealinnades jne.

Asukohad

Berliin

Address
CIFE in Germany
Bundesallee 23

D - 10717 Berliin, Berliin, Saksamaa

Tore

Address
CIFE in France
81, rue de France

06000 Tore, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Prantsusmaa

Brüssel

Address
CIFE in Belgium
c/o Fondation Universitaire
Rue d'Egmont 11

1000 Brüssel, Belgia

Viin

Address
Viin, Viin, Austria

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega